10 pravidel jak sbalit holku

• angličtina 10 Rules for Winning Her Heart (festivalový název) (více)

Arkagas1989

Další typická Janákovi, která nás asi nemá čím překvapit a stejně je to jiný, protože jsem to nejen dokoukala do konce, ale dokonce jsem se u toho x krát zasmála - uznávám, hlavně kvůli Dolanskému a jeho excelentně zahrané roli. Scénář fajn, situace taky, rozhodně jsem od toho nečekala nic víc, takže mě nemělo ani co zklamat. Donutil a Prachař naprosto v pohodě, skvělé hlášky - libido a oči nejvíc :-D. Takže výsledek? Pobavilo, nenaštvalo, takže účel splněn. Po dlouhé době česká komedie, na kterou se klidně podívám znovu. 7/10 ()

Honzulik

10 pravidel jak sbalit holku - tak tady musím poznamenat, že se jedná o naprosto jednoduchou a také neškodnou komedii, která pravděpodobně nijak diváka neurazí, ale na druhou stranu asi také málokoho výrazně pobaví. Pro ty náročnější diváky velmi chybí poutavější příběh, určitě schází kvalitnější vtipy a mě osobně scházeli alespoň trochu sympatičtější hlavní hrdinové. Samozřejmě jsem rovněž postrádal nějaké žhavé erotické scény, více sexu a erotiky . Připadá mi, jako by už režisér Karel Janák opravdu neměl co nabídnout a proto se opakovaně vrací k několíkráte okoukanému ději. Takže hlavně z těchto důvodu je výsledek filmu u mne pouze průměrný a uděluji 3*. ()

Karlos8

Velmi osvěžující čeká komedie Karla Janáka, který natočil komedii, která nikterak neohromí ale také neurazí. Sice ve filmu není vysvětleno všech 10 pravidel jak sbalit holku ale i tak dostanete stručný návod jak dostat či získat právě tu svou vysněnou. ()

Prubner

Námět je dobrý, ale autoři z něho mnoho humoru nevytěžili, chybí vtipné dialogy i hlášky. Hlavně Dolanského postava trpí tím, že jí nebyly napsány skoro žádné vtipné repliky. A kromě toho: Markovi kamarádi vlastně ve filmu nemají žádný účel, jsou skoro zbyteční. Klidně by místo těch tří stačil jeden. Z herců mě nejvíc zaujala Tereza Nvotová. Té by měli filmaři nabízet více příležitostí, je fakt kouzelná. ()

danny.79

Slibný začátek a na české poměry i velmi silný střed filmu. Skvělý Donutil, Prachař, příjemně se kouká i na Rumla. Závěr, bohužel, velmi chabý, předvídatelný a všemi klišé prošpikovaný. Vystřídají se snad všechny hlášky, včetně mé oblíbené (filmové): "Záleží mi více na tom, abys byla šťastná, než abys byla se mnou." Za tuhle větu bych už hvězdy nestrhával snad jen v parodiích. Druhá hvězda letí dolů za roli Jana Dolanského, kterého mám jako herce velmi rád a velmi mě mrzí, že ho tvůrci nevyužili lépe. Takhle byl pouhou figurkou, jejímž cílem bylo párkrát během filmu probrat diváky vtipnou hláškou, když k tomu Donutil, Prachař nebo Ruml zrovna neměli příležitost. Film jinak splnil mé očekávání a věřím, že se k němu za čas ještě vrátím. EDIT: Strhávám hvězdu za nepůvodní scénář. ()

knotie

Poznáte tzv. "Bechdelovej test"? Ten zisťuje, či sa v diele nachádzajú dialógy žien, ktoré sa zaoberajú niečím iným ako mužom, myslím, že tento film by dostal v tomto teste 0%. Hlavná ženská postava je tak 2D, že nedokáže robiť žiadne autonómne rozhodnutia. Taká česká nuda, plná klišé a divných skokov v časopriestore v Prahe (byt na Žižkove má výhľad na Prašnú bránu a pod.) Jediné, čo to relatívne zachraňuje je sympatická zostava na byte hlavnej postavy, keďže v podobných huličských bytoch už som bola nespočetne krát. ()

srolyma

Nejlepší pravidlo je žádné pravidlo. A nejlepší komedie točil Vorlíček. Janák už nikdy nevybředne ze stínu Snowboarďáků, Donutil naposledy zahrál slušně v Baladě pro banditu a Ruml už lepší roli než v Comebacku stejně nedostane. Přesto se jedná o celkem slušnou, netrapnou a místy poměrně zábavnou komedii, která se s výtvory typu Babských vřískotů nedá srovnávat. Sice povinná figura zhuleného týpka, nezbytná proprieta všech českých komedií od úspěchu Samotářů, už začíná být hodně provařená až otravná, ale svou práci pro pobavení nenáročného publika tu udělá. Takže ano. Pro zkrácení volné chvíle, když není nic důležitějšího na práci, proč ne. ()

Stanmi

10 pravidel jak sbalit holku je vcelku pohodová komedie o tom, jak si jeden anti-casanova vyhlídne tu svou pravou a spolu se svými přáteli a otcem, který zná oněch 10 pravidel, se pokouší ji sbalit. Jsem rád, že se Karel Janák přesunul od všech "...ťáků" do vyšší ligy alias k filmům pro cílovou skupinu 18 - 25 let, protože natočit film, u kterého člověk nelituje investovaných peněz do lupenu, evidentně umí. Samozřejmě i v tomto případě si neodpustí pár fórů, jak od Fantozziho (holt asi ta italská předloha) a taky se mi zdá, že snad v žádném českém filmu o studentech nesmí chybět zhulený kamarád (naštěstí tady ho aspoň ztvárnil Honza Dolanský), který možná lechtá bránice ostatním, ale tenhle "zelený" humor jde mimo mne. Nicméně film je herecky obsazen poměrně dobře, S hlavním hrdinou Matoušem Rumlem, jakožto vyjímečným břídilem se nemá problém problém ztotožnit každý podobně úspěšný mladý muž. Kristína Svarinská je společně se svou slovenštinou patřičně roztomilá a Miroslav Donutil jako otec hlavního geroje odvádí také dobrou hereckou práci. Prachař a Kotek neurazí. 10 pravidel jak sbalit holku si v zásadě na nic nehraje a přesně takhle tento snímek člověk musí brát, jako vztahovou komedii, která má za cíl pobavit a zvednout náladu, což se ji v rámci možností daří. ()

elanista1

Ideálny film pre naivných snílkov, ktorý to ešte nevzdali. O predvídateľnosti sa nejdeme baviť, každý sme vedeli ako to dopadne, ale čo mňa zaujímalo bola tá cesta, ktorou sa dopracujeme k výsledku. A smial som sa. No ak si odmyslím záverečných, čisto romantických 20 minút, jedná sa o vydarenú a naivnú komédiu, ktorá ponúka snáď v každej jednej scéne úsmevné momenty, a to sa počíta. . ()

maniacxl

Češi prostě tyhle "americké romantické komedie" zaboha neumí točit. Už od dob Samotářů je tady zakořeněné, že v každé "komedii" musí být aspoň jeden vyhulenec (tady brutálně zneužitý Dolanský), který nic nedělá a ději filmu nijak neprospívá, jen hulí a směje se a vypadá jako retard, a všichni si myslí, že je to úžasně vtipné, přičemž je jasné, že scénárista, režisér, ani herec žádného huliče nikdy ani neviděli. Matouš Ruml je v pohodě, ale toho lůzra mu absolutně nevěřím. Občas jsem se usmál, ale spíš jen tomu, jak je to debilní, naopak okamžiků, kdy jsem se styděl, že se na to vůbec koukám, bylo nemálo. Chyška opět do soundtracku do poslední noty vykradl zaoceánskou muziku, ale nějak to nestačí. Přesto to mělo aspoň trochu "americký" závěr... i když, mnohem víc by se mi líbilo, kdyby nakonec tu rozmazlenou krávu, která neví co chce, kopl do prdele.45% ()

kacir

Chcel som dať 3 hviezdy, ale nie sú tri hviezdy ako tri hviezdy, tak som dal štyri, hoci je to ozaj celé predvídatelné, a myslím, že tomu chalanovi by nepomohlo ani 43 pravidiel, no veríme, že láska je skutočne niekedy slepučká. Po dlhšom čase milé prekvapenie.. A to som ani nevedel akú šťavu u nás máme. ()

DonBraso

Vcelku hodně milé překvapení.Žádná velká švanda to extra nebyla,ale romantika výborná a je vidět,že Janák jel po"Americku". Kluk co neví jak sbalit holku,do toho ještě jeden,který má naprosto stejný cíl a máme s českých filmů,dobrou teen romantickou komedii,kde hodně prostoru dostává "travička" kterou stvárnil hulič Jan Dolanský s bravurou.Ostatní sekundujou zdařile,ale čekal jsem třeba od Donutila více,než standart. ()

Facerr

Komedie s Donutilem jsou prostě super a tahle se moc povedla, i proto že byla postavená na jeho komediálnosti. To ostatní taky ušlo. Moc příjemná komedie a myslím, že místo vymejšlení spletitejch dramatů a návratů do minulýho režimu by se česká filmová scéna měla vydat přesně tímhle směrem. ()

maxcold

Nebude to úplně objektivní hodnocení, protože hodnotím to v porovnání s ostatním novějšími českými komediemi. Ruml je dobrej a popravdě jsem byl nadšenej, že tam nehrál Dyk (nic proti). Takže za to první hvězda. Druhá hvězda, že jsem to vydržel do konce. A třetí hvězda, protože je to českej film a v porovnání s ostatními dramaty, co se točí, jsem rád za změnu žánru. Dalo se na to dívat. ()

HrudkaJ

Nejde o to jak, jde o to proč a na to ten film neodpoví. Ale Tereza Nvotová jako učitelka byla perfektní. Jinak tedy láska není žádná hra, věřit sám sobě je ohrané a být štastný je nesmysl. A nejhorší je ten plakát. ()

blondboss

Príjemná oddychová romantická komédia od našich západných susedov aj so slovenským obsadením v podobe nádhernej Kristíny Svarinskej. Trošku tak "americko" šablónovito natočené a bez nejakej väčšej šťavy, ale uraziť to určite nemôže a pobaví. Pri niektorých situáciách to bola naozaj prča. Každopádne určite o niečo lepšie ako predošlá talianska verzia. Celkové hodnotenie ale veľmi priemerné. 50 % ()