Pětadvacetiletý spisovatel a režisér Justin Kerrigan na základě své vlastní zkušenosti natočil film, který nepostrádá humor, svěžest a bezstarostnost mládí. Film se odehrává během jednoho víkendu. Hlavními hrdiny hudebního filmového příběhu je parta šesti kamarádů (tří chlapců, tří dívek), která má před sebou vidinu zábavného a vzrušujícího tanečního víkendu na velkolepé taneční party - po ubíjejícím pracovním týdnu. Film začíná pátečním odpolednem, kdy se kamarádi ve spěchu připravují na velkou taneční událost, a končí nedělní kocovinou, kdy se všichni po skvělém víkendu rozcházejí. (oficiální text distributora)

klertecka

Úplně průměrnej.. ale kdo se dokáže ztotožnit s jeho obsahem, nahlíží na to jinak. Reflektuje vás samotný. Jak kdybyste se dívali na svůj vlastní film, na svoji roli. Pozorujete všechny ty gesta, mimiku, slovní výrazy, posloucháte dialogy, vyjádřený myšlenky.. a říkáte si - sakra, to je úplně přesný! Je to čirá provokace, dámy a pánové! ()

dehlie

nie som síce hulič, ani som nikdy nebol, ale táto one night show v podaní tejto londýnskej mládeže mňa spolu s hudbou roku 99 celkom chytila. ()

kukentipla

O čem to je? Čekání na víkend, boj s nudou všedního dne a bláhové vyhlížení pátku. Klasika pracujících.......... Co já NATO? Horská dráha víkendových tripů. Každej člověk, kterej si dokáže užít dva slastné dny volna, má spoustu podobných zážitků. Díky tomu se při sledování HT připadá jako sjetá ryba ve vodě. Hrdinům jsem rozumněl a chápal je, neboť jsem si připadal být jedním z nich. A to neposlouchám taneční hudbu, ale rock. Výsledek je, ale stejný. S úderem pátečního odpoledne, se ze mě stává zvíře jenž potřebuje vypustit přebytečné množství energie všedních dnů... Taky Vás jebe šéf? ()

strictly

Film nemá souvislý děj a prostřednictvím komentáře průvodce Jipa, epizodických zážitků, výpovědí přímo na kameru, představ a fantaskních vizí film mapuje především atmosféru protančeného víkendu. To vše je podpořeno "úleťáckými" hláškami a velmi svižně šlapajícím soundtrackem v podání hvězd taneční scény. ()

klokyn

Pre mňa osobne kultový film, ktorý som videl hneď niekoľkokrát a snáď každá scéna a rozhovor mi zostali v hlave. Je to spontánny, zábavný a britsky originálny film s hercami, ktorý sú tak presvedčivý, že to snáď ani nehrajú. Netreba to brať len ako film o drogách a sfetovanej mládeži, ale hlavne ako výpoveď o láske k hudbe, rave obdobiu v 90. rokoch a o tom, že víkendy si občas treba poriadne užiť, aspoň kým sme mladí :) Slovo "fuck" bolo použité 174 krát. ()

costa

Brutálně vysmažená kultovní sonda do života mladejch v Británii 90's. Parádní dialogy, parádní hudba. Takový filmy já můžu. ()

Santino7

K tejto subkultúre síce nijakým spôsobom neinklinujem, filmy z daného prostredia a tématiky mám však pomerne dosť v obľube. Túto záležitosť však nemá zmysel prirovnávať k hocijakým "drogovým" klasikám (podobne ako asi žiadne snímky), musím však povedať - čo ma vcelku prekvapilo - pri sledovaní filmu som dosť často očkom priebežne sledoval čas, koľko ešte zostáva. Dôvod je prostý, nedokázal som sa do toho nijak výraznejšie ponoriť. Nechce sa mi polemizovať, či mi nesadol zvolený osobitý štýl, akým bol príbeh prezentovaný alebo iné faktory, no skrátka ma to celkovo tak nejak neoslovilo. Na druhej strane ale oceňujem niekoľko podarených scén, nápadov a zaujímavých dialógov/hlášok, to je ale asi všetko, opakujem, ako celok mi to príliš nesadlo. Problém bol možno i v tom, že som pri pozeraní bol čistý, neviem. Dokážem však pochopiť, že v istých kruhoch môže ísť aj o klasiku. 55% ()

kaze

Videla som už veľa podobných filmov a tento bol zbytočne preflákaný a rozháraný. Často ma to prestávalo baviť, hoci niekedy tam tá svetlá myšlienka vyšla na povrch. Priemer... ()

Lukoye

Solidně natočený film navazující na vlnu filmů jako generační výpovědi o životním stylu mladých lidí v Británii. Tentokrát se jedná o v podstatě zajištěné mladé lidi z nižší střední vrstvy, kteří žijí život jež je utápí ve své nezábavnosti a jednotvárnosti. Jejich jediným ventilem je víkend a jeho strávení ve víru klubů a elektronické taneční hudby. Film není komedií ale sondou. Na škole jsme si ho dokonce pouštěli jako příklad přechodného sociálního rituálu v moderní společnosti. Natočen je zábavně se spoustou vizuálních nápadů, přes zvládnuté přiblížení změnených stavů mysli po drogách, hodně dobrých dialogů v parádním slangu a celkově výborně zvládnutá a vykreslená atmosféra nočního tahu po anglických klubech se vším co k tomu patří i s ilustrací pohledu těchto lidí na svět svých rodičů a jejich konzervativních norem. A k tomu dobrá hudba. I když to jistě lze přirovnat k Trainspotingu, je to něco víc, daleko více realističtější o normálnějších lidech. Přesto docela vtipné. ()

Hadati

Nikdy jsem nepřišel moc na chuť filmům, kde je hlavním tématem, co si právě teď šlehnu. Ale párkrát jsem se i zasmál a ani jsem se moc nenudil, takže dávám *** ()

malenfant

Skvěle natočený, sestříhaný a ohudebněný film. Ten kdo neví, má samozřejmě obtížnější pozici při úsudku, ale kdo ví, musí být nadšen:-)) ()

KOZEL84

''Realito?Realito,jseš to ty?Nedělej si ze mě prdel.-Jsem to já.Vážně.Kde jsi kurva byl?-Realito,všechno se to podělalo,vole.Nikomu v týhle místnosti ted' nevěřím.A to jsou mý nejlepší kámoši.Co se to kurva děje?''X-D a další nářez (Star Wars atd.).Dobrý koment tomeek. ()

troxor

Poměrně vtipná sonda do huličského prostředí. Diskuze o Politicko- drogové motivaci hrdinů Star Wars patří spolu se předělanou britskou hymnou ke scénám, které mi v paměti opravdu uvízly. Zajímalo by mně jestli je ten film tak realistický, jak tu někteří píší. Jestli ano, tak potěš pánbůh... Jako generační výpověď má podle mně svou váhu - zajímalo by mně jak by partička vypadala po 10-15 letech. ()

merigieren odpad!

Kurva pičus vole, tahle mrdka je pěkně vyjebaná sračka vole. Musím připustit, že mě film obohatil o mnoho doposud neznámých slov. Ale jinak jde jen o vulgární nesmysl (možná reálný ale kdo řekl, že skutečnost může být zábavná, i když si to herci asi užili), tomu se nedá smát. A ta moje úvodní věta, je jen slabý odvar z vybrané mluvy. ()

glitter

"Svět je šílenej, ale jsem pyšnej, že do něj patřím!" Svět drog ukázaný ne tou umělečtější (narozdíl třeba od Requiem za sen), ale naopak tou přirozenější cestou, ve které se sami vidíme. Neříkám, že je každý narkoman, ale většina lidí měla nějakou tu zkušenost s drogami a nejde se zkrátka u některých scén nepousmát, protože se v tom nejde nevidět. Pořádně propařený pátek, následné opětovné sobotní sbližování se s realitou a semtam planá rozhodnutí s tímhle životním stylem projednou skoncovat...co mi to jen připomíná? "Nebudem to přece dělat navěky. Jednou nás to přestane bavit..." ()