poster

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

 • francouzský

  Minuscule - La vallée des fourmis perdues

 • slovenský

  Chrobáčikovia: Údolie stratených mravčekov

 • anglický

  Minuscule: Valley of the Lost Ants

Animovaný / Dobrodružný / Rodinný / Komedie

Francie / Belgie, 2013, 88 min

Producenti:

Philippe Delarue
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (100)

 • Renie42
  *****

  To je tak krásný příběh, tu berušku prostě zbožnuji. To je tak skoro reálný, že věřím tomu, že mravenci umí zapálit rachejtle a beruška unese krabičku zápalek že mravenci umí počítat do patnácti a po kostce cukru mravenčí královna z dovolením vyprdne tucty vajíček. Viděno náhodou, tohle jsem vůbec neznala dříve, ani seriál.(17.4.2017)

 • Cervenak
  ****

  Pre fanúšikov série povinnosť a veľká radosť. Nečakane akčné a napínavé (miestami takmer strašidelné) dobrodružstvo plné vtipu, krásnych scenérií a epických bojových scén podkreslených bombastickou hudbou.(2.6.2014)

 • DaViD´82
  ****

  Němě grotesková Beruška: Cesta tam a zase zpátky, ze které by Sekorovi s Tolkienem srdéčka zaplesala. A máte-li v sobě stále ještě alespoň ždibec vašeho dětského já, které by dokázalo ocenit tu smršť nemravokárně poučné hravé nápaditosti, tak na tom nebudete jinak.(24.8.2014)

 • Marius
  *****

  Šleha najväčšia. 10/10(15.9.2015)

 • Kordus
  *****

  Něco jako Pán prstenů pro předškoláky. Nádherná krajina, obří bitvy, epická hudba, láska, přátelství... a většinu filmu tam někdo někam chodí.(11.1.2014)

 • Gilmour93
  ****

  Beruška: Neočekávaná cesta? Pán cukrů: Společenstvo cukru? Pán cukrů: Návrat zápalek? Ta paralela tam prostě je a já od teď budu vědět, že lesní požáry nezpůsobují jen žháři, kuřáci a neopatrní táborníci, ale i bitvy o mravenčí Minas Tirith! Doufám, že se díval i Sauron, aby pochopil, že nejúčinnější obléhací zbraň je sprej proti Gondoru..(20.1.2014)

 • 3DD!3
  *****

  Neskutečná šleha, která hravě překonává KUKYHO a animákům pro děcka nastavuje vyšší laťku. Funguje stejně dobře jako v krátkém formátu. Napětí se dá krájet. Boží hudba. Trututu tut!(13.6.2014)

 • PinokKio
  ****

  Chtěl bych být menší, a ještě menší, až bych byl nejmenší na celém světě. Ne, já nechci být trpaslíkem, ale aspoň na nějakou dobu jsem se stal mrňouskem. A pokud bych se s některým z nich měl ztotožnit, tak bych chtěl být asi tím berušákem, ze začátku vystrašeným ze všeho kolem, ovšem později hrdinou bez bázně a hany. Ale klidně i tím samotářským pavoučkem žijícím v tom svém psycho domečku. Výběr havěti je tu obrovský, takže proč si neužít ta dobrodružství jejich očima ..(8.10.2014)

 • Radko
  ***

  Prírodné scenérie úžasné, dobrodružstvá maličkej lienky tiež. K priemeru film skĺzol posilenením bojovej línie na úkor tej fascinujúco biodiverzitnej, prírodnej. Tej kde je vždy čo s nadšením objavovať a skúmať a nie sa donekonečna zamýšľať nad vojnovými stratégiami.(16.11.2015)

 • D.Moore
  *****

  Suverénně nejlepší dokument z říše hmyzu - něco takového by snad ani věhlasná BBC nenatočila. Ale teď vážně. Tohle je totiž TAK kouzelný film se vším všudy, že skoro ani popsat nejde. Nápad za nápadem, roztomilá animace, humor, napětí, rozmáchlé epické bitvy... Zkrátka nechybí nic a dokonce se to obejde bez jediného slova. Mrňouskové to dokázali!(13.4.2015)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Strastiplná cesta malej lienky, ktorá sa chtiac nechtiac ocitá uprostred krutého boja "hračky" prírody medzi armádou čiernych a červených mravcov. Srandistický poloanimák, ktorý príjemne prekvapil a pobavil. Nakoľko je nemý, celkom by ma zaujímalo ako ho počas sledovania vnímajú najmenší. Či bez dychu, alebo bez záujmu. Prišiel mi totiž skôr pre kategóriu "násť" a viac ročných.(2.10.2014)

 • Beckett51
  ***

  Dlouhá stopáž Mrňouskům nesluší ani zdaleka tak jako krátké příhody v podobě seriálu, ale i tak jde o příjemnou a roztomilou podívanou a bejt mi o třičtvrtě mého života méně, nejspíš bych dal plnou palbu.(12.12.2014)

 • MikeCool
  ***

  Tak jsem se rozhodl, společně s mými neteři zajít na tuto nenáročnou animovanou, dobře hodnocenou pohádku a výsledek mě bohužel tak moc nepotěšil. Nevím jestli za to může ta němost filmu či otravné chroustání s pytlíkem od popcornu! Ale bohužel mě to jako celek nezaujalo a postupem času mi přišli zvuky bérušky a mravenců velice otravné. Příběhově je to klasická hrdinská akční jízda. Akce, která je bohužel v novodobých animácích velkým zvykem. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov)(2.2.2014)

 • swamp
  ****

  Ještě krapet kratší to mohlo být - a bylo by to dokonalé. Jinak ale bez debat roztomilé, zábavné a k popukání. :D(24.9.2014)

 • darkrobyk
  *****

  Mrňouskové nezklamali! Poetická kamera zaznamenává krásnou přírodu s citem - lesy, hory, potok, vodopád, měsíční noc, svítání v oparu, rozkvetlá louka, západ slunce..., epická hudba duní rytmy, vojenským maršem, jemně hladí po duši i bere za srdce. A příběh. Setkání černých a červených mravenců vrcholí válkou, kde se umírá ve velkém. A slunéčko. Tedy beruška (jediná malá výtka - nebudou si děti myslet, že se slunéčka líhnou přímo z vajíček, že ne?). A samozřejmě staří známí ze seriálu - hlemýždi, mouchy, šídla, pavouci, píďalky...a připomenutí nejznámějších scének (tedy při pronásledování slunéčka jsem čekal na dopravní značku, ale i tak to bylo fajn). Zuřivá štika, hladová ještěrka a správně zdegenerovaný rudý generál. Škoda, že jsem na tohle nešel do kina...(14.10.2014)

 • PetrPan
  *****

  Když jdete s dítky do kina můžete očekávat dva výsledky, buďto budou zvoleným filmem pohlcena a třebas i hodinu a půl zůstanou zcela uchvácena sedět a ani nedutat a nebo vyberete špatně. Pak záleží na rozdílu Vaší odolnosti a jejich zarputilosti si prosadit svou a remíza není možná. Má dítka až na 54 zvídavých dotazů k ději, 4 vyčůrání dokonaná, 1 falešný poplach s vykakáním a rozsypání popcornu projevila jasné nadšení z této kouzelné pohádky, která se v mých očích povedla víc než seriál samotný a tak na rozdíl od filmového Oggyho, kde se tvůrci snažili o jakési originální pojetí zajímavé i pro dospělého diváka ( ve výsledku nuda pro děti i pro rodiče), tady to bylo jednoduché a přímočaré dobrodružství cílené zejména na ty šprčky, ale i s pomrkáváním na rodiče, scéna s Tyranosaurem ještěrkou, burtonovský pavouček či vlastně celé výtvarné pojetí potěší i vnímavého dospěláka. Za mě jasných pět.(5.1.2014)

 • Slarque
  ***

  Hned v prvním záběru je brouk. Od Volkswagenu. Takže ano, tvůrci nezapomněli ani na sofistikovanější metahumor pro rodiče. Dalším pozitivem jsou nádherné záběry krajiny v Provence, které si velké plátno zaslouží. Ale bohužel, roztažení populárního seriálu na celovečerní stopáž se nezdařilo. Příběh udrží dětskou pozornost tak do půlky, pak je v kině slyšet čím dál větší šum a vidět pohyb dětí. Také je tu epická bitva, skoro jako příprava na Hobita a jiné adaptace knih pro děti, ale citlivější ratolesti rozbrečí. Ještě u východu z kina byly slyšet dětské hlásky, že to bylo dlouhé. Sice jen 80 minut, ale protentokrát s nimi souhlasím.(12.1.2014)

 • Slartibarkfast
  ***

  Ač jsem velkým fandou animáků, potažmo těchto komických hmyzích potvůrek, myslím, že se z toho miloučkého kraťasu neměl stát celovečerní film. Ono je to vcelku vtipné, ale dlouhé a občas to opravdu postrádá ten vtip okamžiku, ze kterého těží právě ty legrační kraťasy. Místy je to opravdu utahané a animace není zas taková, jak by člověk očekával. Být divákem 0-13, tak tomu snad ještě přihodím jednu nebo dvě hvězdy, ale takhle se to opravdu nedá. Zklamání. 60%(12.1.2014)

 • evulienka3
  ****

  Nápaditá a krásna animácia doprevádzaná príjemnou hudbou sú hlavnou devízou tohto milého príbehu o chrobáčikoch, ktorý napriek tomu, že osemdesiat minút príbehu neprehovoria, vám napriek tomu vyrozprávajú svoje dobrodružstvá, ktoré na zažili pri zachraňovaní mraveniska. Napriek skutočne príjemnému a pozerateľnému príbehu je jeho dĺžka naozaj zdá sa mi premrštená a tak príbeh umelo natiahnutý čo mu u mňa uberá jednu hviezdičku.(13.1.2014)

 • Big Bear
  ****

  Bohužel (nebo bohudík) znám Mrňousky, tak jsem byl ochuzen o moment překvapení oproti těm, co tenhle celovečerák .-) viděli jako první věc z Mrňousků. Ono se to samo nabízelo, místo jednotlivých roztomilých epizodek o peripetiích a radostech hmyzáčků, natočit celý film. A kdo jiný by měl být hlavním hrdinou než troubící beruška, neustále se škorpící s masařkami.. Tady jí to ale muchajzny pěkně vrátily hned v úvodu za všechny ty minulé provokačky v seriálu. . Zde jsou to však rezaví mravenci a jejich hordy jako ti největší záporáci. Shodou náhod se beruška dá do party černých mravenců, kterým pomůže bránit mraveniště... Útok na mraveniště opravdu v mnohém připomínal scény z Pána prstenů :-)). Nicméně, i když 88 minut dnes není žádná mega stopáž, přišlo mi to dlouhé. Sice to bylo plné krásných záběrů na přírodu, hmyz byl také animován hezky (ale na to jsme zvyklí), ale těch vtipností tam bylo na tu délku celkem málo. Prostě mně osobně mnohem více vyhovovaly jednotlivé dílečky a jednotlivé epizodky. Takhle se trochu nabízí myšlenka, že se snažili tvůrci ze skvělého seriálu ještě něco vypumpovat...konec konců ta závěrečná akcička beruškyx s masakami byla celá okopčená ze seriálu (byť tedy natočená nově v jiných kulisách). Ale i tak je to u mne za 4 kostky cukru. * * * *(3.9.2014)

 • ARI50
  ****

  Film a je hned tak skvěle povedený a vtipný prostě palec nahoru za nápad a zpracování povedlo se dost dobře.(19.10.2018)

<< předchozí 1 2 3 4 5
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace