Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel (Sophie Nélisse), která se během druhé světové války dostane do pěstounské rodiny Hanse Hubermanna (Geoffrey Rush) a jeho ženy Rosy (Emily Watsonová), aby zde začala nový život. Liesel se snaží zapadnout – doma i ve škole, kde si z ní spolužáci utahují, protože neumí pořádně číst. Liesel je odhodlaná situaci změnit s jednostrannou posedlostí rodícího se učence. A získá k tomu pomoc svého dobrosrdečného nového tatínka. Hans se s Liesel učí dny i noci, během nichž se Liesel snaží podrobně prostudovat svoji první knihu, Hrobníkovu příručku, kterou si tajně „odnesla" z pohřbu svého bratra. Liesel se také spřátelí s jejich novým hostem, židovským uprchlíkem Maxem (Ben Schnetzer), kterého před nacisty skrývají ve sklepě. A právě Max je dalším, kdo ji povzbuzuje ve čtení a v touze po vzdělání. Postupně se mění i její přátelství s mladým sousedem Rudym (Nico Liersch), který Liesel sice škádlí, ale přitom se do ní zamiluje. Dobu plnou utrpení a strádání pak všichni společně překonávají pomocí knih, které nejen pro sebe Liesel krade v knihovně místního starosty. A postupně se naučí vážit si nejen síly slov, ale i moci nad nimi. (CinemArt)

raru

Asi už mäknem na staré kolená,ale tento film ma neskutočne dojal.Herecké výkony Sophie,Geoffreya a Emily,k tomu niet čo dodať.A ten príbeh...jednoducho fantázia.Znovu,zase a opäť som sa presvedčil,aké ja vojna SVINSTVO.A seriem na ostatné hodnotenia.Ešte som zabudol dodať,že to rozprávanie z pohľadu smrti bolo fakt originálne. ()

zeromen

Pěkně dojemně natočený snímek z druhé svět. války. Výborní herci a krásným hudebním doprovodem. Jinak film celkově ušel i když tam mohlo být drobátko více scén s války. ()

Mark1983

I když se film nakonec bude odehrávat v průběhu 2.světové války,řekl bych,že dobrá polovina,či předpolovina filmu je spíše předválečná a ten děj je spíš dramatický,než válečný. ()

slamic5

No knížka byla prej hodně dobrá, ale já ji nečetl a nakonec jsem se rozhodl pro film. A asi sem to neměl dělat. Dvouhodinová nuda. ()

Dosty85

Pěkně natočené dílo pojednávající o strasti WW2 z pohledu německých občanů. Velmi smutný příběh, kterému ale chybí hlubší zápletka a napětí. Děj nikam nesměřuje, prostě jen plyne. ()

Kanec.Pumba

Hotová science fiction... Jedna hvězda za hlavní hrdiny, zahrané je to opravdu velice pěkně. Druhá hvězda za dojem pohádkového příběhu před spaním. O tři hvězdy se film připravil díky nereálnosti a hlavně nepravdivosti, míchání jablek s hruškami a taky angličtina v Německu? Vážně? Knihy, které Líza četla jsou v angličtině, zápisky na zdi jsou v angličtině... A já jsem si celou dobu myslela, že se příběh odehrává v Německu. Jak říkám, pohádka fajn, ale drama to ani za mák není. ()

Pastelka..

Osobně bych se na takovýto film nikdy nekoukala, ale byl mi doporučen. Vzhledem k tomu, že jsem už dlouho neviděla žádný pěkný film, tak tenhle stál za to.. Ano je smutný, aby taky ne, když je válečný. Ale jsou tam i veselé momenty, kvůli kterým jsem ten film dokoukala. Překvapil mě i výběr vypravěče, to bylo opravdu svérazné. Sice už se na něj asi znovu nepodívám, především kvůli té válce, tak jsem ráda, že jsem ho viděla.. ()

ssarka

plno komentářu zde píše,že jim to příjde moc ideální a sladké...no jen bych ráda řekla,že pokud by těchto lidí nebylo,kteří se při klepání gestapa na dveře hned neposrali a nepráskli i vlastní babičku do třetího kolena,tak bychom zde taky možná už nebyli my..:) hodně silný film s překrásnou hudbou,která ty emoce šroubovala do maxima...nej scéna: vyprávění příběhu v krytu při náletu,to byla síla.. ()

KraLuban

Film s velkým, ale neproměněným potenciálem. Skvělé výkony hlavních hrdinů a pěknou výpravu zazdí slabý příběh. 60%. ()

ardeas

Trocha morbídne mať za rozprávača smrť, veľmi efektné mať hlavnú postavu malé dievča. Dojemné... No nič to nedá, takže napriek veľkolepej nadstavbe je to priemerný film, ale v konečnom dôsledku povedzme, že skôr z tých lepších. ()

JJaannee

Za poslední dobu film, který mě bavil od začátku do konce. Film ukazuje i druhou stranu 2. světové války. Vykresluje pohled na válku očima dětí. I když vypravěčem je smrt. Hodně jsem si pobrečela. ()

demovka

Ve stejné době, kdy jsem četla knihu, jsem zhlédla i film. Oboje bylo kvalitní a doporučuji. Akorát to není tak hluboké dílko, jak je prezentováno. Film hraje na city. Sdílíme život s opuštěným dítětem, přísnou nevlastní matkou a hodným nevlastním otcem. Pozorujeme přežívání ve sklepech, kradení knih u bohatých, řešení konfliktu, když na to přijdou a následně bombardování. Trochu se liší hlavní zaměření. V knize se opravdu řeší, že hl. hrdinka krade knížky, ve filmu se více zaměřují na opuštěnost hl. hrdinky. Celkově tedy hodnotím 70%. Po krátké době si z knihy i z filmu pamatuji velmi málo. ()

avalonek

První jsem četla knihu,a tak se ani nedivím,že mě film trošku nepotěšil..Kniha měla víc děje a člověk si tak dokázal vše představit.A to mi na filmu chybělo,ale celou knihu nedokáže nikdo krásné zfilmovat,takže to ušlo.. ()

SinisterBlac

Absolútne nesúhlasím s niektorími hodnoteniami a komentármi...človek ktorý sem napíše že film je odpad, nepodarený alebo hlúpy musí byť citovo absolútne vyprahnutý.Je to jeden z mala filmov popisujúcich pocity a myslenie Nemcov (najme tých najmenšich) žijúcich pod vládou tretej ríše.Film je podľa mňa veľmi pekne univerzálne spracovaný pre dospelých ale aj pre mládež na pochopenie že nie každý Nemec bol nacista a že vojna je vždy peklo pretože nezáleží na ktorej strane stojíte ... Lucile bola úžasná kiež by som raz mal takú dcéru. ()

HBJ

Oproti knize dost slabota, která se naprosto míjí s atmosférou a spádem předlohy..Je z toho ale na míle cítit kalkul a hlavně sentiment za každou cenu. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014