Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Na můj vkus možná až moc dlouhý a vláčný, na stranu druhou emoce relativně fungovaly a hereckej výkon hlavní postavy byl naprosto parádní (ostatně o tomhle hercovi nepochybuju od doby, co jsem ho viděl ve Skins). Kolem a kolem jsem mile překvapen - o to víc, že jsem si to pustil jen kvůli těm letadýlkům tam.(7.7.2015)

Tak toto mě nějak vůbec nechytlo za srdce ba ani za malíček u nohy. Monstrózní délka filmu začně člověka dráždit až tak po první půlce, kdy skončí docela osvěžující flashbacky. Vůbec celkové načasování flashbacků bylo podivné, v první polovině občas spíše překážely a v druhé naopak tísnivě chyběly. K tomu absence skoro žádného hudebního podtextu a hlavně mi přijde, že Angelina vůbec neumí používat pořádně střih a gradovat napětí. Místo toho se tam půl hodiny plácáme ve vodě. A ke konci srdceryvné scény, které mě mají donutit skoro až brečet, to si mohla také odpustit. Přes mé výhrady je to celkem průměrný film, který již vidět opravdu nemusím.(29.11.2016)

O něco lepší než tedka Zrození hrdiny. Nejsou tady hluchá místa. Na délku filmu ten čas uteče hezky. Ten japončík občas vypadal, jak ženská. Asi si léčil komplex.(17.7.2017)

Technické stránce není příliš co vytknout, slušný byl i scénář a u pasáže na člunech se dalo i zatleskat. Jenže zbytek byl takový nemastný neslaný. To ani tak neplatilo pro běžecké začátky hlavního hrdiny, jako spíš pro životní Zamperiniho běh, který byl nudný a hlavně pro pobyt v zajateckém táboře. Důvody, proč se snaží japonský důstojník hlavního hrdinu zlomit, postrádají opodstatnění a způsoby intenzitu. Tím nechci říct, že to, co tam zajatcům provaděli, byla sranda, ale v podání Anegeliny Jolie to vypadá, jako by se zase tak moc nedělo. Jolie se podruhé pustila na válečné pole a podruhé to vyšlo či nevyšlo tak nějak napůl. Možná by to chtělo změnu žánru. 50%(31.1.2015)

• kaylin

Je vidět, že se Angelina učila u mistrů, ale stejně jí to moc nepomohlo v tom, aby jen natočila něco, co je pro Američany strašně typické. Je to silný příběh, ale osobně si myslím, že knižně by mi seděl více. Jsou zde velké scény, jsou zde skvěle drsné scény, ale celkově je to jen snaha ukázat, jak to někteří Američané měli těžké. Louisův příběh je úchvatný a krutě krásný, ale v tomhle filmovém provedení mě tolik neoslovil.(1.2.2015)

Válečné scénky ve vzduchu se mi líbily, trosečníci na člunech taky dobří, ale flashbacky do minulosti, běžecké pasáže i většina událostí v zajateckých táborech slaboučké... Postavy šablonovité až běda (jak ten „Ital“, tak japonský sadista), klišé střídá klišé, mnohdy dost předvídatelné. Hlavně díky atraktivnímu tématu, pár dobře zpracovaným pasážím a dobrému výkonu Domhnalla Gleesona jsem nešel níž než na slabší tři hvězdy.(5.2.2015)

Vojna je ťažká záležitosť, či už pre priamo zainteresovaných, alebo ich rodinných príbuzných. Prosím, milí moji drahí, týmto nešťastím dotknutí, odpustite lebo to bude znieť drsne, ale ak aj skutočný priebeh Zamperiniho osudov počas druhej svetovej vojny bol tak nudný, tak sa nečudujem, že prežil. To mohli radšej natočiť jeho prípravu a následnú účasť na berlínskej olympiáde, bolo by to aspoň minimálne rýchlejšie.(8.2.2015)

Režijní debut se Angie celkem povedl, asi český kořeny:o)(6.6.2015)

Angelina natočila důstojný film. Možná, kdyby byl o něco kratší, nebylo by to tak zdlouhavé, ale i tak pochvala. Jack dokáže utáhnout celý film a Miyavi je tak odporný, že mě dlouho žádná postava tak neiritovala. Mám rád podobná témata, takže za mě spokojenost.(22.1.2015)

Dych vyrážajúca spoveď vojnového zajatca druhej svetovej vojny. Jediné čo mi tu tak troška vadilo bol fakt, že to bolo točené takým tým umiernenejším striedmejším štýlom. Niektoré okamihy boli pomerne predvídateľné... Ale zase na druhú stranu tu boli momenty ktoré nesmierne prekvapili. Akoby aj nie, keď scenár písali bratia Coenovci. Stačí, podľa mňa, zabudnúť na meno režisérky, nebyť predpojatý a zaručene sa vám táto snímka bude páčiť. Kostýmy, prostredie, interiéry- exteriéry sú nesmierne autentické, technicky to je zvládnuté na jednotku. Ja mám proste slabosť na filmy odohrávajúce sa v období Druhej svetovej vojny. Film sa rozdeľuje na také dve pomyslené časti. Prvá je cesta do zajatia v ktorej sa nachádzajú retrospektívne pohľady do minulosti, ničím extrémne neprekvapí ale je to rozhodne skvelé. Tá druhá časť zase zachytáva pobyt v tábore kde je hlavná postava nesmierne psychicky a fyzicky týraná Japonskými fanatickými dozorcami. Je to až neuveriteľne autentické.. Vo filme sa dejú presne tie veci ktoré som sám v odborných knihách pri štúdiu totalitných inštitúcií čítal. Tvorcovia museli zaručene spolupracovať zo psychológmi aj historikmi. Je to skvelo vykreslené. Som nesmierne spokojný. Angelina Jolie ma neskonale prekvapila.(9.1.2015)

Tento príbeh som už videl pred pár rokmi ako dokumentrárny film. Je mi jasné, že niekoľko skutočností poupravili pre potreby filmu a prifarbili kôli atraktivite. Film som pozeral na dvakrát. Po 90 minútach, keď som to stopol, by som udelil 3*, ale potom človeku to nedá a uvedomí si výnimočnosť, ktorá je tu vykreslená. Ja by som bol už Xkrát zlomený.(29.4.2015)

Je asi příznačné pro současný Hollywood, že když máte peníze a jste tzv. celebrita, je dovoleno úplně vše. U Unbroken se za kamerou sešlo tolik vlivných, talentovaných, oceňovaných a slavných jmen, že je překvapením, že dopadl tak průměrně. Ono se ale asi není co divit, protože nepřináší vůbec nic invenčního nebo extra zajímavého. Jolie jela zřejmě podle příručky, protože co má ve filmu být, tak tam je, přesto to nefunguje. Je to dáno tím, že jí chybí dvě věci - vize a soudnost. Unbroken je totiž nesnesitelně dlouhý a jak pasáže ze zajateckého tábora, tak hlavně pasáže na člunu, jsou neúměrně dlouhé a monotónní, takže logicky nepůsobí tak, jak by měly, protože se v divákovi vytvoří určitá apatie, kdy už je mu vlastně jedno, jak postavy dopadnou. Úplně šťastné není ani nevhodné a v podstatě zbytečné zařazování flashbacků. Příliš tomu nepomáhá ani O´Connell v titulní roli, který se sice sympaticky snaží, jenže má snad jen dva výrazy a jeho postavě chybí charisma a zajímavost. Je vůbec na pováženou, že ze zúčastněných herců vlastně zaujme snad jen bizarně obsazený a prazvláštně hrající Miyavi. Film tak výrazně zachraňují opravdu krásná Deakinsova kamera, Desplatova hudba, vydařené válečně pasáže a několik scén ze zajateckého tábora. Unbroken je ale po většinu času vykalkulovaná akademická nuda, z níž je prvoplánová snaha o ocenění cítit z každého políčka. 50%(4.2.2015)

Příběh sám je podstatně silnější než jeho filmové zpracování. 1) Jediné, co mohu k tomuto příběhu podle skutečnosti dodat, je seznam pěkných herců. Zde jsou alespoň někteří._____ 2) 24letý Angličan Jack O´Connell (Louis Zamperini), 15letý C. J. Valleroy (mladý Louis), 27letý Australan Alex Russell (Louisův bratr Pete), 19letý přitažlivý John D´Leo (Louisův bratr Pete zamlada), 31letý Irčan Domhnall Gleson (ztroskotaný blonďák Phil), 30letý Finn Wittrock (ztroskotaný Mac), 33letý japonský rockový (nejen) kytarista Miyavi (šéf tábora Watanabe).(8.12.2019)

Dobrý námet a pekná pocta Louisovi Zamperinimu, pre ktorého bol rok 2014 zároveň aj posledným rokom jeho života. Ten jeho príbeh bol naozaj silný a viacero krát to počas vojny s ním vyzeralo už naozaj veľmi veľmi zle. Ale vždy tu bola nádej, ktorá Louiho držala pri živote. Škoda, že film bol tak silne koncentrovaný len na vojnové obdobie a zajatecký tábor. Určite by som uvítal keby tam bolo aj viac z jeho života pred vojnou, z počiatočných fáz vojny, keď dostali mnohí mladí chlapci povolávací rozkaz, atď. A presne toto považujem za najväčšiu slabinu celého filmu. Ale inak v podstate celkom OK, atmosféra zajateckého tábora vystihnutá úžasne, takisto aj myšlienky zajatých vojakov, ktorí dokola uvažovali čo s nimi bude, keď Japonsko kapituluje (a či vôbec?). Aj keď nechápem, prečo tých zajatcov vlastne na konci nepostrieľali... Btw. oveľa lepší film s tématikou zajateckého tábora vojny v Tichomorí je The Railway Man.(14.1.2015)

Byl jsem skeptický směrem k tomuto filmu. Už jen proto, že režisérské počiny od našich poloviček jsou většinou slabé odvary. Nicméně tento odvar bych rozhodně přívlastkem slabý nenazval. Naopak, fakt se mi to líbilo. Sice bylo vidět, že se v některých pasážích Angelina snažila hrát trochu až přehnaně na city, ale ve výsledku jsem to celkem bez problémů akceptoval. Nevadila mi ani delší stopáž, film se odvíjel celkem v tempu. Nebyla tam žádná slabší pasáž, kde bych nějak ztrácel pozornost. Dobře stavěné a poutávé dialogy spolu s hereckými výkony posílají tento film vysoko v mém žebříčku. I jako válečný film v úvodní fázi toto dílo obstálo. 80% je myslím adekvátní ohodnocení.(27.3.2015)

Možná, kdyby si to vzal pod svá křídla někdo zkušenější? Neodsuzuji ho. Je pravdou, že ta doba byla těžká a hrozná, což se rovná silný a smutný příběh. Ale něco mi k tomu chybělo. Přiznávám, že jsem se na to díval hlavně proto, že to režírovala A. J. Rád se na něj zas někdy podívám.(13.4.2015)

• lioncel

45 dní v malém gumovém člunu uprostřed širého oceánu, nebo při následných nekonečných měsících v zajateckém, později pracovním táboře, kterému velí desátník(!) potom povýšený na seržanta, je náš hrdina, sympatický černovlasý Ital, jako každý správný muž neustále vždy hladce oholen, tedy nebezpečně krásný ... v dnešní době se už nedá zavírat oči nad podobnými nesmysly, obzvláště, když film začíná titulkem Skutečná událost .. žádný zajatecký tábor, kde byli vězněni i důstojníci, neměl velitele v hodnosti desátníka - a to na žádné válčící straně! ... aj. a aj. ...(1.5.2015)

Čistý historický životopisný film z druhé světové. Přes hodinu se čeká na klíčovou událost zajetí v japonském táboře, ale ta není v konečném součtu tak silná a výrazná, aby Nezlomnému pomohla.(8.2.2015)

"Už mě nebaví páni producenti být herečkou. Chci Oscara za režii! Cože? Že na to nejsem dost kvalifikovaná? A co James Cameron! Vydělal na dvou filmech dvě miliardy! DVĚ MILIARDY! Za každý. A je povoláním potápěč! Okamžitě mi dejte dobré scénáristy, kameramana, kvalitního asistenta, zvukaře, prostě celou filmařskou partu a já si sednu na židli, dám své krásně vytvarované nohy na stůl. Budu popíjet kafíčko, protože role matky už mě unavuje. Občas si zaskočím na misi s OSN a oni mi natočí nějaký doják. A může se jmenovat Nezlomný!" Nevím jak kvalitní je Angelina Jolie režisérka. Ale rozhodně má čuch na správné kolegy. Nezlomný je průměrnou filmařinou se zajímavým příběhem o člověku, který se snaží přežít válku. Není to nic tak emočně silného jako Říše slunce (1987, režie: Steven Spielberg), ani válečného jako Zachraňte vojína Ryana (1998, režie: Steven Spielberg). Je to prostě jen dobré. To stačí k tomu, abyste se na to podívali, ale žádný další přesah v tom nenajdete. Já byl také spokojen, ovšem už nemám potřebu to někdy vidět znovu. Mírný palec nahoru a Angelině Jolie přeji podobné kvalitní projekty. 75%(22.5.2016)

Do půlky se mi nechtělo věřit, že tohle natočila ta samá Angelina, která natočila tu naštěstí neslavnou válečnou romantickou omylemkomedii z Jugoslávie, jelikož to až na nějaký nepřirozený dialogy dětských herců bylo překvapivě dobře koukatelný. I když nutno dodat, že při nekonečné plavbě na moři jsem se slibovaného koncentráku nemohla dočkat. Tam mě pak naštěstí Jolie hodila zpátky do reality, kde pořád neumí točit, poslední zmrvenou hodinou, kdy jsem si řikala, že prostě musim koukat na Statečný srdce z Japonskýho koncentráku, kde pokud permanentně netrpíš a nekřičíš, nejsi enough hrdina, kterýho by si měla Amerika pamatovat. Angelina dokázala pobyt z tábora zkoncentrovat na násilí, kde zajatci mezi sebou prakticky nekomunikovali a pomalu jsem nabyla přesvědčení, že víc toho člověk nakecá i na samotce. Z původně relativně dobrého filmu se tak stalo cosi otravného, co vás postupem času donutí fandit Japoncům, v čele s čímsi úchylným, co jsem si pro otrávenost z děje začala představovat s trochou rtěnky a řasenky, jako pěknou japonskou samici, která chce vehementně osouložit hlavního hrdinu. Nejsmutnější na tom je, že i tohle je lepší než Fury pana Jolie. Nemám tak problém uvěřit tomu, že se ti dva dohodli a natočili dva mizerný filmy, aby z toho případně žádnej z nich nevyšel jako totální lůzr. Rok 2014 je tak rokem dvou nejzbytečnějších filmů z druhý světový, na kterých významně participoval jeden manželskej pár.(13.1.2015)