V prvé řadě musím říct, že Čtvrtá hvězda má překvapivě dobře napsané charaktery. Samotné postavy si příliš nezadají s přední zahraniční tvorbou. Cítím zde trošku inspirace v Two and Half Men a samozřejmě i špetku The Big Bang Theory. Samotná náplň jednotlivých epizod však za áčkovou hollywoodskou tvorbou pokulhává. žádný díl bych neoznačil za slabý, ale jednoduše pokud jste zvyklí na kadeci vtípků, které na vás dokáže během jednoho dílu vysypat např. zmiňovaný Big Bang, či HIMYM, pokud jste zvyklí na vypointovanost Modern Family, či inteligenci 30 Rock, budete muset své nároky trošku zkrotit... 6/10(10.3.2018)

Paráda. ČT konečně našla koule i na takovýto formát seriálu. S touhle sestavou by bylo super cokoliv. Naštěstí i scénář jde hercům na ruku a o to je fajnovější. U mně nejuvíc boduíe Novotný a Trojan, ale i Issová a spol. jsou super. Po prvním dílu se snažím ostatní díly stíhat, což ne u každého seroše dělám... Jen houšť! Za mne je to hotel na 4 hvězdy * * * *(3.2.2014)

„Už sem ti udělala sestřičku, letušku, kočičku, zajíčka, berušku…tak co chceš?!“ – „Segedínskej guláš.“ Čtvrtá hvězda rozhodně není pro každého (líbil se vám britský Hotýlek? Nezmiňuju ho jen kvůli stejnému prostředí, ale jeho humor byl také hodně specifický, stejně jako u českého protějšku). A docela dobře dokážu pochopit diváky, kteří se u tohoto seriálu nebaví. Humor je totiž dosti… řekněme bizarní (výborně to ilustruje i seriálové heslo: „Kámen není kokos!“). Místy černější/hrubšího zrna, někdy hodně na hraně mezi trapností, nevkusem a geniální vypointovaností zároveň. Téměř neustále je hodně politicky nekorektní a maximálně vulgární. Dialogy/scény jsou dost často nanejvýš absurdní, sem tam dokonce velmi stupidní, a to až tak, že vás rozesmějí (tedy jak koho, že). Rázovité postavičky jsou jedna střelenější a divnější než druhá. Herci někdy úmyslně přehrávají a kradou si pro sebe scény formou totálních hereckých exhibicí (v nich vede suverénní Trojan, který mě osobně dokázal nejednou až rozbrečet smíchy). Nechybí řada hostů, za nejmilejší považuju poslední seriálové, potažmo filmové setkání s panem Kašparem (který si v pohodě dokázal udělat srandu ze svého handicapu…a když to udělá někdo jako on, hranice posuzování vkusu Čtvrté hvězdy se pak člověku hnedka posune). Co se týče hostování, virtuálně se zde objevuje také Ondřej Vetchý, a to na titulních stránkách časopisu Sakra! (krásná narážka). Za slabší považuju přítomnost vyloženě trapných scén (naštěstí je jich málo) a pak také dojezd první série, při kterém výborné fóry skoro vymizely, a pointy většiny pasáží už nebyly příliš vtipné. Takže se těším na další díly (nejlépe úrovně epizody 6, kterou jsem snad celou probrečel smíchy) a doufám, že tvůrcům došel dech jenom na chvíli…tomu odpovídají i moje prozatímní slabší 4*. „Si debil?“ - „Co jako?“ - „No, si debil.“ – „Já vo ničem nevím.“ – „Kdybys nebyl debil, tak tě napadne, že vykrádat auťáky lidem z jednoho a toho samýho hotelu je kurva dost nápadný, ne?“ – „Je, jo?“(1.7.2014)

Konečně jsem se dostal k tomu, co způsobilo v našich luzích a hájích takový poprask. Musím však říct, že jsem asi nejspíš koukal na jiný seriál, protože mě to nijak zajímavý ba dokonce ani vtipný bohužel nepřišlo. A to jsem se na to těšil, když jsem ze všech stran slyšel jak to je úžasný. Ve srovnání s Okresním přeborem musím říct, že mám raději vesnický fotbal než buranský hotel. Za mě to tenhle tým prostě na čtvrtou hvězdičku nedotáhne...(27.4.2014)

Ne, nebudu originálně psát, že Čtvrté hvězdě střelím čtyři hvězdy... :-) Prušinovský si Okresním přeborem nastavil hned na začátku svojí kariéry laťku pěkně vysoko, ale, jehovo div se, Čtvrtou hvězdou ji plavně, s grácií Bubkovou, přeskočil. Václav Neužil se stává pakem desetietí ("Hou, maličká, hou"), Ivan Trojan je slizkej jak hovado, do toho teplej Taclík, nemluvný Tichý Krobot, smutný Smutný Plesl, polskej výtah... no nápadů, že by z toho Ulice vyžila dalších padesát tisíc dílů. A když už si myslíte, že to nemůže být lepší, přijdou závěrečný titulky s hudbou maestra Kata. "Fuck Prague!"(25.3.2018)

• - Při úplně poslední jízdě výtahem v seriálu nikdo nenadskočí. Divák přitom ví, že se výtah po dobu celého sledování dění v malém hotelu nerozjede, pokud se nenadskočí. (MTHRFCKR)

• - Jan Prušinovský rapera Adama Svatoše, známého spíše jako Depha alias Kata, dříve obsadil do menší role TV filmu Čistá práce z cyklu Nevinné lži (od r. 2013), čímž se postaral o jeho televizní debut. Ve Čtvrté hvězdě Prušinovský Svatošovi umožnil pro změnu debut filmového skladatele. (Šéfik)

• - Budova, která posloužila jako průčelí hotelu Meteor, je ve skutečnosti zrušená pobočka Městské knihovny a v době po uvedení seriálu byla nabízena k pronájmu. (Šéfik)