Coherence

• Velká Británie Coherence

Helo

Totálně mindfuckovací zvratovej guláš uvařenej ze Schrödingerovy kočky, kterej kazí jen podivnej antiklimatickej závěr, u něhož moc nefunguje ani ta otevřenost. ()

runner85

Teóriu paralelných vesmírov, respektíve realít hlcem už čias Hviezdnej brány. Film bol veľmi záhadný a pôsobil veľmi dobre. Dokonca sa mi páčilo to ako sa dokázali pohrať zo všetkými realitami čo tam dali. Dosť dobré až asi do cca 80 minúty. Tam nastalo jedno veľké WTF ! SPOILER to mysleli ako vážne, aby sa v jednej realite stretli naraz tie dve isté osoby ?! Ja neviem ako to mám teraz hodnotiť :( P.S za to že ste vlastne pokazili celú myšlienku filmu dávam jednu hviezdu dole ... ()

Lucjen

Môj názor je podobný samotnej zápletke. Zmätok. Príbeh sa tak zamotá, že mu ani nemôžete vyčítať logickosť či nelogickosť, pretože sa v priebehu rozhodne stratíte. A ten, kto tvrdí, že nie, je obyčajný klamár! Pán režisér brilantne pracuje s atmosférou a nejedenkrát sa pohral s mojím tepom srdca. Nejde mi to ani tak do hlavy, ako postavám vo filme, pretože dej má medzery a záver vyšumí do prázdna (čo je veľká škoda), ale to napätie tu neskutočne dobre funguje. A potom je tu tá roztrasená kamera, ktorá mi vypaľovala oči a má na svedomí chýbajúcu 4 hviezdičku. Na jednej strane ňou tvorcovia dosiahli nádych autentickosti, na druhej mnohé scény naopak degradovala. Alebo som iba ja rozmaznaná blockbustermi s dokonalými kamerami; na druhej strane mnohé z tých blockbusterov nedokázali na veľkom priestore to, čo dokázal Byrkit v jednom dome - absolútnu nepredvídateľnosť. ()

TheDon

Mindfuck? Ani trošku. Škoda. Nápad výbornej, byl jsem zvědavej jak se s tím rejža popere. Popral, ale po svým. Výlet do jiných koexistujicích realit vysvětlil různobarevnejma svítícíma tyčinkama a jinejma číslama na fotkách, popřípadě opičkou v krabici. Pak se teda přitvrdilo svázanejma klukama a tádydádydá to je vše přátelé. A konec? Ale tak jo. Choose your reality. 40% ()

honajz2

Jak podělat zajímavý nápad snadno a rychle. Zpočátku jsem se nudil, pak si mě to získalo svojí atmosférou, to téma bylo zajímavé, jenže pak se pan režisér zbláznil, přidal toho víc a víc, dokud se z toho nestal absolutní blábol. Navíc mi to celé připadalo strašně nelogické - něco se děje a on ani nikdo nezačne panikařit? Nikdo se nezachová jako idiot? A navíc, dostali se do tak divné a absurdní situace a v tom všem si tam mezi sebou povídají o naprosto obyčejných věcech, jako by se nic nedělo? Díky za tip, potenciál to mělo, ale bohužel jen mělo. Btw, vysvětlí mi někdo, proč je to natočené jako dogma? Vůbec se mi tam ten styl nehodil. 2* ()

easaque

-4* jedná se o nízkorozpočtový konverzační komorní film, u kterého však originalita námětu přebila u mě veškeré nedostatky, že jsem byl ochoten mu dát 4 hvězdičky na povzbuzení ostatních, i když vím, že není pro každého. Do sci-fi ranku patří jen ta myšlenka, ale i to mě stačí, abych film zařadil mezi ty nejoriginálnější z posledních let. Sice scénář se nevyhne mouchám a nelogičnostem, přesto na mě působily zanedbatelně než u mnoha jiných. Navíc i pointa filmu není špatná, tak zejména vyznavači paralelních vesmírů by si mohli užít :-) [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ilemas odpad!

Chtěl jsem inteligentni sci-fi a dostal jsem naprosto dementní sci-fi. Konverzačka v jedné místnosti, případně se sem tam promíchají s jiným domem přes ulici, s jinou realitou, protože proletěla kometa, která to vše způsobila . Prvních 15 min. kecání naprosto o ničem, pak se začne něco dít, ale je to tak nudně natočené, že to je zase o ničem. No určitě je to dle hodnocení lepší než třeba Prometheus nebo Vetřelec: Covenant. To hlava nebere. ()

peiton

Ako by ste sa zachovali,keby ste mali tú možnosť stretnúť svoje druhé ,,JA" ?!Zutekali by ste,alebo by ste si podali ruky..Ak máte po celodennej šichte taký rituál vypnutia mysle a oddýchnutia si pri dobrom filme,toto si prosím nepúšťajte!Komorná ťaživá atmosféra,oči na stopkách a myseľ otvorená dokorán. Toto dielko vám rozhodne nedovolí si oddýchnuť.Ale chutná jednohubka pre úzke publikum,ktoré má pochopenie aj pre takýto žáner.U mňa neutrál,ale stále to nie je to pravé orechové.Niekde medzi 3 až 4 hviezdami,kedy neurazí,ale ani nenadchne. ()

Aljak

Jáj, tak s takýmto paranormálnym konceptom by sa dalo hrať určite aj oveľa dlhšie ako len hodinu a pol. V tomto prípade to bolo naozaj príliš málo, aby sa potenciál celého skvelého námetu dokázal plnohodnotne rozvinúť. Ale rozhodne to bolo zaujímavé a pútavé, aj keď škoda, že časom to nabralo naozaj príliš rýchly spád, a človek si to potom nedokázal až tak celé užiť a uvedomovať si kto je kto, alebo kto je kde? Zaujímavá slučka s rozpoltenou realitou. Občas mi to prišlo ako súboje starovekých civilizácií, ktoré medzi sebou riešili taktiku ako byť o krok pred ostatnými. Len často už to došlo do okamihu, keď sa nevedelo ktorý krok už bol a ktorý ešte len bude. Naozaj fascinujúce, len škoda toho nerozvinutého potenciálu. ()

Caminzind

Zítra vstanu a opařím se čajem po americku nebo tak něco. Nadhodnocené, nedotažené, upovídané a dost nízkorozpočtové. A rozhodně ne tak originální, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale i tak to mělo na víc. 57% ()

Hees

Tento film je návod ako spraviť napínavý film len s hŕstkou hercov, jedným interiérom, pár autami a slušnou hrou s kamerou. Tento film je dôkazom, že netreba "veľké" peniaze aby dokázal film svojho diváka zaujať. Ono jednoznačne to nie je ľahký film a je dosť na zamyslenie. Hlavne keď hlavný hrdinovia objavia knihu, ktorá je v aute. Divák sa ku koncu dostáva z príbehu, nechce sa mi dávať spoiler, každý pochopí prečo keď film uvidí. Samozrejme toto je trocha chyba filmu pretože divák prestane mať rád postavy, ktoré ani predtým neboli dostatočne zaujímavé (aspoň pre mňa). Takže niekto túto zmenu nezvládne a iného nebudú baviť postavy a skupinka, ktorá absolútne nie je súdržná. To sú výrazné chyby tohto filmu. Coherence je film, ktorý nie je jednoduché pochopiť a ešte ťažšie je pochopiť o čo mu vlastne ide. Snaží sa vysvetliť, že každý chce pre seba to najlepšie a je jedno v akej realite? Odporúčam teda každému film prijať taký aký je a nie snažiť sa chcieť iný film. SPOILER Schrödingerova mačka ma veľmi zaujala KONIEC SPOILERU. ()

Havaj8

Tak díky takovejmhle filmům začínám mít úplně vymleto. Když se totiž spojí mysteriozní sci-fi a nápaditá myšlenka vznikne film, na kterej se nezapomíná. A přitom je to tak jednoduchý, ale kdykoli si budete myslet, že jste na to přišli, tak vás hned rozhoděj jinou situací. Jsem rád, že jsem se dostal k takle výjimečnýmu kousku, protože jich je opravdu málo. Po zkouknutí už na mě kometa má úplně jinej dopad. ()

Abes

Když on je ty a ty jsi on a ty jsi ty, jsem já furt já? Kdo jí tohle kuře, co? Co se to sakra děje? ()

Flaxik

Víte co je pakárna? Když máte bednu s kočkou, optimálně Schrödingerovou, myslíte, že z ní vytáhnete pingpongovou pálku a on je tam zatím plyšový méďa. Nebo perníkový velbloud. Jsem po dlouhé době nadmíru polaskán na duši krásnou ukecanou skyfy, ve které se vyskytuje neméně krásná Emily Baldoni a navzdory protisměrnému pohybu komety bych dal i plný počet, kdyby nebylo nudné úvodní dvacetiminutovky a především nízkého rozpočtu filmařů. Tak nízkého, že po nákupu svačin nevybyly prachy na stativ pod kameru, která ještě ke všemu ani nedisponovala stabilizátorem obrazu, až jsem v nočním stolku šmátral po kinedrylu. JASON_X - chlapče, začínáš mě srát s tím stejným hodnocením, kradeš mi písmena zpod klávesnice a já se cítím značně druhohouslově! ()

Rodriguez odpad!

Tak nudný, že jsem u toho dokázal i napotřetí usnout! Banda lidí, která se během večera dostává na stejné místo, ale v jiné úrovni... Hmm, námět dobrej, ale to zpracování nuda! 0% ()

Rocky88

Tohle mě totálně minulo. První 15 minut se člověk musí koukat, jak se 8 individuí čepíří okolo jídeláku. Pak se začne něco dít, všichni se stanou odborníky na kvantovou fyziku a začnou pobíhat z domu do domu. Ale dobrý, nějaká mysterióznost tam je. Pak to pobíhání a přeřvávání a Parkinson za kamerou začnou srát, až se na konci provalí, že scénárista nevěděl, jak dál a jak to ukončit. Nebrat. Radši si o Schrödingerově kočce přečtětě. Scénárista to neudělal. ()

dubinak

Musím přiznat, že jsem měla velký strach, jak se z toho halucinogenního kolotoče režisér vymotá, ale hodně mě uklidňovalo zdejší hodnocení. Taky přiznám, že ne jednou se mi to v hlavě pěkně pomotalo. Byrkit mi ale poskytl naprosto vybroušenou, originální, nevšední a geniální jízdu obrovských rozměrů. Takhle čisté a sympatické sci-fi jsme tu ještě neměli. Nebojím se těch pět hvězd dát. ()