Zatím hodnocení pro první díl ... Má to v sobě něco absurdního, místy trapného, výsměšného. Konec glorifikace Prahy a snahy vykreslit nás jako dokonalou zemi pro turisty. Takové nastavení zrcadla pro naši povahu, možná i národní. Fungování celého hotelu je zdánlivě jako z jiného světa, ale na cestách už jsem zažila mnohé podivnosti. Kupodivu mě tento sitkom nalákal a budu jen doufat, že nezbude jen trapnost. EDIT: I další díly jsou klasa. To zahrávání si s nekorektností a extrémními situacemi. Brilantní.(11.1.2014)

Čtvrtá hvězda České televize je zdaleka nejzdařilejším seriálovým počinem vzniklým na našem území za poslední roky. Výborné herecké obsazení pod vedením jednoho z největších talentů současné české režie Jana Prušinovského to nandavá všem rádoby vtipným srancům konkurenčních televizí. Čtvrtá hvězda dlabe na laciné vtípky, dlabe na konvenci. Nebojí se dělat si srandu absolutně ze všeho, nebojí se používat prvky tradičního britského suchého komunikačního humor (Krobot naprosto exceluje), ví kdy použít luxusní černý humor, který si neklade zábrany. Zároveň ale autoři dbají na to, aby se ze seriálu nestala řada skečů, ale umě propojují celkem zajímavý děj a všemožně rozličné charaktery, od těch populárních klaďasů a záporáků až po málokdy používané těžce neutrální postavy, které nemá v oblibě nikdo. A přesně v tom tkví síla Čtvrté hvězdy. V Česku vzniklo za posledních 20 let pár výborných sitcomů (Hospoda, Comeback...) ale Čtvrtá hvězda figuruje někde trochu bokem. A přesně v té linii, kterou absolutně zbožňuju a troufám si tvrdit, že Čtvrtá hvězda je po právu první český kultovní britcom!(4.4.2014)

Tohle se fakt povedlo. Úplně to vybočuje z kvality českejch "komediálních" seriálů, je to originální, někdy až moc. Pravda, najdou se tam epizody, které byly už přehnané (radioaktivní Uran, dvojče hluchýho, atd.), ale i přesto je to českej nadstandard, kterej by se skoro moh srovnávat s nějakou anglickou tvorbou. Taky mi tam moc neseděla kurva Klára Melíšková - tahle ženská se prostě hodí jen do některých rolí a tahle to nebyla. Jinak postavy ale vesměs všem sedly a nejen po herecké, ale i po režisérské a kameramanské stránce to není žádnej trapas. Nemá cenu vypisovat se tady nad hereckými výkony všech, protože tady hrají samí ošlehaní harcovníci, kteří věděj, jak pobavit. Prostě skvělej seriál a škoda, že se takovejch netočí více.(24.2.2016)

Nějak si nedokážu vysvětlit, že mi tento seriál unikl a dozvěděl jsem se o něm až nyní. A během dvou dnů jsem dal všechny díly. První dva díly nic moc, pak přišla euforie a totální nadšení, poslední dva díly zase nic moc. Ve výsledku ale hodnotím jako jeden z nejpovedenějších českých seriálů za posledních pár let.(5.8.2015)

Mám za sebou dva díly. Prvotní nadšení, kdy jsem se těšil jak patnáctiletý fagan na svůj první pornáč, vystřídala skepse. Ať se na mě pánové Kolečko, Prušinovský ni milovaný Miroslav Krobot nezlobí, ale na 28minutový seriál je tam až moc dialogů bez vypointování (pověstné nadstavby, která Vás dostane do kolen), příliš prázdných scén - celkový koncept je bohužel zatím poslepovaný hodně horkou jehlou a nechybí ani hluché momenty (např. David Novotný mění žárovku a místo nějakého urýpaného komentáře vozíčkáře je de facto klid) - jakožto tvorovi, který si libuje v černém humoru i absurdním divadlu mi v uších zaznívá naléhavé wtf v kosočtverci! Bohužel příliš nevěřím, že se to změní k lepšímu...ovšem uvidíme, co přijde dál a ještě - prozatím ve mně převládá pocit naprosto nevyužitého potenciálu - třeba scéna, kdy se Lenka Krobotová zahryzne do slabin Davidu Novotnému - asi by seděla stylizace ředitelka "dáma", která z huby nevyndá žvýkačku (protože tak to dělají přece v USA a my jsme světový hotel) - takže by si před oním "blow jobem" vyndala žvejku na stůl a poté se teprvejc zahryzla, přičemž po několika vteřinách by si tak nějak otřela od ničeho rty a žvejku si dala zpátky...načež by vše završila slovy - šetříme...voprav to! (jako prostředek vydírání...kterej chlap by opravoval výtah, když se de facto péči šéfové nebrání???) atd. Ale tak volím zlatý střed....a třískám hlavou do zdi, protože to mohla být bomba...(13.1.2014)

• - V seriálu se objeví i tandem scenáristů seriálu Prušinovský a Kolečko. Ve 12. epizodě s názvem "13 sirotků" si zahráli naštvané tenisty čekající na kurt. (Šéfik)

• - František (Ivan Trojan) zaseknutí Štěpána (Václav Neužil ml.) s Pavlínkou (Martha Issová) ve výtahu v 7. díle "Zásek" okomentuje slovy: "Ti skákali jak klokani," což je částečně narážka na fakt, že fanoušky Celticu ve skutečnosti hráli fanoušci Bohemians 1905. Sám Trojan je rovněž velkým fanouškem tohoto klubu. (Šéfik)

• - Jan Prušinovský rapera Adama Svatoše, známého spíše jako Depha alias Kata, dříve obsadil do menší role TV filmu Čistá práce z cyklu Nevinné lži (od r. 2013), čímž se postaral o jeho televizní debut. Ve Čtvrté hvězdě Prušinovský Svatošovi umožnil pro změnu debut filmového skladatele. (Šéfik)