Hle, v Česku vznikl první seriál, co by mohl obstát v blízkém i dalekém zahraničí... Konečně! Skutečně autorský projekt s kosmopolitním ražením, trochu podobný britské sitcomové líhni (podobnost s Hotýlkem je nabíledni), s dostatkem svérázného černého humoru, originálního autorského rukopisu, kořeněného tím správným poměrem absurdity a neúcty k notně zaprášeným autoritám (Praha jako ikona turistického ruchu) a hlavně dostatečným hereckým zázemím. Šťastné spojení Dejvického divadla a Jana Prušinovského. Co jiného můžeme na západ vyvážet než naše východoevropské stigma a proslavené čecháčkovství? Český britcom Čtvrtá hvězda. Tohle bude kult... Fuck Prague!(6.1.2014)

Po Okresním přeboru další kvalita od Prušinovského. Tenhle chlap prostě umí psát hlášky a vybírat herce. Když David Novotný jen tak ledabyle projde kolem recepce a zahlásí "nečum kundo" člověk se upřímně zagebí. To se prostě v ostatních současnej českejch filmech nestává. Postavy jsou tu napsané dobře. Líbilo se mi, že tam nebyl vyložený sympaťák ani hajzl. Všichni herci jsou hodně dobří ale nejvíc si to dává Trojan. Skvěle slizká role. Btw dobrá znělka.(22.5.2014)

(Viděna 1., 3. a 6. epizoda). Čtvrtá hvězda je sitcom konstruovaný podle nejklasičtějších pravidel, což rozhodně neškodí. Mikrokosmos periferního hotelu obývají karikované postavičky (Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Hynek Čermák, Martha Issová, David Novotný a další), jež řeší své malicherné problémy, a směřují k jedinému cíli - zisku čtvrté hvězdy pro svůj podnik. Nicméně už zde vyvstává první problém. Pokud má být premisou seriálu obdržení čtvrté hvězdy, jak se mohlo stát, že ve třech mnou viděných epizodách se tento motiv vůbec neobjevil? A tím to nekončí. Když čteme, co o seriálu píší tvůrci, najdeme třeba toto: „O místo recepčního v hotelu Meteor se uchází melancholický kytarista Štěpán (Neužil)". Nebo: „František (Trojan) vede dvojí život: oficiálně je zkušený hotelový recepční, neoficiálně s hluchým zlodějem Majorem okrádají hotelové hosty." V čem tkví potíž? Ze samotného děje bychom rozhodně nepoznali, že Štěpán má být melancholik, působí prostě jako ňouma. A František zde žádný dvojí život nežije, rozhodně by nikoho nenapadlo, že ho lze vnímat jako vzorného recepčního, je spíš paralelou k Ozzákovi z Comebacku, kterého mají všichni za magora a trpí ho z milosti. Tu dvakrát nechápeme, protože jde o amorálního podvodníka, zloděje a vůbec ubožáka, jejž bychom ve skutečném světě dozajista nenáviděli. Kvůli absenci jednotící dějové linky je zcela zásadní, přitom obzvlášť těžké, budovat v komediálním žánru silné charaktery. Podle tří nenavazujících epizod se jen těžko s jistotou posuzuje, nakolik to zvládli Prušinovský s Krobotem, troufám si však už nyní odhadnout, že právě v tom selžou. 2 a 1/2(6.1.2014)

Ne, nebudu originálně psát, že Čtvrté hvězdě střelím čtyři hvězdy... :-) Prušinovský si Okresním přeborem nastavil hned na začátku svojí kariéry laťku pěkně vysoko, ale, jehovo div se, Čtvrtou hvězdou ji plavně, s grácií Bubkovou, přeskočil. Václav Neužil se stává pakem desetietí ("Hou, maličká, hou"), Ivan Trojan je slizkej jak hovado, do toho teplej Taclík, nemluvný Tichý Krobot, smutný Smutný Plesl, polskej výtah... no nápadů, že by z toho Ulice vyžila dalších padesát tisíc dílů. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijdou závěrečný titulky s hudbou maestra Kata. "Fuck Prague!"(25.3.2018)

Skvělé herecké obsazení (Issovou nepočítám) a tvůrci parádního "Okresního přeboru", tak to bude určitě klenot mezi českými komediálními seriály. Ne, není. Zklamání jako hrom plné trapností, které zřejmě měly být vtipné. Minimálně polovinu epizod jsem protrpěla, poté jsem si na pondělní večery v této společnosti docela zvykla.. a finální díl mě vážně bavil. Čtvrtou hvězdu nedám ani náhodou, ale třetí si nakonec Dejvice docela zaslouží.(3.2.2014)

• - Adam Svatoš původně nabízel do seriálu skladbu "Klobouk dolů", která později vyhrála celoroční hitparádu Velká Sedma na Radiu 1, z alba Prago Union - Vážná hudba jako úvodní. Z toho však sešlo. I přesto je však možné tento motiv zaslechnout několikrát v závěrečných titulcích. (MTHRFCKR)

• - František Koláček (Ivan Trojan) v celém seriálu 53x pronese sousloví "ty vole" v různých variantách. Dále často používá pozdrav "nazdar", který řekl 29x, a větu "jdu se převlíct", jež zazněla 9x. (Šéfik)

• - V epizodě "Uran", kdy opravář David (David Novotný) kleje nad věšením záclon se slovy "je to teplý", sedí na hotelovém baru homosexuál Yemi Akinyemi. (MTHRFCKR)