Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo. Byť by vám hravě vysvětlil nesrozumitelné zákonitosti fungování vesmíru, sám možná nechápe, jak je možné, že jeho vlastní život zachránila tak neobyčejná věc, jakou je láska. Příběh začíná v roce 1963, kdy má jednadvacetiletý Stephen Hawking, student kosmologie na Cambridge, našlápnuto ke skvělé budoucnosti. Spolužáci i profesoři ho naprosto zbožňují, stejně jako krásná Jane, která na téže škole studuje umění. On na oplátku zbožňuje ji. Když však v osobním i profesním životě stane na pomyslném vrcholu, zažije nemilosrdný pád. Doslova. Lékařské vyšetření po jednom z mnoha jeho „nešikovných" škobrtnutí vyřkne drsnou diagnózu – neléčitelné postupné ochrnutí nervového systému, které do dvou let ukončí smrt. Jenže Jane a Stephen se osudu vzepřou. Vezmou se a snaží se žít normální život. On si nemoc nepřipouští a dodělává si doktorát. Ona ho všemožně podporuje, často až za hranici sebeobětování. Čím víc se blíží předpokládaný konec, tím hektičtěji se oba snaží společně žít. (CinemArt)

deLaFere

V tomhle snímku je úžasný jen výkon Eddieho Redmayna, věřil bych mu, že je opravdu nemocný. Jinak se divák nedozví prakticky nic, ve filmu se toho děje opravdu minimum a o životě Hawkinga se toho příliš nedozvíme, škoda. ()

hrudka

Film na mě působil spíš jako pohádka, jakoby život s takto nemocným člověkem byl prostě sranda, čemuž nevěřím. Očekával bych, že to Hawkingova manželka bude mít po psychické stránce těžší. Mrzelo mě, že zajímavá pasáž o překonání sebe sama byla jen iluzí. Nerozumím, jaký měl smysl závěr filmu, který diváky vrátil na začátek. Možná se tím tvůrci chtěli přiblížit Hawkingově teorii... S výhradami se mi to ale docela líbilo, Redmayneův herecký výkon byl fakt dobrej, jenom si říkám, co nám tím chtěli vlastně říct. A proč ve filmu - nevím, jak v předloze - zamlčeli Hawkingovy sourozence? ()

Joppo88

Čakal som podstatne viac z diela Hawkinga a menej klišé situácii... Silný vplyv ženskej ruky - čo sa týka scenára... Nebolo to zlé, ale ani dobré... Spracovať nápadito nejaký životopis - zvlášť z oblasti teoretickej fyziky - je asi príliš ťažká téma... A tak milý nápad pohltila vlastná gravitácia z pera Jane Hawking.... ()

salamandrr

Silný životní příběh, velmi dobře spracován, zahrán i převyprávěn. Jen příběh mohl pokračovat až do současnosti a vysvětlit detaily vývoje Hawkingovi komunikace s okolním světem, bylo by to velmi zajímavé. ()

darkreider

Priznávam, že hviezdy naskakujú hlavne za príbeh, s ktorým asi filmári nemali veľkú prácu keď čerpali z knižky. Hodnotiť filmovú časť diela, išiel by som nižšie, pretože ma neuchvátili herci ani samotné pojatie, lenže Hawkingov príbeh je dostatočne silný a inšpirujúci, aby to potiahol sám. ()

UniqueNett

Nemůžu dostat z hlavy, jak perfektně a s noblesou to E. Redmayne zahrál. Už dlouho jsem nebyla hereckým výkonem tak okouzlena. Vlastně jsem ani pořádně nevnímala celý příběh, jen jsem sledovala, jak Redmayne exceluje. A byl to krásný zážitek! ()

Fat'Fatal

Já mám Hawkinga rád a přestože s jeho historií jsem dostatečně obeznámen i bez filmu Teorie všeho, je to řemeslně odvedené dobře. Film suše předkládá fakta (i když trochu pokroucená, např. Hawking neměl zápal plic ve Francii, ale ve Švýcarsku) a jen tak opravdu životopisně, až by člověk spíš brečel z toho, než kvůli vyvěrajícím citům z filmu. Působí to příliš neosobně. Eddie ale hraje celkem dobře, mně se líbila i Felicity. Film je za tři, díky mé náklonnosti k Hawkingovi čtyři s odřenýma ušiskama. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

PEZ

Musel by som veľmi dlho rozmýšlať, aby som si spomenul na ďaľší film, ktorý ma tak silno v poslednej dobe dojal (azda Interstellar). Napriek štandardnému filmovému rozprávaniu, napriek kvalitnej, ale nie zas tak výnimočnej forme. Napriek známemu príbehu Stephena Hawkinga, ktorý reálne nemal čím prekvapiť. Je to možno tým, že mi vnútorne silno imponuje to, že to skutočný Stephen v mladosti, ani neskôr nevzdal a to je azda jediný dôvod, prečo je tu stále s nami. Každý, kto už zažil, že ho vlastné telo či už dočasne, alebo natrvalo "zradilo" sa vie o to viac vcítiť do trpkého údelu hlavnej postavy. To celé umocnené solidným scenárom a neuveriteľným výkonom Eddieho Redmaynea (hádam každý mu tie všetky ceny - o.i. Oscar, Zlatý Glóbus, BAFTA - po zásluhe dopraje). Ako sám povedal, pri príprave na natáčanie to s napodobňovaním trošku prehnal a toľko sa nehýbal a krivil, až si spôsobil dlhodobé pokryvenie chrbtice. Felicity Jones neskutočne presvedčivá, rozhodne Redmaynemu nezaostávala (vyslúžila si nominácie na Oscara, Zlatý Glóbus i BAFTA). Atmosféru veľmi vhodne doplnila hudba Jóhanna Jóhannssona (nominácia na Oscara). Je mi jasné, že z filmového hľadiska neprináša Teória všetkého nič nové, ale ako pocta asi najvýznamnejšiemu žijúcemu vedcovi súčasnosti, je to na plnú pálku. Samotný Stephen Hawking potvrdil, že drvivá väčšina filmu odpovedá skutočnosti a on sám na premiére potreboval asistenku, aby mu otrela tvár od sĺz. I mne by sa jedna v kine zišla... ()

MissSimm

Trochu lepší, ale vlastně běžná romantika, výjimečná spíše tím, že je to příběh slavného génia. Scénář by mohl být možná trochu lepší, ale natočeno velmi dobře. A Eddie je naprosto geniální! ()

papaprochy

Film jsem si zakoupil ihned po jeho uvedení na trh a utíkal jsem domů. Když jsem jej zapnul, tak jsem hned nevěřícně kroutil hlavou nad výkonem hlavní postavy. Eddie Redmayne se komplikované role Stephena Hawkinga zmocnil tak skvěle, jak jsem tomu ani sám před spuštěním nevěřil. Dost často jsem se přistihl, že jeho výkon je ten důvod, proč se na ten film vůbec koukám. Stephen Hawking mě vždy fascinoval, zrovna tak určitě i jeho osobní život, ale doufal jsem, že se ve filmu objeví také jeho vědecké objevy. Místo toho se jednalo o příliš dlouhý romantický snímek takřka náhodného kvadroplegika, ze kterého moudrost sálala pouze tehdy, když jste si v hlavě opakovali: Je to Hawking, je to Hawking. Proto, především díky bezchybnému hereckému výkonu a nádherným záběrům, dávám alespoň tři hvězdy. ()

MrGregor

Komentář k tomuto filmu jsem si musel nechat pořádně projít hlavou... Je pravda, že vzhledem k předloze (tj. knize Jane Hawking) je film laděn nejprve spíše do nesmělého romantična a následně rostoucích starostí a náročnosti péče o postupně více a více chřadnoucího Hawkinga. Role vědy je tak spíše upozaděna, což je škoda, protože to je právě ta část na kterou jsem se těšil, obzvlášť u životopisného filmu o významném vědci; ale zase rozumím filmařům, že nechtějí natočit přednášku o fyzice, přeci jen pro ty se chodí jinam. ... Jakékoli případné chyby však byly v mých očích učiněny bezvýznamnými a to díky jedné jediné věci, kterou by se ostatně dal shrnout celý film a nahradit tento komentář. Takže shrnutí: Herecký výkon Eddieho Redmaynea je ... no je prostě nepopsatelný. ()

Plechpetr

Chtěl bych sem napsat nějaký citát z filmu. Ale moc jsem ten fyzickejm věcem nerozuměl, takže asi utřu nos. Nevadí. Každopádně to mělo svůj šarm. Rád jsem se o géniovi něco dozvěděl, byť bych řekl, že by si to zasloužilo trošku hlubšího smyslu v rámci teorie všeho, a trošku méně kulervoucích scén o tragédii, která se bohužel přihodila. I já jsem nejednou uroňil slzu. Ale ta tlačba na city tomu prostě ubýrá na kvalitě. ()

HenryIvan

Tento film zanechal po skončení hlboký dojem. Bolo zaujímavé vidieť, ako sa z čudného študenta stal celosvetovo uznávaný fyzik. Isteže hlavnou témou filmu bolo, ako Hawking zvládal žiť so svojím nešťastím, ako sa stal manželom, otcom a vedcom. Jeho vedecká práca slúži len ako doplnenie a vysvetlenie jeho života, je vo filme na druhej koľaji. Eddie Redmayne - ach ..... veľmi, veľmi, veľmi dobrý výkon ( na môj veru sa na Hawkinga perfektne podobal ), skvelo zvládnutá rola a určite zaslúžený Oscar. Felicity Jones - budem sa opakovať ale, to dievča ma svojím hraním vždy dostane, až to nechápem. Skvelá emócia + úžasný herci + výborný námet = parádny film. 85 %. ()

Katcat

Pro mě jeden z nejsilnějších zážitků, jaké jsem kdy měla možnost ve filmu vidět. Mísily se ve mně pocity lásky, štěstí a nespravedlnosti. Půlku filmu jsem proplakala a pořád nad ním musím přemýšlet. Velmi neobyčejný film! 5* ()

Kingjiri

Pořád si řikám, že se z takhle silnýho námětu dalo vytěžit ještě víc silnejch / dramatickejch scén, ačkoliv jich uplně málo nebylo. Scénář se soustředil hlavně na romantiku, která sice fungovala, ale u filmu o Hawkingovi bych čekal rozsáhlejší zmínky o jeho profesních úspěších. Zarazilo mě, že příběh skončil někde na začátku devadesátejch let. Copak po tom už nebyl Hawkingův život tak zajímavej, aby nestál aspoň za pár minut stopáže navíc? Co třeba týrání ze strany druhý manželky? Pak bych uvítal aspoň přibližný časový určení scén napříč roky (např. o 5 let později apod.). Třetí silná hvězda za Eddieho Redmayna, hudbu a vzhledem k námětu absenci nadměřnýho množství patosu. ()

Cinematrix

Poměrně hnusná Felicity Jones, která se líbí Enšpíglovi (ale tomu se snad líbí všechno), bohužel tomuhle filmu docela dominuje. Těšil jsem se na příběh o geniálním fyzikovi, ale dostal jsem jen milostný příběh na pozadí geniálního fyzika. Fyzika tu sice byla, ale spíš mezi Eddie Redmaynem a výše zmíněnou Enšpíglovou favoritkou, než mezi nebem a zemí. Nakonec přišlo i na teorii strun, která předpokládá, že základními stavebními kameny přírody nejsou částice s nulovými rozměry, nýbrž jednorozměrné struny, Bohužel takto nějak vypadala ve výsledku i tato filmová studie, která zabrnkala na mou strunu nejvyšší, a sice tu, která v mém srdci rozezněla epos zklamání. Filmu přesto dávám 4 hvězdy za dojemné pojetí a představuji si nekonečný vesmír, kde je těch hvězd o něco víc. ()

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

11.02.2018

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

Podzimní hody dokumentárního filmu v Jihlavě

03.10.2017

Manželské etudy dokumentaristky Heleny Třeštíkové po 35 letech. Krutosti nacismu i pozadí Mnichovské dohody v díle slavného režiséra Marcela Ophülse. Znělka letošní Ji.hlavy z dílny hollywoodského… (více)

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

Startuje letní přehlídka BEST FILM FEST

09.07.2015

Potterovský nástupce nalezen

Potterovský nástupce nalezen

02.06.2015

J. K. Rowlingová možná nikdy nenapíše pokračování Harryho Pottera. Už v listopadu 2016 ale dostaneme první díl jeho filmového prequelu, v němž se podíváme do stejného kouzelnického světa na začátku… (více)