Potulný samuraj Kenšin: Kjóto v plamenech

• Japonsko Ruróni Kenšin: Kjóto taika hen (více)

Válečník Kenšin Himura, který se zřekl násilí, se zdráhavě pouští do boje se zločinným zabijákem, který chce za pomoci nájemných vrahů svrhnout vládu císaře Meidžiho. (Netflix)

Seti

Docela slušnou chvíli jsem přemýšlel, který z dílů Kenshina se mi líbil více a dospěl jsem k závěru, že jsou oba stejně dobré. Je třeba se však připravit na skutečnost, že první pokračování rozehrává daleko rozmáchlejší a spletitější příběh, než tomu bylo u původního filmu a v tom důsledku představuje také značně větší počet postav. Kdo ma tedy problémy se orientovat v Asiatech, tak bude asi chvíli v lese :-) Jinak se však nic nemění - výborný hrdina a především bezkonkurenční šermířská akce, z níž se doufám to nejlepší objeví v závěru trilogie. ()

iXtr3m3

Choreografia stále na úrovni, ale evidentná zmena ratingu poznamenala výsledok. Nedám však pod tri hviezdy, lebo remeselne je to stále na úrovni. ()

Wiluna

Všetky diely filmového spracovania Rurouni Kenshin boli pre mňa strhujúce a veľmi ma bavili. Ako po obsahovej, tak po vizuálnej stránke. Hlavný hrdina Takeru Satoh, bol pre rolu Kenshina fantastická voľba.  Bezpochyby ma bavili najviac „záporáci“ a to bez výnimky! Pri niektorých naskakovala husia koža, pri druhých sa vyčaril úprimný úsmev na tvári a vzbudil obdiv nad ich rozmanitosťou, bizarnosťou a sugestívnosťou. ()

Zombi

Podobně jako jednička z roku 2012 slušná samurajská rubačka, tentokrát s tupou katanou, takže skoro bez krve. Souboje efektní, kamera a především hudba super. Příběh je otevřený do dalšího filmu. Slušné 4 hvězdy. ()

Terezinka198

Relativně slušné pokračování prvního dílu, které slouží spíš jako jakési propojení prvního a třetího dílu. Takže ano, jsem trošku zklamaná, ale zároveň druhý film splnil to, co jsem čekávala - nalákal mě na další díl. Vše, co by mohlo být řečeno o prvním dílu, můžete použít i zde, jen je tu trochu více postav, ze kterých nejvíc zaujme (aspoň dle mého) Shishio. Ano, chci o něm vědět víc, opravdu mě zaujal. A jedna velká "nevýhoda" filmu? Když vás někdo pořeže a vám neteče krev. :) Y a y, díky za cenzor. ()

Flopik

Po prvej časti som presne vedel do čoho idem a bavil som teda skvelo. Príbeh je síce stále jednoduchý no nový záporák, ktorý vyzerá ako múmia sa mi páči a na jeho stret s Kenšinom si síce budeme musieť počkať, ale o to viac sa teším na tretiu časť. Rovnako akčné, rovnako celý film nadávam prečo hlavný hrdina má tupú katanu. Ale súboje som si teda užil, natočené je to krásne a finále (myslím to na lodi) ma prinútilo dať aj 5*. Táto série sa mi začína páčiť a tak sa teším ďalšej časti. Pomaly sa mi páči už aj soundtrack takže super. ()

Radek.SCH

Katastrofa. Takhle špatný film jsem neviděl... no dlouho. Všichni neskutečně přehrávají (i na Japonce), zápletka je chabá a provedení nudné. Postavy vás nezajímají a ani jim to nevěříte - jsou to jen figurky. - 40 % ()

animario

Přesně takhle má vypadat filmová adaptace mangy/anime! Akce,kamera,kostýmy,herci,lokace na jedničku.Japonci dokazujou,že uměj natočit i prozápadní komiksovej blockbuster. Tuším,že celá tahle trilogie bude bomba. ()

P.J.2

Pokracovani tulaka Kenshina je po vzoru hollywoodu rozdeleno vedvi ale neni to na skodu jelikoz se dari budovat komplexni pribeh ktery me naprosto pohltil. Jsem zvedat na nejake (epicke) vyvrcholeni. Souboje s mecem jsou stale na spickove urovni. ()

kubka4

Z druhého filmu jsem stejně nadšený jako z prvního. Přinesl s sebou spoustu nových postav, které ještě více oživili děj. Temnější atmosféra oproti prvnímu dílu filmu jedině svědčí. Úžasné akční scény, zajímavé postavy a naprosto skvělý orchestrální OST... Co víc si přát? - 100 % ()

strikeman

Nejlepší díl původní trilogie. Temná atmosféra, parádně nasnímané souboje - přehledné, s pěknou choreografií, které si vskutku vychutnáte ... 89% ()

jarah

Noir atmosféra, ozvučená nemenej pôsobivým soundtrackom posunula tento diel série o samurajovi Kenshinovi do vyššieho levelu. Nemôžem sa prestať kochať obratnosťou a akrobaciou tohto chlapčiska. ()

Krysap

Zhodnotim po tretim dile. Jenom napisu ze Shishio i Aoshi se povedli a dej se vyrazne lisi od predlohy. Sice uz se nekonalo to simrani v brise co jsem mela u prvniho dilu, ale porad slusny a tesim se na trojku. ()

diodoros

Začnem hlavnými negatívami - to, že sa tvorcovia snažili do filmu napratať čo najviac postáv z mangy a seriálu je síce pekné, ale nakoniec to vedie k tomu, že postavy sú len do počtu a ich úloha v deji je minimálna. Tiež je nevýhodou dejová línia s Aošim, ktorá je jednoducho dokašľaná (hoci keby postavu Aošiho dali už do prvého filmu, tak by sa tomu dalo predísť) a jednu z najzaujímavejších postáv mangy iba deformuje. Celkovo si neviem veľmi dobre predstaviť, ako by sa na to všetko - haldu nových postáv, dosť rýchly dej skákajúci z jednej kapitoly do druhej - pozeral človek, ktorý mangu ani anime nepozná. Na druhej strane je ale tiež pravda, že film efektívne zachováva základnú dejovú kostru a príbeh rozpráva veľmi plynulo, čiže neznalci predlohy si nijaké škrty nemusia všimnúť. S ostatným som ale spokojný. Akcia je výborne natočená a dynamická (v tradícii prvého dielu), súbojov je viac než dosť a funkčne zapadajú do deja, hlavní herci sú skvelí (aj keď vedľajší to skôr preháňajú), hudba je perfektná a záverečné navnadenie na posledný diel je dostatočne pútavé. Záverečný diel celkovo u mňa definitívne rozhodne, čo tvorcovia zamýšľajú a spravia s vedľajšími postavami a či ich príbehy odbijú ako v slabom Šin Kjóto hen a či tam (a tým pádom aj tu) budú iba do počtu alebo z nich urobia plnohodnotné postavy, tak ako v mange. Ako som ale povedal, s ostatnými stránkami som zatiaľ spokojný. (UPDATE 18. 5. 2021). ()

loveless

Když chcete zamordovat nebezpečného zabijáka, prostě počkejte až dohoří a pak do něj pro jistotu ještě šťouchněte, protože co kdyby náhodou... A tak se zrodí zloun druhého dílu jménem Shishio a bude policistům značně zatápět pod kotlem. Takže se nedá nic dělat a musí být povolán Kenshin, chudák vytrhnut z příjemného života se slečnou Kaoru a přáteli, protože kdo jiný by měl Shishiovi překazit plány! A navíc se u toho pokusit nevraždit! Nová zajímavá postava precizního šermíře a Shishiova poskoka v podání Ryunosuke Kamiki. Bohužel málo scén se Sanem a jeho zanbatem. Mé nadšení z prvního dílu trvá a už se nemůžu dočkat do Tokia. Navíc mám pocit, že nutně potřebuju katanu :/ ()

alldo.raine

Jako jo, jednička je jednička, ale musí se to brát tak, že je toto takové intermezzo před velkým finále. Každopádně co se děje od 01:48:00 je zase jedna velká lahůdka. Za mě opět skvělé. Hnusní záporáci, skvělí klaďasové a naprosto dokonalá hudba, opět. ()

kirmakX6on

tomuhle dílu dávám o hvězdičku méně než prvnímu, hlavně protože se vytratila ta příjemná vtipnost. Též jsem čekal o něco vymakanější souboje...možná jde ale spíš o to, že člověk namlsaný jedničkou by toho chtěl ještě více (v seriálu to tak je, Kenshin se střetává se silnějšími a silnějšími oponenty), ale přitom dostane zhruba stejně. Já jsem se též místy trochu nudil, ale to spíš asi kvůli tomu, že jsem děj znal dopředu, neboť si ještě příliš dobře pamatuji seriál. Mno, dost bylo řečí, jdu si stáhnout poslední díl :-) 60% ()