Čt jede, po stvoření art kanálu přidalo seriálové České Století, Cirkus Bukowsky a teď i komediální čtvrtou hvězdu, po prvním díle to vypadá spíš tak, že čtvrtá hvězda na čsfd hodnocení bude naprosto adekvátní, zatím, při troše štěstí se tenhle projekt nabitý českou hereckou špičkou vytáhne na pět. Vlasy Ivana Trojana zatím hrají stejně dobře, jako de Niro v Taxikářovi. "Fuck Prague!!" (6.1.2014)

Bohužel kvalita dílu většinou spočívá vždy v tom, kolik prostoru v něm dostane Ivan Trojan. Jeho recepční František je perfektně zahraný... Další postavy bohužel Františkovi nesahají ani po kotníky - takže když je epizoda bez povedeného recepčního, za necelých 30 minut se pouze párkrát pousmějete... Čtvrtou hvězdu tak ode mě tvůrci rozhodně neuvidí (viděl jsem zatím prvních 8 dílů - a nějaké velké změny co se týče kvality neočekávám)...(8.1.2014)

„Už sem ti udělala sestřičku, letušku, kočičku, zajíčka, berušku…tak co chceš?!“ – „Segedínskej guláš.“ Čtvrtá hvězda rozhodně není pro každého (líbil se vám britský Hotýlek? Nezmiňuju ho jen kvůli stejnému prostředí, ale jeho humor byl také hodně specifický, stejně jako u českého protějšku). A docela dobře dokážu pochopit diváky, kteří se u tohoto seriálu nebaví. Humor je totiž dosti… řekněme bizarní (výborně to ilustruje i seriálové heslo: „Kámen není kokos!“). Místy černější/hrubšího zrna, někdy hodně na hraně mezi trapností, nevkusem a geniální vypointovaností zároveň. Téměř neustále je hodně politicky nekorektní a maximálně vulgární. Dialogy/scény jsou dost často nanejvýš absurdní, sem tam dokonce velmi stupidní, a to až tak, že vás rozesmějí (tedy jak koho, že). Rázovité postavičky jsou jedna střelenější a divnější než druhá. Herci někdy úmyslně přehrávají a kradou si pro sebe scény formou totálních hereckých exhibicí (v nich vede suverénní Trojan, který mě osobně dokázal nejednou až rozbrečet smíchy). Nechybí řada hostů, za nejmilejší považuju poslední seriálové, potažmo filmové setkání s panem Kašparem (který si v pohodě dokázal udělat srandu ze svého handicapu…a když to udělá někdo jako on, hranice posuzování vkusu Čtvrté hvězdy se pak člověku hnedka posune). Co se týče hostování, virtuálně se zde objevuje také Ondřej Vetchý, a to na titulních stránkách časopisu Sakra! (krásná narážka). Za slabší považuju přítomnost vyloženě trapných scén (naštěstí je jich málo) a pak také dojezd první série, při kterém výborné fóry skoro vymizely, a pointy většiny pasáží už nebyly příliš vtipné. Takže se těším na další díly (nejlépe úrovně epizody 6, kterou jsem snad celou probrečel smíchy) a doufám, že tvůrcům došel dech jenom na chvíli…tomu odpovídají i moje prozatímní slabší 4*. „Si debil?“ - „Co jako?“ - „No, si debil.“ – „Já vo ničem nevím.“ – „Kdybys nebyl debil, tak tě napadne, že vykrádat auťáky lidem z jednoho a toho samýho hotelu je kurva dost nápadný, ne?“ – „Je, jo?“(1.7.2014)

Zjevení z jiného světa, které si jako hlavní trumf svého snažení vybralo to, co podobných českým žánrovým souputníkům bez milosti vyčítáme – trapnost. Skvělé herecké obsazení a režisérský cit pro timing se skloubily v jedinečnou podívanou, které pravda může být vyčítáno, že to má dějově své výkyvy a ne každá zápletka je na papíře dohrána do konce, ale ty upřímné salvy smíchu kombinované s „feel good“ úsměvem prostě beru jako neklamné znamení, že jsme konečně našli cestu. Včetně toho, že tvůrci suverénně testují, kam až můžou zajít – pornem prudérnost, fotbalem národní omezenost.(20.2.2014)

Malý hotýlek plný herců z Dejvického divadla se snaží seč může, aby mu ta čtvrtá hvězda připadla, ale výsledek je chvílemi docela rozpačitý. Jako největší plus vidím právě herecký ansámbl, mínusem je pak totální absence děje (nepočítáme-li tu jednu nevěru). Pokud se ale Čtvrtou hvězdou nechají inspirovat i jiní tvůrci českých seriálů, možná se nám tu blýská na lepší seriálové časy.(25.3.2014)

• - Fanoušek Celtiku nosí dres se jménem "Moravčík". Jedná se o skutečného bývalého československého - potažmo slovenského - fotbalistu Lubomíra Moravčíka, který hrál za Celtik v letech 1999-2002. (ricky4)

• - Spoiler: Ve druhém díle "Transformace" spílá František (Ivan Trojan) Davidovi (David Novotný) za prosazení hotelového fitka, načež David Františka bolestivě chytne rukou za tvář. Stejná situace mezi stejnými herci se objevila i v předchozím Prušinovského seriálu Okresní přebor (od r. 2010), ale s tím rozdílem, že za tvář chytá Bohumír Zenkl (Ivan Trojan) Jardu Kužela (David Novotný). (Šéfik)

• - Původně měl hrát ředitele hotelu Hynek Čermák . (dobrota128)