Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

lemonova

Pekné a v závere dojímavé, ale tak nejak prázdne.. očarenie z prvého príbehu vyprchalo a tvorcovia nám už neponúkli nič nové. Taktiež bolo v rozpráve veľa hluchých miest, ktoré vynikli iba ak nádhernou hudbou. Trošku sklamanie.. ()

Rathalos

Krasne zakoncenie trilogie,opat super animacia,perfektna audiovizualna stranka a samozrejme pekny pribeh,no a ten zaver ma normalne dojal,chcel by som mat takeho draka kamosa...:-) ()

Hapretor

To ušlo ... ale mělo to zůstat u jedničky ... tady je všeho méně ... nápadů, roztomilosti, hravosti, vtipu ... vývar z vody ... no ... ()

BOURQUE

Tretie záverečné dielo dôstojným spôsobom uzatvára príbeh „Škyťáka“ a jeho draka. V mojich očiach mierne slabší (sorry pán Spielberg – viac zaujímavosti) ako predchádzajúce diela. Postrácam dominantnejšiu postavu na strane „dark“, ako aj údernejších vedľajších postáv. Ale záver mát o fakt pekný a dojímavý záver – o tom niet pochýb. Animák, ktorý by ste nemali vynechať, hlavne keď ste videli predchádzajúce diely. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

loki5

Upřímně to je krapítek horší než dva předchozí díly, ale stále je to výrazně nad všemi animovanými (a nejen animovanými) filmy dneška. Kde je slabší příběh a záporák tam to bohatě vynahradí vše ostatní. A vlastně se docela těším, že si to celé dám vše v jednou kuse. Na jednu stranu je škoda, že to celé končí a na druhou jsem zase rád, že se to nerozplizne jako jiné podobné série. 90% ()

strikeman

Potřetí a opět super. Kdo hledá chyby, asi nějaké drobnosti najde, ale proč pitvat do detailu tak zábavný rodinný film? 80% ()

hEROic

Stále parádní podívaná, obzvláště po technické stránce. Dějově už to však bohužel není tolik atraktivní jako předchozí díly a o moment překvapení už se opřít nedá vůbec, takže tentokrát za 80%. I tak krásná pohádka, kterou hlavně děti zkrátka zbožňují. ()

Azurovydrak

Začínám DreamWorks podezřívat, že se natajňačku domluvili s Paramountem na naprosto shodné struktuře trilogií Jak vycvičit draka a Kung Fu Panda - tj. výborná jednička, stejně dobrá, ne-li lepší dvojka a slabá trojka. Třetí dračí příběh totiž trpí prakticky stejnými neduhy jako třetí pandí dobrodružství: okoukaná zápletka plná klišé, nezajímavý záporák, laciné vtipy a málo prostoru pro vedlejší postavy. Bezzubkovi bylo věnováno tak moc prostoru, že většina ostatních jakoby tam nebyla. Z celého filmu bych si navíc nedokázal vybavit jediný opravdu pamětihodný okamžik, zatímco předchozí díly jich nabídly opravdu požehnaně. Vyvedl se prakticky jen závěr, který tuto až nečekaně úspěšnou vikingskou trilogii důstojně ukončil. Bohužel ta údernost, nápaditost a překvapivá dospělost prvních dvou dílů je již nenávratně pryč. 60% ()

helloween93

Emocionální završení této trilogie, která příběh Škyťáka a Bezzubky od jedničky posouvala a rozvíjela, aby ho ve trojce zajímavě ukončila. Hudba Johna Powella stále výborně podtrhuje klíčové momenty série. Škoda jen, že ten záporák a jeho motivy jsou velmi podobné Dragovi z dvojky. Vcelku chápu, proč je tahle série tak oblíbená, svět draků je napsaný velmi dobře a nabízí poctivý mix akce a emocí. Komerčně uspěla i trojka, tentokrát v distribuci Universalu. Já jsem i po trojce se sérií nadmíru spokojen. 4* ()

Ema57

Dostala mne milostná scéna na pláži Julieběsky a Romeazubky a stěhování draků na bezpečné místo. Jsou jako roj barevných ptáků. Animace, nad kterou se tají dech. Užila jsem si to, ač nejsem dítě. ()

JetDryerFan

Ačkoli mě první zhruba půlka filmu moc nebavila a skoro celý film byl až překvapivě "plochý" (ostrov, draci a zase nějaký jiný/nový/nezajímavý padouch), díky Šyťákovým vzpomínkám na otce to všechno získávalo úplně jiný rozměr a samotný konec mě utvrdil v tom, že se tvůrci s touhle filmovou sérii nakonec rozloučili opravdu úctyhodným způsobem. ()

HenryIvan

Uplynulo trocha času a z Hiccupa sa stal Beric Dondarrion, len s rozdielom, že hlavná postava tohto príbehu zo zmŕtvych pravdepodobne nevstane. Animácia skvostná, príbeh stále nie úplne otrepaný a záver viac než dojemný. A aj menšie cameo od Johna Snowa ( predpovedajúceho let na drakovi ) bolo pekné. ()

Kingjiri

Ačkoliv se to ze začátku uplně nezdá, jde hlavně díky závěru o sympatický zakončení celý série. Na ní si předevšim cenim, že se každym dílem pěkně posouvala (seznámení / žití a bojování bok po boku / rozlučka s draky). Jinak standardní podivaná, na kterou jsme už zvyklí - tzn. solidní animace, dost akce, dobrý vtípky nebo slušnej dabing. Na příběhu by se s výjimkou závěru dalo ještě zapracovat, protože nic moc objevnýho nepřináší, ale v rámci žánru patří pořád k lepšímu průměru. Čtvrtá slabá hvězda za akcí i emocema nabitý finále. ()

Torgal

Zavŕšenie trilógie som si užil omnoho viac ako druhý diel, lebo atmosférou sa veľmi blížilo geniálnej jednotke. Téma podzemného sveta dinosaurov, ktorá bola orezentovaná v traileroch sa našťastie ukázala ako minoritná súčasť deja a prím aj naďalej hrajú dobrodružstvá s drakmi, pri ktorých sa nestratia ani vážnejšie či emočne silné scény. Spolu s tradične výbornou Powellovou hudbou a bonusom v podobe roztomilého dvorenia sa Bezzubky bielej dračici som bol zo záverom série veľmi spokojný. 8/10 ()

madejja1

Jednička byla výborná, u druhého dílu už trochu ztratila série dech, ale ještě ok, bohužel trojka nám přišla tak nudná a o ničem že jsme to ani nedokoukali.. ()

ViktorS

Dosť sa mi páči ako sa táto séria o drakoch za tie tri filmy vyvinula, hlavne čo sa týka hlavnej postavy, ale aj tých vedľajších. Príbeh síce nie je nejako prevratný oproti predchádzajúcim dvom filmom, ale aj tak je slušný. Animácia pokročila, postavy trochu zostarli, ako som ten vývin spomínal, už to skrátka nie sú deti. No a záver bol  celkom dojemný, hlavne keď som si neskôr spomenul ako som prvýkrát pozeral prvý film kde sa Štikút po prvý raz stretol s Bezzubým, takže ako záver trilógie to bolo podarené. ()

Sala1

Dlho očakávané zavŕšenie trilógie a končí tak trochu očakávane. To, čo bolo pre celú sériu od začiatku najdôležitejšie - vzťah Štikúta a Bezzubého - sa v tomto filme krásne uzatvára a práve táto dejová linka ponúka pestrú paletu emócii, situácii a nápadov ako doviesť takú úspešnú sériu do finále. Je absolútne úžasné, že tvorivý tím zostal pri každej časti ten istý a spoločne vytvorili aspoň pre mňa jednu z najlepších animovaných sérii vôbec. Veľmi si ju vážim hlavne preto, lebo má v sebe obrovskú dávku epiky. Tak ako je určená pre menšieho diváka, tak dospelý má pocit, že sleduje dobrodružstvo porovnateľné s tými najväčšími na filmovom plátne. Technická stránka filmu je dokonalá, animácia (zvlášť čo sa týka narábania s materiálom alebo samostatne voda) je neuveriteľná, technickej stránke sa nedá absolútne nič vytknúť a hudba s kamerou v podstate vytvárajú poetiku filmu. Ale. Nepoužívam túto vetu často, ale z filmu cítiť únavu materiálu. Na jednej strane je to kvôli vedľajším postavám, ktoré sú charakterizované iba veľmi povrchne a nedokážu vniesť hlavným postavám do života skutočnú "filmársku hodnotu". Na druhej strane je to koncept filmov. Opäť sa dočkáme ako zlý darebák skúša uväzniť a zlikvidovať všetkých drakov, máme boj a uvedomenie si rovnováhy. V tomto konkrétnom prípade Vám však záporák nemá čo ponúknuť a je vyslovene nedomyslený ako najväčšia hrozba. Predmetný Skrytý svet je iba načrtnutý (aj to je slabé slovo) a stred filmu sa vyslovene tiahne a ťaží iba zo znalosti dvoch postáv a sveta z predchádzajúcich filmov. Punc zaujímavosti mu dodáva spoznávanie nočných besov, ktoré je ťahúňom filmu. V každom prípade tvorcovia vytvorili výbornú epickú trilógiu pre celú generáciu a pokiaľ máte iba trochu bližšie k filmom, tak Vám patrí na policu medzi ostatné skvosty. :) ()

rublik05

Poslední díl absolutně nijak dějově nevybočuje z šablony danou předešlými díly. Děj malinko připomíná druhý díl, od kterého se liší snad jen ve vyschlém padouchovi a romantickou linkou mezi draky. Celý film je doslova napěchovaný skvělými animacemi a perfektním vykreslením krajiny a všech draků. Plno emotivních scén doplňují scénky vtipné. Za mě maximální spokojenost. Velmi povedené zakončení trilogie. 10/10. Viděno v kině 23.2.2019. ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)