10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

Marys

Na česko-slovenské pomery slušný film, no žiadnu veľkú výhru netreba čakať. Charaktery sa mi trochu rozmazávajú a nie sú pútavé, Donutil vyčnieva, ale nemôže hrať prvé husle vo filme o študentoch, humor polooblačný, vykreslenie vysokoškolského bytu, kde sa húli zbytočne nafúknuté. ()

majo_svk

Áno, je to vtipné, zábavné, určené širokým masám. Áno, mnohí si chodia do kina len oddýchnuť a zabaviť sa. Prečo nie, ale čo my ostatní – náročnejší diváci. Nám pár vtipných a zábavných momentov nestačí na to, aby sme si odniesli plnohodnotný zážitok. Je to primitívny a hlúpučký príbeh, ktorý nemôže zaujať nikoho. Neuveríte, že to je reálne a ľudské. Nemožno sa ani čudovať, veď je to divne napísané, povrchné, niekedy otravné a s úplne nehodiacim sa soundtrackom. Celkový dojem je slabučký. Donutil a Dolanský výborní, ale to nestačí. Film nikoho nenadchne, ale na jedno pozretie so svojou láskou môže byť. ()

cskomando

Dobrá otázka platí těch 10 pravidel ? To bych chtěl rád vidět, takhle to vypadá jak nějakej špion, který špehuje svou kočku na každým rohu do každýho detailu. Docela trapně vypadající komedie o jaksi uměle vytvořené realitě, ale co se taky dá očekávat od novodobých českých filmů...kdyby to bylo všechno tak jednoduché, to by bylo párů. ()

Hepy13

Filmy Karla Janáka (Snowboarďáci, Rafťáci ,Podvraťáci) mám rád, je to vždy slušná zábava a dobře se u nich odpočívá. Samozřejmě že to nejsou filmové zázraky. I 10 pravidel pobavilo velmi solidně. Jako v jiných Janákových filmech je i tady velmi dobře zvolena hudba. Herci - Míra Donutil (toho já když vidim, a on jen promluví, tak už se musim smát). To je prostě komik na jedničku. S Rumlem mám trochu problém, pokaždé když ho vidim vzpomenu si na Lexu z Comebacku. Dolanský ten jako vyhulenec vypadá i normalně, ani ho nemusí hrát :-) Prachařovi tyhle frajeři taky sedí. V poslední době se mi líbilo tolik českých filmů jako už dlouho ne (Příběh Kmotra, Fair Play, Křídla Vánoc, Colette, Líbánky, Ve stínu) a teď další.....super! ()

lardko

líbilo se mi zpracování filmu , a dokonce i Kristína Svarinská , která mě doslova potěšila. Hudba se mi dost líbila , ale mohli tam dát někoho jiného místo Jakuba Prachaře , ten mě v tomhle filmu vůbec nesedl. Jinak v celku mě tento film dost potěšil , a vykouzlil usměv. Pár horších scén tam bylo , ale jinak se mi to dost líbilo. Jenom to mohlo trvat trochu déle. Film zkončil , a já si nestihl ani ohřát POPKORN :D ()

arcticsky

Docela dobře zahraná, nekomplikovaná hříčka, kdy se Lexa snaží sbalit atraktivní, nicméně trochu omezenou dívku podle systému svého otce - spisovatele (Miroslav Donutil).... ()

Vesecký

Bylo to milé a koukatelné, což o většině českých filmů po roce 1989 říci nemohu. A třebaže jsem nalezl některé chvilky, které byly naivní, tak z filmu, který patřil divákům o dvě generace mladším, mám dobrý pocit. V lásce se nedá plánovat ani spoléhat na nějaký osvědčený postup. Sám jsem si to mnohokrát ověřil a mnohokrát jsem si nabil ústa... Za svých mladých let. Pěkná slovenská herečka, tentokrát mi nevadil ani Donutil, Jakub Prachař hrál pěkného sviňáka... Akorát mi to trošku připomínalo prvorepublikové filmy, protože zde byly konfrontovány dva světy - svět honorace a svět nás obyčejných lidí... Vstup do bytu francouzského velvyslance mi připomněl Formanovy Vlasy, některé scény také jako by byly podobné již někde použitým ve starších filmech... Ale možná to bylo jen mé deja vu... ()

theSaint

Sympatická podívaná, která se nám s partnerkou líbila a která nás skvěle odreagovala. Postava Dolanského mě zaujala nejméně a vytvořila poněkud klišoidní příchuť, ale není to nic, co by vyloženě uráželo a co se nedá snést. Kristína nádherná. Donutil potěšil. Prachař pobavil. Jděte, vypnete a rozhodně se neurazíte, ba možná naopak. ()

Druury

Naprosto souhlasim s uživatelem Pethushka, ve všem. Prijemna oddychovka s perfektnim Dolanskym, ten si roli vazne uzival. ()

dawe787

Po dlouhé době, ale opravdu dlouhé opět příjemná česká komedie. Žádné přehnané a nepřirozené dialogy, normální chování, normální lidi, pohoda. ()

Matli

Hvězdičku za Donutila, ten opět nezklamal, ale jinak nic extra. Alespoň průměrná romantická komedie, což je na české poměry úspěch. Že bych se ale někdy zasmál, to se říct nedá. 41% ()

Snake.Charmer

Film pořádně nefunguje ani v romantické linii ani v té komediální. Obsazení hlavního hrdiny se příliš nepovedlo, potěšil snad jenom Donutil, který byl tentokrát překvapivě civilní, trochu potlačujíce svůj obvyklý hlasový projev hraničící s přehráváním. Největším zlem z celého filmu je pak iritující sračková hudba, která se snad nemůže líbit vůbec nikomu. Bohužel i včetně tracků "na klíč" od Dana Bárty, kterého jinak jako hudebníka velmi uznávám. S filmem, ve kterém není zábavný ani zhulenec, kterého navíc hraje můj oblíbenec Dolanský, je prostě něco špatně. ()

dragoliz

Dosť zlé. Taký film na spôsob amerických polo-zábavných, polo-vážnych romantických komédií. Ale prečo to točíme u nás? Prečo, keď tí Amíci to vedia jednoducho lepšie? A prečo, keď môžeme mať vlastný európsky alebo ešte lepšie - český film? Ale o to by ani nešlo, o dosť konkrétnejšie sa dá vyjadriť k samotnému filmu, keď si (bez akejkoľvek snahy) všimneme chabé herecké výkony (s výnimkou Donutila) v popredí s Kristínou Svarinskou, ktorá človeka miestami vrhá do tých "cringe" stavov. O Prachařovi nehovoriac... Asi je zbytočné to tu nejak širšie rozpitvávať, tento film zaostáva vo všetkých aspektoch. Nie je to zábavné, ani napínavé, je to len plytké a nič nehovoriace. Skrátka, aj takí Rebelové z roku 2001, čo je tiež istým spôsobom zvláštny a pre miestnu filmovú kultúru cudzí film, sú snáď o dve triedy lepší. Len pre porovnanie... ()

Brtniik

Koukaje na tento film jsem zjišťoval, že jsem ho už viděl, ale nevím jak je to dál – to o něčem svědčí. Pravda, je to komedie a v té rejža dělá, co umí (NĚKDY COKOLI), aby bylo veselo takže těžko hodnotit nějaké umění. Snad jen to, zda to bylo zábavné. Kolega Vančura mi mluví z duše, ale doplnil bych - nedovedu si představit, že by mi rodiče pomáhali s balením holek i kdyby „cestovali“ v tomto oboru. To si každý musí vyřešit sám! Totiž i když se naprosto nedaří, jeden si alespoň krásně zamiluje a zatouží. Ono ty neúspěchy jsou vlastně positivem, protože jednak to toužení je docela hezké (mnohdy lepší než „finiš“, natož pokračování, sáhne-li jeden vedle) druhak, kdyby se jednomu bez problému zadařilo (jak se děje třeba na dvorku u slepiček či u ptáčků) v budoucnu by mohlo dojít k fatálním komplikacím, protože v onom věku málo kdo ví, po čem má jít. Nějaká „krása“ nesmí být parametrem výběru (natož jediným) protože nejdůležitější je, aby s babou jeden vydržel každý den a v nejlepším případě mu to soužití dělalo neustálé potěšení. Tohoto aspektu se ve filmech nedočkáme, protože umělcové (za kamerou, před ní, či u psacího stroje) netuší o čem je řeč. Snad jediné positivum filmu (kromě hlavní mesidže: takhle ne přátelé!) vidím v angažování dvou slovenských hereček, abychom okoštovali, co se děje u sousedů. Za to této poblblé taškařici přidávám jeden bod. ()

gonga

Je mi jasné, že romanticke komedie nemají mnoho společného s realitou a přesto : s tak nezajímavým trotlem jako byl náš 'hrdina ", by taková dívka nestrávila víc než čas potřebný na to, aby mu řekla, který odpad spravit nebo kde má vyluxovat. ()