Netypická japonská pohádka o lovci upírů, dhampirovi (poloupír) jménem D, začíná únosem mladé dívky upírem Meirem. Dívčin otec nabídne lovci za nalezení svého dítěte vysokou odměnu. D se tedy vydává na strastiplnou cestu za vysvobozením dívky, na níž mu ztrpčuje život nejen konkurence, spousta různých nepřátel, ale i jeho vnitřní démoni... (Stegr)

KOZEL84

Krásné a o to víc mě nasere,že by to asi nikdo nedokázal takhle dobře natočit hrané.Možná tak Peter Jackson. ()

Saur.us

Vampires made in Japan. Výborný příběh smísený s designem lokací tak úžasným, že sem občas civěl s otevřenou hubou. Odehrávající se v hluboké budoucnosti ve stylu steampunku, kde se viktoriánské prvky mísí s prvky futura v tak mistrovském poměru, že hrady a rakety, koně a tanky nebo lucerny a satelity do sebe zapadají jako lego. Už jsem jen čekal, kdy D při své putování narazí na napůl zasypanou sochu svobody. Ale abych nevychvaloval jen design, samotný příběh, plný bojů i zamyšlení a hlavně tragické lásky potom celý tenhle animák vyzdvyhuje ještě mnohem víš. ()

Erinien

Wow... krásné, dojemné, plné silných příběhů, tak to mám ráda. A že je to v obsahu označeno jako pohádka? Nenechte se mýlit, hollywood točí na tohle téma kýčovité filmy, které postrádají opravdovost citů tohoto kresleného dílka už spoustu let a za pohádky je neoznačuje. ()

heihatchi

Musím uznat, že animace a hudba jsou úžasné. Něco mi tam ale chybělo, celkový dojem jsou tedy lepší tři hvězdičky. ()

Narciska

Upíři tak dobře umí rozvíjet imaginaci. Zde se však imaginace ztrácí v ponurosti, která není ohraničená ani atmosférická, ale rozplizává se do šíře až překrývá chabý příběh a zůstává jen rosolu podobná hmota nevyužitého potenciálu hezké animace a povznášející lyriky. ()

tragos

Polk. Wow! Polk. První animé, které mě zcela upřímně uchvátilo. Vizuální stránka je úžasná, hudba sice jednodušší, ale o to více úderná, příběh na daný žánr průměrný -- ale o ten tu vážně nejde. Klobouk dolů, chci víc! ()

Rami

Skvělá upíří podívaná, se skvělou hudbou, nádherným dějem, skvěle zpracovanými charaktery a poměrně dobrou grafikou (animace prostředí je výborná, ale postavy nejsou pro mne zcela ideálně "nakreslené" - i když není to vůbec špatné, jen jiné). Tento film mám nejraději ve španělštině. Proč? Protože se příběh odehrává v zemi velmi podobné Španělsku nebo Mexiku a k těm postavám to sedí. Mají nádherný přízvuk. Fakt doporučuji. Angličtina je oproti tomu slabota. ;-) Dávám 5 hvězdiček (93%). ()

solid

Jedno z nejlepších akčních anime a zároveň velice originálňe zpracovaná upírská tématika. Japonci to prostě umí. ()

bery71

Upíři po Japonsku aneb že všechno vždycky není tak, jak to na první pohled vypadá. Žádnou postavu nemůžete na první pohled prokouknout a nikdo vám své pravé já hned neukáže. Kromě postav je skvěle napsaný i scénář a vše do sebe pomalu zapadá. Každá vteřina vyznívá neuvěřitelně přirozeně, jako by vůbec nebyl problém takovýchle filmů natočit ještě sto. Každý kdo má rád upíry, anime, lásku nebo jen hrdinské činy si vampíra D jistě oblíbí. ()

Radek.SCH

Béčko, japonsko, sci-fi, fantasy, horor, gotic, animované. Zapoměl jsem na něco? Jsou tam použity snad všechny artefakty, se kterými se můžete v upírských filmech setkat. Lovec upírů, napůl člověk/napůl upír (kdo byl první - D nebo Blade?). zombíci, rakve, slunce, ale i navíc Mluvící ruka, která to místy pěkně oživí, nebo píseční rejnoci (Duna?). ()

Raziel_cz

Já jsem zvyklý na poněkud jiný typ lovců upírů (klasický , klidně i nový, na tři způsoby zmutovaný Van Helsing, Blade nebo Selene) a tenhle film je tak neskutečně nudný! Hlavní hrdina někam hodinu jede, něco udělá a lidi se mu klaní, řekne dvě věty a jede jinam. ()

Akana

Vizuálně lahůdkové, nevšední, nápadité a propracované. Bohužel se nacházíme v období inflace nejrůznějších upírských romancí, i když tenhle starší snímek je v tom nevinně. Nebýt toho, možná bych na hodnocení ještě trochu přidal. ()

strikeman

Jedno z nejlepších a nejoriginálnějších anime, co jsem v poslední době viděl - atmosférické, pohlcující, bizarní. A dhampir s mluvící rukou tomu všemu dává korunu:-) 85% ()

Hapretor

Jedno z mála anime, co mi přišlo sakra skvěle udělané a zábavné. Vynikalo to oproti ostatním tou krásně syrovou atmosférou. ()

MatesMS21

Upíři po asijsku. Tanky, rakety a nepřemožitelný lovec stínů. Fantastická strhující animovaná pohádka s prvky hororu. Od první minuty jsem byl chycen a držen v napětí. Unesen do jejich světa a vyplivnut na konci! ()

yossarian-

Nádhera, nádhera nádhera... Japonské anime plné nemrtváků a superhrdinů. Překrásně nakreslené, skvělá atmosféra-skvělé... ()

Program FILMASIE

Program FILMASIE