Poslední případ (S02E08) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 5 min

 • otík
  *****

  Definitivní závěr výtečného seriálu zakončuje poslední případ Václava Plíška a zároveň soud vraha své milenky, kterou našel Petr v bedně v přehradě. Václavův případ vraždy z omylu dá sice všem zabrat, ovšem stranou nezůstane ani starý ředitel oddělení Korejs, který novému řediteli Kozákovi nic nedaruje. Velká škoda, že tento seriál končí. Je to bezesporu seriálová špička ať už v rámci krimi seriálů, nebo obecně seriálů jako takových. Všem autorům díky.(26.2.2016)

 • mira007
  *****

  Doufám, že to není Poslední případ, protože tohle byl asi jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Když tohle člověk jednou zkoukne tak mu všechny ostatní detektivky přijdou stupidní. Mám asi tři největší poznatky: 1) když člověk kouká ty ty americký kraviny typu Kriminálka Las Vegas, kde parádně nasnímané braní a vyhodnocování stop je to nedůležitějšíj, tak tady mne překvapilo jak moc záleží na úsudku a postupu často jediného policisty. Pokud by to neudělal správně tak to už za něj nikdo neudělá. 2) dost šokující je pro mne jak často se povolují odposlechy na osoby, které se jen mihnou kolem případu, nebo je daný vyšetřovatel má ve své vyšetřovací verzi. 3) Nova i Prima se můžou předhánět v množství dementních komedií typu Na vodě, Přístav , Ohnivý kuře atd, které jsou všechny stejné, ale v této kriminálce jsem se zasmál víc vtipným věcem v jednom dílu, než ve všech zmíněných kravinách dohromady. Bravo pánové!!!!! Děkuji za skvělý televizní zážitek.(16.3.2016)

 • strom-z

  Naprostej souhlas s Járou Cimrmanem nebo Hejtmym ("Případy byly v českém televizním světě něčím naprosto nevídaným, ale i v konkurenci zahraničních detektivek patřily k tomu nejlepšímu, co se dá v žánru krimi vidět. O to větší škoda, že seriál nebude pokračovat, i když na druhou stranu je pravda, že končit v nejlepším někdy nemusí být na škodu.")(16.8.2017)

 • Jara.Cimrman.jr
  *****

  "Teď ti povím něco, co tě možná dorazí, ty jeden profesionále. Představ si, že ten frajer, co tě dostal, netrefí terč z deseti metrů." Bezpečnostní agentury jsou zkrátka plné "profesionálů", kteří dokáží vymyslet natolik "dokonalý" plán, který je neomylně dovede za mříže rychleji než se naučí rozeznávat číslice od písmen. Právě tito profesionálové typu Jerabinského dokáží svou tupostí zmást vyšetřovatele natolik, že se z toho může stát zajímavý případ. A poslední případ mjr. Plíška zajímavý byl, navíc se vyřešilo i doktorovo "drobné" vražedné selhání a mjr. Korejs se ze své funkce naučil házet klacky pod nohy naprosto prvotřídně. Kdyby všechny seriály dokázaly tak jako 1. oddělení skončit v nejlepším, tak by mi to ušetřilo dost času.(13.10.2016)

 • mh.mail

  70% — Závěrečný díl druhé série uzavřel některé příběhy, jiné ponechal otevřené. Správně jsem si tipnul, že Plíšek v podání Bolka Polívky skončí, jen jsem netušil, že zůstane jako civilní zaměstnanec. Dušan Vrána si asi definitivně získal své místo v „mordpartě“. Sice asi bude neustále štvát své praktičtěji založené kolegy svým úzkostlivým bazírováním na předpisech, ale jak bylo řečeno, díky tomu zase vidí věci z jiného úhlu pohledu. Jsem rád, že tato postava dopadla tímto způsobem. Co se nevyřešilo, byl poručík Sršeň. Asi ho na oddělení budou trpět dál i za Kozáka. Ono je vždycky dobré, když padající lejno má na koho dopadnout a nejste to zrovna vy sám. A nějakou práci taky zastal. Korejs se zachoval přesně v mezích své postavy. Řešený případ byl taky zajímavý a pamatuju se na něj i v reálu. Takže jediná nespokojenost může být pouze s tím, že podle sdělení tvůrců seriál definitivně končí a žádná další série nebude. I když – je to vůbec důvod k nespokojenosti? Skončit v nejlepším a prakticky na vrcholu je přece tím nejlepším, co tvůrce může udělat. Takže nezbývá než poděkovat a trochu sentimentálně si povzdechnout.(1.3.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace