Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

• USA Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (více)

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti. Jeho tajemnost i nebezpečí se začnou prohlubovat, jakmile Jake pozná jeho obyvatele a jejich zvláštní, neuvěřitelné schopnosti, ale i jejich strašlivé nepřátele. Jake nakonec zjistí, že jen jeho vlastní a výjimečná "podivnost" může zachránit jeho nové přátele. (CinemArt)

hous.enka

Četla jsem knižní předlohu a z filmu jsem měla opravdu strach, protože jsem slyšela, že konec se od knihy hodně liší. A víte co? Je to stejně dobré jako kniha. Jen to celé zrežíroval Tim Burton a do jedné z hlavních rolí obsadil mou milovanou Evu Green. Z atmosféry Sirotčince jsem nadšená, je to pěkně strašidelné a Samuel L. Jackson je s ostrýma zubama a bílýma očima dechberoucí. Určitě to chci vidět znovu. ()

nirvana91

Film je takou rozprávkou pre odvážne (alebo neobyčajné?) deti alebo pre dospelých s bujnou fantáziou. Tim upustil od tradičnej spolupráce (Johnny, Helena, Danny) a výsledok vôbec nie je zlý. Eva je skvelá náhrada za Helenu, rada ju uvítam aj v iných Timových filmoch, a samozrejme v pokračovaniach "detí". Pre mňa po dlhej dobe konečne vydarená Burtonovka. ()

Surina

Film natočený od režiséra Tima Burtona mě opět nezklamal. Od knižní předlohy se film z části liší (některé z dětí mají jiné „magické" vlastnosti než v literárním díle). V průběhu sledování však divák pochopi, důvody které režiséra vedly k drobným úpravám. Jak se říká, vše souvisí se vším, a i tady tomu tak platí. Jediné co mi ve filmu scházelo je přítomnost herečky Heleny Bohnam Carter, kterou režisér obsazoval do každého druhého filmu, a jež by se krásně hodila do role slečny Peregrinové. I když volba herečky Evy Green nebyla vůbec špatná. ()

Vxxx

Čekala jsem něco naprosto jiného... Vůbec jsem z toho nebyla nadšená. Potenciál postav nevyužitý, příběh nepropracovaný, milion chyb a nesrovnalostí. No, velká nespokojenost. Ale místy vtipné, roztomilé a vcelku koukatelné... 3* ()

kolda1990

No pro mě nejslabší film od Tima Burtona. Z příběhu i postav mohli vytěžit mnohem více. Scénář špatnej, už to nebylo to typické, "kouzelné" burtonovské pohlazení po duši či mrazení v zádech jak to uměl a věřím že stále umí. Ale tady to nefungovalo. Záporák L.Jackson působil spíš směšně než strašidelně. Film ocení zejména nefanoušci tohoho režiséra. ()

Historik

Co v knize fungovalo, ve filmu nefunguje. Kdybych neznal knihu, asi bych se v tom filmu ztratil a považoval bych to za blábol. Nejsem z toho nadšený, myslím, že se to moc nepovedlo. ()

Praxis

Hororový Burton s výborným vizuálem, skvěle šíleným Jacksonem, sexy kostkou Evičkou, ale to je asi tak všechno. Mezi tím se děje něco, co mi mozek nestíhá a po nějaké době radši už ani nechtěl stíhat. Možná to někoho bavilo, to nezatracuju ani neodsuzuju, ale já to protentokrát teda fakt nebyl. 55% ()

ArsenalEagle

Kombinace X-menů, Harryho Pottera a kdovíčeho ještě od Tima Burtona byla překvapivě něčím, čemu jsem se nějakou dobu pečlivě vyhýbal. Nakonec to ale tak špatné nebylo. Spousta velmi dobrých scén, jimž vévodí "zombies vs. vetřelci", zařídili, že se i u více než dvouhodinového filmu člověk nudit nebude. Rozebírat spletitost příběhu, který, jak tu mnozí podotkli, mohl být ukončen jednoduše, pouze pomocí schopností pár jedinců, nebudu. Fajn fantasmagorická oddechovka. ()

Sidonka

Při sledování tohoto pořadu pro mladistvé jsem si vybavila plakát v Městské knihovně s hláškou: "Přečtěte si naší knihu dřív, než se jí chopí Hollywood". Tehdy na plakátě byl vyfocený dědoušek se samopalem v ruce, po boku s krásnými dívkami v bikinách, za nimi vlnky v oceánu a nad tím vším příhodný název "Stařec a moře." V tomto případě bych s knihovnou souhlasila. Přečtěte si knihu "O podivných dětech" dřív! A naivní, studený film můžete klidně i vynechat. A není to tím, že se film.tvůrci nedrželi předlohy. Je to prostě jen jiný level. ()

Baronne

Pecka! První polovina filmu je pomaličká a kouzelná. Malej Asa se mi moc líbil, a Eva byla klasicky úchvatná. No nicméně jak se to přeleje do druhý poloviny, kde začíná úřadovat Samuel, tak už jsem si nevšímal skoro ničeho jinýho, zase ukradl celou show a hlavně moji pozornost.. Bavil mě neuvěřitelně, mám pocit, že tyhle role si prostě užívá (stejně jako v Hateful 8 nebo PF). Co ještě stojí za zmínku je bitva příšerek, která je vtipná a chytrá od začátku do konce. Každopádně návštěva kina určitě stála za to. ()

Pierre

Ze začátku jsem měl pocit jako by se Tim Burton v roce 2016 pokoušel variovat třináct let starou Velkou rybu. Opět je zde starý umírající pán, který rád vypraví těžko uvěřitelné fantaskní příběhy o svých dobrodružstvích.  Problém je, že se životním příběhem  Abraham se neseznámíme tak do detailu jako s příběhem Edvarda Blooma. Ta  postava působí daleko plošeji. Jacob zase není tak komplikovanou postavou,která by si musela k dědečkovi a jeho příběhům hledat složitěji cestu, protože si s ním byl blízký, narozdíl od svého otce (kterého překvapvě hraje Roy z IT Crowd.:D ), jehož postava ale není ve filmu moc rozpracovaná. Royova vizáž působí strašně pohodově. To že se snažil pomoc synovi navzdory tomu, že otce nebral jako dobrého rodiče a nevěří jeho historkám mohl být hezký  motiv. Když se vydal  s Jakem hledat ostrov ostrov, dalo se zkrátka čekat, že dostane více prostoru. ale ve filmu se vyskytuje spíše sporadicky a jeho úloha nakonec není moc velká. Co se ale týče pasáže, kdy Jack poprvé prochází  sirotčinem a začíná  poznávat podivností děti, musím souhlasit s Enšpíglem. Mohla by být klidně nekonečná. Byl jsem v úžasu.  Z  toho krásného obrazu, scénografie zahrady a v jakém krásněm světě jsem se to ocitl. Fascinovaly mě i ty ulítlé nápady s oněmi podivnostmi (chlapec, co vypouští mouchy, neviditelný kluk) a doprovodná jímavá  snová hudba. Přišel jsem si nadšený při objevování zdejšího fikčního světa jako by snad ještě nikdy žádný jiný film Tima Burtona neviděl. Scény s vypouštěním veverky na strom,  přetáčením smyčky (ty kapky!), nebo potopením za tajným místem s truhlou  vypadaly opravdu monstrózně... A možná dokonce doslova posunuly hranice nejkrásnějších momentů, které jsem kdy ve filmu viděl. Protože to bylo něco neskutečně krásně nasmínaného, snového propojeného s hudbou a celkově nádherného. Přistihl jsem se, jak na to koukám s otevřenou pusou.  Opravdu jsem se po všech stránkách bavil.   Pak ale nastoupil padouch. , který byl sice dostatečně vtipný a úchylný, ale v podstatě naprosto neschopný. 40 minut věnujeme boji s ním, aby se pak nechal chytit naprosto debilním způsobem. Vlastně to není všechno...ještě věnujeme skoro celý zbytek filmu vysvětlivkám o dalších smyčkách, mapách smyčkách, kde jsou další smyčky, resuscitování smyček apod.  A tím to taky trochu celé bohužel spadlo do trochu těžkopádné úmorné upovídané smyčky.  Sice se mi strašně líbil ten svět okolo sirotčince a některé jednotlivé přenádherné momenty, ale ty pravidla okolo cestování v čase a časových paradoxu mi přišla dost nepochopitelna. Na rovinu přiznám, že jsem se v tom ztratil a být zaměstnán tím, jak ty všechny kejkle s časem fungují bránilo tomu, abych si to více užil po celou dobu.  Ulítlá bitka s netvory v zábavném parku v Londýně za doprovodu jakéhosi diska mě sice  svou zvrhlostí v závěru bavila. Jinak už to ale nebylo  tak hravé a lehké. Výsledkem jsou smíšené pocity, nerozhodnost v hodnocení a pár opravdu nádherných, nádherných momentů. Na které na oplátku nezapomenu a díky, že jsem  je mohl vidět. Určitě je pro mě i Sirotčinec slečny Perengirové dalším důvodem, proč se rád zase někdy podívám do světa Tima Burtona. () (méně) (více)

kaylin

Tim Burton mi v posledních letech už skutečně přijde vyčpělý. Ano, v tomhle filmu je několik málo hororových momentů, nad kterými jsem zaplesal, ale je to jen ozvěna Burtonovy poetiky. Postavy v tomhle filmu jsou naprosto nevyužit, a to především v podobě Evy Green, která je zde vlastně zbytečná. I ostatní mají málo prostoru a jejich význam je relativně pomíjivý. Já jsem se u snímku nebavil. ()

blackrain

Tim Burton je podivný režisér točící podivné filmy. Tenhle člověk překypuje zajímavými a chytlavými nápady, které mě baví víc a víc. Čím jsem starší, tím ho má radši. Všichni holt během života procházíme nějakým vývojem. S tím člověk nic nenadělá. Bez Burtona byl byl filmový svět jak si neúplný a o něco méně barevný. Takže jsem ráda, že ho máme. Dědeček hlavní postavy by se klidně hodil do nějakého hororu z viktroiánské Anglie. Eva Green se v postavě slečny Peregrinové pěkně vyžívala. Byla dokonalost sama. Potěšila mě přítomnost Judi Dench. Samuel L. Jackson mohl být větší záporák. Škoda, že první půlka filmu se odehrává v pomalejším rytmu, ale zbytek to v pohodě vynahradí. Nemám co vytknout. ()

Tirion

Je to pěkné, co do vizuálu, ale Burton se tady nějak vykrádá a nepřekonává se. Jakoby si přišel prostě jenom odpíchnout do fabriky a rychle zase zpátky domů. Střih ani scénář nedávají logiku. Postavy mají dva společné rysy - jsou nezajímavé a extrémně hloupé. A vlastně už ani ten vizuál není takový, jaký člověk od Burtona očekává. Přijde mi, že buď bylo málo peněz, nebo nebyl čas nebo se muselo extra krátit. Chování komparsu na molu v Blackpoolu vůbec nedávalo smysl. Jedni lítali jak splašení pryč, druzí se vesele vozili na kolotoči a to vše v jednom záběru. Kdy ten Burtonův pád skončí? Možná si poslední dobu nevidí na špičku nosu. Pýcha ale logicky předchází pád. A u něj mě to strašně mrzí. ()

movieband

3\4 filmu perfektní, nezvyklé a originální. Poslední čtvrtina ale zabila to, co si Burton vypracoval během filmu a i pro neznalce knihy se určitá událost vymyká logice. Nevim, jestli jsem něco přehlédl nebo jestli jsem nedával pozor, ale tak nebo tak dotyčná věc bortí film jako celek. Bohužel. Sirotčinec je nezvyklá a originální jízda, která si bohužel sama v závěru podrazí nohy. ()

slunicko2

Pohádka pro věru podivné děti aneb Velké dobrodružství pošahané mysli. 1) Viděl jsem, zaznamenal jsem, zapomněl jsem. Co taky jiného s tím zážitkem? 2) Zaujal mě 19letý Asa Butterfield (Jake, hlavní role) a 20letý Finlay Macmilian (Enoch). ()

suicide

To bylo tak divné, až to bylo krásné. Tim Burton tentokrát sáhl trošku po jiných spolupracovnicích i hercích (kde je Johnny Depp?). Každopádně Samuel L. Jackson zde zapadl skvěle, dostává navác čím dál zajímavější role - staříci jdou čím dál více na odbyt. Ale jinak j to typický Burton. Musím ale říct, že dost divnou knihu překlopil do filmu, který funguje, dává smysl aděj je učesaný. ()

Eva Green znovu u Burtona

Eva Green znovu u Burtona