Nezlomný

• Nový Zéland

• Austrálie

Válečný / Životopisný / Sportovní / Drama

USA, 2014, 137 min

Natočeno podle skutečného příběhu. CITÁT - Máme novou misi - záchrannou................... Slušný a silný příběh, plný smutku a utrpení ze kterého prosvítá naděje. Hlavní hrdina si projde peklem. CITÁT - Tak za co se teď máme modlit?............ Bohužel, příběh jako celek prostě moc nefunguje je to někdy až moc zdlouhavé a nevýrazné. CITÁT - Hele, já mám čokoládu...........(13.8.2015)

Režijní debut se Angie celkem povedl, asi český kořeny:o)(6.6.2015)

DIRECTED BY:ANGELINA JOLIE,WRITERS:Bratia Coenovci,CINEMATOGRAPHY:ROGER DEAKINS,ORIGINAL SCORE:ALEXANDRE DESPLAT,FILM EDITORS:WILLIAM GOLDENBERG,TIM SQUYRES... Budúcej režisérke Angeline Jolie skrátka nestačí byť obklopená perfektným štábom alebo napozerať niekoľko klasík ako napríklad:Leanov THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI,a tváriť sa akoby nič,akoby sa nechumelilo! Snaží sa zachytiť životný príbeh:Louis Silvie Zamperini,ktorý bol v americkom olympijskom týme na olympiáde v Berlíne v roku 1936,keď sa Hitler začal pomaly rozťahovať,a tak poriadal olympiádu,aby sa ukázal,aký je ľudomil! Pár rokov po olympiáde je Louis už na inom mieste,prebieha vojna,nachádza sa v južnom Pacifiku na záchrannej operácii,ktorého bombardér spadne do oceánu na strane nepriateľa Japonska,ale pokiaľ sa „zoznámi” s krutým veliteľom tábora,sadistickým magorom Watanabem,tak okúsi,aký je veľký oceán,ale najmä boj o prežitie na mori v člne s dvomi parťákmi z bombardéra,ktorí prilákajú tých,ktorí im vysvetlia,že s nimi sa hrať nebudú na schovávačku! Totiž ešte som nespomenul,že je slávny športovec,ktorému ako novej CELEBRITE podmienky v tábore budú prd platné,veliteľ tábora si ho bude podávať ako horúci zemiak,pokiaľ ho nezlomí!Podarí sa mu to?Samozrejme,že nie,veď o tom je celý film,že je NEZLOMNÝ! JOLIE možno po pár nasledujúcich režijných počinov sa zlepší?To si nedovolím hovoriť dopredu,ambície má,ale TALENT rozprávať biografiu Zamperiniho zvláda na polovicu!Hlavný predstaviteľ JACK O CONNELL má čosi v sebe,čo by mohlo pripomínať tohoto populárneho športovca/zajatca.Ale ani s ním som sa nestotožnil,ako by sa patrilo na hercov,ktorí prepožičiavajú svoju tvár všeobecne známym postavám dejín z rôznej časti kultúry.Ja si odnášam najprv už 12 nomináciu pre ROGERA DEAKINSA,ktorý bohužiaľ si ani tentoraz OSCARA domov neprinesie,dobrý zvuk,ale stvárnenie a rozprávanie príbehu by v rukách schopnejšieho režiséra mohlo skončiť lepšie!Takto film obdržal 3 nominácie na oscara v technických kategóriach.Po titulkoch si na film spomeniem asi len tak,že Réžia:A.Jolie!(17.1.2015)

Škoda, že tím nejemotivnějším a nejsilnějším kopancem jsou až ty závěrečné, reálné záběry.(19.1.2015)

Angelina natočila důstojný film. Možná, kdyby byl o něco kratší, nebylo by to tak zdlouhavé, ale i tak pochvala. Jack dokáže utáhnout celý film a Miyavi je tak odporný, že mě dlouho žádná postava tak neiritovala. Mám rád podobná témata, takže za mě spokojenost.(22.1.2015)

Dych vyrážajúca spoveď vojnového zajatca druhej svetovej vojny. Jediné čo mi tu tak troška vadilo bol fakt, že to bolo točené takým tým umiernenejším striedmejším štýlom. Niektoré okamihy boli pomerne predvídateľné... Ale zase na druhú stranu tu boli momenty ktoré nesmierne prekvapili. Akoby aj nie, keď scenár písali bratia Coenovci. Stačí, podľa mňa, zabudnúť na meno režisérky, nebyť predpojatý a zaručene sa vám táto snímka bude páčiť. Kostýmy, prostredie, interiéry- exteriéry sú nesmierne autentické, technicky to je zvládnuté na jednotku. Ja mám proste slabosť na filmy odohrávajúce sa v období Druhej svetovej vojny. Film sa rozdeľuje na také dve pomyslené časti. Prvá je cesta do zajatia v ktorej sa nachádzajú retrospektívne pohľady do minulosti, ničím extrémne neprekvapí ale je to rozhodne skvelé. Tá druhá časť zase zachytáva pobyt v tábore kde je hlavná postava nesmierne psychicky a fyzicky týraná Japonskými fanatickými dozorcami. Je to až neuveriteľne autentické.. Vo filme sa dejú presne tie veci ktoré som sám v odborných knihách pri štúdiu totalitných inštitúcií čítal. Tvorcovia museli zaručene spolupracovať zo psychológmi aj historikmi. Je to skvelo vykreslené. Som nesmierne spokojný. Angelina Jolie ma neskonale prekvapila.(9.1.2015)

• kaylin

Je vidět, že se Angelina učila u mistrů, ale stejně jí to moc nepomohlo v tom, aby jen natočila něco, co je pro Američany strašně typické. Je to silný příběh, ale osobně si myslím, že knižně by mi seděl více. Jsou zde velké scény, jsou zde skvěle drsné scény, ale celkově je to jen snaha ukázat, jak to někteří Američané měli těžké. Louisův příběh je úchvatný a krutě krásný, ale v tomhle filmovém provedení mě tolik neoslovil.(1.2.2015)

Je asi příznačné pro současný Hollywood, že když máte peníze a jste tzv. celebrita, je dovoleno úplně vše. U Unbroken se za kamerou sešlo tolik vlivných, talentovaných, oceňovaných a slavných jmen, že je překvapením, že dopadl tak průměrně. Ono se ale asi není co divit, protože nepřináší vůbec nic invenčního nebo extra zajímavého. Jolie jela zřejmě podle příručky, protože co má ve filmu být, tak tam je, přesto to nefunguje. Je to dáno tím, že jí chybí dvě věci - vize a soudnost. Unbroken je totiž nesnesitelně dlouhý a jak pasáže ze zajateckého tábora, tak hlavně pasáže na člunu, jsou neúměrně dlouhé a monotónní, takže logicky nepůsobí tak, jak by měly, protože se v divákovi vytvoří určitá apatie, kdy už je mu vlastně jedno, jak postavy dopadnou. Úplně šťastné není ani nevhodné a v podstatě zbytečné zařazování flashbacků. Příliš tomu nepomáhá ani O´Connell v titulní roli, který se sice sympaticky snaží, jenže má snad jen dva výrazy a jeho postavě chybí charisma a zajímavost. Je vůbec na pováženou, že ze zúčastněných herců vlastně zaujme snad jen bizarně obsazený a prazvláštně hrající Miyavi. Film tak výrazně zachraňují opravdu krásná Deakinsova kamera, Desplatova hudba, vydařené válečně pasáže a několik scén ze zajateckého tábora. Unbroken je ale po většinu času vykalkulovaná akademická nuda, z níž je prvoplánová snaha o ocenění cítit z každého políčka. 50%(4.2.2015)

Vojna je ťažká záležitosť, či už pre priamo zainteresovaných, alebo ich rodinných príbuzných. Prosím, milí moji drahí, týmto nešťastím dotknutí, odpustite lebo to bude znieť drsne, ale ak aj skutočný priebeh Zamperiniho osudov počas druhej svetovej vojny bol tak nudný, tak sa nečudujem, že prežil. To mohli radšej natočiť jeho prípravu a následnú účasť na berlínskej olympiáde, bolo by to aspoň minimálne rýchlejšie.(8.2.2015)

Tento príbeh som už videl pred pár rokmi ako dokumentrárny film. Je mi jasné, že niekoľko skutočností poupravili pre potreby filmu a prifarbili kôli atraktivite. Film som pozeral na dvakrát. Po 90 minútach, keď som to stopol, by som udelil 3*, ale potom človeku to nedá a uvedomí si výnimočnosť, ktorá je tu vykreslená. Ja by som bol už Xkrát zlomený.(29.4.2015)

Možná, kdyby si to vzal pod svá křídla někdo zkušenější? Neodsuzuji ho. Je pravdou, že ta doba byla těžká a hrozná, což se rovná silný a smutný příběh. Ale něco mi k tomu chybělo. Přiznávám, že jsem se na to díval hlavně proto, že to režírovala A. J. Rád se na něj zas někdy podívám.(13.4.2015)

Tak nakonec velmi milé překvapení. No a co, že to zrežírovala AJ...Povedlo se jí to! :-) Celkové hodnocení tady nechápu. Jsem velký fanda těhle vyjimečných osobností, kteří dokážou překonat takové těžkosti. Krásně barevný příběh podle skutečné události. Pěkně jsem se zžil s hlavní postavou a prošel si jeho nelehký osud... Nadprůměrný a vyjímečný film, tečka. ..(100%) P.S: V závěrečných titulkách Coldplay potěšil :-)(7.8.2015)

Jsem hrozně ráda, že si hlavní roli vysloužil Jack O'connell, je to prostě skvělý herec, který zahraje vše a vždy na špičkové úrovni. Je až škoda, že není tak známý, zasloužil by si více uznání. Když přijde na tento film, jde o místama až dech beroucí příběh o chlapci a poté muži, který se svou posádkou havaroval do moře a víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, pro jeho 'štěstí' byla loď japonská. Louis Zamperini se tedy ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se mu ještě zhoršily potom, co se jeho věznitelé dozvěděli, že je slavným sportovecem. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. - "If I can take it, I can make it."(21.7.2017)

Čistý historický životopisný film z druhé světové. Přes hodinu se čeká na klíčovou událost zajetí v japonském táboře, ale ta není v konečném součtu tak silná a výrazná, aby Nezlomnému pomohla.(8.2.2015)

• lioncel

45 dní v malém gumovém člunu uprostřed širého oceánu, nebo při následných nekonečných měsících v zajateckém, později pracovním táboře, kterému velí desátník(!) potom povýšený na seržanta, je náš hrdina, sympatický černovlasý Ital, jako každý správný muž neustále vždy hladce oholen, tedy nebezpečně krásný ... v dnešní době se už nedá zavírat oči nad podobnými nesmysly, obzvláště, když film začíná titulkem Skutečná událost .. žádný zajatecký tábor, kde byli vězněni i důstojníci, neměl velitele v hodnosti desátníka - a to na žádné válčící straně! ... aj. a aj. ...(1.5.2015)

Do půlky se mi nechtělo věřit, že tohle natočila ta samá Angelina, která natočila tu naštěstí neslavnou válečnou romantickou omylemkomedii z Jugoslávie, jelikož to až na nějaký nepřirozený dialogy dětských herců bylo překvapivě dobře koukatelný. I když nutno dodat, že při nekonečné plavbě na moři jsem se slibovaného koncentráku nemohla dočkat. Tam mě pak naštěstí Jolie hodila zpátky do reality, kde pořád neumí točit, poslední zmrvenou hodinou, kdy jsem si řikala, že prostě musim koukat na Statečný srdce z Japonskýho koncentráku, kde pokud permanentně netrpíš a nekřičíš, nejsi enough hrdina, kterýho by si měla Amerika pamatovat. Angelina dokázala pobyt z tábora zkoncentrovat na násilí, kde zajatci mezi sebou prakticky nekomunikovali a pomalu jsem nabyla přesvědčení, že víc toho člověk nakecá i na samotce. Z původně relativně dobrého filmu se tak stalo cosi otravného, co vás postupem času donutí fandit Japoncům, v čele s čímsi úchylným, co jsem si pro otrávenost z děje začala představovat s trochou rtěnky a řasenky, jako pěknou japonskou samici, která chce vehementně osouložit hlavního hrdinu. Nejsmutnější na tom je, že i tohle je lepší než Fury pana Jolie. Nemám tak problém uvěřit tomu, že se ti dva dohodli a natočili dva mizerný filmy, aby z toho případně žádnej z nich nevyšel jako totální lůzr. Rok 2014 je tak rokem dvou nejzbytečnějších filmů z druhý světový, na kterých významně participoval jeden manželskej pár.(13.1.2015)

Dobrý námet a pekná pocta Louisovi Zamperinimu, pre ktorého bol rok 2014 zároveň aj posledným rokom jeho života. Ten jeho príbeh bol naozaj silný a viacero krát to počas vojny s ním vyzeralo už naozaj veľmi veľmi zle. Ale vždy tu bola nádej, ktorá Louiho držala pri živote. Škoda, že film bol tak silne koncentrovaný len na vojnové obdobie a zajatecký tábor. Určite by som uvítal keby tam bolo aj viac z jeho života pred vojnou, z počiatočných fáz vojny, keď dostali mnohí mladí chlapci povolávací rozkaz, atď. A presne toto považujem za najväčšiu slabinu celého filmu. Ale inak v podstate celkom OK, atmosféra zajateckého tábora vystihnutá úžasne, takisto aj myšlienky zajatých vojakov, ktorí dokola uvažovali čo s nimi bude, keď Japonsko kapituluje (a či vôbec?). Aj keď nechápem, prečo tých zajatcov vlastne na konci nepostrieľali... Btw. oveľa lepší film s tématikou zajateckého tábora vojny v Tichomorí je The Railway Man.(14.1.2015)

Byl jsem skeptický směrem k tomuto filmu. Už jen proto, že režisérské počiny od našich poloviček jsou většinou slabé odvary. Nicméně tento odvar bych rozhodně přívlastkem slabý nenazval. Naopak, fakt se mi to líbilo. Sice bylo vidět, že se v některých pasážích Angelina snažila hrát trochu až přehnaně na city, ale ve výsledku jsem to celkem bez problémů akceptoval. Nevadila mi ani delší stopáž, film se odvíjel celkem v tempu. Nebyla tam žádná slabší pasáž, kde bych nějak ztrácel pozornost. Dobře stavěné a poutávé dialogy spolu s hereckými výkony posílají tento film vysoko v mém žebříčku. I jako válečný film v úvodní fázi toto dílo obstálo. 80% je myslím adekvátní ohodnocení.(27.3.2015)

1629. hodnocený film:(13.10.2016)

• chelseaman22

Vražedná metráž v kombinaci s neutuchající nudou vytvořila něco, na co definitivně dlouho nezapomenu. Adoptuj si raději dalšího fakana z Džibuty, Anželíno a do režisérského křesla se neser! 15%(15.9.2015)

Bezesporu je to dech beroucí příběh, ale jeho problém je, že je zpracován tak nějak bez emocí a chvílemi je tak nějak zbytečně natahován. Sice se na to dá koukat, ale jen "tak nějak" a to je škoda. Většinou mají tyhle truestorky a něco lepší dopad. Ale Jack O'Connell je opravdu skvělej herec a v zatím v každé roli se mi zamlouval a svoje si splnil bez problémů i tady a ostatní neměli zase tolik co hrát.(29.2.2016)