Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (Cinemart)

dee-key

Životopisné snímky mají tu nevýhodu, že pokud ten člověk, o kterém to je, neměl dostatečně zajímavý život, film bude stát za starou upírskou Bellu. Na(ne)štěstí život nejchytřejšího pána, který je bohužel vězněm ve vlastním těle, byl poměrně zajímavý a rozhodně bych ho nedehonestoval na pouhopouhé romantické drama. Ač já, zapřísáhlý romantik, musím přiznat že jsem byl trochu dojatý. Nezlomnost profesora, ale rovněž, a to bych zdůraznil, jeho ženy, je skutečnou inspirací. Kromě příběhu může film nabídnout opravdu krásnou ukázku Eddieho herectví a pěkný tklivý soundtrack. Tam ovšem výčet končí. Není to žádný zázrak, ale rozhodě stojí za vidění. ()

GILLWANDER

Fanúšikovia Stephena Hawkinga sú určite sklamaní. Vo filme sa neriešil jeho geniálny vzrast ale ľúbostná seansa, ktorá nie každému padne vo prospech. Občas sa jedno oko producentské prižmurilo a ponúkol nám film aj čosi zo Stephenovej rannej a neskoršej tvorby. Žiaľ iba málinko. Ale pre skalných fanúšikov romantických "dojákov" určite veľký boom, po ktorom nejedná dievčina odpadáva so slovami: "To je tak milé a zároveň kruté...". Ale nájde sa aj mužské zastúpenie, čo si z filmu niečo odnesie. Do užšej skupinky patrím aj ja, keďže film Theory of Everything považujem za dosť silný a emotívne presvedčivý. Nebudem sa zbytočne rozpisovať a zhrniem všetky dostupné pozitíva dokopy. Herecky famózne zahrané čo sa týka hlavného herca, ktorý do toho vložil všetko. Zahrať postupného mrzáka a génia v jednom tele si žiada pevné nervy a ctižiadostivosť, ak to tak možem nazvať. Hudba dobrá, scenár ušiel s pár chybami a réžia dostatočne vyhovujúca, i keď to nie je žiadna výhra. Dej sa nevlečie a ponúka nám iba to, čo o Hawkingovi potrebujeme vedieť. Samozrejme o jeho osobnom živote. Pre mňa jeden z najlepších filmov uplynulého roka. 80% ()

Linda.csfd

Celý den nad tím přemýšlím, ale já to nedokážu okomentovat. Stephen Hawking je naprosto výjimečný člověk. Nadčlověk s neuvěřitelným mozkem a obrovským srdcem a smyslem pro humor. Nevím, jestli i tento film je výjimečný, ale protože je o Stephenovi, tak vlastně musí být. ()

dyfur

.....dobre zahrané...ale ..veď je to notoricky známe,akurát prerozprávané ...sfilmované,aby niekto získal Oskara..áno toto je film s minimálne nomináciou na Oskara-hmm....ale zaujíma mňa to ? ...ozaj nie.... ()

berusche

"Tak se dobře podívej, mámo, co dokonalého jsme stvořili." Tím mě scénárista usadil a na závěr jsem si hezky mile poplakala a vypálila to tak do plných. (ten oscar hřeje v kapse zaslouženě, jen co je pravda) ()

TheDon

Velice silnej a dojemnej příběh o člověku,kterej používá víc než deset procent kapacity svýho mozku. Ale za všechno se platí a tak mother nature dává Stívnovi pěkně zabrat. Jenže jeho vůle žít je nezdolná a i přes diagnózu, která mu neměla dát víc než dva roky života, bojuje už víc než padesát let a nutno říct, že svůj boj ještě nevzdal. Po právu oceněnej Eddie Redmayne. Obdivuhodnej výkon a obdivuhodnej život. Plná palba. Neuvěřitelný. 100% ()

Jigy

Jako životopisný film bych to zařadil do průměru. Sice se zde jedná o vyjímečnou osobnost světové vědy s velmi těžkým osudem, ale filmově se o žádný zázrak nejedná. Film ničím nepřekvapí a nevykolejí ze zajetých kolejí. Jediné co musím vyzdvihnout je výkon Eddieho Redmeyna, který se do postavy Hawkinga vžil neskutečným způsobem a jeho postižení vystihl ve výkonu vhodného na všechny ocenění. Jeho výkon oceňuji o to víc, že mám podobně postiženého kamaráda a vím jak se člověk se sníženou motorikou a komunikační schopností chová. Vážně klobouk dolů. ()

applause

Nevím proč, ale přes veškeré pozitivní ohlasy jsem byla z filmu zklamaná. Chápu a obdivuji Stephena Hawkinga, čím vším si musel přejít a co všechno překonat, ale i přes to všechno s ním nesympatizuji. ()

easaque

tak tu mám zase srovnávací komentář k filmům Teorie všeho a Hawking. Viděl jsem nejdříve novější a až posléze starší, což asi má na výsledný verdikt vliv. Filmová verze má oproti televizní širší záběr na celý život vědce a proto na mě působila komplexněji. Taky vizuální stránka je zajímavější a poutavější než u staršího Hawkinga, kde mě štvala kamera, která se asi snaží působil víc dokumentaristicky. Největším mínusem BBC verze je u mě styl vyprávění a jeho zbytečné odborné vysvětlování, z kterého jsem neměl opravdu nic. Ve výsledku jsem vlastně ve starším provedení nenašel nic, co bych mohl vyzdvihnout - možná jen, že se víc blíží skutečným událostem. Ale to mi nevadilo a rozhodně doporučuji spíš Teorii všeho, která je jednoduše koukatelnější a pro široké masy :-) Teorie všeho ode mě dostane slabší 4 hvězdy. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

Aljak

Nečakal som veru, že ma to až tak chytí, no musím uznať, že napokon ma to výrazne zaujalo a celý ten fascinujúci príbeh Stephena Hawkinga bol podaný svižne, dramaticky a pútavo. Životopisné filmy na mňa často pôsobia miestami dosť monotónne, avšak tu som taký dojem nenadobudol snáď ani raz. Dokonca som mal počas sledovania filmu viacero krát slzy na krajíčku - najprv pri tom keď sa objavila u Stephena to prekliate ochorenie a potom pri neuveriteľnej oddanosti Jane. Samotný fyzikálno-vedecký aspekt filmu ma vlastne nezaujímal, takže som bol rád, že toto bolo v príbehu zahrnuté len stručne. A na záver obrovská poklona pre Eddieho Redmayna, ktorý zahral túto rolu dokonalo hodnoverne a keď už takýto výkon nebude odmenený Oscarom, tak potom už naozaj neviem. ()

M.i.k.e

co se životopisů týká,patřím mezi konzervativce a nemám moc rád experimenty s formou a podobně a vždy mi spíš záleží na tom o kom se vypráví.Theory Of Everything mě tedy v tomhle ohledu potěšila,protože jednak jde o formálně naprosto standardní a ničím nevybočující životopis a druhak je tu postava Stephena Hawkinga,která prostě zajímavá je a ačkoliv mi Hawking nebyl neznámý,nic moc jsem o něm nevěděl.Je sice fakt,že se celá teorie mohla zaměřit víc přímo na něj,než na milostnou linku s jeho první ženou (popřípadě pak na její vnitřní boj sama se sebou),ale mě film bavil i tak.Z filmů nominovaných na oscara se sice nejdená o ten nejlepší,ale i díky...nebo hlavně díky fenomenálnímu Eddie Redmaynovi je tam zaslouženě...80% ()

Wiikii

Teorie všeho by měl být snímek, který pojednává o životě Stephena Hawkinga, co dokázal, jak k tomu dospěl, ale režisér to vzal za jiný konec a udělal z Teorie všeho romantický příběh kde Hawking hraje nejednou druhé housle .. Což nakonec ani tolik nevadí, protože atmosféra filmu je hodně vysoko a dívá se na to velmi dobře. Plus Eddie Redmayne ztvárňuje Hawkinga neuvěřitelně dobře. .... HODNOCENÍ: 85% (4*) ()

Necron

- Profesore Hawkingu, říkal jste, že nevěříte v Boha. Máte životní filozofii, která vám pomáhá? - Je jasné, že jsme jen vyspělejší druh primátů na malé planetě obíhající okolo průměrné hvězdy, na okrajové části jedné ze stovek miliard galaxií. Ale od úsvitu civilizace lidé touží po porozumění základnímu uspořádání světa. Na podmínkách hranic vesmíru musí být něco velmi výjimečného. A co může být výjimečnějšího než žádná hranice? Neměla by existovat žádná hranice lidského úsilí. Každý jsme jiný. Jakkoli zlý může vypadat život, vždy existuje něco, co můžete dělat a také v tom uspět. Dokud existuje život, existuje i naděje. ()

Lischai

Meh. Eddie Redmayne je na tomhle filmu to nejlepší a předvádí famózní výkon, za který toho Oscara fakt zasloužil. Bohužel zbytek filmu je nahlouplá limonáda ještě prázdnější než Imitation Game - a už ta byla velké zklamání. Pokud chcete vidět, jak se dva zamilují na první pohled a tančí na mostě plném lampiónů, zatímco pod nimi projíždí gondoly, tak směle kupředu - mně připadlo, že to ošklivě kazí potenciálně zajímavý životní příběh Hawkinga. Jediný fakt upřímný a dobrý moment je v závěru, když Hawking zvedá tužku (až uvidíte, pochopíte), a to mi připadne málo. ()

ProNotor

Asi nebudu první, kdo si myslí, že to bylo až moc romantické, ale nicméně musím uznat, že i přes potok slz jsem se poněkud obohatil na duchu. Život je někdy dost krutý, ale když máme pro co žít, stane se snesitelným. První film o Stephenu Hawkingovi, který jsem doposud viděl a zřejmě budu v tomto pokračovat, protože 123 minut uteklo jako 2 hodiny a nesmírně jsem se bavil. Doufám, že i jeho další filmy jsou takto obohacující a budou mě stejně bavit jako tento snímek. ()

kaposlav

Slabý, dlhý a nudný film o Hawkingovi. To čo ukázali a povedali v tomto 123 minútovom filme by zmestili pohodlne do 30 minútového dokumentárneho filmu. Vlastne aj omnoho viac. Výpovedna hodnote filmu su 2*. Nudil som sa. ()

MartinNDL

A víte co? Já na vás kašlu. Už jsem otrávenej z týhle společnosti, kde každej na každýho sere, jenom se hrabe, lže, ubližuje. "Loď jde ke dnu, každej sám za sebe." Nasrat! Při tý zahradní akci, jak se narodí třetí dítě a všichni přítomní ve filmu (včetně dvou lidí u mé televize) začnou spekulovat, čí je vlastně to dítě, jsem si řekl "dost". Svět potřebuje vzory, pozitivní a nechybující postavy, oběti. Jako by už nikdo nechtěl koukat na přímý, romantický filmy, protože nevěří v podobný příběhy. A nejde o nic jinýho než o ztrátu víry. Sice to není úplně pravda a fér, ale averze vůči Teorii všeho znamená mít problém s křesťanstvím. A všimli jste si mimochodem, že i když Eddie Redmayne podává naprosto dokonalý výkon, je to hlavně příběh o Jane Hawkingové? A to je dobře. ()

Figu

Zajímavý životopis o jednom vyzáblém kosmologovi s velmi vzácnou nemocí. Absolutně se nedivím sošce Oscárka, kterou si Eddie Redmayne svým výkonem zcela zasloužil, to smekám! Dál mě hodně zaujali tehdejší doktoři své doby, kteří Stephanovi předpověděli dva roky života a ono ne-e. Opravdu by si mohli podat přihlášku k Dr. Sojovi a MuDr. Líčovi do Nemocnice na kraji vesnice. Co mi chybělo, tak bylo daleko větší a hlubší procítění emocí, které by takový trhák měl mít. Proto možná za tři hvězdy. 60% ()

Nifgai

Moc jsem se na tento film těšila a jsem velmi spokojená. Eddie Redmayne si rozhodně toho Oskara zasloužil! Nejhorší na tom bylo to, že člověk ví, že přežije, ale i tak se děsí co přijde a jak to zvládne. To na celém filmu bylo asi nejúžasnější. ()

Streeper

I když film celkově není úplně dokonalý a pár chybiček by se našlo, tak herecké výkony to naprosto vytáhnou až na vrchol. Eddie Redmayne předvedl vynikající herecký výkon a jsem si jistá, že role Stephena Hawkinga se bude brát jako jeho průlomová a pro zatím nejlepší. Felicity Jones mě hodně a příjemně překvapila. U filmu jsem se zasmála i pobrečela ale atmosféra filmu je tak krásná a všechno prožíváte s herci, že jsem nemohla dát jinak než plný počet hvězd. Nádherný film, který jsem si užila od začátku do konce. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)