Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

Alien220

Skutečně důstojné pojetí života jednoho velkého muže podpořené epickou hudbou. Není co namítat ani vytýkat. Ke konci filmu vám nezbyde než smeknout před oběma lidmi a jejich velikostí. Nicméně není to Howardova Beautiful Mind, proto 4*. :) ()

Nethar

Zromantizovaný příběh Stephena Hawkinga, který balí všechny okolo, i když už hýbe jenom prstem. Ať už byli naše kosmologické spory v minulosti jakékoliv, je to za námi, rovnice jsou dopočítány, tenhle film mu je ke cti. Eddie Redmayne je výborný, Oskar je zasloužený - tenhle herec je výborný a předsvědčil jsem se o tom už u Pílířů Země či Bídníků, takže mě to vůbec nepřekvapilo. ()

filipvrbik

Eddie Redmayne!!!! Jako prof. Stevena Hawkinga samozřejmě znám, ale to co dokázal Eddie mě zvedlo ze židle. Kvalitní biografie s dokonalým Eddiem- zasloužený oscar- budu sledovat další kariéru velmi bedlivě (Jupiter vychází) 95% (Eddie 100%) ()

NJD

Jestli někdo čekal film plný duchaplných debat o fyzice, tak musí být samozřejmě zklamán. Ovšem je potřeba zdůraznit, že předlohou pro film je kniha, kterou nenapsal Hawking, ale jeho žena. Proto se ani tak moc nedovíme o jeho velkých myšlenkách jako spíš o tom, jak se společně se svou ženou vyrovnávali s jejich lidským osudem. A pokud je divák tenhle základní fakt schopný přijmout, potom už mu nic nebraní, aby si film maximálně užil. Já jsem sice trochu váhal, jestli dát plnej počet nebo jenom čtyři, ale famózní výkon Eddieho Redmaynea mi moje rozhodování nakonec hodně ulehčil. ()

Garch

Vědecky vzato, jaká je pravděpodobnost, že se tak bystrý člověk narodí ve správné době a na místě, kde může svůj talent rozvinout? Jaká je pravděpodobnost, že nalezne tak úžasnou ženu a spřízněnou duši? Jaká je pravděpodobnost, že mnohonásobně překoná možnost dožití, při svém postižení? Jaká je pravděpodobnost, že tohle a ještě mnohem víc lze skvěle natočit, téměř jako romanci, která vůbec není plytká? ...? ()

Movie Gourmet

Na filmovém zpracování životního osudu Stephena Hawkinga se mi líbil herecký výkon Eddie(ho) Redmayne(a), který tohoto věhlasného fyzika ztvárnil více než přesvědčivě. Dále mě film zaujal hlavně svou filmovou hudbou v podání Jóhann(a) Jóhannsson(a). Jedná se o snímek nadprůměrné kvality i nejen díky těmto přednostem. Verdikt: 3 a 1/2* a 75-80 %. ()

Santino7

Pekný príbeh, hromada romantiky, k tomu kúsočky fyziky. No a Eddie Redmayne! Najžiarivejší článok celej tejto mozaiky. Po menej známej (no pomerne vydarenej) historickej mini-sérii Piliere Zeme môj ešte len dovedna druhý stret s týmto hercom, a už teraz môžem potvrdiť to, čo sa už ostatne všeobecne vie - Eddie bude jedným z lídrov nastupujúcej generácie hercov, je totižto ako stvorený pre postavy čudákov a komplikovaných postáv celkovo. Nuž a k samotnému filmu už snáď len toľko, že nakoľko mi fyzika ako taká takmer nič nevraví, romantickú zložku taktiež nijak špeciálne nevyhľadávam, tentoraz to bolo nakombinované veľmi príjemne (zaujímavý mix dojemných i úsmevných pasáží) a film vo mne v konečnom dôsledku zanechal dosť dobrý celkový dojem. 80% ()

cesky_hrac

Od tohoto snímku jsem očekával hodně. Myslím si, že jsem měl tento film radši vynechat. Udělal bych dobře. Ale já jsem tento film zhlédl. Jsem hodně naštvaný. Ptáte se proč? Já vám to řeknu. Jsem rozčílený proto, že jsem ztrávil skoro dvě hodiny zbytečně u tohoto snímku. Mohl jsem ten čas investovat jinam ale to je už jedno. Když jsem ho přece ,,přežil" tak sem napíši své pocity, které jsem u tohoto filmu zažil: žádné. Film ,,D Téory of Evryfing" mě nechal chladným. Možná jsem sem tam zasmál..ale to je bohužel vše. Film mi připadal jako velký dort, který vypadá dobře ale chutná jako lejno. Ehm. Snad jsem se vyjádřil jasně. Tak teď hodnocení! Dávám 4,5/10. ()

WayDott

Stephen Hawking mi byl sympatický už z teorie velkého třesku. Tento film mě naprosto odzbrojil. Mladý nadějný vědec a vše se začně sr.t, když se mu nejvíc daří. Za velké podpory ženy a dětí překonal nelítostný osud. No asi jsem až moc velká cíťa, film mě rozbulel... ()

TwoFace

Nevzpomenu si, kdy mě naposledy nějaký film vzal na tak emocionální horskou dráhu jako The Theory of Everything. Géniové jako byl Stephen Hawking se rodí jednou za sto let a jeho život je neuvěřitelně zajímavý a inspirativní. Myslím, že toto se filmu podařilo ztvárnit a předat skvěle. Eddie Redmayne je zde neskutečný, roli geniálního Hawkinga ztvárnil nepřekonatelně a bezesporu jde o jeden z nejlepších hereckých výkonů všech dob. Mnohem víc, než jsem čekal, se film soustředí na jeho ženu Jane, kterou rovněž úžasně zahrála má oblíbená Felicity Jones, kterou je pokaždé radost sledovat. Nádherný film, jehož jediný nedostatek vidím v tom, že se velmi málo zabývá Hawkingovou vědeckou kariérou. ()

sedlo03

Mírné zklamání.Dalo se z toho vyždímat trochu víc, hlavně po scénaristické stránce, jelikož herecké výkony byly perfektní. Super soundtrack a závěrečná scéna. 'While there's life, there is hope'. ()

andio

Z Eddieho Redmaynea se vyklubal skvělej herec! Před tímto filmem jsem ho moc nemusel, ale teď začínám o svém předchozím názoru pochybovat. Zahrát vyvíjející se ALS a stále větší neschopnost normálního života, v kontrastu s neustávajícím optimismem a chutí žít, považuji za jeden z nejlepších hereckých výkonů, co jsem doposud viděl. Stephen Hawking je mým dlouholetým hrdinou a každý, kdo inklinuje alespoň malinko k vědě, ho musí zbožňovat. Hawking patří mezi bodré, zábavné a hlavně lidské génie, podobně jako například Feynman. Také bych do této skupinky svých hrdinů zařadil Tolkiena, kterého, nehledě na naprostou odlišnost oborů, uznávám obdobně. A i když se film spíš než čemukoliv vědeckému věnuje obtížnostem běžného života a hlavně Hawkingově manželce (v podání krásné Felicity Jones), nemůžu nebýt nadšený. Alespoň je to lidštější a běžnému publiku to zobrazuje mnohem snazší náhled do života jednoho z největších velikánů naší doby. 10/10 ()

Nolanofil

Tie 3* sú naozaj len o chlp. Rozhodne sa to dalo natočiť zaujímavejšie, nakoĺko Hawkingov život je zaujímavý, hlavne vďaka jeho chorobe. Nudna scéna strieda menej nudnú, miestami zaujimavú. Hlavny herci vynikajúci. Felicity Jones sa strašne podobá na Scarllet Johanson. ()

Dunadan

Priznám sa, že nepoznám Stephena Hawkinga tak dobre, ako by som možno chcel, takže nemôžem posúdiť, nakoľko sa film drží skutočných udalostí. Čo sa však týka hercov v hlavných úlohách, musím uznať, že Eddie Redmayne zahral Hawkinga skvostne a už chápem, prečo si sošku za najlepšieho herca v hlavnej úlohe neodniesol Keaton (bol však tiež úžasný). Krásna a verná Felicity Jones, ktorú neodradili ani rôzne choroby jej partnera, si ma dokonale získala. Som si istý, že iba veľmi málo ľudí dokáže skutočne pochopiť, čoho všetkého sa musela Jane (Jones) vo svojom živote vzdať. Chémiu medzi ústrednými postavami je cítiť na kilometre ďaleko a funguje ako perfektne namazaný stroj. The Theory of Everything disponuje krásnym farebným vizuálom a dvojhodinová stopáž ubehne až nechutne rýchlo. Hudba od Jóhanna Jóhannssona (až doteraz vo mne žiadna z jeho tvorieb nezanechala taký dojem ako teraz) krásne dotvára celkové dianie a priam až kúzelnú atmosféru snímky. Aj keď životopisné drámy veľmi nevyhľadávam, tak som nesmierne rád, že som sa k tomuto kúsku dostal. Každopádne, tento inšpiratívny príbeh by si mali pozrieť všetci fanúšikovia žánru, ale rovnako aj ľudia, ktorí chcú iba zabiť čas kvalitným filmom, pretože tento ním naozaj je. ()

Barbuchas

Laciná telenovena, která se to snaží uhrát na srdcervoucí příběh postiženýho člověka.. Film hraje na city a hází jedno klišé za druhým, až je to nechutný.. ()

Dejvi21

Hlavní problém filmu tkví v tom, že se příběh o Stephenu Hawkingovi skutečně, jak mnozí píší, prezenetuje jako romantické drama o lásce dvou lidi, která dokáže zázraky a překoná nemožné. No a když pak dojde asi 20 minut před koncem k rozvodu, načež jsou všichni prezentováni jako strašně šťastní, vznikne z toho takový kočkopes. Ano, i takové věci patří k životu, přeci si tvůrci nebudou vymýšlet, ale možná by to pak chtělo méně romantiky a více životopisu. Něco pro zlepšení časové orientace diváka by taky neuškodilo. Když se Jane ptá Stephena, jak že dlouho už to jsou vlastně spolu, diváka by asi nepřekvapilo žádné číslo. Na druhou stranu je to film plný krásných momentů a skvělých hereckých výkonů, pro které rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)