Transformers: Poslední rytíř

• USA Transformers: The Last Knight (více)

Automechanik Cade Yeager (Mark Wahlberg) má s Transformery bohaté zkušenosti a válce navzdory se spojí s „nepřítelem" Bumblebeem. Jejich společným cílem je nalezení důvodu, proč se Transformers po staletí vracejí na Zemi. Odpověď na tuhle otázku jim může dát významný historik a asi největší teoretický znalec Transformers Edmund Burton (Anthony Hopkins), který věří, že právě v minulosti lze najít klíč k ukončení války a záchraně lidstva. Velmi nesourodou skupinku doplňují ještě krásná oxfordská profesorka (Laura Haddock) a osiřelá puberťačka Izabella (Isabela Moner), která toho na svůj věk zažila s Transformery až příliš. Je i filmové diváky čeká příběh, který se odehrává v časoprostoru několika set let, na několika kontinentech. Dozví se, k čemu doopravdy sloužily kameny ve Stonehenge, a možná nakonec naleznou i ztraceného Optima Prima. (Cinemart)

Jezkys

Zhruba do půlky filmu to je super..vtipné, akční scény, ale pak následuje trošku nudnější část, do filmu se vůbec nehodí "stvořitelka", ale to je názor člověka :) Konec nebyl špatný, biť lehce předvídatelný.. ()

Petr.Macha

Na Transformery jsme se těšili celkem dost. Jak se ale ukázalo, výrazně víc jsme se nakonec těšili až to skončí. Celé je to až neskutečně natažené, nudné, bez nápadu a bez vtipu. Ještě asi po dvou hodinách filmu byla jakási malá naděje, že Michael nezklame a přijde závěrečná tuhá řežba, která alespoň trochu celý film zvedne. No nestalo se ... a tak řečeno slovy klasika ... nepotěšil jste mě .. ani já vás nepotěším - dvě hvězdičky. ()

Robinex

Pribehem nahodou slusne! Bavil jsem se. Par trapnych kecu a situaci, ktere to sice srazi dolu ale to je proste Bay. Celkovy dojem zdaleka ne tak spatny jak tu dost jinych divaku pise. Mne se to proste libilo! ()

PsenickaR

Tohle je už špatné, mám rád akci, ale přesto jsem odcházel znechucený. Vše co jsme viděli doposud můžeme zase zapomenout, protože najednou je toho spousta jinak. Bay se rozhodl propojit existenci robotů jednak s obdobím krále Artuše, také s druhou světovou válkou a i se Stonehenge a dělá to vše špatně. Logika tu není, akce je možná epická, ale tak nepřehledná a přehnaná, že to snad aní není možné a jejím sledováním si koledujeme jen o silný bolehlav. Hopkins tady toho taky moc nepředvede a jeho robo ninja je spíše otrava, robo ponorka stojí za starou belu, Wahlberg nemá moc co hrát, ale to vlastně nikdo, aby to byl pořádný chaotický gulášo, tak tu přidáme i Lennoxe, který se chová také jinak než dříve a rozhodně už není cool a nezapomeneme na Turturra, který jen tak z Kuby po telefonu dokáže vše jako vždycky vyřešit. Bay zůstal u ságy až moc dlouho a místo, aby vybudoval kult, vše tak dosral, že plánované další díly si nezaslouží spatřit světlo světa, ten svět je tak rozesraný, že není jak a na co navázat, protože to už nedrží pohromadě. Nejlepší by bylo to už celé odpískat a škoda té Číny, která to asi zachrání, protože jinak by si to zasloužilo nevydělat si ani na náklady. Bay se utrhl ze řetězu a potřeboval by zpátky nasadit obojek, nebo alespoň pár facek, aby se probral a trochu zrotl. ()

Mike_Zet

Viděl jsem to a musím uznat, že po legendární jedničce nejlepší díl, jede se na krev, není čas nic vysvětlovat, Bay si hoví v tom v čem ho nikdo nepřekoná. A musím jen podotknout, že recenzenti jsou opravdu vyčpělí lidé sedící pořád v tom jednom kaclu, na tom samém zadku, čekající koho zase setřou. Ten film si jde vážně užít, když člověk chce. Bay už může překonávat jen sám sebe, na něj po vizuálu nikdo prostě nemá, Walhberg má solidní formu, sir Anthony je sprostý jak dlažnič a Laura moc neřve, takže fajn. S čistým vědomím 8/10 a jdu do fitka, protože chci mít ty břišáky jak Marky Mark. ()

smajki

Michael Bay se (opět) utrhnul ze řetězu. K tomu se nedá říct nic jiného než... díky bohu! Zajímavý příběh sahající až do dávné minulosti se mi velmi líbil a když se k tomu přidají jak jinak než perfektní efekty, obrovská porce kvalitní akce a povedené herecké výkony některých představitelů, vtipné hlášky lidských i mechanických postav, vznikne tato parádní dvou a půl hodinová adrenalinová jízda. Mnoho lidí kritizuje špatný scénář a prapodivný spletenec událostí, nebo to, že Optimus pořád dokola opakuje, že je Optimus. Na to říkám: No a co? K tomuto žánru to prostě patří, Optimus musí vést vůdcovské dialogy, scénář nikdy nebude s ambicemi na Oscara, jedná se totiž o pouhopouhý blockbuster, který ale v návštěvnosti hravě převálcuje většinu "seriózních" děl. Já jako zcela neobjektivní fanoušek transformerů nemohu jinak, než dát nejvyšší možné hodnocení. ()

Mach Tom

Zase orgie zvláštních efektů, ale opět říkám, že pokud nedokáží scénáristé napsat pro roboty smysluplné věty tak ať raději mlčí. Nejlepší scéna Britská armáda útočí na stonehenge a nejhorší blbost když tam pošlou šest termonukleárních raket. Film není úplně blbý, ale jisté je že pokud chtějí pokračovat tak ať do režíruje už někdo jiný. ()

ad.

Ok, všetci vieme, že exponenciálne klesajúce krivky sa síce k nulovej hodnote nekonečne približujú, ale nikdy sa jej nedotknú. Exponenciálny pokles úrovne tejto filmovej série ju však práve prerazil. A nie, toto fakt nie je na gratuláciu. Navyše, ak niekto dokáže uvažovať nad tým, že bude pokračovať až po 8-mičku, rozmýšľam... well, možno z toho bude nakoniec kotangens. Jedna hviezdička patrí Hopkinsovi a druhá závanu legendárneho soundtracku. ()

Marty568

Tak jsem trochu doufal, že to bude mnohem lepší něž předchozí díl a ono ne... Michal Bay zřejmě nemá v plánu se někam filmařsky posunout. Děj je strašně nudný a připadalo mi, že jednotlivé scény na sebe vůbec nenavazovali. Jediné, co tento film má, je dobré CGI a dobrá akce. Byly to nejdelší 2 a půl hodiny za poslední dobu. Doufám, že další díl nevznikne. ()

sh3riff

Přišlo mi, že koukám na "Lovci pokladů" s Cagem .. tohle se opravdu nepovedlo. Je to spíš jenom tak trošku na rozšíření informací o tom, co jsou vlastně zač, ale jinak chyběla akce. ()

NIVELIOS

S každým dalším dílem Transformers se až divím, jak mě tahle filmová série mohla bavit... Pak si ale vždycky připomenu, že ač mám Marka Wahlberga celkem rád (i když si myslím, že je to dost přeceňovaný herec), tak od té doby, co nahradil LaBeoufa (kterej je dle mého naopak nedoceněnej), tak mě lusknutím prstu přestala celá ságaTransformers bavit... Samozřejmě to není Markem (i když...:-p), spíš jako neschopností napsat normální scénář, s normálníma dialogama.... Takhle to na mě působí už jen jako efektama nablejskaný NIC, s konverzacema pro děcka kolem 15ti let... Jenom díky vizuálu jsem mohl dát 2 hvězdy... ()

Roach

Je to o něco lepší než druhý díl, který k smrti nenávidím. To je spolu s Anthony Hopkinsem asi jediná pozitivní věc na tomhle filmu. Jinak je to hloupé, dlouhé a vůbec to nedává smysl. ()

r3musko

Transformeri boli na plátne takmer 100% času, efekty boli neuveriteľné, ale chýbala tomu jedna podstatná vec, kvôli ktorej som si obľúbil prvý diel - príbeh. V deji preskakujeme z jedného miesta na druhé a príbeh by sa zmestil na pár strán formátu A4. Nedá sa to neporovnáť s predchádzajúcimi dielmi. Keby som to hodnotil ako samostatný film, možno by som bol trochu pozitívnejší. Ale keď som videl aké dobré to bolo a čo sa z toho stalo, optimizmus sa vytráca. ()

Nyron

Je těžké tyto TRANSFORMERY odsoudit. Mám tyhle filmy prostě rád a i sebeblbější díl by mě do křesla minimáně jednou připoutal. To ale neznamená, že k tomu nemám co říct. BAY bohužel kombinuje a překombinovává. 1. slabina je totální odseknutí od reality předešlých filmů. To, že SAM je od 4. dílu, jako by nikdy neexistuval, jeho věrný přítel BUMBLEBEE o něm ani nekvákl... stačilo říct, že už snimi nechce mít nic společnýho... Ne, prostě neexistoval a čau... Oni ale použijou jeho prijmenní v díle pátém :D:D:D:D Skloňují ho tam horem dolem a zase nic :D To je přestřel. O dalších věcech negujících předešlé radši pomlčím. :D:D:D 2. Od nové triologie došlo k přechodu na nanotechnologie... Tam, kde byla kdysi vidět mechanika a náklaďák byl robot náklaďák a camaro bylo robot camaro, je dnes náklaďák, který se mění na tlouštíka s kulometem, ferrari, které se mění na samuraje, pět robotů se netransformuje ale steče do čehosi s rohama atd... to je za mě těžkej přestřel.... A to, že jejich ksichty jsou totálně polidštěné.... Kde je ta krásná hrubá mechanika prvního dílu.... ? Asi to bylo složitý a nechce se jim s tím dělat. 3. Co se týká přechodu ze 4. na 5. díl.... cože? :D vůbec sem nechápal, kde mám najít díl 4,5... abych si vytvořil spojitost. Tam prostě chybí kus skládačky a začátek 5. dílu vás vyhodí na zcela neznámém písečku. ABYCH TO SHRNUL... Jak sem psal, TRANSFORMERY miluju a ledacos jim odpustím. Kvalita jde ale bohužel strmě dolů v mnoha aspektech a i já jinak slepý to vnímám. 5. díl má ode mě s odřenýma ušima 60% a řadím ho na konec mé TRANSFORMEŘÍ stupnice. Uvidíme co přinese BUMBLEBEE bez Baye. ()

hdraf

30%! Tohle jsem nečekal. Hodinu jsem čekal, kdy mě to začne bavit. A to bohužel trvalo až do závěrečných titulků. Takhle už ne!!! ()

Darthorias

Ako to len povedať slušne , absolutne zbitočné pokračovanie rovnako ako Transformers 4 (Zánik) . Seriu Transformers od M. Baya som sledoval v kine od prveho filmu , a hoci mnohý maju rozdielne názory tak celkovo sa mi Transformers 1 až tak nepáčil oproti 2 a 3 . V Transofrmers 1 som nedostal to čo som od filmu očakával riadne suboje robotov , tie mi prišli až trápne , malo to velký potencial no nebol využitý z mojho pohladu . Potom prišla do kín Transformers 2 a z tímto filmom som bol oproti jednotke spokojní , presne tie chladnokrvne boje medzi Autobotmi a Deceptikonmi ktore v jednotke chýbali . A potom o dalšie 2 roky tu mame Transformers 3 ktoremu na akčnosti a bojových scenach vôbec neubúda až sa o všetkom rozhodne v poslednom velkom boji v ktorom ide o všetko a mňa tie bojové sceny naozaj dostaly a bol som z filmom spokojný , jednotka bola ako slabší odvar ktorý mal naštartovať celú sériu , dvojka ako dávka prekvapení a viacej akčnosti, trojka bola pre mňa dobrým ukončením a keby to bol posledný Transformer od M.Baya vôbec bi som nebol nebol sklamaný pre mňa je to dobrá trilogia ktoru už nebolo treba viac naťahovať. No a čo sme dostali potom 2 absolutne nudne a zbitočné pokračovania , jediná vec na ktorú ma tieto filmy nalákali boli v štvorke Dinoboti a v pätke boj medzi Optimom a Bumblebeem to je to jediné kvoli čomu som na tieto dva filmy išiel , myslím si že Mark Walberk je dobrý herec ale to že bol v tíchto dvoch filmoch ím vôbec nič dobré nepridalo , pre mňa ostanú Transformers 4 a 5 len trpkím sklamaním. ()

Mat.t

Dokonalé triky, vzhľad, zábery, uhly... na premrhaný scenár. Zbytočné rozpitvávanie a konšpiračné teórie ()

Dejf19

Jako vážně? Opravdu jsme se dostali z parádní jedničky až k tomuhle?!! Ten film nedával prostě vůbec smysl nebo mi snad uteklo něco, nějaká geniální myšlenka? Ach jo ach jo..... ()

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

Koho studio zvažuje do role Batgirl?

21.07.2021

Filmová Batgirl brzy dorazí na plátna v samostatném celovečeráku, scénář píše Christina Hodson (Birds of Prey) a za kameru si stoupnou Adil El Arbi a Bilall Fallah, režiséři posledních Mizerů. Stále… (více)

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Michael Bay a Robopocalypse

Michael Bay a Robopocalypse

08.03.2018

Pátý díl Transformerů vydělal o 500 milionů dolarů méně než čtyřka, takže není divu, že je Michael Bay konečně opouští. Víc než půl roku jsme nevěděli, co slavný akční režisér chystá dál. Teď se ale… (více)

Transformery čeká reboot

Transformery čeká reboot

18.02.2018

Nesmějte se, je tomu tak. Loňská pětka Transformers vydělala zhruba polovinu toho co čtvrtý díl, což je v Hollywoodu jasný argument pro stopku. Optimus Prime je ale příliš prodávanou hračkou na to,… (více)