Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh jedné ze dvou žen, odsouzených v České republice na doživotí za vraždu. Případ byl komplikovaný už tím, že několik na sobě nezávislých úmrtí mužů zdánlivě nic nespojovalo. Epizoda seriálu Případy 1. oddělení ukazuje, jak je ve skutečnosti pro kriminalisty obtížné propojit nesouvisející zločiny, jež se odehrály mnoho let po sobě, a odhalit skutečnou motivaci pachatele. (Česká televize)

(více)

Recenze (21)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"O jejím zadku vím všechno, ale s identikitem nám to nepomůže." Tak tentokrát to trvalo, než někoho oficiálně trklo, že když se oběť nebrání úderům sekáčkem do hlavy, tak by taky mohla být omámená. Major Plíšek je tedy zase o krok napřed, major Korejs o dva kroky pozadu a nervový záchvat pachatelky je na můj vkus moc hraný. Nicméně jsem rád, že chlapci z 1. OOK SKPV našli pachatelku dříve než jsem ji pozval do svého bytu, abych jí ukázal svou sbírku hokejových puků. ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Perfektní Polívková je jen třešničkou na dortu výbornému dílu, kde se pátrá pro vrazích dvou mužů. Zpočátku má hned starý Václav podezření, že by vrahem mohla být žena (podle seriálu s radou Vacátkem, kde také vraždila žena podobným způsobem) a s pomocí Jirky Lábuse jako vysloužilého vyšetřovatele také přijde na stopu. K pravdě pak už není daleko. Skvěle vystavěný a hlavně vypointovaný díl. ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatím asi nejslabší díl, který okoření dva solidní vtípky, ale za mě ho trochu dramaturgicky kazí to, že hned ze začátku odpálí tři možné podezdřelé, kdy jedna z nich je mnohem známější herečka, a tím pádem pachatelka na první dobrou, což se následně i prokáže. Její výkon při výslechu dle mého trochu přehnaný a přehrávaný, ale při scéne s psychiatrem už jsem se mu nedivil, že se rukou blížil k tlačítku zachrány. Tenhle díl je takový obyč vyšetřování, kdy se neuděje nic moc zvratů, nebo větších náhledů do krimi práce. Korejs klasicky mimo, ale jablíčka naštěstí proti kašlíčku stále zabíraj. Pobaví narážky na Devadesátky. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Trochu trvá, kým sa to rozbehne, ale potom tempo už nemá chybu. Zaujímavý bol aj krajčír s veľkým talentom na zostavenie identikitu, jednoducho dokonalý svedok. V najlepšom epizóda skončí, ale tak to už v krimi býva. Polívka verzus Polívková sa síce nekonalo, ale aj tak boli obaja skvelí. –––– Vašku, prosím tě, nemůžem stavět případ na nějaký historce z černobílýho filmu. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nadprůměrná kvalita se zatím zuby nehty drží a to je dobře. I tento případ si získal mou pozornost a to nejen díky brutalitě vraždící lesby co nenáviděla muže, ale i díky solidnímu výkonu Polívkové v závěru této epizody. Alespoň jde vidět, jaké zrůdy dokáží žít mezi námi a skutečná vražedkyně uspávačka Jaroslava Fabiánová dostala doživotí, kde má v base další narušené „sousedky“ Stodolovou a Romanu Z., jenž si za své zrůdné skutky vysloužili stejný „flastr“… ()

Galerie (20)

Zajímavosti (5)

  • Skutečný případ odsouzené na doživotí za čtyřnásobnou vraždu Jaroslavy Fabiánové. (sator)
  • V čase 24:15 mjr. Korejs (Miroslav Hanuš) kritizuje práci vyšetřovatele mjr. Plíška (Boleslav Polívka) a říká, že už je starý na práci na prvním oddělení a že by měl už raději chytat ryby a vzpomínat, jak lovil sudy na Orlíku. Seriál tak naráží na tzv. Orlické vrahy, které mjr. Plíšek vyšetřoval v prequel seriálu s názvem Devadesátky (od r. 2022). V seriálu Devadesátky ale kvůli korelaci věku hraje v té době ještě kpt. Plíška Martin Finger. (Drinian)
  • V tomto případě je chválen za vyhledání pachatelky mjr. Plíšek (Bolek Polívka), jenže druhá skupina kpt. Pražáka (Filip Blažek) a kpt. Anděla (Petr Stach) se dostala ke stejné pachatelce též a ti pochváleni nejsou. (sator)

Reklama

Reklama