Jako malý kluk byl Louis pěkný sígr, jeho výhodou bylo, že před následky svých činů dokázal skoro vždycky utéct. Toho si všiml jeho starší bratr Pete, kterého napadlo, že by běžecký talent mohl využít na závodní dráze. Dotáhl to až do amerického olympijského týmu na hry v Berlíně v roce 1936, kde mimo jiných ohromil i Hitlera. O pár let později ohromoval jeho spojence jako člen posádky amerického bombardéru operujícího v jižním Pacifiku. Když během jedné záchranné operace jeho stroj spadl do oceánu, byl Louis jedním ze tří členů posádky, kteří havárii přežili. Víc než měsíc strávil v záchranném člunu, než ho zachránila kolem plující loď. Bohužel, ta loď byla japonská. Zamperini se ocitl v zajateckém táboře, který připomínal peklo na zemi. Už tak těžké podmínky k životu se Louisovi ještě zhoršily, když se jeho věznitelé dozvěděli, že je to slavný sportovec. Chtěli ho zničit, chtěli ho zlomit. Jenže on byl prostě nezlomný. (CinemArt)

DonQ

Zajímavý námět, oblečený však do šedého nevýrazného kabátku. Solidní je část o ztroskotání, ačkoliv nejde o nic, co by už nebylo na ten samý způsob natočeno. Zbytek jen nuda, nuda, nuda a celkově zklamání. Dle popisu jsem čekal jeden velký příběh a namísto toho mi byly naservírovány jen malé nesourodé, poslepované epizodky, které jako celek alespoň na mne vůbec nefungují. ()

jirijost

Ohromný příběh. Na tenhle film jsem se moc těšil a určitě mě nezklamal. Sportovní a válečný žánr - moje dva nejoblíbenější žánry v jednom. Na plný počet to sice nebude, protože pár chyb se tam určitě najde. Zaprvé mě mrzí že běh a příprava na olympiádu nedostali trochu větší prostor a zadruhé určitě mohli být lépe zpracovány ty dvě letecké havárie. Jinak jsem ale hodně spokojen, děj v táboře byl hodně zajímavý, stejně tak i na moři. Jen je hrozně smutné že se toho filmu nakonec Zamperini nedožil. ()

joora1

Ve filmu ukrutně chybí tempo a to ve všech pasážích. Největší přínos a dávku emocí jsem viděl v části na moři, ale jinak i po emoční stránce dost slabé. A to je co říct, protože příběh sám o sobě je dost drsný. Nicméně Angelina si ho upravila jak jinak než "po americku". Očekával bych trošku více ponurejší atmosféru a některé pasáže byly příliš zdlouhavé místo toho, abychom se něco více dozvěděli o příběhu nebo hlavním hrdinovi. Představitel Zemperiniho O'Connell nebyl špatný, ale myslím, že ze sebe mohl dostat ještě víc. Po zajmavém traileru celkem zklamání. ()

klukluka

Věřím tomu, že Louie byl skutečně mimořádný člověk. Věřím v jeho proměnu z darebáka v atleta, věřím, že přežil 45 dnů ve člunu na otevřeném moři, věřím, že přečkal strašlivé zacházení v zajateckém táboře..., ale KURVA, s tou fošnou, to už jsi mě, Angie, tahala za koule fakt trochu moc. Díky Nezlomnýmu jsem se taky utvrdil v tom, že patos je ingredience, která - pokud ji správně nadávkujete, může chutnat sladce. Když je jí ale moc, může člověka slušně otrávit. Šetřete mě trochu, Amíci pobouchaní. ()

666Carnage

Angelina se snažila a post režisérky docela ustála ale rozhodně to není nejlepší výkon. Výborná kamera ale občas mi přišla zbytečně dlouhá stopáž. Film se silnými momenty ale občas i nudnými pasážemi. O všech hereckých výkonech se dá říct jen to nejlepší. Jack O'Connell jednoznačně celý film táhne díky němu z něj není průměrný film. Knihu jsem nečetl ale doufám, že aspoň to nejlepší z ní se tady objevilo. Dobrá, motivují hudba. 70% ()

Lukoboss

Angelina mě mile překvapila, na režijním postu jsem ji ještě neviděl (předchozí film mě totiž minul). Přestože měla silnej scénář od bratří Coenů, držela otěže pevně v rukou a myslím, že jasně ukázala, že to není jen kočka kroutící se před kamerou. Hlavně bych nečekal, že se to obejde bez nějakých výrazných amerikanizmů a patosu, ale ano, bylo a ani ty dvě a více hodin se nezdály moc. Má to samozřejmě o to větší váhu, že je to podle skutečné události. Představa těchto zvěrstev je naprosto neuvěřitelná a hrozná. Mně se zpracování líbilo, bylo to syrový, nepříjemný a přesně takový, jak by to válku a tehdejší dobu mělo vystihovat. ()

Zagros

Dlouze jsem přemýšlel, jak tento film mám vůbec hodnotit. Přesto, že mu po řemeslné stránce asi nemůžu nic vytknout, vůbec ve mně nedokázal vzbudit emoce. I přes jistě pohnuté osudy hlavního hrdiny, jsem se u filmu nudil. Již jsem došel na to proč. Byl neskutečně šablonovitý. Prakticky od začátku víte, jak bude ubíhat, co se stane a je vám také jasné, jak to celé dopadne. V ničem mě film nedokázal překvapit a nedokázal ve mně vyvolat napětí. Charaktery jsou až moc jednoznačně vykresleny a veškeré dramatické scény tak postrádají ono potřebné napětí. Angelině zkrátka chybí více zkušeností, snad příště bude lépe. ()

bari68

Neskutočný príbeh, dobre zahraný hlavný protagonista, ktorému od začiatku dokonca držíte palce a súcitite s ním. Dobre zvolené lokácie, výprava, celkové filmové rozprávanie bolo na vysokej úrovni - na debut - ale tady bol zároveň ten menší háčik, ktorý som videl a z mojho pohĺadu to bolo pojaté moc americky. ()

Fantomas92

Knihu Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience, and Redemption si určitě přečtu, protože Louis S. Zamperini přežil skoro nemožné. Film ale jde jen po povrchu, bohužel. ()

reditelka

Angelina si vybírá těžká témata a za odvahu klobouk dolů. Neubráním se srovnání s jejím předchozím filmem a opět je děj trochu roztříštěný. Ale už zdaleka ne tak moc. Příběh je navíc ještě poutavější. Dlouho jsem váhala mezi 3 a 4* jednak kvůli roztříštěnosti děje a jednak kvůli trochu strnulému výrazu Jacka O'Connella, který ukázal nějakou mimiku až při zvedání dřevěného trámu. Ale byl to zážitek. ()

bloodline

Netušil som, že mastektómiou sa okrem prsníkov kastruje aj mozog. Na stole nám pristane strhujúci námet a čo z neho multikulti mamina spraví? Emocionálne a dramaticky vyprahnutú rozprávku pre tínedžerov. Príbeh, ktorý núka kultovú žatvu na úrovni Schindler's List nám dodá viac ako dve hodiny bez jediného výstrelu mimo lietadlového kokpitu, dokonale napomádované účesy aj po mesiaci na šírom oceáne, masky na úrovni béčkových hororov z minulého storočia a obsadenie podávajúc si ruku so ságou Twilight... Vyhnem sa spojlerovaniu, ale moju generáciu zmietol z vojnovej idylky perfekcionistický Ryan. Generáciu predo mnou rozmetal slzotvorný Schindler. Ďalšie generácie mohli slintať nad chuťovkami ako The Pianist, Der Untergang, The Reader či Valkyrie. Ak má zostupný trend pokračovať po takých skvostoch ako Fury a Unbroken, všetci svätí nás chráňte od tretej svetovej. A nechutne ma zamrazilo pri autoroch scenáru. Buď slúžili s pani rež i sérkou ako výborný obchodný artikel, alebo mastektómiu podstúpili tiež... Tento omyl kinematografickej prírody prešiel mojimi zmyslami ako fastfoodové jedlo tráviacim traktom. Po hodine neviem čo som jedol a ako to chutilo... 2 a 1/2* ()

Roman Albach

O Zamperinim jsem před projekcí nic nevěděl. Film se poměrně věrně drží knižní předlohy a já tak musím uznat, že to byl výjimečný, statečný, charakterní chlapík, prostě hrdina každým coulem. Je pak dobře, že se o takových lidech točí filmy. Nicméně tomuto snímku by prospělo, kdyby byl tak o půl hodiny kratší. Scény na moři a v zajateckých táborech byly zbytečně dlouhé a často opakovaly to, co už bylo řečeno. Ale naštěstí od ostatních jsem se u filmu nenudil a jsem rád, že jsem ho viděl. ()

Corpsegrinder

Nemám důvod nedat pět, je to slušnej mix několika hitovejch filmů a dobře natočenej. Konec se záběrama pravýho Zampíka je hodně smutnej. ()

ruhebitte2010

Koukám, že místní "spodina" nezklamala a opět podhodnocuje dobře natočený životopisný film. Ale co se divím, zamidrákovanost se v našem národě nosí. Přitom nezlomná vůle Louise Zamperiniho je obdivuhodná. 90% ()

ti88na

Spočiatku som sa obávala, že ma Nezlomný nezaujme, nakoľko pôsobil príliš sterilne. Chýbalo mi nejaké prepojenie s hlavným hrdinom, ktoré by ma dokázalo vtiahnuť do príbehu mladého vojaka Louisa. Ale postupne som prišla na chuť tomuto spôsobu prerozprávania naozaj neobyčajnej životnej cesty jedného nezlomného človeka. Páčila sa mi aj tá čistota s akou je to podané bez výraznejšej heroizácie a s úplnou absenciou amerického patriotizmu. Jednoducho sa tomu dalo veriť, že takto nejak sa to mohlo stať. Mínusom sú však nevýrazné herecké výkony, ale možno obsadenie známejšieho a výraznejšieho herca by malo za následok stratu toho, čo sa mi na filme páčilo, teda tá uveriteľnosť. Ťažko povedať, každopádne sa mi to páčilo. ()

Hanys_

Silný příběh a zhruba do poloviny fakt dobrá podívaná. Pobyt v japonském vězení už ale takovou sílu neměl. Úvodní letecká válečná scéna parádní. ()

Coeni píší internetový thriller

15.01.2015

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)