Coherence

• Velká Británie Coherence

Kothy

Neskutečně promyšlený film, který vás donutí přemýšlet. Parta přátel během společné večeře zažije dost krušné chvíle. Během přeletu komety se začnou dít dost divné věci. Otevře se brána do paralelních světů a lidé se začnou vyměňovat. Kdo z přítomných je váš přítel a kdo k vám nepatří? Na to se snaží přijít naši hlavní hrdinové. Hlavně konec je dost zajímavý. Škoda, že se netočí víc takových filmů... Hlavně postava Emily je super. "Zkusím vydírat sám sebe." ()

DwayneJohnson

89 minut pro mě naprosté nudy. Celé to bylo zmatené, hodně uspávající, prostě nic, co by mě nějak zvedlo z mého kolečkového křesla. A to jsme dnes v domově důchodců měli klid, žádná návštěva ani vizita a přesto to nestačilo. Škoda, nedá se nic dělat, budeme jen doufat, že se nám nejbližší dobou podaří nějaký daleko lepší tip. Tenhle moc nevyšel. ()

Bachy

Tohle mám rád odjakživa. Teda od svýho filmovýho jakživa. Jedna místnost, neměnná skupina lidí, spoustu dialogů a lehké nadpřirozeno, které si umně hraje s tím, že možná nadpřirozené vůbec není. Bez hvězd (hereckých), bez citových výlevů a stále pevně v kleci komorna (uvědomuju si, že to slovo neexistuje, ale jiné nemám). Střih žene děj rychle dopředu a nenechá herce blábolit na místě jen proto, abychom se dokopali k delší stopáži. Sakra kolik filmů by tenhle fígl potřebovalo. Až dojedou titulky, mrkněte na to, jak Coherence vznikla. Na mě to dělá dojem. The One I Love (2014) využívá stejný základ a nakonec říká něco hlubšího o vztazích, jenže příběhově se ke konci trošku rozplyzne, protože ne všechny zamotance byly dostatečně zauzleny. Coherence (2013) je dotaženější a motá hlavu víc, ale zároveň nemá ambice šťouchat lidi k nějakým životním pravdám. Sedělo mi oboje....asi mám rád filmy. ()

eLeR

Ja som sa tak veľmi snažila .. aj mi to chvíľu išlo. Dávala som pozor na krabice, svetielka, fixky, odkazy, fotky, čísla, čo kto povedal a nepovedal, kto mal a nemal rozbitý mobil ... a na konci som sa aj tak stratila. Alebo našla? Veru zaujímavý film a super muzika. ()

Happens

Film natočený v domě režiséra během pěti nocí se skvělou kamerou vytvářející realistický dojem. Krásně uchopený princip kvantové dekoherence vzniklé gravitací, multiplikativní paralelní světy se střetávají v jedné realitě. Mindfuck. Chaos myšlenek. Ještě teď blednu. ()

SeBig

Na začátku tam sice jen furt žvanej a kamera je příšerná a pak se to rozjede fakt v libovej mindfuck, kterej si vás omota kolem prstu. Po dlouhé době film s dost originálním námětem. ()

Chrustyn

Minimalistická, komorní sci-fi, která z počátku navodí slušnou atmosféru, ale napětí se velice rychle vytrácí i díky nevýrazným hercům. ()

Arsenal83

Veľmi kvalitná sci- fi motanica, ktorá Vás vtiahne prinúti uvažovať v iných dimenziách možného bytia. V istých chvíľach to pripomína prvky Stephen Kingovského hororu. Nič sa v podstate nestane, ale to napätie a niekedy úzkosť... ()

rollman1

Příjemné překvapení. O filmu jsem věděl jen nějaký nástřel děje a to bylo vše. Jedná o strašně zajímavý, temný a hlavně výborně napsaný kousek, kde se setkáváme s partou přátel a jednou kometou, která přelétá nad Zemí. Jak jistě víte, bude to mít dopad na všechny zúčastněné a tak jsme svědky hodně zajímavých situací, které jsou postupem času hezky a pochopitelně vysvětleny. Film mi dal sice ze začátku zabrat, ale později už jsem vše chápal. Pokud máte rádi takové spíše chytřejší filmy, běžte do toho. Moc akce tam není, ale příběh a zpracování je super. (Lehce řečeno, komu se líbilo +1, mohlo by se líbit tohle) ()

MontyBrogan

Nie, toto som nenapísal. Musel to okomentovať niekto iný, kým som bol preč. Asi sa len zabudol odhlásiť z čsfd. Ja som ten film totiž hodnotil bez komentára. Počkať, vidím môj nick! No stále si nepamätám, že by som písal niečo podobné. A dal som vôbec rovnaký počet hviezdičiek, alebo to robí niekto za mňa? Skúsim si to refreshnúť. Tak, a teraz tam nemám hodnotenie vôbec. V tejto alternatívnej realite som sa zrejme rozhodol pre iný film, alebo úplne inú činnosť. Idem sa teda opýtať vedľa, či nevedia, čo sa deje. Ale čo keď tam zbadám len seba, sediaceho pri počítači? Dá sa tomu veriť? A mám to vôbec vyskúšať? To len pre ilustráciu. Lebo Koherencia prebiehala podobne, no diali sa tam pochopiteľne o trochu zaujímavejšie veci. Svet je totiž plechová krabica, v ktorej sme uzavretí na odvrátenej strane kométy. A až po otvorení sa zistí, či sme prežili, alebo nás už stihla príliš ožiariť. Sme očíslovaní a máme jeden suvenír. Prípadne ešte drogy, pre tých, ktorí si myslia, že im pomôžu. Ale to je asi tak všetko. A ešte je tu ten neurčitý pohľad Schrödingerovej mačky, ktorý nám zlomí srdce, keď zistíme, že nemôžeme pochopiť všetko, nech už to dopadne akokoľvek. ()

anais

Jednou za čas se objeví film odehrávající se v podstatě v jedné místnosti, s neznámými herci, z evidentním nedostatkem peněz na bohatší provedení, napsaný však způsobem, který by mu mohl kdejaký dražší film závidět. Působí to levně, ale je to vlastně zážitek. Tohle je jeden z těch filmů, a rozhodně stojí za vaši pozornost. (z podobných stojí za zmínku Man from Earth z roku 2007 nebo My dinner with Andre z roku 1981) ()

honajz

SPOILERY Do určité chvíle je to hodně zajímavé a člověka baví si dávat dohromady skládačku DVOU světů uvnitř krabice. Jenže pak se tvůrci rozhodli, že pro Schroedingerovu kočku bude lepší mít nekonečno možností, a tím celý svůj koncept totálně pohřbili. Dokud to bylo o "modří už vědí" a červených, dalo se to akceptovat jako příjemnou hříčku na téma výměny rolí, nejednoznačnosti apod. Jenže pak to tvůrci celé ro- i ze- srali, přidali zelené a kdovíjaké jiné, a už to bylo o ho- i vnu. A nakonec to celé sofistikované je jen o tom, že návštěvník si hledá tu the best rodinu, kde se mají rádi a udělá vše pro to, aby zapadl? Ale no tak! Začnete tak chytře a skončíte jak největší blbci? A to si mezitím navíc musím vytrpět tolik keců u stolu o ničem, jako by šlo o nějaký současný český film? ()

HellFire

Výborné divadlo se dá hrát i na malé ploše. Coherence je mysteriózní sci-fi odehrávající se v jednom domě při přeletu komety atmosférou. Začnou se dít hodně divné věci a brzy jsme vtaženi do příběhu o paralelních realitách. Překvapivě hodně slušný film, který si vystačí s výbornými postavami a chytrých scénářem. Nepamatuji si, kdy naposledy jsem viděl tak dobrou minimalistickou sci-fi. Ani jsem se nenadál a byl konec. Nolanovka na vyšší úrovni. Rozpočet: 50 000 $; Box office: 140 000 $. ()

Dharter

Začnu komentář jinak, než většina komentujících: Tenhle film se mi jeví jako druhý Vynález, mixnutý ale s halucinogenem DMT (pro srovnání viz Vstup do prázdnoty). Co se týče děje, chápal jsem to tak, že DMT trip bylo vše té blondýny. Závěr filmu mi však takhle chápat film úplně znemožnil. Základní myšlenka filmu je dost zajímavá. Je to víceméně originální film, ale mnohé herecké výkony při rozhovorech postav, nebo jejich reakce na situace, jsou primitivní. Volím nízké hodnocení, protože mi připadá (a nejsem sám), že scénárista se pokusil o něco, na co neměl. Prostě dobře, dva domy, beru, ale udělat z toho tři domy bez vysvětlení, se mi zdá neoriginální. ❌ ()

JASON_X

Zápletka s kometou, skupina úmorně užvaněných šosáků a nehorázně otřesná ruční kamera (nebo snad mobilní telefon?) v prackách nějakého nekulturního dementa, mi už od začátku filmu neodbytně připomínaly hrůznou von Trierovu Melancholii. Ale zatímco na Melancholii jsem neshledal nic, za co bych jí dal aspoň jednu hvězdu, Coherence mě postupně dost zaujala. A nebýt NAPROSTO PŘÍŠERNÉ ruční kamery, asi bych jí vypětil... Hodně slušná zápletka, zlověstně paranoidní atmosféra, zajímavá hudba a jedna úžasná bloncka, které patří celý úžasný konec. I když... zápletka je sice atraktivní, ale směšně nevědecká - že prý kometa může zamíchat s alternativními realitami; pche, každý vzdělaný člověk přece ví, že to je blbost... komety přece způsobují války a morové rány. A film přináší i definitivní rozřešení jedné letité otázky: "Existují i jiné reality paralelně s tou naší, ve kterých žijí nesčetné kopie nás samých?" Odpověď (ústy jedné dámy) je jasná: Ne, "protože není možné, aby tě někdo někde jinde miloval tak moc, jako tě miluju já..." Tak, a je to. A celá teoretická fyzika i s nějakými přiblblými scifistickými teoriemi se může jít bodnout! ()

Morholt

Hra na přebíhání z dimenze do dimenze, které nikam nevede a nemá hlavu ani patu mě celkem záhy začalo nudit. Sice to vypadalo, že se film po prvních ukecaných 15ti minutách rozjede, ale to se nestalo. Naopak vše zase sklouzlo k bezobsažnému kecání a šílené kameře. Já chápu, že někdo nemá ani na ten mizerný FF horor a tak musí s kámošema točit výhradně u sebe doma, ale interiérová konverzačka s nádechem sci-fi se dá přece udělat zábavně, jak ukázal třeba Pozemšťan. Tohle ovšem hrubě nevyšlo. Vedle solidního, ale zpraseného, námětu tak stojí za pozornost už jen ta hezká dlouhovlasá bloncka. 10% ()

maseer2

mysteriózní sci-fi s výborným námětem, díky němuž divák i na malém prostoru a za málo peněz dostane hodně muziky.. spokojené 4* ()

bouncer

Komorní sci-fi typu "skupinka lidí v jednom domě zažije.." jsou poměrně vděčné téma nezávislých filmařů a může z toho být velmi dobrý film. Námět v Coherence je perfektní, i když logicky (matlanina kometa + Schroedinger a pár dalších věcí) trochu pokulhává. To bych filmu i odpustil. Bohužel roztřesená digitální kamera a šíleně otravné postavy už u mě posouvají film do průměru. ()

Terva

CITÁT - Myslel jsem, že mám víc času....... Čím více lidí v jednom bytě, tím více musíte vyčlenit důležité věci z dialogů. Jinak se v tom ztratíte. Důležité je, najít si základní body a ty pozorně sledovat. Jenže se to začne tak totálně zamotávat, že se úplně ztratíte. Je jen na divákovi, jak se zorientuje a co si vybere jako podstatné. CITÁT - Millerova kometa.......... Když už si myslíte, že jste na to přišli, jste náhle vrženi do jiné reality. Na můj vkus je tu až moc dialogů. Film vás nutí být neustále ve střehu, ale není to tak jednoduché. CITÁT - Když tady v této realitě Beth spí, oni nemají tu knihu......... Čekal jsem jak z této zapeklité situace tvůrci vybruslí, ale nakonec je to vyšlo velmi levně. CITÁT - To je divné......... ()