Neon Demon

• Francie The Neon Demon (více)

Jesse je mladá, krásná a má onu tajemnou esenci, která ji vyčleňuje ze zástupu dokonalých krásek ucházejících se o svých pár let slávy na módních molech v Los Angeles. „Kdo by chtěl zkyslý mlíko, když může mít čerstvý maso", utrousí na její adresu jedna ze závistivých kolegyň. Neonový puls fashion světa pohlcuje Jesse natolik, že přehlíží varovné signály. Za marnivými kulisami kultu krásy totiž dříme dávné zlo, které se živí nevinností. (Film Europe)

AlistairMir

Fakt nechápu co na tom kdo vidí, ale sto lidí, sto chutí. Kolosální nuda od začátku až do konce a nevím co to má společného s hororem. Možná to, že to trvá dvě hodiny, to je celkem horor. Jednu hvězdu za Reevese, kterej umí zahrát snad všechno a za Harringtona plus hlavní herečka svou postavu hrála také přesvědčivě. Akorát ta její proměna kdy se z vteřiny na vteřinu začne chovat ke svému klukovi diametrálně odlišně a navíc bez důvodu, to jsem trochu nepobral. Každopádně to nemění nic na tom, že se jedná o největší letošní zklamání na poli hororu nebo spíše "hororu" ()

runner85

Škoda že tento film som nevidel na dajakom filmovom festivale. Kde by som mal pečené prasiatko v jednej ruke a pohár vína v tej druhej. Tak vtedy by som bol možno ožiarený svetlom mesiaca a možno by som považoval tento film za umelecko emocionálny skvost. Lenže takto som z toho necítil nič len umelosť, nudu a inak nič. ()

hygienik

Keď niekomu totálne zahrabáva, tak sa mu na jeho trip zloží Amazon a neviem kto každý na tom rád participuje, lebo Pán Režisér tvorí!!! Ale veď tento Refnov záchvev remeslne tromfol dokonca aj Harmony Korine v C-kových Spring breakers. Je to odpudzujúce a vraj varujúce! Skôr by mali varovať distribútori, aby na film nechodili epileptici, kresťania, konzervatívci... Jedna hviezda za Elle, ale nie som si istý, či to nie je priveľa. Moja chyba, mal som si vopred overiť, čo sa chystám zhliadnuť. ()

Dont

Obsahově prázdný film, který s přibývajícími minutami byl horší a horší. Co se neustále snažila zachránit skvělá hudba Cliffa Martineze, to důkladně pohřbily bezobsažné dialogy či ujeté krvavé scénky. ()

dee-key

Dlouhá, nezáživná, nicneříkající nuda. Pardon, ale blikání neonů, psycho hudba a půldne čekání na to, až se postava vyžvejkne s odpovědí na otázku, to mi nic neříká. Takže ačkoli je to třeba výtvarně zajímavé a ty holky nejsou vyloženě škaredé, je to jen hloupé, zbytečné nanicovaté nic. ()

TheDon

Jelikož a protože je Nikola šuhaj Refn mým lehce oblíbeným, tak jsem se jal juknout na toho neónovýho démona. Abych dokázal vyjadřit nějakým kulatním způsobem, jaký mám z tohoto spektáklu pocity, musel bych si asi zajít do lesíka na houbičky a minimálně dvacet jich sežrat. Pak by ze mě vypadl koment jako z Mechanika k Tarkovskému Zrcadlu. Ale to se fakt nestane. Takže....pustil jsem si to třikrát. Třikrát jsem u toho usnul, protože jak říká strejda Verbal, Refn je profesionální nudil. No a tu první hodinu je to opravdu nuda k posrání. Jenže, když u toho člověk napočtvrtý neusne a dokouká to, světe div se, ono se to po té první hoďce překulí na takovou bezva ujetou barevnou techno úchylárnu a to se mi sakra líbí. Scéna ve sprše mi připomněla Srpski film a jako malej bonus přidává Nikola trochu nekrofilie. 75% P.s.: weird housekeeper Keanu se docela povedl... ()

honajz2

Ach jo. Ach jo, ach jo, ach jo. Tak skvěle to celé začalo a tak tupě to skončilo... On by se Neon Demon v mém hodnocená dal rozdělit na čtvrtiny, z nichž každá je lepší než ta následující (to už jsem u nějakého filmu měl, ale nevzpomenu si jakého). První čtvrtinu bych klidně ohodnotil i slabšími 5*, protože vypadala skvěle - měla hodně silnou a podmanivou atmosféru, skvěle vybranou hudbu, navnadila do děje, prostě fungovala jak měla a já se těšil, že Neon Demon bude tím filmem přesně pro mě, protože tyhle atmosférické podivnosti já rád. Pak přišla druhá čtvrtina. Tam můj zájem začal poněkud upadat, atmosféra už nebyla tak podmanivá, ale ne zase tolik, abych se nějak výrazněji nudil. Taky se ale začínalo ukazovat to, že Refn pořádně neví, kam to směřovat a tak spousta záběrů trvá zbytečně dlouho, přičemž děj je strašně jednoduchý. To se ale pořádně ukázalo ve třetí čtvrtině, která se neustále motala okolo toho samého, s ničím novým nepřišla a tím pádem mě to i přes ten filmařsky zručně udělaný vizuál začalo nudit. A pak přišla poslední čtvrtina, která to celé poslala do kytek, pořád se motala okolo toho samého a i když se v tom pořád nějaká strašně jednoduchá a povrchně podaná myšlenka skrývala, tak tady její vyznění úplně zaniklo Refnově onanii nad sebou samým. Hlavně aby to mělo výrazný vizuál, koho zajímá něco jako děj nebo nedej bože myšlenka, že jo? A závěr byl dost odfláknutý a očekávatelný (pro někoho, kdo viděl Starry Eyes, ze kterého si Refn něco určitě vzal, určitě), nemůžu si pomoct. Za tu poslední čtvrtinu bych dal sotva 1*. A teď jak to hodnotit, když to skvěle začne a tak hloupě skončí... Sám za sebe bych klidně dal jen lepší 2*, ale nemohu je dát, jelikož bych ten film podcenil. Po filmařské stránce je totiž perfektní. Po těch ostatních stránkách, no... škoda rozepisovat. A to od Refna chci vidět ještě dva filmy, už teď z toho mám obavy... Btw, úplně jsem zapomněl zmínit, že je zde naprosto geniální scéna zhruba uprostřed filmu, kde se v Jesse probudí a ovládne ji její temná stránka, přičemž ta dobrá mizí. Jo, tahle scéna je skvělá, ale celý film nezachrání. Hodně slabé 3* ()

M.i.k.e

s Refnem to mám zatím 50/50...Bronson lehčí zklamání,Walhalla Rising bída,Drive hodně fajn a Only God Forgives úplně super...k Neon Demon jsem tak přistupoval hodně opatrně a modlil sem se abych dostal další OGF a ne WR.Bohužel tohle je ještě horší než WR a už úplně chápu proč je v synopsi uveden jako žánr horor...velmi reálně totiž hrozí že by u sledování tohoto kousku divák mohl umřít nudou.Osobně mi nevadí podobně laděné pomalé filmy,ale co je moc je moc a Neon demon je extrémně prázdná režisérská onanie,která nenabízí vůbec nic krom hezké a i dobře hrající Elle Faning a opětovně super soundtracku Cliffa Martineze.Nikdy víc..20% ()

Caminzind

Asi nějaká artovka. Začalo to na třech, skončilo na dvou hvězdách. Některé jednotlivé scény stojí za pozornost, jako celek však film nic nepřináší. Můj názor. 51% ()

Martin741

Nikolas Winding Refn sa zase hra na Bergmana a Tarkovskeho, alebo rovno aj na Antonioniho, a pritom na spominanych velikanov nema. Nema na nich reziserskym talentom a ani vyberom hercov. Vizualne je to aj krasne, to jo, ale tempo nulove, bez hereckych vykonov. Ja som filmovu teoriu nestudoval, panske konecniky nepovazujem za pritazlive, sex a manzelstvo musi byt len hetero a mam rad filmy, v ktorych sa kradne zlato z Fort Knoxu alebo kde Liparus pohlcuje atomove ponorky. Hovno ostane podla mna stale hovnom, aj ked to zabalim do krabice obalenej nadhernym farebnym celofanom a budem na striebornom tanieri podavat filmovym teoretikom -elitarom ako La Mousse au Chocolat. Sympatakovi Desmondovi Harringtonovi /Wrong Turn 2003/ sa cudujem ze do toho vobec liezol. Takyto prazdny art, ktory sa tvari ako umenie, to nie je nic pre mna : 25 % ()

Marqta

Začátek mě zaujal, vizuálně, hudebně i příběhem. Celkovým pojetím mi to připomnělo Sucker Punch. Ze začátku, jsem byla hodně zvědavá co se z toho vyvrbí a říkala jsem si, že by to mohla být vážně síla, taková sonda do světa, do kterého moc lidí "nevidí". Kde se "krásno" bere jako jediná hodnota, která něco znamená a jediný ukazatel na kterém záleží. Jenže kdesi okolo jedná třetiny stopáže. se to když to řeknu neexplicitně "zvrtlo", do něčeho, co mělo asi ohromit, umlčet a šokovat a já nevím co všechno. Vymizela všechna logika, vlastně veškerý děj. nepopírám, že záběry, efekty a hudba jsou vychytané a že určitě jsou lidi, kteří to označí za "vrchol umění" nebo něco v tom smyslu. K poslední třetině asi nemám moc co říci, snad jen, že to bylo tak absurdní a hloupé, že to snad ani není možné. Na tenhle film jsem se dívala kvůli Elle. Ona byla skvělá, to se popřít nedá, alespoň tedy podle mě. Škoda, co se z toho stalo. Vůbec nevím jak film ohodnotit. Po celém shlédnutí váhám mezi jednou a dvěma hvězdičkami, za ten audiovizuál a za Elle. Veškerý "potenciál" filmu byl bohužel pro mě zazděn. Na druhou stranu rozumím jak čistě nadšeným, tak čistě zhrozeným komentářům tady. Zkrátka to není film pro každého. Pokud jste byli nadšení ze Sucker Punch, potom doporučuji k vidění, jinak snad ani raději ne. ()

Rodriguez

Psychologicky mě film vyšeptal už po půl hodině, kdy jsem opravdu nevěděl, zda koukám na horor nebo nějakou filmovou zrůdnost?! Za mě snímek nic moc, ale vzhledem k tomu, že jsem neměl potřebné síly k tomu abych ho dokoukal, nedám odpad, protože by to bylo nefér... 15% ()

dubinak

Mě Neon Demon vlastně zpočátku ani moc nezajímal. Neoblbla mě ani jeho docela viditelná reklama na internetu. Měla jsem k Refnovi trochu předsudky kvůli Only God Forgives, které mě zklamalo navzdory mému pozitivnímu očekávání. Proto musím tomuto jemu novému artu udělit docela pěkné vysloužené čtyřhvězdí a divím se sama sobě, že se mi tak líbil. Paradoxně se mi líbily více ty dějové pasáže a ty artové, jako třeba hrátky se světly a barvami jsem spíš brala jako nutnou povinnost a uvítala bych je kratší. Jako další minus vidím asi výběr hlavní herečky, já osobně Elle Fanning nemusím obecně a přišla mi prostě asi málo výjimečná pro tuto roli a dokázala bych si představit někohoho ještě hezčího. Neon Demon má v sobě ale také skrytých několik dosti futuristických až utopických prvků. Děj mě udržel po celou stopáž v pozoru, uvítala jsem i hororový závěr a díky šokující a originální pointě se u mě tento snímek vytáhl až do slušného nadprůměru a . Musím ale říct, že mám nějaké nesrovnalosti v ději a dost dobře nechápu, co to tam měl Keanu vlastně za roli. Ale jinak, dobrá práce Nicolasi. ()

nithiel

Film na pomezí: Geniality a hlouposti, krásy a hnusu, hloubky a povrchnosti. Ve vyumělkovaností braku má Refn soupeře pouze v Tomu Fordovi. Obrázky to jsou hezké, akčnější scény v doprovodu elektronické hudby člověka upoutají, ale po jejich skončení (krom občasného znechucení) nezůstává žádný dojem. Půl hvězdičky navíc za wtf s Reevesem a pumou. ()

Gaaron

Po dvou totálních peckách je NWR zpátky u zhovadilého honění ega. Snad se u něj nezdrží moc dlouho (a sbratří se zpátky s Goslingem, kterého potřebuje jako sůl). Elle skvělá. ()

necisty

Taková zvláštní úchylárna z prostředí modelingu. Mimo hezké audiovizuálno ničím velice vybočující film, mě jen baví tato tematika a krásné ženské byly. ()

campix

Nicolas Winding Refn v zajetí svých vizuálů servíruje efektivní prázdnotu. Vkládal jsem do Refna velké naděje, jenže jeho poslední dílka jsou na míle daleko od toho, co bych od něj očekával a především, toho co je pro nás průměrné diváky koukatelné. Tahle sonda do hlubin konkurenčního boje mezi modelkami a hledání ultimátní krásy není úplně mým šálkem kávy a scéna v márnici s Jenou Melone už byla jenom poslední kapkou. Nejsem si jistý, že se s Refnem ještě někdy dostaneme na podobnou vlnu. ()

angel74

Obrazově i hudebně docela vydařené, ale tím to asi tak hasne. Ze začátku se to vyvíjelo poměrně zajímavě, ale ten zbytek (zejména poslední půlhodinka) by si zasloužil spadnout do odpadu. Přemýšlím, jestli ty dvě hvězdičky nejsou až moc příznivým hodnocením... ()

URBAN

Říkat tomu horor je spíš jen nějáká nadsázka. Dvě hvězdy dávám jen z principu, protože tento film má nepopiratelně svoje kvality, jenomže přesahuje to ten bod kdy si na něco hraje a to si bohůžel nemůže dovolit. Jen ozvláštněný a barevný film o basic bitch. ( 10.9.16/MAC ) ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

30.09.2016

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Refn si vyjde s mrtvými

Refn si vyjde s mrtvými

16.06.2014

Nicolas Winding Refn si po rozporuplně přijatém thajském výletu Jen Bůh odpouští vybíral mezi několika projekty a teprve před pár dny došlo k oficiálnímu potvrzení, že jeho následujícím filmem bude I… (více)