Vražda v poklidné pražské vilové čtvrti je pro policisty překvapivá především tím, že nemá žádný motiv. Muž zastřelený neznámým pachatelem v garáži domu v poklidné čtvrti Prahy byl člověk bez jediného stínu. Kdo měl zájem se ho zbavit a proč? Případ, který teprve před rokem soud definitivně uzavřel, policistům zamotal hlavu, protože pachateli chyběl motiv. O to těžší bylo vraha najít a čin mu dokázat. Policisté se museli spolehnout na to, že přece jen někde udělal chybu. Závěrečná epizoda druhé série Případů 1. oddělení. (Česká televize)

strom-z

Naprostej souhlas s Járou Cimrmanem nebo Hejtmym ("Případy byly v českém televizním světě něčím naprosto nevídaným, ale i v konkurenci zahraničních detektivek patřily k tomu nejlepšímu, co se dá v žánru krimi vidět. O to větší škoda, že seriál nebude pokračovat, i když na druhou stranu je pravda, že končit v nejlepším někdy nemusí být na škodu.") ()

subic

Takhle to je, když se bývalý voják a teď nájemný vrah prostě sekne v oběti a zabije osobu sice dosti podobnou, ale jinou. A zase jako vždy v tom svou podstatnou úlohu má starej major Plíšek, takže Plíšek forewer. Na konci dostává vyznamenání, aby skončil jako policista a nastoupil jako civilní zaměstnanec.... od té doby čekám na pokračování. ()

natalanka

Tááááák....a co včil a co včil? Na co já budu koukat, když je laťka sakramentsky vysoko? A to je co říct, když my češi ,věční hnidopichové) chválíme!!!! A jak chválíme a je proč. Tohle je excelentní výkon ve všech směrech. Držím palce na další projekty. PS: Bolkovi...... já vás uznávala jako herce, ale tady v tomhle seriálu, vám ta moudrost neuvěřitelně sekla a já získala k vašemu herectví obrovské sympatie. Od první série jste svou postavu posunul ke klidu a nadhledu a obrovské lidskosti. Mám Vás ráda. Filipovi......paráda.... já nestačila koukat jak důvěryhodně jste hrál vyšetřovatele. Jako by jste tu práci dělal a žil jí. Smekám Petr..... taky klobouk dolů. Ta zarputilost se kterou jste se v seriálu se vším rval.... nádhera Mirku Hanuši...... sakra umíte zahrát nepříjemnou postavu dokonale... já zírám a fandím vám. Budete nám divákům chybět :-):-) ()

carl.oesch

Doufám, že si všichni všimli vedlejšího příběhu a totiž onoho investigativního novináře a jeho "zdroje" Korejse. Uvědomují si lidé, že přesně takhle pracují ruzní ti Kroupové a jim podobní a většina lidí to v rozhořčení a se strachem hltají a věří tomu, ačkoliv se jedná o zcela obyčejné báchorky? Jedna z výrazných kvalit tohoto seriálu je v tom, že třeba co se týká novinářů a jejich "práce", je tady perfektně ukázáno, co jsou oni hlídací psi demokracie zač a jak se jim má věřit. A stejně píšou o všem ostatním, politikou a ekonomikou počínaje a sportem a "bulvárem" konče. Jediné důvěryhodné články v obecných médiích se týkají okrajové nebo výhradně odborné problematiky, inevstigativní novináři jsou přesně takoví, jako onen "fabulátor" s historkou o "slovenské stopě" a pomstě za smrt hlavy jakési slovenské mafiánské rodiny. Nejlepší definice novináře, ketrou jsem v poslední době četl je, že se jedná o lidi kteří informují veřejnost o tom, o čem ve skutečnosti nic nevědí a vysvětlují něco, čemu vůbec nerozumí. Nakonec, v tomto seriálu to není poprvé. Jinak sledovat smutnou a plačící Jitku Ježkovou až bolí, ne všichni právníci jsou svině a ne všichni podnikatelé hajzlové... ()

v.indruchova

Tak se nám to pěkně uzavírá. A ještě definitivně s případem tělo, který se nám nakonec natáh na 4. díly spolu s dalšími uhlavními. Aspoň dostal nějaký ty roky na víc. /psychoušek doktor: já lidí léčím, nezabijím, pfuj. :( / Natočit by se mohly další díly. Na tu garáž by jim vyšplhal/a parkourist/ka a byly by ještě cool :) Otázky vyšetřovatelů typu. Jak by se tam dostal? Sportovec :). Opět pár vtipků typu Sršeň zná pornohvězdu. Návštěva septiku, Petr: Pak že je pravda ve víně XD. Když týpka převeze "Boleček" kterej se netrefí ani z 10m do terče. Dle mě slušné završení. Podívejte se na to sami. A taky to šťestíčko na botě pro všechny, kdo ho budou potřebovat. Přeji. ()

FuLister

Perfektní konec. Plíšek pět ukázal, jaký je formát, sice přes všechny fotopasti a kamery v autech, přesto vyřešil případ. A při Dušanově proslovu k tomu debilovi, to by skoro člověku ukápla slza. ()

Sa.sa

Super konec 2 série a zároveň odchod i mjr. Plíška od Policie... Jinak ta vražda byla fakt neskutečná zhovadilost a tupost.. Njn když holt tupec zastřelí "omylem" jiného tak se blbě hledá motiv i pachatel, ale i to se děje... Jinak super díl, vč konce ()