Nebe existuje

• USA Heaven Is for Real (více)

Film natočený na motivy bestselleru ze špičky žebříčku deníku New York Times, Nebe existuje, vypráví skutečný příběh otce z malého města, jenž musí nalézt odvahu a víru, aby se se světem podělil o synův výjimečný zážitek, který mu změnil život. Na Cenu Akademie® nominovaný Greg Kinnear (Nejlepší herec ve vedlejší roli – Lepší už to nebude, 1997) se představuje v roli Todda Burpa, jehož syn Colton tvrdí, že ve chvíli, kdy se ocitl na pokraji smrti, navštívil nebe. Colton podrobnosti ze své neskutečné cesty popisuje s dětskou nevinností a se samozřejmostí vypráví o věcech, které se staly před jeho narozením... O věcech, které nemohl vědět. (Bontonfilm)

Pierre

Knihu znám a její příběh mě velmi oslovil. Ovšem, to samé nemohu říct o filmovém zpracování. Nemám rád tento americký cool styl církve a u scén v kostele jsem pochyboval o tom, zda to tvůrci myslí úplně vážně. Celkově je tento film prostě hrozně nechutně americký. Což souvisí i s tím, že se svou plytkost snaží zkarývat citovým vydíraním a barevným vizuálem. Když si to ale rozebereme, poznáme jak na spousta věcí hledí hrozně naivně. Už jenom ta představa nebe, která je jak z animované pohádky. Dále stojí za to se podrobněji pozastavit nad zmateným střihem. Jedna z nejdůležitějších chvil celého příběhu je třeba poskládaná takhle: Rodinna je na výletě, děti si pohladit hada STŘIH dětí zvrací v hotelu STŘIH Coltonovi je blbě STŘIH nemocnice. Pak maminka Coltona prosí přátelé, aby se za něho modlili. Za chvíli je scéna, kde se Colton probudí a chce si pohladit hada z výletu STŘIH Tak jsou zase u něho vtom jakémsi pralese, ale já jsem vůbec nevěděl, jestli je to flashback či co.A hlavně to Coltonovo onemocnění, tam prostě nemělo být odbito pár prostřihy. Vždyť to bylo duležité. Co nadělám. Dvě hvězdy především za kostru která zůstala z toho pravdivého příběhu. Jinak to je nepovedený film. ()

kaylin

Nejsem věřící člověk a nechápu, proč je z tohohle tak velký příběh. Ano, jsou zde momenty, kdy se skutečně zdá, že ten kluk ví něco víc, než by vědět měl. Na druhou stranu je to výpověď filmu a výpověď otce malého chlapce. I když je to podle skutečné události, jsem až příliš velký skeptik, aby mě tohle ohromilo. Herecké výkony jsou fajn, kluk je skvělý a Grega mám prostě rád, ale film mě nijak nechytnul. Prostě další skvělý film pro věřící bratry a sestry. ()

runner85

Presne takto si predstavujem komorný film o náboženstve. Milo, jednoducho a príjemne podaný príbeh jedného chlapca ktorý sa na malý moment ocitol v nebi. Akurát sa čudujem, že to ma tak veľké percentá, predsa len takýto film zožnie plno negatívnej kritiky. ()

hygienik

Ja vám neviem, kniha bola v pohode, hoci to samozrejme bola kresťanská agitka. Ale film bol gýčový a vďaka Coltonovi a priznajme si aj hereckým výkonom jeho rodičov afektovaný. To, čo som na papieri akceptoval, som obrazovke nezožral. ()

Aljak

Je mi jasné, že mnohým neveriacim ľuďom bude tento silne kresťanský film asi proti srsti - čo sa do veľkej miery odrazí aj na ich hodnotení. Tiež mám z toho zmiešané pocity, lebo toto bolo fakt miestami naozaj za hranicou únosnosti. Ale asi to bol aj cieľ v tohto filmu - vyvolať pochybnosť a podporiť (ne)vieru v zázraky. Možno keby z tej celej nadpozemskej atmosféry trochu ubrali, malo by to oveľa väčší dosah a asi aj divácke uznanie. Ale je mi jasné, že v tomto si žiadny ústupok nemohli dovoliť odpustiť. Samozrejme, to je len môj subjektívny pohľad. Čo sa ale spracovania týka, tak to bolo vcelku vydarené, dokonca aj postavy zaujali a herecké výkony boli dosť na úrovní. Takže za mňa 3 hviezdičky plné (ne)dôvery. ()

kaposlav odpad!

Tak toto radšej nebudem komentovať, lebo by som urazil duševne chorých ľudí. Hlavné je, že to bolo podla skutočnej udalosti. Ale vážne sa to stalo :) ()

Streeper

Tenhle film má rozhodně co nabídnout. Už jen, že je to natočené podle skutečné události je pro mě neuvěřitelné. Začátek filmu je trochu nudný, trpělivě jsem ale očekávala, co se bude dít a dočkala jsem se neuvěřitelného vyprávění, jak vlastně vypadá nebe. Po skončení filmu jsem neodolala a hned jsem začala hledat další příběhy dětí a lidí, kteří popisují nebe a je to vážně neuvěřitelné, ale popisy se shodují na každý detail. Takže tenhle film Vám dá brouka do hlavy, ale rozhodně stojí za to se na něj podívat ať už jste věřící nebo ne. ()

Juto

Bez ohľadu na nedostatky filmu, predstavuje neuveriteľný príbeh s dôverčivou, prístupnou nevinnosťou, ktorú mu možno závidieť. 6/10 ()

sator

Krásná ukázka zbytečnosti náboženství. Boha totiž žádné nedokáže obsáhnout....a často také ani nechce... A možná je to o tom víc naslouchat dětem... "Vyříidte všem že nejsou sami..." ()

otík

Jsem věřící, přesto byla hlavně první polovina filmu pro mně těžkým podíváním. Naštěstí druhá polovina a hlavně závěr přinese i trochu milejšího hlavního hrdinu a hlavně konečně začne přemýšlet tak, jak by to asi věřící divák čekal. Pro nevěřící tento film není, ať se na něj nedívají. ()

Motinski

Samozrejme, miestami možete očakávať útoky na city, no pri takýchto filmoch s tým už treba dopredu rátať. Nebo existuje ajtak nie je len o dojatí. Vlastne sa tu celkom príjemne a jednoducho rozpráva  obyčajný príbeh o veľmi silnej udalosti, bez ohľadu na to či ste veriaci alebo nie. Greg Kinnear je našťastie aj celkom dobrý herec (na rozdiel od ostatných), a všetko plynie tak nejak bez problémov. Kebyže film dostane lepšieho režiséra, možno dvoch, troch kvalitných hercov, mohlo isť o celkom hodnotný počin. ()

puleček

WTF I just saw? Podle traileru to vypadalo na nějaké polemizování o existenci Boží/nebeské. Fakt velice zajimavé téma, které by se mohlo docela slušně rozjet, ale ten rozjezd tam prostě nepřijde. Tohleto jsem prostě a jednoduše nepochopil. Vlastně ani nevím co tím chtěli tvůrci říct. "*" je za madam Kelly Reilly, protože je to opravdu nevydaný exemplář, který by chtěl mít leckterý chlap doma. Vlastně ona byla možná ten hlavní důvod proč jsem to dokoukal do konca. ()

Pavlínka9

Hodně důležitý pro ty, kteří v Něho věří, hodně zvláštní pro ty, kteří věří v NĚCO jiného...Nerada se k těmto filmům vyjadřuju...Má to své kouzlo, je to ale na druhou stranu, ano, dá se říct, fanatické, ale myslím si, že ještě v úměrné míře, ale určitý tahoun tam je...Film není ani o tom malém klukovi, ale o dospělém muži, který se na základě zkušeností malého kluka pere s tím, jak je to tedy s jeho vlastní vírou...Greg Kinnear byl hodně důvěryhodný, jeho žena pro mě byla na pěst a malý sy mi byl silně proti srsti...3* jsem si rozmýšlela, ale je to ta slabší varianta...Tohle není na jediný zápis komentáře, ale na obrovskou diskuzi.... ()

Mishqo

40% ... V jednom momente ma to nachvíľu dostalo, ale inak je to len obyčajný prvoplánový sentimentálny náboženský blábol. A možno že by mi obsah ani tak nevadil, nebyť toho do-oči-bijúceho spracovania. ()

Marrdaa odpad!

OMG ! Pambíčkářský průjem nekřesťanských rozměrů. Ta zrzka si prostě nevybere roli v dobrym filmu... ()

KoRner

Ako agnostika ma celkom zaujala myšlienka a aj spracovanie nie je až také vlezdoprdelkové ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Zadrhne sa to až v rozvinutí príbehu, kde každý sa stará do toho, čo by ho vôbec nemalo trápiť. Vlastne sa tam nič poriadne neudeje a celý film tam iba behá vyškerený chlapec, dostávajúc všetkých okolo do rozpakov. Škoda, takej kočke ako Kelly Reilly som prial konečne väčšiu výzvu než len nemastnú-neslanú skoro drámu. ()