Coherence

• Velká Británie Coherence

Bobik9

Geniální nápad! Příběhově je to naprosto dokonalé a originální. Trochu mě mrzí, že je to dělané takovým céčkovým stylem. Věřím, že časem se toho ujme někdo v větším rozpočtem a udělá z toho kinohit. Režie ale odvedla parádní výkon, kamera se mi moc nelíbila, ale hudba byla super. Herecky to není žádná sláva, ovšem to se dalo čekat. Když pominu prvních 15 minut, kdy jsem si říkal, co jsem si to pustil za konverzační sr*čku, tak se jedná o opravdovou lahůdku. 60 minut totálního psycha. ()

bobby_jean

Tak toto ma bavilo! Skvelý príklad, ako výborne sa dá natočiť sci-fi bez miliónových rozpočtov. Minimalistické, potrebujúc mininum priestoru, no nápad a celkový "mindfuck" úplne ukážkový. Výborná práca s atmosférou a série podivných udalostí vás nenechajú vydýchnuť a som si istá, že viacerí sme sa na konci zamysleli, ako to všetko vlasne s nami je.... ()

noriaki

Kouzelná kometa, jeden barák a osm vypsychlých lidí. Tohle a chytrý nápad stačilo ke komornímu, přesto působivému mysterióznímu thrilleru. Jestli máte rádi postupně gradované konverzačky, budete nadšeni. Jestli máte rádi filmy s neprůhlednou zápletkou, tak budete možná trochu zklamaní. ()

Midori_Mike

Námět 5*, výsledný dojem a provedení max. 3*. Tohle jsem si říkal po prvním dodívání. Pak jsem si ale našel otevřený rozhovor se samotným režisérem (a zároveň autorem scénáře) Coherence a můj názor na tento snímek se začal hodně zlepšovat. Vřele doporučuju si tento rozhovor po dodávání se na internetu najít. Nečekejte ale, že se dozvíte nějaké překvapivé rozuzlení děje, skrytou symboliku za tím vším apod. O to tady vpodstatě nejde. Dozvíte se, jakým unikátním režijním, scénáristickým a hereckým EXPERIMENTEM tento film ve skutečnosti je. Jakým způsobem bylo s herci pracováno a jakou "hru" s nimi režisér při natáčení rozehrál :) . Opravdu výtečný nápad - nikoliv geniální - celé to spíše vyústilo z nedostatečně velkého rozpočtu pro natáčení - ale ve výsledku opravdu velice šťastná idea natočit to tímto způsobem. Bez přečtení tohoto rozhovoru je ten film opradu poloviční, takže vřele doporučuju! Za mě tedy nakonec 4* ()

Mishqo

75% ... Dobrý mindfuck. Stále som zmätený. Veľmi kvalitný indie film. A výborná dusivá, mysteriózna atmosféra s ťaživou hudbou. ()

VanTom

8 přátel (4 páry) se sejde v domě jedněch z nich, a protože Zemi zrovna v relativní blízkosti míjí kometa, začnou se večer dít velmi divné věci (zahrnující multinásobné reality, kvantovou koherenci či "Schrödingerovu kočku"). Nezávislé komorní sci-fi si vystačí opravdu s málem (tzn. víceméně zjitřenou konverzací v jednom obýváku), ovšem dohadující se osoby mne nezaujaly, jelikož začaly vyšilovat snad po 5 minutách výpadku internetu; z jejich myšlenkových pochodů a promíchávání (vztahového i dimenzionálního) jsem také nebyl moudrý a závěrečné "thrillerové" vyústění mi přišlo zcela od věci. ()

Imune

Hormada teorií proč se dějou ty "divné věci". Vždy už to vypadalo jasně, ale opět další podivnost to vyvrátila, atmosféra se dala krájet a i když jsem si vědom slabšího příběhu, otevřenej konec, na kterej jsem koukal s otevřenou hubou, mi potvrdil čistou čtverku. 80% ()

SamVimes

Komorní sci-fi se super námětem a s civilním nádechem „jak bychom se zachovali, kdyby se něco takového stalo nám“. Jen škoda, že ten příběh není dotažen do konce a film končí trochu předčasně. ()

LEGACY

Na zasukování hlavy parádní, každopádně mně přijde, že si tvůrci poslední dobou hodně hrají s hlavami diváků, ale k správnému pochopení nedají dostatek indícíí a jen se opírají o nedotáhnuté hypotézy. Myslím, že kdybych si od autorů vyžádal vysvětlení tak by pohořeli, ale třeba se pletu. Tak jako tak, je vždy dobré pochybovat a popírat zákony, na které jsme zvyklí a odplout do trochu jiných vod, kde naše jistoty a zažité přežitky negují. ()

Kalidor_

Takhle rozčarovanej jsem po konci filmu už dlouho nebyl. Zuby nehty jsem se snažil vydržet úvodní nekonečné, patnáctiminutové kecy-prdy-beďary, během kterých ve mně uzrála touha aby ta kometa praštila přímo do toho baráku plnýho nesympatickejch, užvaněnejch amíků. Jenže ouha - náš barák je totéž co tamten barák...........já nejsem já, ty nejsi ty................. vlastně já jsem já, ale z jiného baráku...............ty máš jinou náplast na čele než jsem ti dala............a gulášová rošáda graduje, až je mi úplně šumafuk kdo je kdo, kdo komu lepí vzkazy na dveře a kdo má v kufru opici nebo psí hovno. ()

zigíš

já je někdo jiný aneb -konečně- zfilmovaná Schrődingerova kočka (!) v rámci inteligentně intimních sci-fi podobně příjemný zážitek jako u the man from earth ()

s.e.p.p

Ten film by se dal velice snadno rozcupovat - mohli bychom kritizovat logické lapsy, prazvláštní chování postav, místy otravnou práci s kamerou, nebo i dost nepřirozené dialogy, které jsou nejspíš důsledkem absence scénáře a s tím související improvizace. Co se mu ale nedá upřít, je poutavost, hutná atmosféra a nesmírná zručnost v budování napětí. Ve výsledku je tak Coherence příjemně mrazivým nezávislým sci-fi filmem, který vás, pokud jste správně naladěni, vtáhne natolik, že jeho chyby s radostí přehlédnete. ()

wenca

Opravdu pomalý rozjezd filmu, zezačátku jsem celkem trpěl nudou když jsem musel snášet ty nezajimavé a nedůležité rozhovory mezi hlavnímy protagonisty, ale jakmile přišlo na věc hlavní téma, tak už hovna typu: "Včera jsem volala Janě a prej šla s Míšou na nákup" naštestí skončili. Od té doby parádní film. Mám rád tato komorní nízkorozpočtové scifi. Jediné co bych vytknul je to, že z tématu šlo vyždímat určitě malinko více. Film rozhodně doporučuji a sám se jdu vydat vstříc hledání podobným věcem. ()

Zagi20

Za málo peněz, hodně muziky. Pomalu rozjíždějící se snímek, které napětí dávkuje s dokonalou přesností. Snad neexistoval okamžik, kdy bych se nudil a nezapojoval mozek s nadějí, že tomu prostě přijdu na kloub. Dokonalá ukázka toho, že stačí mít jeden dobrý nápad, obvolat pár známých a natočit parádní sci-fi. Vadila mi snad jen jedná věc ... takové to typické přemýšlení "myslím, že bychom se měli rozdělit". 82% ()

mirec88

Veľmi originálny film, ktorý ma zaujal svojím mystériom, myšlienkou a všeobecne originálnym scenárom. Nato, že sa to odohrávalo v jednom dome (hoci ktovie, či len v jednom), som sa nenudil ani najmenej. Milujem takéto mysteriózne sci-fi filmy a tento som si pozrel na odporúčanie kamaráta a bol fakt super. Na 5 hviezdičiek to síce nie je, ale veľmi veľké prekvapenie som zažil. ()

vyfuk

Nečekané, jednoduché a přesto složité. Film, který dává dohromady různé aspekty s lehce amatérským pojetí, které je až nečekaně znát jenom v kameře samotné, ale je zde vidět, že ambice znamenají hodně. Původní zájem a vystavění nového světa v celku zaujme a ze začátku ani nenudí. Později, když už se na to jde s nějakou metafyzickou a točením se skoro doslova v kruzích v padesáti různých realitách, tak to začne být zajímavé. A to o tom, že to ani tak zajímavé není jako spíše těžce přístupné a neúnosné. Celý film má svoji specifickou atmosféru a nedá se asi říci, že jde o špatné dílo. Problém shledávám spíše v tom, že je těžké s mým slepičím mozkem dosáhnout vyvrcholení a soužití s příběhem. ()

Gunslinger

Príjemný nezávislý mindfuck pohrávajúci sa s parelelnými svetmi.. Trošku to celé posmrdkáva amaterizmom, ale v záplave tých súčasných žánrových odpadov jednoznačne vyniká.. ()

zolo23

Kto má rád filmy založené na dialógoch v malom prostredí z dobre fungujúcou pointou, k tomu zmes paralelného vesmíru a nápaditým záverom (od tej ženy by som to nečakal) musí byť spokojný. Ostatný sa tomuto kúsku radšej vyhnite, film nieje pre všetkých (LIVINGDEAD a spol.). Ten scenár nie je originálny, podobných filmov som už videl, ale je tak náramne zrozumiteľne napísaný, že musím tlieskať, nie vždy sa dá "takýto" film pochopiť na prvý krát. Príjemné prekvapenie. ()

jefff

Možná to není vyloženě na plný počet, ale nevím proč, přišlo mi téma natolik děsivé a šílené, že mě to zasáhlo až překvapivě silně. Coherence o proplétání realit během jednoho večera je dobře natočené nízkorozpočtové sci-fi s dobrýma herecema, super nápadem a hutnou atmosférou. Za mě palec nahoru. Jedno z top sci-fi za poslední měsíce. ()

navorski

Ani jedna sympatická postava ve spletenci, kde všichni pořád mluví jeden přes druhého. Námět dobrý, ale bylo to úmorné a otravné... ()