Predestination

• Česko Paradox času (více)

bourec

Vnímavější divák už v půlce ví,jak se věci maj?Po skvělym Svítání přišli bráchové s touhle studiovou ukecanou scifi ,podle povídky Boba Onlajna,o cestování v čase jak z pohádky o Rumburakovi,a já se od půlky filmu snažil dát si to ve svý vypitý hlavě do kupy a souvislostí,ale je to takovej bordel,něco jako špatně uložená nohejbalová síť,že se mi začala makovka přehřejvat,začalo se z ní čudit,a asi,kdybych tu snahu neukončil,tak snad jediný řešení byl nějakej obří ventilátor,jinak to byl její konec.A protože vlastně ten filmek neni ani buhvíjak zábavnej,nebudu se v tom znova pitvat,protože filmů je vážně spousty,a seru na to.Hlavu mám jen jednu.Asi by se hodil citát z Holzmanna-babička děda,strejda,syn,dcera,ježišmarjá,vždyť u těch Hawkovejch se vošukala celá rodina.40%. ()

dubinak

Predestination je vlastně vážně úplně super film. Podle galerie jsem čekala nějaký zdivočelý futuristický film, ale dostala jsem něco, co mi přesně sedlo a rychle se mi to vrylo pod kůži. Vůbec mi nevadil pomalejší rozjezd, naopak mi forma vyprávění velmi usnadnila alespoň částečné pochopení příběhu. Když nastal ten největší zvrat, začalo se to slušně rozjíždět a postupně všechno zapadávalo do sebe. Aspoň jsem si to myslela. Sarah Snook zde hrála oproti Jessabelle opravdu dobře a až překvapivě mi do své role seděla. Celou stopáž mě Spierigovi udrželi pozornou a musím říct, že i když mi nedošlo asi úplně vše na sto procent, strašně jsem si projekci užila a bylo to asi nejzábavnější cestování časem tohoto roku. Kvůli jistým nesrovnalostem nedám pět hvězd, ale neříkám, že by za to mohli režiséři, to jen zkrátka potřebuju ještě tak jednu projekci, aby vše dávalo smysl. Jinak palec nahoru. ()

C0r0ner

Cestování v čase je můj asi nejoblíbenější subžánr a viděl jsem snad všechny relevantní filmy, které se k němu váží. Spolu s Osudovým dotekem a Svěrací kazajkou je Predestination tím nejlepším příspěvkem. Do dokonalosti dotažená interakce čtyř postav, ale vlastně jenom... No nic. Takhle má kurva vypadat dokonalý scénář. 100% ()

laik_60

hmm, mám z toho zamotanú hlavu :). Od začiatku som si myslel ze "vrah je zahradníkom" ... vlastne "zahradník vrahom" ... len ma troška domotali časové skoky a emócie a skvelá Sarah Snook. :) Asi to naozaj chce pozrieť ešte raz, ked nebude tak slnko pražiť na hlavu :) ()

campix

Podobné filmy mě vždy dokáží neskutečně potěšit. Menší, levnější filmy z menších studií, které svou kvalitou válcují nepoměrně dražší filmy. Predestination od bratrů Spierigů je toho zářným příkladem. Celý film stojí na několika hercích a především dialozích mezi nimi, a i tak zůstává atraktivní po celou dobu. Najdeme zde minimum trikových sekvencí a akčních scén, ale vršení paradoxů a dobový feeling vás naprosto pohltí. Tvůrci se nijak nezamotávají do svých paradoxů a na konci nabídnou celkem obstojné řešení. Příjemné překvapení. ()

Martrix

Robert A. Heinlein, A. C. Clarke a I. Asimov. Kdo čte sci-fi ví, že jde o tzv. Velkou trojku. Clarke a 2001: Vesmírná odysea, Asimov a Já robot, Heinlein a Hvězdná pěchota. Tito spisovatelé napsali dohromady stovky románů a povídek a přesto se jich zfilmovalo jen pár a to navíc v diskutabilní kvalitě. Takže jsem za Predestination rád, ale vcelku nevděčně musím konstatovat, že se ani teď nepodařilo představit to nejlepší, co Heinlein napsal. Přesto jde o velmi solidní film, který nestojí na tricích, ale především na výborném Ethanovi Hawke a Sarah Snook. Zpočátku se Predestination tvářila jako detektivka s prvky sci-fi a paradoxně se mi tato část líbila mnohem víc, než sledování časového paradoxu, který je tady dohnán do zvláštních důsledků. Jde spíš o takovou chrono-hříčku, která vás nejspíš neohromí, ale možná vás přiměje se aspoň zamyslet nad tím, jestli je čas opravdu konstanta, se kterou bychom si měli hrát. ()

Wormboy

Zaujimave do momentu, kedy sa divak musi vysporiadat s tym, ze hlavny hrdina je vlastnym otcom, matkou, synom, dcerou, starym otcom, krstnou mamou a oblubenou detskou hrackou... ()

Pajky3

Fíha, překvapení jako hrom. Miluju tenhle typ filmů a určitě si ho někdy v budoucnosti (nebo minulosti?) ještě zopakuju. Ethan Hawke vyniká ve dvou žánrech, sci-fi (Gattaca) a konverzační drama (Before ...). Tady dostal možnost spojit to dohromady a kolegyni, která ho snad ještě zastiňuje. Sarah Snook je pro mě naprosto neznámá herečka, která v jednom období vypadá jako mladej Leo DiCaprio a ve druhém jako by z oka vypadla Lauře Prepon (70's Show). Tady ovšem hraje jako o život. Příběh mě chytil hned na začátku a do konce jsem byl zvědavej, co všechno si na mě paradox ještě připraví. Tohle se vážně povedlo. ()

Morzael

Cestování v čase je už docela vyčerpané téma a tenhle příběh podle mě funguje spíš v literární podobě než filmové. Tím, že ve filmu jsou pořádně tak 4 postavy, vám zakrývání obličejů v některých částech stejně jen napoví, o koho se jedná. Takže od začátku máte tušení, o čem to bude, a čeká vás jen jeden překvapivý twist. Sci-fi průměr. ()

pakobylka

Víte ... cítila jsem prostou a ničím nezkalenou radost - takové tiché, až iracionální nadšení, dá-li se to tak říct ... ovšem předčasně - jak se záhy ukázalo. Neboť mě napadlo jedno možné rozuzlení. Začala jsem sledovat zápletku s narůstajícím podezřením - a bohužel musím říct, že tušení mě nezklamalo a děj skončil přesně tam, kde jsem ho nechtěla mít. Veškeré vědeckofantastické tajemno vzalo za své a zůstalo jen bezobsažné nic ... efektní prázdno ... propíchnutý pouťový balónek, který klesl k zemi, když z něj uniklo hélium - schlíplý ... svrasklý ... prázdný ... bez obsahu, který by dával smysl jeho existenci. Protože snímek neodpovídá na konfrontační otázku o vejci a slípce, třebaže se do nevyřešené hádanky pokouší dosadit kohouta - kdepak ! ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Namísto toho - zaslepený nemístnou domýšlivostí - předhodí divákovi něco jako dokonale hermeticky uzavřený kruh bez vstupu a výstupu, fungující na podobném principu jako Perpetuum mobile ... a předpokládá, že divák to stráví a ani nemrkne. Sama za sebe musím říct, že jsem mrkala velice usilovně, ale k ničemu pozitivnímu jsem nedošla. Těžce vydřené 3* ... přičemž o třetí z hvězd se zasloužila naprosto excelentní Sarah Snook. P.S. Pokud se vrátím k základní otázce - co bylo dřív, zda vejce nebo slepice ... myslím, že vyznavači evoluce by vám řekli, že matka Příroda i zmíněný kur měli SPOUSTU času, aby společně vymysleli a zrealizovali a zdokonalili vejce. Přívrženci vyšší moci pak veškerou odpovědnost odjakživa ve všem svádějí na Stvořitele (je možno použít jednotné i množné číslo - v závislosti na historické epoše a konkrétní lokalitě), a jelikož nejsem v těchto záležitostech dostatečně zběhlá, nejsem si jistá, zdali mají povědomí o tom, kdo vlastně stvořil JEHO, tvořením obdařeného ... případně JE. ()

Juto

Vytvoriť niečo strhujúce a nové v časoprázdnej odysei v čase potrebuje talent, pred a za kamerou. Nech už sú jeho nedostatky akékoľvek, film je veľmi zaujímavý. 7/10 ()

Šimpy

Ačkoliv jsem nečetl předlohu, přesto si troufám tvrdit ze znalosti ostatní Heinleinovy tvorby, že se film přesně drží napsaného. Hlavní myšlenka je silná, fungující, herci slušní, mindfucky taky dobrý, byť oba hlavní zvraty mě napadly už v půlce filmu, ačkoliv ten poslední jsem považoval za tak šílený, že není možný. Zase jedna vydařená scifárna o cestování časem. Dovětek, poprvé po několika letech měním hodnocení filmu a zvyšuju na 5. Pořád mi totiž hlavní myšlenka filmu běhá v hlavě, stejně tak výkon hlavní herečky (především v její mužské verzi) a pak přečetl jsem si původní povídku a hlavní příběh sedí přesně! SPOILER! Po filmu jsem si chtěl trochu ironicky zazpívat písničku Já jsem svůj děda, a to jsem netušil, že nejenom, že tuhle písničku záměrně zmiňuje Heinlein už v původní povídce, ale je také zakomponována do filmu (I am my own Grandpa!). ()

forsythia

A to je všechno? To chci vážně tak moc, když od podobného filmu čekám aspoň jednu aspoň trochu inteligentní myšlenku, a když už ne tu, tak ať je aspoň pořádně na co koukat? Sice jsem extrémně nadšená, že jsem si ještě před zmáčknutím tlačítka "play" nepřečetla zdejší komentáře, a tudíž se konalo aspoň jedno překvapení, ale jinak moje zklamání bylo asi nevyhnutelné. ()

BoXBe

Sice čitelný,ale i tak dobře zpracovaný sci-fi psycho příběh. Asi mi to ale stačí jednou za život, pokud se to tak dá říci... ()

dr.fish

Á, tady někdo viděl Črveného trpaslíka! Akce Uroboros rozvedená do trošku komplikovanějších rozměrů. Je to hezky odvyprávěné, má to dobrý obraz a zvuk. Dobře se u filmu též večeří. Takže nic nenamítám, bavím se a sleduji, jak náš hrdina skáče z času do času jako šalený...70% ()

Icefist

Srovnání s Mementem si nemůžu odpustit. Když skončil v předchozí větě zmíněný snímek, chtěl jsem ho vidět znovu. A potom znovu. Po závěrečných titulcích Predestination už opakování tohoto filmu absolvovat nechci. Podle mého je až moc (a teď promiňte) rozprcaný. Výstižnější pojmenování totiž nenacházím. Na druhou stranu se stane asi poprvé a pravděpodobně i naposledy, že shlédnutí i přes mé osobní slabé hodnocení doporučím, neboť zrovna vás může tohle dílko ohromit. Já ho ale naprosto upřímně nepobral. 30 % Oblíbená část- setkání v prádelně ()

WolfR

Totální mindfuck pro lidi co mají rádi sci-fi a přijde jim zajímavé téma cestování časem, na druhou, je to i pro lidi co se chtějí podívat i na kvalitně napsané neobyvyklé postavy a podívat se na krásnou zrzavou verzi Sarah Snook, 4 hvězdy. ()

Kdo natočí osmý díl Saw?

Kdo natočí osmý díl Saw?