Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

PogoJoe

3 a půl hvězdy. Po shlédnutí jsem měl prostě pocit, že z nápadu šlo vytěžit více. S hereckým obsazením a vizuálním zpracováním jsem spokojen, takže možná scénář mohl být lepší... ()

stration

Festival neproměněných šancí, neuskutečněných nápadů a zahozených příležitostí. Až jsem byl chvílemi nasraný, protože mě pramálo zajímal děj, chtěl jsem Burtonovy nápady, více zmutovaných dětí, více nápadů. Dostal jsem jen průměrný film, kde občas zableskne Burtonova genialita, ale víc prosvítá nuda a šablonovitost práce dělané na zakázku a pod dohledem nějakého přizdisráče. Škoda. ()

Colby Sawyer

Jako malý jsem miloval pohádky. A miloval jsem to snění o těch nádherných světech. Dnes už bohužel vím, že vše není, tak kouzelné, ale i tak mě to snění nepřešlo. Miss Peregrine vypadala už od prvního okamžiku čarovně, přesně ten typ filmu, který bude prostě příjemné sledovat. Proto mě Sirotčinec, tak dostal. Byly to přesně ty dvě hodiny, které budu chtít zažít znovu. Mám-li být konkrétní musím říct, že Tim Burton je skvělý režisér. Mám rád Alenku i Dark Shadows, ale i kdybych neměl, tak o Sirotčinci budu tvrdit, že je povedený. Je tam krásná Eva a král všech filmů Samuel L. Jackson. I oni dokonale dokreslují tu perfektní atmosféru a kouzelný příběh, které ve vás vyvolají ten krásný pocit z kvalitního filmového zážitku. ()

Derek

po predchadzajucich srackach ide o mierny navrat k starej forme od tima burtona (hlavne stop-motion pomrkavanie na divaka potesi, ale cgi suboj v lunaparku je ako past na oko) i ked to ma samozrejme daleko k jeho najlepsim filmom. jane goldman sa snazi ale young adult styl predlohy mi pride nicim zaujimavy. slusne herecke obsadenie, ale dost nevyuzity chirs o'dowd. na pokracovanie sa prilis netesim, ale urcite by som si ho pozrel... ()

major.warren

Skvělý film a Burtonův grandiózní návrat do krajiny dětství a fantazie, kde byl vždy nejsilnější. Herecky je to přesné. Eva Green má šarm i jiskru, Butterfield potěší náctileté fanynky, byť největší pozornost na sebe strhává skvostný záporák Samuela L. Jacksona. Burton si na nic nehraje, nemotá se v estrádním oparu barev (viz. omalovánka Alenka v říši divů) ani se nesnaží překonávat své majstrštyky "Edwarda" a "Karlíka." Jako pohodová a nad míru poctivá žánrovka Sirotčinec slečny Peregrinové musí diváky zaručeně potěšit, přestože finále poněkud drhne. A Burtonův cit pro imaginaci a výstavbu fikčního světa to celé jen podtrhává. ()

hygienik

Mnohí so mnou nebudete súhlasiť, keď poviem, že Burton už nie je originálny, V niektorých momentoch sa opakuje, ale hlavne, tento film je mainstreamový fantasy thriller zahalený do rozprávkového výzoru, nie rozprávka. A Burton bol originálny len pokým točil strašidelné rozprávky. Thriller robí použitie rozprávkovej formy menej zaujímavým. Tak či onak, tento počin vo mne zanechal negatívne pocity a myslím, že sfilmovávať zvyšok trilógie nemá zmysel. ()

applause

Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli dám filmu 4 nebo 5 hvězdiček. Nakonec jsem dala 5 za nový nápad. Film byl totiž bezchybný, než se tam objevili netvoři... to už bylo opravdu přehnané. Stejně tak scéna jak proti nim kostlivci bojovali ale bylo to vtipné a s kamarádkou jsme se tomu nasmály, takže nekritizuji. Sama nevím, jak je to v knize, nečetla jsem ji, takže nemůžu hodnotit, ale myslím si, že bylo celkově těžké zrežírovat tento film, ale Tim Burton to zvládl. Myslím si, že Eva Green není moc dobrá herečka, ale do role slečny Peregrinové se hodila, ale nevěřila jsem ji to, byla moc umělá. To stejné s Jakovým tatínkem. Podle mě to byla šíleně plochá a arogantní postava, že bych mu nejraději jednu vrazila. Později mi akorát došlo, že je divné, že se po Jakovi nikdo nesháněl. Ale to je asi jen na domyšlení, je to přece jenom film. Jinak nemám filmu co vytknout, opravdu mě nadchl, ale pořád z něho mám takový divný rozporuplný pocit, to možná proto, že to bylo něco nového, neobvyklého. Docela ráda bych si přečetla knihu. Jinak doporučuji, ale jen podivným lidem, těm normálním by se líbit nemuselo. :) ()

Katarine

Sice dobrá podívaná, ale za mě trochu zklamání. Začátek mi hodně připomínal Velkou rybu, pak z toho začala být celkem zvláštní smotanina různých filmů a říkám si, jestli ten hororový nádech nebyl už trochu moc. Být dítě, tak mám po tomhle pořádné noční můry. Každopádně vizuální stránka skvělá, prostě Burton. A Samuel neměl chybu. ()

Jigy

Mnozí asi namítnou, že Tim Burton natáčí všechny filmy podobně, ale já říkám, že to je jeho osobitý styl, který jej dělá netradičním. Sirotčinec je přesně to co jsem od něj čekal a mám rád. Již dlouho se mu nepovedl žádný film jako tento. Je osobitý, temný a zároveň záhadný. Nestvůry nesou přesný popis jeho fantazie a souboj dvou děsivých panenek to jen potvrzuje. Pamatuji si jak jsem jako malý viděl Batmana a byl jsem ohromen a vyděšen zároveň. Věřím, že být nyní ve stejném věku, mám ze Sirotčince ten samý pocit. Doufám, že to je předzvěsť zvedající se Burtonovi formy. Už se těším na další. ()

tufr

Chvílemi super záležitost, chvílemi peklo. Napriklad scéna na pouti,kde bojují kostry a přišery byla naprosto tragická a vypadala jako z nějakýho déčka. 60% ()

TheDon

Dvě hodiny pokoukání na Asse Máslofílda a vychrtlou Efku, která by svým obludným chrupem jistě nezaujala žádného masového výrobce zubních past. Možná by nebylo od věci se začít protloukat životem jako chodící němý sluha. Samozřejmě se zalepenou hubou. Co se týče Pelegrínové Myši, celkově úplně zklamanej nejsem, ale pořád mám pocit, že se poslední dobou vykrádají nápady z jiných filmů. Bitka koster s netvory byla jak vystřižená z Pizdrátů z Karíbiku. A takových scén tam bylo několik. Abych jen neplival, tak pochvalu zalsouživší je samozřejmě Jules "Badmotherfucker" Jackson , kterej svýma zapilovanýma zoubkama přesvědčoval celej film o tom, že je záporák na svým místě. Bohužel ostatní podivný dětičky byly jak vystřižený z Frenetické 4tverky, s vyjímkou holčičky s držkou zezadu.Škoda. No nepotěšili jste mě. Ani já vás nepotěším. Horší trojka. 50% P.s.: ty tájmlůpy už jsou skutečně dost otravný.... ()

easaque

+2* i když filmy Tima Burtona nejsou pro mě v posledních letech nijak významné jako kdysi, tak jsem jeho nejnovějšímu lákadlu neodolal. Fantastický svět, který předvádí je zajímavý a má své kouzlo, ale bohužel atmosféra není nijak závratná a spíš mě chvilkami uspávala. Stylově se filmu nedá nic moc vytknout a díky tomu je koukatelný. Příběh je však nevýrazný a nepřináší nic nového prostě jen další varianta boje dobra proti zlu. Není důvod doporučovat a nakonec jsem byl hodně kritický a nedal ani třetí hvězdičku. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Prvních 30 minut super. Pak je to čím dál tím nudnější, otravnější, až se dostaneme k vysoce akčnímu závěru. Nic nového to nepřináší, prostě je to dlouhé a plné toho, co už ve fantasy žánru dávno bylo. ()

Vyhy

Hodnotím jako někdo, kdo četl knižní předlohu. Proč se jenom režiséři tak často bojí držet předloh, které jsou již vyukoušené čtenáři? Však knižní zpracování je skoro bestseller, takže co by mohlo být špatně. Špatné rozhodnutí každopádně bylo se knihy nedržet. Nesympatické postavy, rychlý sled událostí a úsměvné finále. Navíc, ti kdo četli knihu ví, i hlavní postavy měly prohozené schopnosti - proč? To nikdo neví. Atmosféra se povedla, hlavně, když Jake navštívil poprvé sirotčinec. Jinak celkově takové umělé, nedotažené a svým smyslem legrační. ()

M.i.k.e

po jedné neburtnovce (Big Eyes) nám tu tenokrát přistála alespoň poloviční Burtnovka.Sirotčinec sice operuje s typickou poetikou a okozlujícími monstry,ale v porovnání s klasickými mistrovými kousky je celkem uhlazený a defacto dětem přístupný.Za sebe ale musím říct,že to v tomhle konkrétním případě nejsou negativa,protože jako celek je Sirotčinec slečny Peregrinové hodně příjemný a v mnoha ohledech uhrančivý a hravý kousek který si určitě rád zopakuji...80% ()

Aljak

Zvyčajne fantasy filmy s netvormi a obludami moc nemusím, ale na druhú stranu - časová slučka a všetky tie bytosti s nadprirodzenými schopnosťami, to ma dostalo, a veľmi dobre sa na to pozeralo. Sem tam sa ušiel dokonca aj nejaký dôvtipný dvojzmysel a celkovo aj dejová línia so zaujímavou zápletkou mi proste zapasovala. Akurát niektoré veci mi prišli nanajvýš podivné, sem-tam nejaká nelogickosť, ale to sa u fantasy tak trochu aj predpokladá, no nie? Burtonove filmy ma nikdy akosi nezaujali, ale tentokrát mu to konečne vyšlo! ()

Necron

tim burton hulil svoji zelenou dymku tak dlouho, az prisel na to, ze vymyslel neco novatorskeho, originalniho a uzasneho. hloupa slatanina, kde vykradl vsechno, co ho jen napadlo mmj Death Note ()

Havaj8

Chvílema to teda nevypadalo jako fantasy pro děti. Myslím, že menší děti by z toho mohly mít slušný noční můry. Nicméně až na ten zdlouhavej začátek, kdy člověk ještě trochu tápal, o co tam jde ohledně těch smyček (děti to pobrat snad ani nemohly), to bylo povedený. Zas po dlouhý době taková oddychovka plná "superschopností" a plný barev viz scéna v tom lunaparku. A i ti herci celkem citlivě správně vybraný, není určitě jednoduchý vybrat bandu dětí tak, aby k sobě pasovaly a nebilo to do očí. Sympatická podívaná, díky který člověk zas trošku omládne. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona