Poslední případ (S02E08) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 5 min

Definitivní závěr výtečného seriálu zakončuje poslední případ Václava Plíška a zároveň soud vraha své milenky, kterou našel Petr v bedně v přehradě. Václavův případ vraždy z omylu dá sice všem zabrat, ovšem stranou nezůstane ani starý ředitel oddělení Korejs, který novému řediteli Kozákovi nic nedaruje. Velká škoda, že tento seriál končí. Je to bezesporu seriálová špička ať už v rámci krimi seriálů, nebo obecně seriálů jako takových. Všem autorům díky.(26.2.2016)

• strom-z

Naprostej souhlas s Járou Cimrmanem nebo Hejtmym ("Případy byly v českém televizním světě něčím naprosto nevídaným, ale i v konkurenci zahraničních detektivek patřily k tomu nejlepšímu, co se dá v žánru krimi vidět. O to větší škoda, že seriál nebude pokračovat, i když na druhou stranu je pravda, že končit v nejlepším někdy nemusí být na škodu.")(16.8.2017)

Tááááák....a co včil a co včil? Na co já budu koukat, když je laťka sakramentsky vysoko? A to je co říct, když my češi ,věční hnidopichové) chválíme!!!! A jak chválíme a je proč. Tohle je excelentní výkon ve všech směrech. Držím palce na další projekty. PS: Bolkovi...... já vás uznávala jako herce, ale tady v tomhle seriálu, vám ta moudrost neuvěřitelně sekla a já získala k vašemu herectví obrovské sympatie. Od první série jste svou postavu posunul ke klidu a nadhledu a obrovské lidskosti. Mám Vás ráda. Filipovi......paráda.... já nestačila koukat jak důvěryhodně jste hrál vyšetřovatele. Jako by jste tu práci dělal a žil jí. Smekám Petr..... taky klobouk dolů. Ta zarputilost se kterou jste se v seriálu se vším rval.... nádhera Mirku Hanuši...... sakra umíte zahrát nepříjemnou postavu dokonale... já zírám a fandím vám. Budete nám divákům chybět :-):-)(25.2.2016)

Ani záverečnej časti druhej série nič nechýbalo. Charaktery policajtov sa definitívne vyjasnili, a nie je to až takým prekvapením. Vyšetrovanie bez motívu sa nevedie ľahko a tak sa motív hľadá aj v poslednej nitke, ktorá sa nájde. Zostáva len dúfať, že o nejaký čas sa snáď dočkáme ďalšej série. –––– No vida. A pak, že je pravda ve víně. –––– Mám vám od kolegů vyřídit, že i z hoven se dají vyrobit důkazy.(22.2.2016)

"Teď ti povím něco, co tě možná dorazí, ty jeden profesionále. Představ si, že ten frajer, co tě dostal, netrefí terč z deseti metrů." Bezpečnostní agentury jsou zkrátka plné "profesionálů", kteří dokáží vymyslet natolik "dokonalý" plán, který je neomylně dovede za mříže rychleji než se naučí rozeznávat číslice od písmen. Právě tito profesionálové typu Jerabinského dokáží svou tupostí zmást vyšetřovatele natolik, že se z toho může stát zajímavý případ. A poslední případ mjr. Plíška zajímavý byl, navíc se vyřešilo i doktorovo "drobné" vražedné selhání a mjr. Korejs se ze své funkce naučil házet klacky pod nohy naprosto prvotřídně. Kdyby všechny seriály dokázaly tak jako 1. oddělení skončit v nejlepším, tak by mi to ušetřilo dost času.(13.10.2016)