Černá komedie vypráví příběh herce Riggana Thomsona (Michael Keaton), který se v minulosti proslavil filmovou postavou kultovního ptačího superhrdiny Birdmana, a nyní se s vypětím sil snaží o svůj divadelní debut na Broadwayi. Riggan doufá, že když uspěje jako režisér a herec nového ambiciózního představení, oživí svou upadající kariéru. V mnoha ohledech to je riskantní krok. Ale bývalý filmový superhrdina si dělá velké naděje, že díky tomuto konečně získá uznání jako umělec a všem včetně sebe dokáže, že ještě není odepsaný. Premiéra se pomalu blíží, když se představitel titulní role v jeho hře během zkoušky za podivných okolností zraní a je třeba ho rychle nahradit. Na základě doporučení hlavní herečky Lesley (Naomi Watts) a na naléhání Rigganova nejlepšího přítele a producenta Jakea (Zach Galifianakis), Riggan nakonec neochotně přijme Mikea Shinera (Edward Norton), který je naprostou neřízenou střelou. Mike je ale zárukou toho, že se představení vyprodá a sklidí chválu kritiků. Kromě samotných příprav na premiéru se musí Riggan vypořádat i se svou přítelkyní a herečkou ve vedlejší roli, Laurou (Andrea Riseborough), se svou dcerou Sam (Emma Stone), která právě prodělala odvykací léčbu a nyní pro něj pracuje jako osobní asistentka, a také s bývalou manželkou Sylvií (Amy Ryan), která se čas od času objeví v zákulisí. (Cinemart)

dkeeper

Na filmu mě nejvíc baví zajímavý příběh, který mi tady úplně chybí. Film o ničem, který je možná dobře zahraný,ale to je málo... ()

hrochopier odpad!

Oskarový favorit ? Degradácia filmu ako umenia. Dve hodiny hipsterských interleguánskych kecov bez zmyslu. Quo vadis Alejandro Gonzáles. ()

pouzivana

Být to o 20 minut kratší, dám i pět, takhle je to za hodně dobrý čtyři. I zarytý odpůrce všeho nedrsného a neakčního, by mel tomuto dílu přiznat nejméně dva nadstandardní herecké výkony, rozhodně zajímavou, i když sem tam nepovedenou kameru a dost solidní scénář. Škoda lenošného střihače. Rozhodně doporučuji k zhlédnutí. ()

Vlad

Keby som chcel napisat co si o tomto filme myslim, skoncilo by to ako plagiat Mattyho prispevku, ktory tento film vystihol 100% presne. Tak len zvyraznim zaver: pocitovo za 3, technicky za 5. ()

Bassko

Neviem čo k tomu povedať, kamera a celkové spracovanie sa mi páčilo a ako dráma to bolo veľmi dobré, no ako komédia, hm, nula bodov a preto len tri hviezdy, i keď sú to silné tri hviezdy! ()

suomifilm odpad!

Tak som sa odhodlal pozrieť sa na hlavného favorita na tie zlaté sošky. Chyba. Na jednom z udeľovaní Oscarov si H. Jackman robil zo seba srandu, že on ako Austrálčan hrá Austrálčana vo filme Austrália. Rovnako tu skrachovalý predstaviteľ superhrdinu hrá skrachovalého predstaviteľa superhrdinu vo filme s menom superhrdinu v názve. Žiaľ, výkon je skrachovalý. Od začiatku (po zaujímavom detaile na Keatonove spodky) sa na vás vyrúti nekončiaci príval nesúrodých dialógov s minimálnou intonáciou, alebo citovým podfarbením. V pozadí dali ročnému decku do ruky varešku a posadili ho k hrncom... inak sa ten zvuk popísať nedá. Pre ženy by teoreticky mohol byť zaujímavý Norton komplet bez, ale s tou pneumatikou.. neviem neviem. Kamera sa stále točí dookola a čo je horšie jedným smerom, takže v piatej minúte ma napínalo. Plynulý záber, kde strihy sú dokonale maskované je síce zaujímavý, ale v tomto bezpohlavnom produkte to bolo samoúčelné. Ja neviem. Možno bola chyba, že som nesiahol pred spustením po nejakom halucinogéne. Možno by som našiel všetky roviny, intenzie, satiru a iné veci, ktoré tu všetci vidia. Pre mňa čistý vygrc, ktorý som asi po 20 minútach bol nútený vypnúť. P.S.: doteraz nikdy som sa nezhodol s hodnotením užívateľa verbal. Toto je prvýkrát. ()

Kouba007

Tak z tohodlenctoho úžo dílka si zítra budu pamatovat Nortonovo péro v jégrovkách a kostým ptáčníka...co tohle bylo za zhovadilost??? ()

badmad666

Jsem nejspíš hloupá lopata,ale tenhle 2 houdinový film má ode mne jen hvězdu pro casting,kterému se podařilo do tohoto psychotického blábolu podařilo nacpat mé docela oblíbené herce-bohužel. ()

Fraktální

Ano, film vyjíždí ze zajetých schémat, ano film je herecky nadprůměrný, ano film má zájímavý scenář,ano fim má některé fakt dechberoucí scény,ale to nemění nic natom, že mě to prostě vcelku nechytlo a moc nebavilo... ()

ferda12

Svět se v prdel obrací. 78%? Za co? Tak nudnou frašku jsem už dlouho neviděl. Je to spíše pro takové ty inteligentnější jedince, kterým nevadí jakou vyčerpávající formou se to odehrává. Dál nechápu, co to vzniklo za trend, aby měly filmy víc než 2 hodiny. Dobrý film pro lidi, co zrovna nemají po ruce prášky na spaní. || „POPULARITA JE MALÁ SESTŘENICE PRESTIŽE.” ()

Rodrigo999

Tak na to, že to měl být herecký koncert tam nejlepší roli vysekl ten šílený houmlesák na ulici. Dialogy na sebe navazují, jak když je nepsali čtyři, ale čtyřicet scénáristů. Možná jsem se měl kochat dlouhými jednorázovými sekvencemi, nicméně kameraman musel být buď trpaslík s poruchou rovnováhy anebo člověk trpící urputnou bolestí vzádech. Jestliže mu fixace na spršky slin v ostrém světle pomohla vyrovnat se s jeho nelehkým úkolem, pro mě za mě. V dramaticky nabitých pasážích lze napětí slušně odfiltrovat čuměním do Edwardova nosu, nebo počítat Michaelovy vrásky. Při velmi detailním záběru na Emmu Stone jsem sahal po 3D brýlích. Dá se to snést jenom kvůli tomu, že je to občas sranda. ()

RolandMOV

Vyjímečný film, zezačátku musíte překousnout nezvyklou kameru a počkat až se film rozjede, pak už ale jen sledujete neskutečné výkony herců v čele s Nortonem a Keatonem. ()

Boris313

V živote každého renomovaného režiséra príde zrejme chvíľa, keď sa rozhodne natočiť kvázi biografický príbeh o tom, aké je to nesmierne náročné a stresujúce pohybovať sa vo filmovom biznise. Inarritu je samozrejme extra trieda a tak obvolal pár čísiel aby dal dokopy viac než slušnú hereckú partiu, za ktorou rozhodne nezaostáva ani hudba, kamera či výprava. Potiaľto by všetko bolo úplne dokonalé. Herecké prejavy boli perfektné, do toho hrala vynikajúca hudba, kamera ma priamo vtiahla do deja až som sa cítil stáť na tých istých divadelných doskách ako hlavní protagonisti. Micheal Keaton sa mi spočiatku zdal najslabším článkom v rámci tohoto zloženia, ale približne v polovici, rovnako ako sa zhoršoval psychický stav Riggana, gradoval aj jeho výkon. Ako som sa tak kochal na všetkých týchto dokonalostiach, bohužiaľ som stihol zachytiť aj niečo z deja a to som robiť nemal. Zistil som, že sa jedná o príbeh o niekoľkých psychických narušených hercoch snažiacich sa preraziť na Broadway na čele s Birdmanom, teda Rigganom, ktorému celá jeho predchádzajúca rola superhrdinu tak stúpla do hlavy, až z toho dostal chudák schizofréniu a samovražedné sklony a (dokonca!!!) sa s ním rozišla žena. Našťastie však stihol ešte predviesť niekoľko skvelých výkonov na divadelných doskách. Záver dáva poslednú ranu akejkoľvek žánrovej vyhranenosti a dejovej logike. Okrem týchto hereckých výkonov a super hudby, na ktoré za chvíľu aj tak zabudnem, som si teda odniesol z tohoto dvojhodinového snímku to, že, áno, herectvo je naozaj nesmierne náročné povolanie, sprevádzané častými psychickými problémami a nadmernou konzumáciou alkoholu, nikotínu a trávy. Jednoznačne mám teda obrovský duchovný zážitok, dozvedel som sa niečo nové, čo som nikdy netušil a to iba za dve hodiny! ()

josezuna

Už som myslel, že si tento film ani nepozriem, po toľkých negatívnych kritikách na csfd. Šiel som, videl som, no čosi tomu chýba. Kamera je skvelá, Edward Norton ide ako píla a dokonca ani Emma Stone nebola sladká bezduchá blondína. Len akosi som nebol až taký očarený, akoby niečo nebolo dotiahnuté, akoby aj tvorcovia hľadali odpoveď na otázku, čo nám vlastne chcú zvestovať. A tak som vydržal až do konca, dúfajuc, že aspoň ten čo to napovie. Nie, nič svetoborné sa neudialo. Koniec, podobne ako celý film, nevedel čo chce, čím nás prekvapiť, tak sa len zopakuje klišé, že umelci na javisku vytvorili aj podľa kritičky Times veľdielo a Keaton môže lietať. ()

tomi456

Film je to samozřejmě kvalitní, ale přišlo mi, že tomu něco chybí. Ten konec neměl patřičný "drive" a to na kvalitě taky ubralo. Herecké výkony jsou zde spolehlivé, ale nejedná se podle mě o žádné dechberoucí scény a třeba Cumberbatch byl v Imitation game přesvědčivější a měl víc co hrát než Keaton. Ale roli herce, co chce dosáhnout zadostiučení, zahrál skvěle a pokud vyhraje oscara, bude to právem. Ale Edward Norton mi přišel o chlup lepší a chvílemi ho přímo zastiňoval a přetáhnul všechnu pozornost na sebe. Celkově bych dal filmu tak 80%. ()

Michael Keaton vs. třetí světová válka

Michael Keaton vs. třetí světová válka