Musím si to pustit ještě jednou a v klidu, od osmi u nás moc klidu není :-), ale i tak můžu napsat, že mě to nijak zvlášť nenadchlo, a jak jsem se těšila. Knížky Monyové mám ráda, není to sice kdovíjak hluboká literatura, ale přesně taková jednohubka vhodná do autobusu a na pobavení, ze kterého často i mrazí. Tuto předlohu jsem četla, ale nezaujala mě zdaleka tolik, jako některé další, daleko zdařilejší a vtipnější a hlavně uvěřitelnější, škoda, že ČT nesáhla po lepší. Herecké výkony ale stojí za vidění.(9.12.2013)

Ze všech tří filmů podle mrtvé Monyové se mi tento líbil asi nejvíc. Asi proto, že tohle byla fakt komedie a né vážný téma, jak u těch předchozích. Fakt se tady najdou vtipné situace (restarurace a kalhoty, záda, hotel a pouta, nemocnice, Šteindler). Resp. Šteindlera bych tam započítal jenom jako hroznyho ksichta, tomu se zasměju dycky, i když tady je jeho hereckej výkon docela hrubě podprůměrnej. Ale vyvažuje to krásná Klára Krejsová svou krásou, ucházející výkony Dvořáka a Boudové a vtipné postavičky v kroužku tragédů...(5.7.2015)

Jak to říkavala moje babička (a vaše prababička, případně praprababička či prapraprababička) o mrtvých jen dobře. Simona Monyová byla oblíbená, hlavně u žen. Nevím, jestli jí na jejich čtenářích opravdu tolik záleženo, byla jsem pouze na jedné podpisovce krátce před její smrtí a připadalo mi, že se spíš spoustředí na své vtipné odpovědi než na nás v sále. Ani bych to nečekala a nevadí mi to. Stejně většina lidí tvoří spíš aby upokojila své ego, vypořádala se nějak rozumě se svou minulostí a nebo si vydělala na živobytí. Popřídadě kombinace všech tří elementů. Monyová psala opravdu ráda, byla to jakási její potřeba. Přihodilo se jí co se stalo mnoha jiným autorům - začala vykrádat sama sebe. Její knihy bych zrovna nezařidila mezi velká díla světové literatury, ale své čtenáře a hlavně čtenářky měla. Samozřejmě mě velice zajímalo, jak si scénáristé a režiséři poradí s její předlohou. Řekla bych, že to dopadlo dobře. Nevím jestli byla kniha myšlená jako komedie, ale v televizní inscenaci se to rozhodně povedlo. Simona sice neuměla malebně popisovat prostředí ani se příliš nezabývala psychologií jednotlivých postav, ale uměla vystavět děj, vytvořit zajímavé zápletky, dařily se jí vtipné repliky. Takže Simono, ať už jsi psala z jakýchkoliv pohnutek, je to něco, co po Tobě zůstalo. Možná nebudeš na čsfd v červených číslech, ale určitě aspoň někoho pobavíš.(3.11.2016)

Spíše úsměvný film než komedie na rozchechtání. Žádný zázrak, ale neublížilo to. Pitvání se ve vztazích a nevěrách se mi nezdá moc uvěřitelné od autorky, která asi ve vztazích uměla víc psát než v nich chodit, ale výsledek je uspokojivý na jedno shlédnutí. Pozitiva: stopáž. herecké výkony ( krom Steindlera ) a Klára Krejsová se ukáže nahá, ačkoliv nic neukáže ( takže je tohle veledílko o něco více koukatelnější )(14.12.2015)

Také nechápu, proč tolik odpadů. Je pravda, že oproti 'Tchýně a uzený' je toto slabší odvar. Dala bych dvě hv., ale za Nelu Boudovou a Jiřího Dvořáka jednu přidám. Je pravda, že film nějak extra nenadchne, ale ani neurazí. Mám pocit, že většina děl S. Monyové dělá z chlapů nespolehlivé, většinou bezcharakterní pány, což mi taky jde trochu proti srsti. Ale zřejmě z ní mluví její zkušenosti. Také se přiznám, že Klára Krejsová, přestože je velmi hezká, mi zde vůbec nesedla.(9.12.2013)