Jak vycvičit draka 3

• USA How to Train Your Dragon: The Hidden World (více)

Ostrov Blp je dračí ráj obývaný Vikingy, nebo vikinský ráj obývaný draky, jak se to vezme. Bývalí odvěcí nepřátelé tu žijí v záviděníhodné harmonii. Vládne jim mladý náčelník Škyťák, který miluje létání s okřídleným parťákem Bezzubkou. A miluje i svoji kamarádku Astrid, jen jí to ještě nestačil naplno říct. Paradoxně právě láska se stane předzvěstí mračen, která se nad Blpem začnou stahovat. Škyťák je v tom nevinně, může za to rozkošná bílá dračice Bleskoběska, jež doslova omráčí Bezzubku, který se pod jejím vlivem promění z obávaného Nočního běsu na nejistého puberťáka. Možná i proto včas ve vzduchu neucítí nebezpečí pro všechny draky, které se ke břehům ostrova blíží. Ve snaze najít pro ně nové útočiště se Škyťák a Astrid vydají pátrat po mýty opředeném Skrytém světu, v němž by se všichni draci mohli před touto hrozbou ukrýt. Najdou ho? A najdou ho včas? (CinemArt)

Koda

Já nevím přátele, mě to zas až tak špatné nepřipadalo. Já třeba jsem pobrečel v kině poslední čtvrt filmu, kvůli nostalgii a úplně na konci mě roztrhla totálně hudba Johna Powella, na kterou jsem doslova čekal, jestli tam pustí Test Drive, což je u mě prostě nezapomenutelný soundtrack. Celý ten film jsem si celkem užíval, pár vtipných momentků tam samozřejmě bylo. Očekával jsem tedy, že se Škyťák s Bezzubkou budou muset rozloučit a to je ta věc, na kterou jsem se hodně těšil. Velice mě potěšil ten magický záběr skrytého světa, tolik barev. Avšak na druhou musím říct, že záporák mohl být o něco silnější. Vždyť je to trojka a konečná. Záběry na dětství s jeho otcem velice potěšilo srdíčko. ()

štísko

Velmi dobré zakončení. Na to, že předchozí dva díly ve mne vyvolaly nějaká očekávání, tak závěr mě nijak nezklamal. Možná jen , nalezení ráje draků mohlo být nahrazené něčím jiným. Nevím. Takhle se může stát, že v dalším díle, jejich opravdové místo zrodu se posune na nějakou planetu. Příběh plynul rychleji, jak se střídalo více dějových rovin. Ale bylo to vše plynulé. Logicky ale nezbývalo mnoho prostoru na jednotlivé postavy. Pěkně slizký záporák vytvořil zdravou protiváhu proti ostatním pohodovým postavičkám. ()

kenkaku

Jsem v šoku. Nikdo neumřel, ani nebyl zmrzačen :D. Prostě žádná rána osudu se nekonala (tedy... z jistého úhlu pohledu na závěr možná ano ;)) a tak jsem měl poprvé pocit 100% čisté animované podívané ze které musí každá ratolest chrochtat blahem. Noční běs potkal denní běs (ne oficiální překlad neuznávám) a roztomilost sama byla na světě. Prakticky vše vypadá lépe (grafiky) a propracovaněji (rozmanitost děje - hledáme nový domov, utíkáme před padouchem, dračí love story...). Většinou "trojky" bývají odpad... v tomto případě to ale neplatí. Dost možní, že jde o nejlepší film trilogie. ()

psychoJoa

Rozloučení se s Bezzubkou a Škyťákem snad nemohlo být lepší. Nejen, že se objevil překvapivě sympatický záporák s přiměřenou dávkou cynismu a opravdu děsivými draky, ale hlavně jsme se seznámili s dalším nočním běsem - bílou běskou. Na téhle trojce je však nejlepší především to, že krásně propojuje a navazuje na předchozí díly. Drobné scény převzaté i ze samotné jedničky byly dojemné a podtrhly tak vývoj, kterým si jak film, tak hlavní postavy prošly. A to nemluvím o vzpomínkách na náčelníka Kliďase! Na konci filmu nezůstalo oko suché a byli spokojeni jak malí tak velcí diváci. O důstojnější rozloučení se drakům snad ani nesnilo. ()

Maynard.

A máme tu završení pětihvězdičkové trilogie... Celkově to je primově vyvážený. Všechny tři díly sou na té nejvyšší úrovni. Tenhle díl to krásně celý završuje. Ze začátku to bylo na mě příliš pro děti, moná až moc se tam džoukovalo, ale jakmile začal příběh se záporákem, všecko se v dobré obrátilo :o). KOnec mě teda dostal k slzám jako už dlouho nic... Vizuálně je to moc pěkný. No, tenhle koment je takovej pofesťákovej, takže žádná sláva :o) ()

iXtr3m3

Skvelé miestami aj celkom emotívne rozlúčenie sa so svetom, kde draky a Vikingovia žijú spolu. Je to možno trošku menej detské a viac dobrodružné a fantasy, ale práve preto to zaujme aj starších divákov. Čo sa týka technického spracovania, tak to je na poli animákov bezkonkurenčné, je tam rozdiel medzi týmto a ostatnou svetovou tvorbou rovnaký, ako bol v čase prvého Avatara a zbytku konkurencie alebo dnes Alita a zbytok. Fakt že autiovizuálna pecka. ()

NifKor

Určitě nejslabší díl ze všech tří dílů. Začněme s positivama. Animaci to má pěknou jako u předešlých dílů, závěr je pěkně emočně dobře udělaný, i když bych si přál aby to dopadlo jinak a vidět jak se ty postavy mění od prvního dílu je úžasné, pár vtipů už v traileru bylo docela vtipných a nový draci byly zajímavý a Bílá Běska vypadala pěkně. Tento díl má ze všech dílů asi nejslabší příběh a podle mě by bylo lepší jak jsem řekl, kdyby ten konec vypadal trošku jinak, délka filmu mohla být trošičku kratší ale to je spíš podle mě . Tento film není vůbec nijak špatný, i když je to něco mezi 4 a 3 hvězdami, spíš si to ale zaslouží ty 4. Jak vycvičit draka 3 je pěkné a důstojné zakončení této série 3 dílů a nemusí se za nic stydět. 7,5/10 ()

Devadesát Dva

Ne, že bych na sérii ujížděl, ale když vyšla jednička, tehdy, v jiném světě, jiném životě roku 2010, jsem se na to podíval a Toothless se mi hrozně líbil. Dospělost dvojky mě pak, o pár let později, dost překvapila. A nečekal jsem, že, podle plánu, trojka je zakončením trilogie a finálem příběhu hlavní dvojice (klasická money ždímačka), takže teď je ten závěr zase takový (dekáda je pryč) nostalgický... obdobně jako Toy Story... celkově spíše pro děcka, samozřejmě a mnohem kýčovitější, přímočařejší, už to nemá moc čím překvapit, jako vymačkaný citron, ale má to svoje sympatické stránky a koukatelnost. ()

Wally

Jsou animáče u nichž je jedno jestli koukáte na první, druhý nebo třetí díl... Stejně jako třeba v případě Příběhu hraček byste jen těžko hledali slabiny... Je to pohodový, barevný a zábavný...pro děti super! A ten konec byl neskutečný doják 😁 ()

Loki_Six

"Everyone's watching. I mean everyone. You need to man up. Do as I do. It will be hard, but...you have my word. And until I break that word, I won't give up!" ()

adam9

Inteligentní a nesmírně lidská trilogie Jak vycvičit draka se do historie animovaných filmů jistě zapíše nesmazatelným písmem. Jako jedna z mála si dokázala udržet po všechny tři díly vysokou kvalitu. Trojka je sice nejslabším kouskem, sází ale na silné emoce vybudované z předešlých setkání s oblíbenými hrdiny, a to pořád stačí na to, aby fanoušci odcházeli z kina spokojeni. ()

666Carnage

Tenhle film nestojí ani na příběhu a ani na záporné postavě či nějaké velkolepé bitvě. Ten film stojí na završení trilogie a nádherný animaci a hudbě. Doufám, že tak jak to je už to zůstane protože je to naprosto super. 80% ()

Mafiapau odpad!

Jak vycvičit vyjebance z DreamWorks, aby se povedlo více jak jedno pokračování? Nevím, ale myslím že jedno vím.. Vím to, že z draků v tomto filmu udělali čokli.. To, že první scéna která vás má nalákat a přesvědčit o tom že se koukáte na dobrý film, má exaktně opačný efekt.. Jako samo o sobě to až tak brutální průser není.. je to průser, avšak jako standalone by to nebylo horší než-li "film" Home alias nejodpornější animovaný film co jsem kdy viděl. Avšak průser je v tom, že toto je již třetí díl.. První díl: super. Druhý díl: znovukoukatelný avšak už nějaký práh trapnosti tam už byl + SJWP. Ale třetí díl.. do zlomenýho penechena.. je taková sračka, že jsem dokázal kouknout jen na 22 minut a musel jsem to vypnout.. Co jsem se tedy za těch 22 minut dozvěděl? To, že první scéna je infuze trapnosti, přepálenejch a překurvenejch charakterů až do míst kam ani slunce nesvítí.. To, že film je jasně zaměřený na 13+ obecenstvo a využívají "roztomilosti" draků (hlavně bezzubky) k tomu, aby si mohli udělat trailer po kterým budou děti hulit fotra pod gaučem, aby je vytáhnul na toto roztozvěrstvo, ze kterých udělali hloupé čokli, kterým by jste vlepili do držky protézou vikingského nedochutčete.. To ,že je absolutně možné že matka Škyťáka porazí v "páce" týpka, co má obvod ruky asi jako moje postel, A ten fakt, že DreamWorks zkrátka prostě už nedokáže udělat více jak jedno pokračování, které by bylo koukatelné.. Ano, na prd pokračování udělal i PIXAR (narážka na poslední třetinu filmu Dory) avšak milá SnováPráce.. Tímto jste pro mě ztratily veškerou relevanci co se jakéhokoliv pokračování vaší produkce týče. Můj ty Ódine.. A to vikingy nemám moc v lásce.. ale kurva.. takhle zkurvit pokračování jedničky a dvojky.. to se jen tak nevidí.. Zvyknul jsem si již na zkreslené hodnocení CSFD, kam se nasere 80% matek samoživitelek s dětma, a znásilní 5 hvězdiček. Pro vás mám jedno sdělení vy vybarvující hovada: TENTO FILM, NENÍ ZPŮSOBILÝ ANI NA 55%. Jedna věc je míra trapnosti, absolutní podělání charakterů a SJWP, ale další věc je absolutní znehodnocování zdrojového materiálu, který si DreamWorks sám stanovil. Celý film hodnotit nemůžu jelikož jsem viděl jen těch 22 minut a dál jsem to prostě nedokázal.. Tedy budu hodnotit jen těch 22 minut s vediktem: Home 2 DLC Aneb když chceš vydělat na dětech. (odpad) ()

filipvrbik

Tak jsme byli příhodně s "Dráčkem" na dračí sáze...Protože celej den pršelo, bylo kino tak přeplněné, že tam byli i děti bez rodičů (na rodiče už nezbylo místo, to jsem nikdy nezažil)...Abych řekl pravdu, začátek filmu mě moc neohromil, přeci jen je to trojka a vypadalo to, že nebude kde brát - jak se však na scéně objevní Bíla běska, začně i příběh (protože animace je super pořád) mít docela spát a přichází tolik známý humor ze dvou předešlých dílů...Romantika mezi draky provází celý film a i když je padouch takový jakýsi podivný s nejasnou motivací, příběh směřuje k velkolépému (i když trošku natahovanému) finále (ano každý správný příběh má končit svatbou, a jsem rád, že Vás v tomto důležitém bodě nemusím zklamat - jak by řekl Saturnin) ..No a úplný konec s dětmi Škytáka a Bezzubky je super...viděno v kině ve 2D (cz.)....90% ()

mclenin

Hodnotím o niečo prísnejšie, nakoľko latka bola prvými dvoma dielmi nastavená naozaj vysoko a s tým boli späté aj isté očakávania. Tri hviezdičky však v tomto prípade neznamenajú priemer, v rámci žánru amerických animovaných filmov ide stále o nadštandard s nádherným vizuálom a skvelou hudbou, akurát príbehu samotnému už z môjho pohľadu akoby dochádzal dych a inovácia. Bez ohľadu na to sa však určite oplatí vidieť a byť svedkom zavŕšenia animovanej filmovej trilógie desaťročia. ()

První významná filmová ocenění vyhlášena

První významná filmová ocenění vyhlášena

05.12.2019

První prosincové dny došlo k vyhlášení dvou ocenění a jelikož oba vyhrál stejný snímek, začíná tak velká spekulace o možném vítězi na Oscara. Před pár dny představil režisér Martin Scorsese na… (více)

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)