Laskavý příběh o těžkostech i radostech ženy ve středním věku. Evelyn je žena v domácnosti nespokojená se svým manželstvím. Když jde do domova důchodců navštíviť senilní tetu, seznámi se se starší dámou Ninny. Ninny jí vypráví příběh o mladé ženě žijící v Alabamě dvacátých let 20. století. Prostřednictvím jejího osudu sa Evelyn postaví na nohy, vezme svůj život do vlastních rukou a v Ninny najde nejlepší přítelkyni. (oficiální text distributora)

italka63

Jako vždy skvělá Bates:-) film nás provádí časovou linií v osudech několika žen, ukazuje problémy, které ženy měly od počátku věků, tragédie, jež ovlivní celý život, ale i čisté přátelství a to v době,kdy řádil Ku-klux-klan a pro černošskou rasu to nebylo zrovna lehlé. A pro ženy, co odešly od muže, ať už z důvodů fyzického násilí také ne. Film, jenž vás donutí zamyslet se nad životem vlastním i ostatních lidí, film, jenž se odehrává v nádherné krajině a zanechá za sebou hořkosladkou stopu ve vaší duši. ()

dobytek

Tak trochu mi uniká smysl toho, proč tolik prostoru dostala Kathy Bates. Její postava je pro ten příběh úplně zbytečná a hlavně je neskutečně otravná. Jinak to nostalgický vyprávění o tom, co všechno se událo někdy ve 20. - 30. letech v nějaký prdeli světa v Alabamě, bylo docela dobrý. Nesmí chybět nic pro tu dobu typickýho, takže je tam nějakej ten ku-klux-klan, nějaká ta hospodářská krize, ale taky jedna vraždička a nějaký lidi přejetý vlakem. A samozřejmě nějaký melancholický části o umírající kamarádce. Ale to vyprávění z minulosti mě docela bavilo, takže mě to dokázalo u obrazovky udržet až do konce. A na konci přišlo originální a nečekaný vysvětlení, co se stalo s mrtvolou. Pasáže ze současnosti s Kathy Bates jsou ovšem pomalu na odpad. ()

peiton

Páčia sa mi príbehy prelínajúce v priamom pomere minulosť zo súčastnosťou. Vie byť na jednej strane vtipným spoločníkom a na strane druhej sentimentálnym kamarátom.Nedá mi u tohto a musím vypichnúť bravúrnu hereckú školu Kathy Bates a jej obrovskú guráž jej postavy Evelyn v snímku,pretože tento snímok má tendenciu rozosmiať miestami možno aj tvrdohlavých jedincov.A táto schopnosť nie je nikdy na škodu.Je pravým príkladom toho ako film u vás dokáže vyvolať príjemnú atmosféru tak, ako dobrá šálka čaju.Nízke očakávanie s maximálnym efektom. ()

castor

Z nadšené čtenářky, největší obdivovatelky literární Misery a pečovatelky se o rok později stala nespokojená manželka žijící ve stereotypu, která se nejprve zesměšňuje ve feministickém kurzu, aby se následně proměnila v moderní sebevědomou dámu. Pomůže jí k tomu dávný příběh na pokračování z prostředí amerického jihu o velkém přátelství, pomstě a porozumění. Ovšem škoda, že tahle retrodetektivka je uhlazená a nepříliš účinná. Kathy Bates je jedním z lákadel téhle milé podívané, na kterou si dnes sice diváci asi už moc nevzpomenou, ale podobné laskavé kousky je fajn si tu a tam zopakovat. Ač bych ovšem na několika místech krátil. ()

hansel97

Tohle předčilo moje očekávání nepředstavitelným způsobem. Nemusím ani filmy, ve kterých se vypráví, zvlášť když v tomhle se ještě v současnosti děje více než vyprávění a dal by se klidně rozdělit na dva samostatné snímky, ale Smažená zelená rajčata si mě dostala. Velmi lidský příběh a pozoruhodné osudy, které musí pohnout snad každým. Herecky bezchybné. Vážně nevím, co více si na pomezí komedie a dramatu přát. ()

• Thomas Newman získal za hudbu k filmu cenu BMI Film Music. (Terva)
  • V závěru filmu je v několika záběrech možné zahlédnout mikrofon. (Terva)
  • Niektoré kaskadérske kúsky musela Mary Stuart Masterson (Idgie) zvládnuť sama, pretože jej dvojníčka musela na poslednú chvíľu odísť. (misterz)