Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film natočený podle slavného bestselleru Simony Monyové. Dva muži a jedna žena v komediálně laděném příběhu mileneckého trojúhelníku, kde muži rozhodně nevyhrávají. Ústředním tématem filmu jsou komplikované vztahy mezi lidmi, sobectví a posedlost. Hlavním hrdinou je úspěšný psycholog uprostřed krize středních let. Jeho příběh je ironickou až bizarní ukázkou toho, jak může člověku zkomplikovat život tajná milenka jeho nejlepšího kamaráda. Ve snaze pomoci příteli ve vztahových potížích rozpoutá hlavní hrdina takový příval událostí, po kterém už v jeho životě nezůstane kámen na kameni. Jiřího Dvořáka v hlavní roli doplňuje Nela Boudová jako jeho manželka a Milan Šteindler. V dalších rolích se představí Klára Krejsová, Jiří Vyorálek a další. (Česká televize)

(více)

Recenze (99)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Čt nasadila poněkud odvážnější žánr, což po všech těch Bohdalkách s Dvořákem a divákově brutálním předávkování Donutilem vítám. Jiřího Dvořáka i Nelu Boudovou mám rád a skvěle si jako pár sedli. Krejsová je zajímavý typ s pěknou postavou. Ne že by se mi nějak extra líbila, ale sálalo z ní něco co asi kvůli Dvořákovi sálat mělo. Kdo mi nesedl byl Šteindler. ten bohužel jako jeden z mála opustil před lety nespoutané vody Sklepa a coby filmový herec je nasazován do rolí ,,komediálních'' postav... Bohužel to, že je vtipný a vtipně hraje si myslí jen ti co jej nasazují a snad i on sám. na mne ať už v reklamě nebo v TV působí jak rudý hadr na býka. Film je zařazen jako komedie, což mi moc nepřišlo. A pokud tam něco k smíchu mělo být, bylo to křečovité a nevtipné. Např. scéna pod stolem v restauraci asi měla být jednou z nich, těžko se tomu ale smát po Policejní akademii, kde již před notnou dávkou let také jedna ze slečen zalézala pod ubrus... Tohle se prostě moc nevydařilo. Jeden monokl. * ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Stupidní k(und)omedie beze lekrace, ledaže byste se lekali a smáli Štajndlerovi, jaký že je blbý herec a prasečí ksicht. To se zase kásting vykastil... Kasta si hýká, kasta se má... °-/ . . . A prej "slavnej bestseller", hahahahaha... Tak jsem se aspoň jednou zasmál. . . . Co dodat? Tradičně veřejnostádně zase jen marnost a ztráta času. Howgh. - - - - - (Poprvé a naposledy viděno 20.12.2013 ze stupidně studijních důvodů na webu >šašské tupovize< , hodnocení 443., komentář zde jako dvaačtyřicátý - 20.12.2013) ()

Reklama

Snorlax odpad!

všechny recenze uživatele

Nechci být hnusná, ale začala jsem Ingra chápat. V podání Monyové jsou muži ubožáci, z nichž ti nejlepší se hodí pro vynášení smetí. Možná měl zasáhnout dříve, než něco ta chudinka, která si léčila psaním svůj obrovský komplex z mužů, vydala. O Šteindlerovi jsem nikdy neměla valného mínění, jeho angažmá v této blbosti mě až tak nepřekvapuje. Dlužno dodat, že tento televizní výkal si přímo zaslouží takřka zcela obnaženého Šteindlera, kvůli tomu bych s chutí přidala do popisu žánr horor. Nyní bych měla jít založit sbírku na Jiřího Dvořáka, aby už nikdy nemusel prostituovat svůj talent, sexappeal a nádherný hlas v něčem tak ubohém. ()

dobytek 

všechny recenze uživatele

Poněkud naivně jsem si myslel, že by se snad Šteindler pro změnu mohl objevit v nějaký vtipný roli. Já jsem ho dřív měl rád a obvykle jsem se u jeho filmů nebo pořadů zasmál, ale kam to v posledních letech dopracoval, to je spíš k pláči. Tady jsem se teda moc nezasmál. A když už, tak rozhodně né Šteindlerovi. Jinak příběh mě moc nebavil a rozhodně tomu taky nepomohlo, že herce do vedlejších rolí patrně posbírali někde v Brně na pracáku. Jakž takž něco zahrál Jiří Dvořák a Nela Boudová. Nějvětšim kladem filmu je to, že trvá jenom 70 minut, takže se to dalo vydržet do konce. 30% ()

troufalka 

všechny recenze uživatele

Jak to říkavala moje babička (a vaše prababička, případně praprababička či prapraprababička) o mrtvých jen dobře. Simona Monyová byla oblíbená, hlavně u žen. Nevím, jestli jí na jejich čtenářích opravdu tolik záleženo, byla jsem pouze na jedné podpisovce krátce před její smrtí a připadalo mi, že se spíš spoustředí na své vtipné odpovědi než na nás v sále. Ani bych to nečekala a nevadí mi to. Stejně většina lidí tvoří spíš aby upokojila své ego, vypořádala se nějak rozumě se svou minulostí a nebo si vydělala na živobytí. Popřídadě kombinace všech tří elementů. Monyová psala opravdu ráda, byla to jakási její potřeba. Přihodilo se jí co se stalo mnoha jiným autorům - začala vykrádat sama sebe. Její knihy bych zrovna nezařidila mezi velká díla světové literatury, ale své čtenáře a hlavně čtenářky měla. Samozřejmě mě velice zajímalo, jak si scénáristé a režiséři poradí s její předlohou. Řekla bych, že to dopadlo dobře. Nevím jestli byla kniha myšlená jako komedie, ale v televizní inscenaci se to rozhodně povedlo. Simona sice neuměla malebně popisovat prostředí ani se příliš nezabývala psychologií jednotlivých postav, ale uměla vystavět děj, vytvořit zajímavé zápletky, dařily se jí vtipné repliky. Takže Simono, ať už jsi psala z jakýchkoliv pohnutek, je to něco, co po Tobě zůstalo. Možná nebudeš na čsfd v červených číslech, ale určitě aspoň někoho pobavíš. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (3)

  • Snímek se natáčel v Brně, konkrétně v MČ Brno-Lesná na tenisových kurtech Tělovýchovné jednoty Start Brno. (majky19)
  • Malou roli si ve filmu zahrál i správce lesenských kurtů Leoš Skoupý. Ztvárnil zde podstatě sám sebe, protože se staral o údržbu kurtů. (majky19)

Reklama

Reklama