Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vražda v poklidné pražské vilové čtvrti je pro policisty překvapivá především tím, že nemá žádný motiv. Muž zastřelený neznámým pachatelem v garáži domu v poklidné čtvrti Prahy byl člověk bez jediného stínu. Kdo měl zájem se ho zbavit a proč? Případ, který teprve před rokem soud definitivně uzavřel, policistům zamotal hlavu, protože pachateli chyběl motiv. O to těžší bylo vraha najít a čin mu dokázat. Policisté se museli spolehnout na to, že přece jen někde udělal chybu. Závěrečná epizoda druhé série Případů 1. oddělení. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Definitivní závěr výtečného seriálu zakončuje poslední případ Václava Plíška a zároveň soud vraha své milenky, kterou našel Petr v bedně v přehradě. Václavův případ vraždy z omylu dá sice všem zabrat, ovšem stranou nezůstane ani starý ředitel oddělení Korejs, který novému řediteli Kozákovi nic nedaruje. Velká škoda, že tento seriál končí. Je to bezesporu seriálová špička ať už v rámci krimi seriálů, nebo obecně seriálů jako takových. Všem autorům díky. ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Původně plánovaný konec seriálu, kdy dojdeme ke zdárnému ukončení případu Trégl, ale mimo to, je hlavně tento díl prošpikovaný naprosto geniálními hláškami. "Co kdybys mě pozvala na kafe? Já ti za odměnu pomůžu svlíknout kalhotky - Radši si stáhni okýnko" "Tak byla ve sračkách, tak je na ní asi hovno"..."Mám vám vzkázat, že i z hoven se daj udělat důkazy". Týpek - pachatel je znázornění absolutního dementa, s egem až někam na střechu, takže jeho vyobrazení úplně nahrává podobným situacím, jako když se frajer sám vyfotí na fotopasti, kterou instaluje :D Opravdu povedené finále, i s závěrenou tečkou v podobě naštvaného Korejse, jehož pomstu ještě asi pravděpodobně uvidíme. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Teď ti povím něco, co tě možná dorazí, ty jeden profesionále. Představ si, že ten frajer, co tě dostal, netrefí terč z deseti metrů." Bezpečnostní agentury jsou zkrátka plné "profesionálů", kteří dokáží vymyslet natolik "dokonalý" plán, který je neomylně dovede za mříže rychleji než se naučí rozeznávat číslice od písmen. Právě tito profesionálové typu Jerabinského dokáží svou tupostí zmást vyšetřovatele natolik, že se z toho může stát zajímavý případ. A poslední případ mjr. Plíška zajímavý byl, navíc se vyřešilo i doktorovo "drobné" vražedné selhání a mjr. Korejs se ze své funkce naučil házet klacky pod nohy naprosto prvotřídně. Kdyby všechny seriály dokázaly tak jako 1. oddělení skončit v nejlepším, tak by mi to ušetřilo dost času. ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Až mi málem ukápla i slza. Poslední případ se celý tak trochu nesl v přítomnosti smutku a to nejen co se odchodu Plíška týče, ale i naprosto zbytečné smrti – omylu jednoho pomatence. Chyb nadělal skutečně dost a bylo jen zadostiučiněním, že ho dokázali chytit. Také bezcitný vrah (lékárník) se konečně dočkal spravedlivého trestu a Anděl si mohl oddechnout. Až se mi nechce věřit, že je konec. Svině Korejs alespoň šlápl do hovna, když už mu Kozák nedal pořádně do držky… ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ani záverečnej časti druhej série nič nechýbalo. Charaktery policajtov sa definitívne vyjasnili, a nie je to až takým prekvapením. Vyšetrovanie bez motívu sa nevedie ľahko a tak sa motív hľadá aj v poslednej nitke, ktorá sa nájde. Zostáva len dúfať, že o nejaký čas sa snáď dočkáme ďalšej série. –––– No vida. A pak, že je pravda ve víně. –––– Mám vám od kolegů vyřídit, že i z hoven se dají vyrobit důkazy. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (3)

  • V čase 50:26 se v pozadí ozývá deset úderů věžních hodin, v čase 51:56 hodiny znovu odbíjejí, a to dvanáctkrát. (ladyViolet)
  • Během minutového rozhovoru Václava Plíška (Boleslav Polívka) a šoféra Fleryho zazní slovo „řešit“ v různých podobách celkem 11krát. (jeffLebowski)
  • Vražda právníka se měla natáčet přímo na skutečném místě vraždy ve Výhledové ulici na pražském Zlíchově. Když to rodina poškozeného a nájemníci zjistili, začali tak vehementně protestovat, až filmaři museli najít náhradní lokaci na Praze 4. (Šéfik)

Reklama

Reklama