Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

jessic

Klasický hollywoodský životopisný snímek s fenomenálním výkonem Eddie Redamyena. Osud a život Stephena Hawkinga by mě zajímal, méně mě zajímají jeho milostné peripetie z pera je manželky. A bohužel o Howhigna zde jde až v minimálně druhé řadě. ()

tomino28

Stephen Hawking je génius, a stejně geniálně se ho povedlo ztvárnit Eddiemu Redmaynemu. To je bezpochyby výkon hoden Oscara. Především díky němu si casting zaslouží jedničku. Samotný film výrazně těží z předlohy a i přes občasné záchvěvy emocí jsem čekal hlubší ponoření do Hawkingovy mysli, místo toho se nám dostává spíše příběhu ve vztahové rovině. Po čase snímek zřejmě zapadne mezi nespočet dalších životopisných portrétů, což je věčná škoda. ()

RomaS

Ikdyž tomu hodnocení neodpovídá, byl pro mě tento film zklamáním. Očakával jsem, že životní cesta toho génia dnešní doby bude vykreslená ve stejném poměru s tím co v životě dokázal a s jakým handicapem musel celou dobu bojovat. Miska vah se ale jednoznačně soustředila pouze na jeho život a když budu ještě přísnější, spíše na příkoří jeho neuvěřitelně obětavé ženy, která toho musela v životě hodně zkousnout. Nicméně úžasné herecké duo s velmi citlivě podaným příběhem a skvělým hudebním podkresem z toho vytvořili nezapomenutelnou podívanou. ()

Cazzysvjet

95% . Fakt mně to vzalo u srdíčka. To že je to sem tam krapet nedotažené ignoruju, hold 50 let nezmáčkneš do dvou hodin ani gravitací černé díry... Tak připravit kapesníčky a šup na to. ()

RyxiraAmy

Jo, v podstatě to, co jsem očekávala. Některé scény byly fakt dojemné, ale slzy se nedostavily a že jsem v poslední době docela cíťa... čím to asi bude? Je to nalajnované až do posledního písmenka, žádná změna, žádný neočekávaný zvrat... prostě nic. Ano, scénář se držel skutečnosti, ano, nemohli si tam jen tak vymyslet vesmírný výbuch nebo co já vím, ale stejně... Jane obětavá, Jane laskavá... bla bla bla... prostě tak trochu nuda. Po řemeslné stránce a stránce herecké ale není co vytknout (Eddie Redmayne!). ()

marrrrian

Životopisné filmy dosť nemusím, no vzhľadom k téme som spravil výnimku. Kým som to nevidel, Oscara za hlavnú rolu som považoval skôr za poklonu samotnému Hawkingovi, než hlavnému hercovi. Po zhliadnutí som sa ale s udelením ocenenia plne stotožnil (čo je u mňa ďalšia výnimka) a navyše som ostal naozaj naplnený ako filmovým zážitkom, tak životným príbehom človeka, o ktorom ešte určite pár snímkov vznikne. Výborný film, v ktorom je napínavé aj písanie vzorcov na tabuľu a v ktorom je kladený dôraz na ľudské hodnoty, bez ktorých by to človek s takýmto postihnutím mal ešte omnoho tažšie. Výborne strávené dve hodiny času. ()

Olbi

Velmi inspirující životní příběh,který by neměl šanci bez svaté Jane.Eddie to zahrál velmi přesvědčivě,bez nějakého slintání,z čehož jsem měl obavy.Závěr? "Podívej co jsme dokázali".Klobouk dolů Stephene! ()

The_Misfit

Silný príbeh o živote britského fyzika Stephena Hawkinga. Obdivuhodné herecké výkony, predovšetkým čo sa týka hereckého obsadenia Hawkinga v prevedení Eddieho Redmaynea. ()

Kub21

Film,který byl pro někoho nepochopitelný se mi líbil.Probudil ve mě mnoho otázek.Děj byl založen na lásce,citech,bolesti.Můžeme se sami sebe zeptat uzdraví se Stephen Hawking?Kdo tomu věří,po tolika letech,už je mu přes sedmdesát let,osobně já v uzdravení nevěřím,ale každopádně mu to přeji z celého srdce.Jak krásný je život,stačí jen okamžik a je z něj utrpení.Člověk je na vrcholu a najednou stačí hloupý pohyb a jste na invalidním vozíku.Myšlenkou,která zazněla ve filmu se zabývám ještě dnes,jsem opravdu podlidé,existuje ještě jiná forma života v jiné galaxii? ()

rEooo

Film bol podla mňa na take 3 hviezdy ale pridávam 4tu pretože splodiť 3 deti, ked neviete sa ani pohnut, tak to je fakt umenie, klobúk dole pred tou ženou nerozumiem ako sa to da ale tak dobre. ()

andrewXx

Do tej doby pre mňa neznámy James Marsh natočil skutočne výnimočný film, ktorý ponúka všetky aspekty filmárskeho umenia v danom žánri na tanieri, pričom ich divák od začiatku konzumuje a cíti pri tom, že má dočinenia s niečim výnimočným. Film ktorému som sa dlho vyhýbal, pretože som mal pocit, že to bude pekelná nuda. Opak je pravdou a The Theory of Everything ukazuje výnimočné okamihy, emócie, morálne dilemy, podškrtnuté peknou hudbou, skvelým hereckým obsadením s celkovým vizuálom, ktorý tejto žánrovke sadol neskutočne dobre. To čo predvádza Eddie Redmayne v hlavnej úlohe je snáď neuveriteľné. Ak Leonardo DiCaprio dostal tento rok Oscara za The Revenanta, tak Eddie by ich mal dostať za tento film aspoň dvoch. Snímok by nemal obísť nikto, kto má filmy aspoň trošku rád, možno aj napriek tomu, že to nie je práve jeho žáner. Garantujem, že tu osloví niečo hádam každého. Tvorcom klobúk dolu a vďaka za zážitok. ()

esmoke

Životopisný příběh Jane Hawkingové, která si vzala Stephena Hawkinga. Natočen podle její autobiografické knihy, proto je téměř výhradně o milostném a manželském vztahu a všechno ostatní (věda, detaily o chorobě) je okrajové. Film ani úplně neodpovídá skutečnosti ani knize. Pokud někoho zajímá, jak Hawking přišel na své objevy, ve filmu se to nedozví. Je to jen série typicky hollywoodských zvratů, které se typicky pohádkově vyřeší, raději bych se podíval na pořádný dokument. (2D dabing) Rozpočet: $ 15 miliónů, Tržby: $ 123,726 miliónů. ()

Fuksinka

Jestli čekáte něco o Hakingově práci, pusťe si raději nějaký dokument. Tento film je skoro jenom o jeho vztahu se ženou. Balancuje na hraně přeslazené limonády na nedělní odpoledne. Naštěstí do tohoto žánru úplně nesklouzne. Samozřejmě je zde plno báječných herců a skvělých výkonů. Na mě to ale postrádalo nějaký náboj, šťávu, což je u dvouhodinového filmu nutnost. Ani vztah ústřední dvojice nejde dost do hloubky. Co se vlastně mezi Jane a Stephenem tak podělalo? Byla ona už natolik vyčerpaná, že nemohla dál, nebo za to prostě jenom mohla sličná ošetřovatelka? Bližší pohled na jejich každodenní život nedokázali nacpat ani do dvou hodin.----Rozhodně víc mi sedl televizní film Hawking s Benedictem Cumberbatchem, který se zabývá Hawkingovými studentskými léty a chození s Jane a skvěle to koření jeho teoriemi. Což je výborný akční prvek. Jo a má 90 min. ()

DmKK

Příběh o výjimečném a geniálním člověku se kterým se život nemazal. Přesto si ale za pomoci své oddané manželky dokázal v životě udržet relativní štěstí a stal se světoznámým. Jeho jméno je Stephen Hawking. Inspirativní a místy opravdu dojemné. Super film! :) ()

bonovox

Oscarový snímok so všetkými možnými klišé. Radmayne si Oscara určite zaslúži, len škoda nevyužitej šance natočiť plnohodnotnú poctu géniovi, akým určite Hawking je. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)