10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

Harapes

Ale jo,nakonec jsem byl po shlédnutí komedie spokojený.10 pravidel neurazí a ani nenadchne.Ono natočit dobrou komedii a ještě k tomu z českých luhů a hájů se rovná zázraku.Karel Janák opět natočil "něco" podobné Rafťakům i Snowborďákům.Prostě komedie,která osloví mladé a o to asi i šlo. ()

Rejže

Ale jo, mrzí mi, že film nemohl být ještě na trošičku lepší úrovni. Klasická dramaturgie: Kolize, Krize, Katastrofa... Což tvůrcům neberu, je to jedna souvislá rovina, děj ryze srozumitelný. Chválím nápad - udělat romantickou komedii, která je ještě trošku střízlivá na rozdíl od těch bláznivých Béček. To je velké plus. Přecijen tvůrci ještě pracují s citem, i když se jedná o absurdní situace, které často až bolí. Na druhou stranu chápu, že když se člověk zamiluje... přichází o rozum. ()

lucijelucije

Dát se dobrovolně na český film tohoto typu není zrovna moje hobby, ale i přes neduhy a pár katastrofických scén, to zase taková hrůza nebyla. A upřímně řečeno, jsem se i zasmála Donutilových ztřeštěným zásadám =) ()

Prochy38

Já teda musím říct, že jsem mile překvapen. Ono to slabší očekávání opravdu pomáhá. Ale má to tu skoro 60% (03/2015), což u českého filmu jakási záruka kvality je. M. Ruml suprový, mám toho herce fakt rád a zde se dost blížil Lexovi, což je jen dobře. Kočka K. Svarinská nemohla svou krásou urazit, snad jen nevím, proč tlačit Slovenky do podobných rolí, když máme tolik hezkých našich... no to je fuk. Radost udělala i T. Nvotová, není možná tak krásná, ale herecky mě dostala... Celá ta jejich parta šlapala moc dobře. Do toho M. Donutil v pohodové a vtipné roli, i J. Prachař si roli užil... Přitažené za vlasy, spousta věcí mimo realitu, ale já byl spokojen, možná i nad očekávání nadšen. ()

eromar

50% Strašně to šustí papírem.. zasmál jsem se párkrát, většinou ve spojitosti s Dolanského postavou. Postavy (krom toho Dolyho) naprosto nesympatický. Neurazí ani nenadchne... ()

drtalec

Na ceske pomery solidni komedie se zajimavym obsazenim. Vetsina deje vicemene predvidatelna, ale prijemne pojata a zahrana. ()

EllienPM

Líbivě natočený snímek, který mě mile překvapil. Z ukázek jsem čekal trapárnu o ultra nešikovném ňoumovi, za kterého vám bude stydno a trapno. A ono ne. Mé uměle vytvořené předsudky mizely jeden za druhým a opravdu se mi to líbilo i jsem se dobře bavil. Nepřišlo mi to násilné, křečovité, prostě milé. Skvělé obsazení, snad jen ten Donutil... mohl být aspoň trochu méně opuchlý. Nebál bych se tohle prodat i za hranice, je to fakt solidně ujetě milý :). ()

ac3r

Tahle příjemná česká komedie s bravurním Donutilem a Dolanským měla jedinou chybu a to, že místo Rumla měl hrát Mádl, to by se film dostal ještě na úplně jiné level. ()

filipvrbik

Jo těch deset pravidel by se šiklo před deseti a více lety. Teď už by mi nepomohlo ani tisíc. Co se týče filmu, jako komedie funguje senzačně, i když má tisíckrát omleté téma trojúhelníku. Zajímavost - Já su Filip , brácha Marek a navrch mamka Krystyna . (obsazení Kristíny Svarinské potěšilo, stejně jako Miroslav Donutil). 90% ()

Zombi

Ale jo, celkem jsem se bavil. Postavy jsou fajn a dobře obsazené, hodně mě bavil hulič Dolanský :-) Slušnej soundtrack. Pohodový film na večer. ()

Arnyfe

Před několika lety jsem četl knihu HRA od Neila Strausse pojednávající o mistrech umění z LA ovládající balící techniky a strategie. Vše bylo celkem zdatně sepsané a svůdníci své metody ovládali opravdu bravurně teda aspoň jak to popisovali. Z teoretického hlediska jsem se snažil zjistit zdali fungují v praxi aspoň nějaké taktiky, které mně utkvěly v paměti. Zdali mi to přineslo kýžený úspěch bych si nechal pro sebe. Osobně si myslím, že každý by měl vyžívat svých možností a nehrnout se do zbytečných výstředností. Být prostě sám sebou. V tom je to pravé kouzlo. 10 pravidel jak sbalit holku je takovým odrazem právě zmiňované knihy, i když mně spíše přišlo, že naše zpracování bylo trochu odfláknuté a dosti patetické respektive příliš vyumělkované. Umím si představit, že kdyby se tohoto příběhu podle knižní předlohy chopil nějaký uznávaný hollywoodský tvůrce specializující se na takovéto žánry, tak by to možná byl i Oscarový hit. :-) ()

ArthasKarfa

Až si budete chtít odpočinout, přestat myslet a trochu se chtít pobavit, pusťte si tuhle nenáročnou komedii, z prostředí Prahy. Naprosto skvěle ztvárnil osobu vzhledného kamaráda Jan Dolanský. Doporučuji všem co mají smysl pro humor a nečekají složitý film o sedmeru dějství (tenhle jich má deset). ()