Vesmírný pirát Kapitán Harlock

(festivalový název)
  • Japonsko Space Pirate Captain Harlock (více)

Kapitán Harlock je rebel a již století brázdí vesmírem! Jak to že žije tak dlouho? A proč je rebel – jen proto, že se nemá rád se Spojeneckými silami? Navíc teď čelí spolu se svou chrabrou posádkou těm, kteří si chtějí nechat Zemi jen pro sebe... Legendární kapitán Harlock je zpět! (Zíza)

MartinezZ

Nepřekvapivý japonský animák. Z toho plyne: špičková počítačová animace, naroubovaná na sci-fi ultra-dramatickou pitomost. Celé je to táááák osudové, že bych plakal... kdyby to tu nebylo už po sté první. Další japonské anime (tedy animovaný film a je mi putna, jestli se tomu tak říká nebo ne), jehož skutečným kladem je pouze technické zpracování. o blbostech a hromadě nesmyslů ála lodní kormidlo, pirátská vlajka vlající ve vzduchoprázdnu a tady bohužel i příliš moc zvuků ve vesmíru (což mi normálně nevadí, ale tady to s tím vším dohromady bilo do očí), plus zjištění lidstva, že je osamělé, ale perpetuum mobile vynalezla cizí rasa a jeden její zástupce žije. A co lépe, vypadá jak člověk resp. Elf. Zase promrhaná technologie. ()

esopesokeso

Ked film robia umelci, tak vznikne niečo takéto. Naozaj tá animácia vyráža dych. Čo sa týka deja, tak len posledná tretina nebola podľa môjho vkusu, ale ide aj tak o skvelú záležitosť. ()

kaylin

Vizuální stránka je naprosto úchvatná. Tohle vidět v kině, to musí být celkem zážitek. Jenže to trvá dvě hodiny, což je přece jen trochu moc, protože ten příběh zas tak zajímavý není. Je ale celkem hezké, jak se 2D kreslený seriál ze 70. let může stát vizuálně krásným 3D filmem, který stále zůstane takovou lehkou space operou. ()

Tyckin

Jsem si to nechal přes noc rozležet v hlavě a něco k tomu dodám - vizuelní zpracování naprosto famózní, to pirátsví, temnota a atmosféra jež dýchala z té vesmírné lodi, to nemělo chybu. Hudba a zvukové efekty to výtečně podporovaly, tedy HD kvalita a k tomu DTS je ideál :-) Jenže, po příběhové stránce už to začne být postupně slabší a slabší, zhruba před půlkou tempo zvolní a začalo mne to lehce nudit. A nezlepšilo se to až do konce. I ten samotný se rovněž extra nepovedl. Nu což, ale jako celek to poměrně obstálo a ty 4* si to s odřenýma ušima díky parádnímu vizuálu zaslouží - těch 71% zde naprosto sedí. ()

mortak

Emo space opera, ve které mizerní digitální herci se šílenými háry rvou kulisy svými skrytými city a traumaty. Vykrádá to, co může, nedává to moc smysl, ale hezky se na to dívá. A pět minut po tom už vlastně nevíte, o čem to bylo. ()

viperDavid

Pochybovači vyližte si prdel. Tato téměř dvouhodinová graficky dokonalá podívaná je důkazem, že japončíci opravdu umí. Umění Animáků zopakovali na prvotřídní úrovni. Ale zde nejde jen o art, jde i o krásný příběh. Absolutně není co vytknout 5* ()

noriaki

Dobrodružství kapitána Harlocka má všechny ctnosti a nectnosti filmu jeho žánru a zaměření. Což je na jednu stranu škoda, zvlášť co se akčních scén týče. Ty jsou pojaty primitivně, skoro westernově. Stačí jeden úder, a po všem je veta, ať už je to loď, a nebo po zuby ozbrojený voják. A příběh by taky mohl být zajímavější, a nemusel by se brát tak křečovitě vážně. Ze scénáře čiší osudovost, předurčenost, nevyhnutelnost a podobné a bůh ví co ještě. Ale najdou se i plusy. Ten kdo tohle všechno vymýšlel, měl pořádně bujnou fantazii, a technika jeho vize dotáhla skoro na hranici realističnosti. Alespoň efekty stojí za oběť těch dvou hodin času. ()

VanTom

Ojoj, ten scénář! Technicky i vizuálně brilantní anime, zařazující se mezi špičku realistické počítačové animace. Jenže mne vůbec nebral složitý megalomanský příběh, který toho míchá strašně moc, ani nevěrohodně vykreslený svět s nudně rozpolcenými charaktery, co chvíli měnícími postoje. Navíc zdaleka nejde o akční jízdu, a protože snahu zničením vesmíru vrátit čas a odčinit fatální chyby jsem úplně nepochopil, připadne mi neschopnost tvůrců srozumitelně zadaptovat starou mangu / seriál do moderního filmu při třicetimilionovém rozpočtu jednoduše trestuhodná. ()

vitekpe

Tak je to predevsim vizualni zazitek..., a pokud nechcete moc unavovat mozek slozitym pribehem, a zaroven chcete potesit dusi spickovym sci-fi filmem, jdete klidne do toho. Asijska animovana velkopodivana. ()

kenkaku

Ten nádech steam-punku naroubovaný na Hvězdné války vypadá roztomile. pokud se zaměříme na detaily, film nepřestane udivovat (tanga přetažená přes skafandr). Design pirátské lodi je dokonalý (a ty nástupy z oblaku kouře jsou fenomenální). Co mě ale nikdy nepřestane fascinovat je ta snaha Japonců u animovaných filmů potlačovat asijské vzhledově rysy postav, ale přesto jim ponechávat plnou japonskou mentalitu (a vystupování). Je to tak přirozené, jako vidět kočku štěkat. Díky tomu se stává děj a chování postav pro většinu lidí nestravitelné. Doslova scenáristický bizár je pak závěr. Přesto výsledný dojem (v pozitivním slova smyslu) válcuje vizuál a smysl pro detail. ()

iXtr3m3

Technicky dokonalé, už sa teším nové Final Fantasy, ale už príliš japonské aj na mňa. Ale za spracovanie inak nemôžem. ()

Elerrina

Ulítlá šílenost ve stylu punk-space-pirate-military. Děj se v podstatě skládá jen z ultracool scének, proložených nějakými těmi existencionálně-filosofickými bláboly, a dosahuje takového levelu nesmyslnosti, že už je možno chápat ho jako sofistikovanou dadaistickou parodii. Něco jako japonská Princezna nevěsta, sice bez princezny, ale zato s fetišisticky ztvárněnými vesmírnými bitvami a souboji. Vizuálně je to docela atraktivní, takže pokud to sledujete ve stavu částečné intoxikace alkoholem nebo lehkými drogami, může se vám to i líbit. ()

Ripley

Pro milovníky sci-fi,japonských anime a digitálních technologií bude tento film peckou.Přiznám se,že u těchto filmů malinko nadhodnocuji a uznávám,že forma mě zde zajímala mnohem více než obsah.CGI animaci a obvzláště full performance motion capture zkrátka zbožňuji.Scénář není vyloženě špatný,ale hodně se kopíruje,je zde mnoho klišé a děj je předvídatelný.Jak už jsem však napsal,vizuálně jde o takový skvost,že jsem filmu ochoten odpustit několik nedostatků.Pro zajímavost:film viděl a pochválil sám James Cameron. ()

Zmrv

Kromě toho, že mě nijak nenadchnul příběh, se moje horší hodnocení odvíjí z drtivý většiny od toho, že tahle japonská 3D animace se mi vůbec nelíbí 50% ()

SpaceOdyseus

Asi bych mel koukat na anime casteji. Tohle byla totiz parada. Ano, chvilema byl dej celkem zhusteny a ano, motivace postav nebyly vzdy uplne jasne. Ale kurva hezky se na to koukalo - at uz mam na mysli designy lodi, prostredi a brneni, nebo bitvy mezi hvezdami. Tento vesmirny steampunk s piratama se totiz povedl. ()

Future Gate Sci-fi Film Festival

Future Gate Sci-fi Film Festival

25.02.2016

Festival sci-fi filmů Future Gate vstupuje letos do třetího ročníku, v průběhu března navštíví postupně Prahu (3. – 6. března 2016, Kino Bio Oko) i Brno (17. – 20. března 2016, Kino Art). Na obou… (více)