Tatiana Pauhofová a Ondřej Vetchý v slovensko-českém koprodukčním filmu o pokušení, tajemství i bezradnosti lásky, situovaném do třicátých let minulého století. Téma pokušení a věčné bezradnosti v hledání lásky objevuje scenáristka Scarlett Čanakyová a režisér Juraj Nvota v osudech českého notáře a jeho dcery na malém slovenském městečku v třicátých letech minulého století. Jemná a ironická analýza lidských citů a nesplněných přání zrcadlí až překvapivě aktuálně současné citové bariéry, hroucení konvencí i touhu po pevných hodnotách v lidských vztazích.
Poklidné plynutí života místní smetánky maloměstské společnosti, jejíž součástí je český notář, lékař, ředitel obecné školy, učitel, pan správce a jeho manželka, naruší náhlý příjezd dosud utajované dcery pana notáře, Valentiny. Notář nejprve donutí svého přítele, aby se prohlásil za Valentinina otce, nechce si pokazit reputaci. Sám má život komplikovaný, plný lehkomyslných pletek se dvěma ženami. Vlivem dívčina působení však poprvé v životě prochází zmatky pocitů, kterým ani sám jako pravý starý mládenec nerozumí. S jeho proměnou se vychyluje i dosavadní propletenec milostných vztahů a nadějí. I nezralá Valentina prožívá bouřlivé období ve svém citovém životě. Sled absurdních nedorozumění, vznikajících ze zbytečné lži a přetvářky, strachu o vlastní důstojnost, vedou až ke komickému, grotesknímu konfliktu... (Česká televize)

Autogram

Táňa ako mladé zubaté dievča Valentína znovu niečo ukázala a nebol to len intímny kúsok tela, ale aj slušný výkon ako žena troch mužov. Príbeh v štýle ľúbi alebo neľúbi trochu nudil, možno bolo nutné sa do neho viac ponoriť, ale na slovenský film príjemný zážitok. –––– Pán farár, je ľúbiť hriech? ()

klúčik

Juraj Nvota vie vytvoriť dobrú atmosféru. Túto atmosféru je cítíť aj v tomto filme. Rozlúčka z J.Satinským - škoda!!! 65%. ()

wosho

Něco jako Cesta do Budína. Velice chladně natočený film, který přetéká akademickou nudou. Naštěstí Nvota obsadil spoustu skvělých herců, ale ani ti nedokáží zázraky a celý film je citově mrtvý. A tím i divák. ()

Piškotka

Příjemná balada o skrývaných a poloskrývaných citech bez ohledu na asi neutěšenou dobu. Ondřej Vetchý hrál podlého, zato nakonec milujícího otce. Nejvíc se mi líbil koktající učitel, romantický poeta na bílém koni. Konec byl ujetý, to prapodivné rozpárování mileneckých dvojic. ()

Marina111

Štandardný slovenský film zo začiatku dvadsiatehoprvého storočia. Ohromne naaranžovaná narodeninová torta, o ktorej však po nahrýznutí zistíte, že vlastne nemá žiadnu špeciálnu chuť, len kopu farbív pre efekt. To by som však filmu odpustila (už len pre tie mimoriadne dobré herecké výkony), no starú židovskú obchodníčku priveľmi nápadne pripomínajúcu istú dámu z jediného Oscarom oceneného slovenského filmu - nie. Kruté radosti týmto odkazom (?) na Obchod na korze dosiahli leda ak to, že poukazali na to, čím nie sú a ani nebudú. Teda výborným a hodnotným filmom. Škoda. ()

mira007

Jednoduchý slovenský dobový (!!!) film, který má skvělé obsazení: Ondra Vetchý a Táňa Pauhofová ( která se tu koupe nahá ve škopku). Herecký koncert všech zúčastněných ikdyž vyprávění je pomalé, melancholické posmutnělé. ()

kaze

Musím tento film len pochváliť, nič iné mi neostáva. Mne sa to veľmi páčilo. Veľmi pekne vykreslené postavy. Konečne poriadny slovenský film. ()

mls

Pre mňa najlepší slovenský film od rozdelenia, ale aj tak to bolo až príliš "slovenské", na to aby to mohlo byť niečo viac. České filmy majú stále väčsiu poetiku. Herecké výkony sú na doteraz zvyknutý štandart výjnimočné, hlavne Kassai hrá vynikajúco, no aby sme z toho mali plnohodnotný zážitok musli by sme sa lepšie vcítiť do role hlavnej predstavitelky a to sa mne bohužial nepodarilo. Rozhodne je to však dobrý začiatok a výzva do budúcnosti. ()

dogma97

Myslím, že existuje spousta lepších filmů na téma "lolitka čeří stojaté vody". Btw trochu mě zmátlo, že sedmnáctiletá Valentína až v tomto věku zažívá první menstruaci. Nebo jí má být méně? Těch 17 jsem našel v jedné recenzi. // Značný rozpor mezi nabubřelým oficiálním textem distributora a všedností vlastního filmu. 50% ()

DadysGirl

Krása... Skvělé herecké výkony, dobrý děj, krásná kamera... Opravdu kruté radosti... A Táňa je naprosto dokonalá a nádherná... ()

dwbmb

Na to, že je film plný debutů (přinejmenším v kategorii hraného celovečerního filmu), je až překvapivě dobrý. Jasně, není to pro fanoušky Michaela Baye, ale zároveň si to nehraje na nějaké umělecké veledílo. Tím chci říct, že to má pointu, děj, zápletku i vyvrcholení, vše rovnoměrně rozložené celou stopáží. Transformeři tam žádní nevybuchují, ale nuda to není. Kouká se na to hezky. --- P.S. Díky jedné scéně si dokážu představit, že je tenhle film must-see pro fanoušky tehdy cca 18 leté Táňy Pauhofové, if you know what I mean... ()

PeterJon

Skvelý film. Milan Mikulčík výborne stvárnil postavu koktavca. Výber postáv je celkovo veľmi dobrý, skvelé výkony tiež Táňa Pauhofová, Ondřej Vetchý, Ady Hajdu a Csongor Kassai. ()

Pitryx

Spíše tragické než komické. To pana Haas svou dceru zatloukal lépe a rozhodně kolem toho bylo více legrace. Ani jednou jsem neusnul, což mne překvapilo, protože to bylo celé trošku pomalejší. Dá se vlastně říci, že mne to i trochu bavilo. ()

DearS

Film, na který jsem byla zvědavá a držela mu palce kvůli sympatickému hereckému osazenstvu, mi v kině „utekl jako voda“ a často jsem se (nejen já) i zasmála. Jenže po jeho skončení se mi o něm vůbec nechtělo přemýšlet, natož abych se k jeho hrdinům chtěla někdy vrátit. Což je u filmu tohoto typu (do určité společnosti se zaběhanými pravidly a vztahy vstoupí „rušivý element“ a rozvíří stojaté vody, přičemž se leccos a leckdo odhalí – obrazně řečeno) dost podstatná závada. ()

seba

Velmi příjemné slovenské překvapení okořeněné Ondrou Vetchým. Atmosféru maloměsta, kde každý s každým něco má, ale vlastně jsou všichni kamarádi, rozčeří Táňa Pauhofová jako dcera váženého občana. A vztahy se začnou kroutit. Výborné. ()

Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc

Slovenská zlatá šedesátá a ještě něco navíc