Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

ZkuKol

Nejsem žádný fanoušek anime, spíš mám pocit, že na tento žánr nejsem vůbec naladěn, ale tento film, jeho příběh, atmosféra, hudba a technické provedení, mě opravdu uchvátili. Ač anglicky předabované, byl můj zážitek velmi intenzivní. A ty obrazy! Velmi do detailu propracované, plné jasných a přesto ne laciných symbolů. Takhle si představuji animovaný příběh pro dospělé... 100% ()

Šakalík

Tohle se mi líbilo. Je tady zřetelný japonský rukopis, což je patrné především v těch několika duchařských pasážích, ve kterých se Japonci doslova vyžívají (a zbytek světa tápe :-)). Příběhově je to sice dost přímočaré nahánění jednoho upíra a jeho veskrze podivné ochranky, ale to se dalo čekat. Hlavní hrdina – málomluvný lovec upírů, sám půlupír, D – je docela sympaťák, což se ale nedá tvrdit o jeho pětičlenné konkurenci (i když ten týpos s tím OBROVSKÝM dřevěným kyjem seřezaným protiupírovsku do špice je fakt borec :-)). Celý film vrcholí stylově na strašidelném hradě, kde řádí duch hraběnky Carmily, která by se nejspíše dala přirovnat ke skoro-naší Alžbětě Bathoryové. Její duchařské počiny jsou sice poněkud matoucí, ale působivé. Samotný konec je docela úlet (a to doslova), nicméně jako celek je tenhle animák velmi koukatelný. ()

Katy86

Vážně skvěle spracované. Nečekala jsem, že by se mi kdy mohlo něco podobného líbit. Moc dlouho jsem čekala, než jsem nabrala odvahu se na to podívat. Velice mile mě film však překvapil. :) ()

Germanotta

Japonské filmy niesu môj žáner, avšak upíry po Japonsky mi sadli aj nesadli. Lovestory kde sa upír zamiluje do ľudskej dievčiny, to si zaslúži pochvalu. Ibaže rádoby námet, kedy poloupír ktorý sa rozhodne byť dobrý a biť svojich upírskych nepriateľov a nakoniec sa snaží zachrániť ľudské dievča, to je len predsa trochu tucťák. Ale tak parádne spracovaný tucťák že si menej ako 4* nezaslúži. ()

vitekpe

Vizualni orgie na pozadi soucasneho moderniho upirskeho pristupu (ja mam tedy radsi syrovy drakuluv styl, nez tyhle moderni playboye), a velmi dobry zaver k tomu. 4+ ()

Losik

Lovec upírů jménem D je sám napůl upír a za odměnu loví ostatní upíry. Cestou mu dělá společnost jeho mluvící ruka, která je opravdu bizardní a to se dá říci i o všech bytostech, se kterými D setká. Místy strašidelné, napínavé a hlavně hodně krvavé. Temné a morbidní. Žádná gradace děje, protože celý film jede bez zastávky až do konce, kde vás nechá civět s otevřenou pusou. Vizuální orgie a krásná hudba podtrhujíc krvavou romantiku. Svět upíru, který se naprosto liší od našeho Drákulovského ( trapného ). Svět upírů tak jak jsem si vždycky přál a představoval. Toto je film, který dělá z anime anime. 10+/10 ()

Benedygtus

Nejlepsi animak, absolutne dokonale - pribeh a provedeni bez nejmensi chyby, u tohoto snimku se asi nedokaze nekdo nudit a zaroven asi nebude problem jit na to s kymkoli. ()

Schizeus

I přes rok vydání a fakt, že se jedná více méně o pohádku, jsem se nakonec odhodlal k tomuto snímku sednout a podívat se. Začátek je dost nakopávající a tak sedím a koukám, ležím a koukám a najednou mě ničí finální titulky. Atmosféra je skvělá, romantika filmem naprosto prosakuje a i přes to, že se jedná o post apokalyptický svět, vše do sebe zapadá tak, jak má. Jde vidět, že si s VHD tvůrci opravdu pohráli a doporučuji jej všem generacím i typům člověka... 5*/5* ()

Fordzy

Vizuálně úchvatné dílo inspirované ilustracemi Yoshitaka Amana, adaptující třetí knihu z knižní série od spisovatele Hideyuki Kikuchiho. Oplívající klasickým příběhem o lovci upírů "D", kterak se svým nejlepším přítelem "levou rukou"(ne, to není vtip) pouštějí za záchranou sličné panny skrze úžasnými postapokalyptickými scenériemi říznutými Gothickou stylizací a též spoustou šťavnaté akce a krve. Poslední scéna na mne velice zapůsobila. 82% /Update 29.10.2018 Viděno po druhé v eng dabingu. Pokud chcete zažít humorné béčko, tak se na film podívejte s eng dabingem. Pokud naopak chcete vážnější a melancholičtější zážitek, tak sáhněte po Japonském dabingu. ()

Ronan

Začína to úplne jednoducho, lovec upírov ide uloviť upíra, ale potom do prerastie do úchvatnej zápletky, postavy sú krásne rozpísané, D je hneď na prvý pohľad sympaťák, snímok má rýchle tempo. Fantasy a scifi prvky sú vhodne zamiešané a rôznorodá hudba je veľmi dobre vložená do akčných scénok,bojová choreografia dáva zmysel nie je efektovo nabitá ako je pri anime zvykom ( čo je plus). ()

BlueZero

Nemám rád filmy na tému upírov. Proste mi táto mystika nesedí. Inak by som povedal, že je to zmes Blade a X-Men. Tí ktorí túto tému majú radi, si užijú dostatok akcie, ale aj nejakú tú myšlienku, ktorá však nie je nejak moc prepracovaná. ()

Theraphosa

To,co jsem na tomto snímku naprosto "žral" byla perfektní časová pestrost a hlavně to,jakým způsobem byla zpracována.Konec byl poněkud zdlouhavější,ale byla to jenom malinká vada na kráse(spolu s...až zbytečně jednoduchou animací).Docela by mě zajímalo,jak by se Vampire Hunter ujal s živými herci.Rozhodně by to byla zajímavá podívaná...na starost by si to mohl vzít třeba Jackson:o) ()

Teg

Fantasy příběh v níž hlavního hrdinu představuje dhampír (kříženec upíra a člověka) proč mi to jen něco připomíná? Rozhodně o řadu hvězdiček lepší jak západní verze. Perfektní příběh, zvraty a animace. ()

Bouřňák

Velmi velmi vydařený animovaný horůrek, byl jsem příjemně překvapený výborně vytvořenou atmosférou. Jen kdyby těch klišé bylo trochu méně, takhle nemůžu dát plné hodnocení. ()

kwoky

Strhujici jizda od zacatku do konce. Dejove trochu jednodussi, zato skvele namalovane, podbarvene paradni hudbou (nekdy je to opravdu napinave a atmosfericke "az hruza") a akce je opravdu pekna. Nemuzu rict, ze bych z toho byl uplne paf, ale bylo to HODNE dobre. ()

Prochy38

U mě těžké nadšení! Začínám anime přicházet na chuť. Po Mononoke a Cestě do fantazie jsem opět sáhl dobře. Vampire Hunter D je dle výsledků mých hledání volné pokračování na Kyūketsuki Hunter D (Vampire Hunter D) z roku 1985. To ale dle vašich hodnocení nemělo takový úspěch. Mrzí mě, že tento starší snímek jsem zatím neviděl. Ale tento pohádkový horor byl opravdu výborný. Vampirismus mě vždycky zajímal. Do toho skvělá hudba. 90% (doplnění: verzi z roku 85 jsem již zhlédl - pokračování předčilo jak animací, tak dějem tak i atmosférou i hudbou - viděl bych to v těch 15 letech pokroku) ()

unagi

Tak toto môžem! Do posledmej bodky prepracované....krásne znázornenie tej najväčšej temnoty a nádhernej lásky! ()

angloumene

Jedno staré japonské pořekadlo praví, že není všechno zlo, co je černé, ale co si budeme povídat, ve většině případů se tam něco nepěkného najde a ono se vlastně najde něco nepěkného úplně na každém a o to vzácnější jsou ty okamžiky, kdy se setkáme s nějakým dobrem. Tak nějak bych shrnula o co vlastně ve Vampire hunterovi D jde. On sám jako postava je vykreslen naprosto skvěle a doteď nevím, co si o něm mám myslet. Jinak nádherná animace a trefná hudba, můžu jedině doporučit všem upírským fandům a pokud jím zrovna nejste, stejně to stojí za zhlédnutí... ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE