Reklama

Reklama

Obsahy(1)

V Klánovickém lese je nalezen zastřelený detektorář – hledač pokladů. Vzhledem k místu činu policie nemá k dispozici svědky a po počátečním šetření ani motiv činu. Jedinou stopou je střelná zbraň, která byla o šest měsíců dříve použita při vloupání do rodinného domu. Mají oba případy souvislost? (Česká televize)

Recenze (38)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Celou dobu jsem si myslel, že Korejs začíná být podobný mentor jako v předchozích sériích Polívka, ale konec mě znejistil. Ondra Vetchý a Mirek Hanuš začínají přebírat otěže mé pozornosti. Ty dvě ženský na vedoucích pozicích extremně nesympatické (myslím postavy ne herečky ani herecky ) asi v dalších dílech vznikne alergie, ale opět krom případy kvalitně napsaný postavy i vztahy mezi nimi. ()

honajz 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozjezd to má dost pomalý a nebýt klánovické hospůdky V lese, asi bych se začal nudit, ale pak nastoupí zlo v podobě nové šéfové, která je skutečně neskutečná mrcha, kariéristka, která o práci v terénu ví kulové a své přešlapy hází na druhé, a rovněž se objeví to spojení s vykradačem, jenž působí od začátku neuvěřitelně bizarně a je fajn, že vybrali pro jeho představitele tohoto herce, ten jím snad byl v reálu, jak dobře ho zahrál. Korejs svým výslechem hodně pobavil, zmínka o Plíškovi taky. Btw, kde se dá sehnat podtácek (tehdy) neexistujícího piva Felix? :-) ()

Reklama

troufalka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Občas se mi zasteskne po té staré partě, kdy se Pražák ještě nechoval jako pitomec, Anděl proháněl holky, Plíšek trousil svoje moudra a Kozáka pronásledoval Korejs. Oproti první sérii se mnohem méně zabíhá do soukromí, ke slovu se dostávají nové technologie a tak trochu mizí ta sympatická člověčina z let předchozích. ()

salahadin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tenhle případ znám jako vlastní boty, se kterýma jsem šmajdal kdysi do Kunratic, takže žádné napětí, ale jen radost ze sledování, jak dobře tvůrci zpracovávají reálie tohoto neskutečného případu. No a pak tu máme novou šéfovou, u které se mi chce blinkat - bohužel, podobných moderních, ctižádostivých "dam" je hodně a jednu dvě i znám, proto mi sledování tohoto dílu činilo nemalé potíže, což není výtka tvůrcům, ale pochvala za vykonanou práci. Jen lituji tu herečku, střihnout si takovou mrchu, to je odvaha :-) Korejsův výslech parádní a já bych fakt rád, aby se z Korejse stala kladná postava! ()

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když si myslíte, že nemůže být hůř jak za Korejse, zamyslete se znovu. Může. Korejs měl aspoň skutečnou praxi v terénu a v roli vyšetřovatele je schopný. Navíc je vtipný. Zatímco tohle blbý, namyšlený, arogantní, leč moderní technologie používající (zpracuj to do prezentace) stvoření, má v hlavě kompletně nasráno (a zároveň je přesvědčeno o vlastní neomylnosti). Darwinžel, není nijak vzácné. Chyby odklánět/outsourcovat, úspěchy přivlastňovat. Samozřejmě, na začátku série jsme viděli, že Korejs a nová ředitelka mají nějaké kontakty a kdo ví, jestli za její aktivitou není on sám. Teď asi budeme zbytek série v napětí, jak to s ním je. Případ sám - prostě opravdu ta mravenčí, dlouhá práce, stovky hodin nad spisy, srovnávání, tipování, vylučování, hledání styčných bodů, co tvoří opravdovou práci vyšetřovatelů a operativy. P. S. Opět geniální detail: všimněte si na začátku, jaké knihy si nová ředitelka vybaluje z kufru. Minimálně v tomhle si autoři seriálu myslí přesně to co já. Jo, a "byl nasazen vrtulník s termovizí" je asi podobně ustálené jako "já přijdu, až nastavěj zrcadlo." Časy se mění, ale hloupost je věčná. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (3)

  • Skutečný pachatel se jmenoval Oldřich Konrád. V roce 2017 byl odsouzen na 25 let odnětí svobody. (sator)
  • Hospoda u Klánovického lesa je ve skutečnosti srub Vydra na řece Berounce kousek od Skryjského mostu. (Wince27)

Reklama

Reklama