Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

LordSnape

Pravda je, že pokud se na film díváte v japonštině, tak vám unikne mnoho souvislostí, jelikož původní dabing je anglický. To mě ze začátku trochu štvalo, ale nakonec jsme to překousl. Jinak si osobně myslím, že se oproti původnímu filmu se Bloodlust nijak nezlepšil. Kromě animace tedy. Příběh je stejně stupidně (naivně) jednoduchý a tentokrát i vedlejší postavy trochu zbytečné, jelikož brzdí celkový spád samotného filmu. Oba kousky proto hodnotím stejně. Každý má něco do sebe. Bloodlust má povedenejší animaci a přehlednější souboje, zatímco původní Vampire Hunter D měl dle mého lepší a tísnivější atmosféru a vedlejší postavy. 6/10 ()

Mrkvič

Začátek jsem musel přetrpět, protože mi nikdy nebylo moc blízké hopsání a přehánění v anime. Později je ale Vampire hunter D plný vztahů a zajímavých komiksáků. No a závěr v chrámu Carmily je až neskutečný. Zajímavá hudba podrthuje hrátky s realitou a velká gesta charismatických hrdinů. Nakonec se všechno tak krásně lidsky ukončí. ()

gjjm

Dobré anime s nádhernou výtvarnou stránkou, scénář je dobrý co se týče postav, nicméně hlavně v závěrečné části je nechutně přeslazený. I přesto, že mi to obvykle maximálně vadí, dávám čtyři hvězdy za temnou atmosféru na pomezí horroru a cyberpunku a skutečně úchvatné zobrazení. P. S. http://www.titulky.com/Vampire-Hunter-D-Bloodlust-15264.htm Tyto titulky jsou nejlepším překladem filmu, jaký jsem v poslední době viděl. ()

ywo666

Vizualizácia vskutku vynikajúca. Výborná je aj hudba a atmosféra filmu. Čo ma ale sklamalo je príbeh. Nešlo ani o to, že bol neoriginálny, to mi nevadilo, ale proste tomu ešte niečo chýbalo. Celkový dojem je ale dobrý. Nemám moc v obľube japonské anime, ale zhliadnutie tohto snímku neľutujem. U mňa je to tak 3 a pol až 4 hviezdičky. ()

July

Kdyby mě včera tak nenadchla Laputa, nejspíš bych dala D poctivé 4*... Takhle zatím zůstávám na 3*, přeci jen mezi těmito dvěma anime rozdíl je, ale Vampire Hunter D se mi líbil. Příběh je sice jednoduchý a přímočarý, ale to je koneckonců u prakticky každého akčňáku. A D je alespoň docela originální akčňák. Konec, který všichni chválí, mi sice od chvíle pod stromem přišel předvídatelný, ale byl hezký. MALÝ SPOILER: Jen jsem nepochopila, jestli se Charlotte promění, nebo zemřela. Copak je rozdíl v tom, jestli člověka kousne ten či onen? Zřejmě je... KONEC SPOILERU Celkově - pěkný film. ()

terunka003

Strašidelné, napínavé, magické, tajuplné, mystické, kreslené. A mělo to i hlavu a patu. O jednom zátahu na upíra, co unesl "lidskou" dívku, z čehož se nakonec vyklube romantická zamilovaná dvojice, snažící se uniknout na jinou Hvězdu a žít spolu až do konce věků. Do toho lovec Dampír, parta pošuků v obrněném transportéru a se šílenýma zbraněma. A proč ne? Pohodový film, trochu strašidelný, napínavý, temný. ()

Javad

Anime má tú výhodu oproti hraným filmom, že môže zachádzať do vizuálnych extrémov ako sa len tvorcom zachce. Potom vznikajú takéto úžasné kreslené krváky :-) ()

MikyAff

Na to jak mi chvilku přišla ta animace nesympatická, to hned za moment úplně vyprchalo, protože ta akce a mysteriózní postavy všechno zachránily. Když si člověk počká, tak se mu i animace začne se vším okolo líbit a film ho úplně pohltí. Zajímavá postava D, která i když je jen animovaná mi svým způsobem svedla a chtěla jsem se mu podívat pod klobouk. Ještě že si nechal svoje tajemno a během filmu ho neodložil, takhle je to totiž mnohem magičtější. Jakmile se začalo mluvit o nošení kytek na hrob, tak jsem se hrozila, který teda umře. Mám neskutečnou radost, jak to nakonec skončilo. Vůbec by mi nevadilo nějaké další lovcovo dobrodružství. Jeho postava mě prostě baví a zajímá mi jeho příběh. Možná ale o to víc zanechá dojem, když je zahalena mlhou neznáma. Díky za film, kde i zamilovaný upír umí být děsivý a neztrácí svou autoritu. ()

Timak

Po přečtení komentářů jsem se na ten film opravdu těšil, ale zjistil jsem, že tenhle typ filmu nemám moc rád. Bylo to dosti přehnané - což mají Japonci ve zvyku ()

Madadajo

Veliké zklamání... obyčejná akční řezničina v líbezném animovaném kabátě... Scénář byl plytký jako dětský bazének, dialogy byly otřesné, Dampírova mluvíci hlava skrytá v jeho dlani chrlila jednu perlu za druhou a už díky ní bych se nebál částečného zařazení do žánru komedie... Animace byla velmi kvalitní v bojových scénách, i když Kawajiri stejně jako v Ninja scroll užívá velmi výbušný trhavý styl, působí to velmi dynamicky. Nicméně kvalita velmi pokulhávala v dialogových scénách, kde se na počtu "frames" a jejich složitosti velmi šetřilo. V případě,. že v dialogu nebyly vidět ústa mluvící postavy, měl jsem pocti, že jsem někde v galerii, pozoruji obraz nějakého malíře a slyším nějaké hlasy, v opačném případě se jednalo o jakousi animaci v obraze, pohyb úst a občas nějakého stínu, zbytek jako skála... Dalším nepochopením je veškerá hudba, zvuk byl výborný, podtrhující dynamiku, ale ta hudba byla úplně mimo. Scéna odletu kosmické lodě kamsi do "pryč" měla hudební doprovod až k smíchu, totéž samotný konec při scéně na pohřbu... Celkové summary tedy není nijak příznivé, akční náboj zcela převálcoval příběh. Nemůžu si pomoci, ale jedná se pouze o vykrádání vampírových filmů, zvláště snímku Blade, tři hvězdy dávám jen a pouze za vizuální stránku, zbytek by byl na hraně jedné a odpadu... PS: slyšel jsem různé ozvuky o filosofii, lásce a smrti, psychologii a lítosti, ale když vše spojíme dohromady jako je to zde, jedná se jako by v Případech majora Zemana brečela manželka na pohřbu a každý by hned jásal: Téda, to má sílu, úplná filosofie, láska a smrt... Tím chci říct, že to tam úplně není, ale vyzdvihovat film o délce 103minut za jeho pět minut slávy a pár vět jako poskládaných z jiných snímku, je holý nesmysl... Ta jeho pachuť čehosi typicky amerického, toporný patos a falešnost... ()

VanTom

Úchvatná vizuální stránka, kvalitní animace, zajímavý design světa i postav. Bohužel příběh zpočátku vlastně neexistuje, jde jen o efektní dynamické řežby mezi upíry a jinými nadpřirozenými bytostmi a jejich lovci. Což se naštěstí v poslední třetině zlepší a v emotivním finále snímek už šlape výborně. ()

Spock

Všude čtu samé superlativy a musím se k ním přidat. Tento film je opravdu skvost, který u mě právem získal status nejlepšího anime, které jsem zatím viděl. Ten příběh a jeho vyústění mě dostaly. „D“ je pak pro mě nejoduševnělejší animovaný hrdina jakého znám. Vyzvedávat ostatní věci nemá cenu, píšou tady o tom ostatní. :-) Doporučuji všem. ()

-ELFKA-

Tak tomuto naozaj nemôžem uveriť!!!! Už v kine mi bolo divné, že na tento film všetci pozerali ako na svatý obrázok, ale myslela som, že tam asi sedia samí anime&manga fanúšikovia.. Ale ako je možné, že tento film je tak dobre ohodnotený? To som nečakala.. Ja som po pol hodine s neskutočnou radosťou opustila kino.. Ale čo už.. Pravdepodobne akosi anime nedokážem pochopiť.. A vlastne ani nechem. Tento film sa už určite nikdy nebudem pokúšať pozerať!! Samozrejme ho hodnotiť tiež nemôžem kedže som ho pre vlastné dobro nedopozerala.. ()

Pecival

Slušivé zkombinování upírské tématiky s technologickým pokrokem. Perfektní animace s neo-gotickou atmosférou jistě zaujme, navíc hlavní hrdina je dostatečně cool. Charaktery nejsou vystavěny úplně černobíle a tak jediné menší zklamání mi způsobili souboje, které jsou příliš krátké a moc často tam je vidět pouze meč, obět a blikající pozadí. Do ruk se mi dostala pouze Americká verze a musím říct, že dabér hlavní postavy odvedl vynikající práci. ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE