Transformers: Poslední rytíř

• USA Transformers: The Last Knight (více)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (CinemArt)

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Vynalezl jsem plno věcí." - "Například?" - "No plno věcí prostě." - "Dobře, ale konkrétně jaké?" - "Určitě si o nich slyšela." - "Ne, neslyšela jsem o nich." - "Tak asi jsou na patentovém úřadě a čekají na schválení!" Alternativní historie, již Transformeři ovlivňují, se rozšiřuje o rytíře kulatého stolu i nacisty. Zbytečné pokračování, které ospravedlňuje snad jen touha tvůrců vytřískat z diváků dalších pár milionů dolarů. Pátým Transformers ani nejde přiřknout nějaké smysluplné číselné hodnocení. Sami totiž jakýkoliv smysl postrádají. Události se dějí, postavy cestují všude po světě a věci vybuchují. Chvíli sledujeme postapo nebo špinavou artušovskou rytírnu, pak teenagerskou komedii a smysl to fakt postrádá. Wahlberg, Hopkins 2*. - 40%. ()

Figuto

Super podívaná, po Hopkinsově odchodu ze scény tomu najednou došel dech, až na úplný závěr se zase chytil. Záporačka nakonec směšně slabá, nejsou nápady po x-tém dílu, není o čem. Když je to mistrně efektní pro oko, dá se dívat na cokoliv. ()

Rangifer

Ultimátní sračka s mizernými dialogy a blbým příběhem. To že do filmu dáte víc počítačových efektů a výbuchů, z něho dobrý film neuděláte! Transformers jsou provařený. ()

EDEN13

Je to můj třetí nejoblíbenější díl, této série... no je tak nějak nastejno asi jako pro mě průměrná trojka, která ale měla velmi zajímavé některé momenty. Je to koukatelné..narozdíl od strašné čtyřky. Navíc se tu dokonce i zasmějete, vrátí se vám vaše oblíbené postavy z předchozích dílů... i když jenom na takové menší štěky, ale snaha se cení. Konečně se tu aspon trochu prolomí prokletí demence hlavních ženských představitelek ... a máme tu roztomilé malé dinobotíky, krásnou všudypřítomnou krajinu  jako milovník historie samozřejmě ocenuji úvodní sekvenci včetně celkového historického podtextu... nebude to sedět asi každému, ale mě to přišlo fajn a i celkem cool. Samozřejmě tento díl má taky své zjevné problémy... zbytečně moc  postav, na malý prostor, nové postavy, které přišli odněkud a my o nich nic nevíme ani po skončení dílu.... velmi zvláštní podtitulková scéna... atd. Jo a taky ta stopáž by chtěla zkrátit.... ale jinak je tento díl podařený a baví, i když u konce je to trochu utahaný pel mel...vlastně docela dost ()

MelvinHrwtz

Jako je epizoda I SW čirý a ničím neznečištěný Lucas, to samé platí pro tento snímek u Baye. Nejlepší z celé série, protože konečně vyplouvá na povrch i jeho nenávist vůči ní. Dlouhá to cesta od Toy Parku s hlavní hračkou LaBeoufem. ()

Ozzinka

No. ..co o tom filmu říct, jde cítit… jde vidět že tvůrci se snažili filmem zachránit jejich změny v Transformes: Zánik, ale nedaří se to. Příběh je zajímavý a má dost zajímavých témat, ale zároveň jde vidět, že je tu plno postav jen kvůli tomu, aby mohli prodávat více figurek, jelikož v příběhu nemají velký význam. Také se snaží ukázat, že nezapomněli na první tři filmy, ale vůbec to nefunguje. Malé plus je na dobré ester eggy na komiksi a seriály, ale to je vše. Kamera je velmi dobrá, ale akce je moc přeplácaná výbuchy. Herci teď dost upadají, ale stále to jsou dost velcí tahouni. Humor v tomhle filmu celkem ujde, ale místy je hodně násilím tlačený až je to trapné. Ale taky je to lepší, než Transformers zánik takže tomu dávám lepší hodnocení, ale rozhodně jsem ráda že již s v téhle sérii nepokračuje, jelikož to víc a víc ničilo dobrou značku. ()

Nellaron

Séria transformers nebola nikdy o príbehu. Veď vždy išlo v podstate o záporáka ohrozujúceho celé ľudstvo, aké prekvapujúce. Transformers, to boli vždy efekty, hrdinský pátos a poriadna cica. Ak ste niekto išli na transformerov kvôli niečomu inému, ste naivnejší ako zamilovaná štrnástka. Tento diel spĺňa všetky povrchné aspekty popkorňáku a naviac má Anthony Hopkinsa. ()

KritAIk

Film Transformers: Poslední rytíř se snaží diváky zaujmout akcí a speciálními efekty, ale v konečném důsledku to vypadá spíše jako reklama na auta a reklama na odhalené ženské tělo. Režisér Michael Bay znovu dokázal, že jeho největším kamerovým fetišem jsou auta a ženy, které jsou zbytečně vystavovány v přehnaných a neestetických záběrech. Místo aby se soustředil na vývoj postav a děje, upřednostňuje spíše sledovat přehnané akční scény a vychutnávat si každý detail aut a záběry na ženská těla. Děj samotný je rovněž velmi slabý, natahovaný a plný dír v logice. Tvůrci filmu sice přidali několik nových postav, ale ty jsou zbytečné a nemají žádnou hloubku. Navíc, když se konečně něco zajímavého děje, je to okamžitě zastíněno další kamerovou exhibicí na auta a ženy. Speciální efekty jsou sice na vysoké úrovni, ale to nestačí, aby z filmu udělaly kvalitní zážitek. Konečný dojem je spíše pocit, že se jedná o vizuální orgii bez nějakého hlubšího smyslu nebo poselství. Celkově, film Transformers: Poslední rytíř je další příklad Michaela Baye, který se spíše soustředí na své kamerové fetiše než na kvalitní příběh a postavy. Zbytečné a přehnané záběry na auta a ženy pouze odvádějí pozornost od toho, co by mohlo být kvalitním filmem. ()

Lukango

Jako, i když je tenhle díl považován za ten nejhorší, tak musím přiznat, že se mě to relativně líbilo. Je to však hlavně tím, že celou sérii jsem teď zkoukl a každým transformerským filmem jsem začal být více a více tolerantní a to se taky na mém dojmu z filmu podepsalo. Příběhově je to to samé jako předchozí díly, akorát s více akcí a cgi, které je opět na vysoké úrovni. Vysvětlení, proč a jak se tu Transformeři vzali tu je lehce vysvětleno, a to jsem rád, ale potom vypluje na povrch to, že Země je Unicron atd. Po herecké stránce tu rozhodně vyčnívá Anthony Hopkins, který postavě dává velké charisma. Wahlberg hraje jako předtím, k zahození není, ale zázrak taky ne. Hudba bohužel není tak výrazná jako v prvních 3 dílech. To samé platí i kameře, která už není tak dynamická, ale stále je záměr krásné nasvícen. Celkově se jedná o to samé jako minule, akorát velkolepější, větší, výbušnější. Známka: 5/10 ()

leafroller

U Transformers nelze brát nic vážně. Je to jako když 10 leté dítě vytáhne ze skříně krabici s hračkami. V prvním dílu jsme vyhráli, v druhém se zjistilo, že ne tak docela a v každém dalším bylo to "docela" větší a větší. A teď už jen čekáme, co přijde dál a co se dá na plátně zkombinovat. Upřímně jsem asi nejvíc ocenil další verzi vzniku Excaliburu, to bylo vážně vtipné. Transformers je prostě akční triková podívaná a nic víc. A z tohoto úhlu pohledu lze filmu vytknout snad jen tu dlouhou stopáž. Já jsem byl spokojený. ()

JohnDark

Transformers 5: Posledný rytier - Transformers: The Last Knight, Sci-fi, USA, Kanada 2017, R: Michael Bay, H: Mark Wahlberg, Josh Duhamel, Anthony Hopkins, Laura Haddock, Isabela Moner, Jerrod Carmichael, Frank Welker, Erik Aadahl, John Goodman, Ken Watanabe, Santiago Cabrera, Glenn Morshower, Tony Hale, Gemma Chan, Stanley Tucci, John Turturro, Liam Garrigan, Peter Cullen, John DiMaggio, Steve Buscemi, Mark Ryan, Steven Barr, 60% ()

Sukdolakus7

Anthony Hopkins má zvláštní talent objevovat se ve specifickém druhu akčních filmů, které kolega verbal výstižně označuje termínem "megalomanská megapičovina". Tahte lobotomická robotí zrůdnost jim ovšem bezkonkurenčně vévodí. Během sledování Transformers: Age of Extinction jsem si naivně myslel, že nic debilnějšího než náklaďák s mečem v ruce, který jezdí v Hong Kongu na dinosaurovi, už neuvidím. Poslední výtvor choré mysli Michaela Baye a několika mentálně zaostalých scénáristů s názvem Transformers: The Last Knight mě ale velmi rychle vyvedl z omylu. Náklaďák s mečem v ruce tentokrát létá na tříhlavém drakovi a celé je to z nějakého důvodu zasazené do Artušovské legendy. Nechce se mi věřit, že něco takového vzešlo z pera dospělého jedince. Takhle bujnou fantazií jsem neoplýval, ani když mi bylo 10 let. ()

Utnapishtim odpad!

Ubíjející patos, tupé papundeklové postavy, nelogické a protiřečící si chování, slabomyslné repliky, ad hoc dějové zvraty, nesnesitelně trapné vtípky a rádobyhumor, zcela na hlavu postavená fyzika, mamutí dávka těch nejotřěpanějších filmařských klišé. Ano, Michael Bay - Zdeněk Troška Hollywoodu. Upřímně lituji každého, kdo dokázal shlédnout všech sedm (nebo kolik) dílů Transformerů, neboť každý z nich musí zabíjet několik miliard mozkových buněk, čímž z diváků postupně činí slintající idioty. ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)