Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Rodriguess

Opat na urovni jednotky, nicim to nejak velmi neprekvapilo, ale dalo sa to pozriet. Je to snimka akoby nic nove nepriniesla i ked namet vobec nie je zly. Ale miestami sa mi americania riadne zhnusili, i ked je to uplne fiktivna snimka. ()

othoson

Je to rozhodně vydařenější než první díl, protože tvůrci konečně začali alespoň trochu využívat skvělého potenciálu myšlenky o "očistě"... Grillovi navíc docela slušela hlavní role, takže jsem s filmem relativně spokojen... ()

Saxos

Po jednom roce se bude opět čistit. O trochu lepší než jednička. Námět stejný. Jeden zdánlivě spravedlivý a čtyři amatéři se snaží přežít. Asi první díl vydělal a vznikla tato zbytečná dvojka. ()

TonoM

Po slabším začátku celkem solidní napínák a originalita dobrá, možná jen v hlavní roli mohl nastoupit někdo známější př. Stalone, ale výkon Grilla nebyl zlý :-) pěknejch 75% ()

SZYslak

Fenomen. Stejni tvurci, jednicka nelogicka dementni sracka a "dvojka" docela dobrej bijak, kor s tak malym rozpoctem, takze misto tri dam rad ctyri. Skoda, ze to trosku vic nepoladili a neobsadili nejake znamejsi herce. Prachy jsou holt prachy. ()

moriero

Někdo tady napsal, že dvojka nepřináší oproti jedničce nic nového. Mně to tak nepřišlo. Naopak rozvedla nápad Jednodenní beztrestnosti čehokoliv do většího obludnějšího rozměru. Zazobaní chcípáčci, co by sami nezvládli někoho si na ulici ulovit, platí pouličním gangům, aby lovily na ně. Obsazení Franka Grilla byl správný tah, je to těžký sympaťák a přesně odpovídá mé představě zlomeného pomstychtivého otce. Možná film není kdoví jako veledílo, ale má úžasný potenciál, který se učí s každým pokračováním víc a víc využívat. Vždyť co může být pro thriller lepším dějovým zvratem, než když se padouch může probudit v komukoliv? Návštěva bytu té latinskoamerické kamarádky je toho důkazem. ()

Neo007

Souhlasím s kolegou naprosto, určitě vyzrálejší než jednička, ale pořád tolik možností jak to posunout úplně na jinej level, protože námět je to naprosto ideální. Takže zlatej střed... ()

Richi007 odpad!

Jako na tomhle se nedá hodnotit nic kladně! To bylo takový nezáživný nůďo, až jsem si začal uprostřed filmu raději hrát hry na telefonu. Prostě totální blbost - čekal jsem víc :( ()

Jifo

O fous lepší než jednička. Stále je to sice ten film s pošetilým námětem a hloupoučkým scénářem, na druhou stranu s množstvím surové akce, ve které kraluje Frank Grillo a dokazuje, že se zbraněmi to umí. Technicky slušně natočený snímek, který bohužel stojí na nestabilním základu. 65 % ()

DiBuonaparte

O poznanie lepšie ako prvý diel. Až nečakane. Zmena prostredia jednoznačne prospela a Frank Grillo je oveľa lepšia voľba ako Ethan Hawke aj keď hrajú dosť odlišné role. ()

Ace.A.T.L.

Po jedničce jsem doufal, že myšlenka očisty zůstane u jednoho filmu, protože potenciál nebyl využitej na plno, jak mohl. Když přišla dvojka, tak jsem znejistěl. Ale, abych mohl objektivně hodnotit a komentovat, juknul jsem na to. A musím uznat, že dvojka je lepší, než jednička. Celkově víc vás pojme do sebe, užijete si očistu a celkově film je podlě mě kvalitnější. Za dodržení myšlenky, za vývoj k lepšímu a celkovej dojem 4* a DOPORUČUJU ()

Karin00

Řekla bych že lepší než první díl. Ten byl spíše "komorní". Tady už byla myšlenka rozvinutější, film akčnější, celkově promyšlenější. ()

Nominant

Myslel som, že si dajú povedať už po prvom diely, ktorý bol neuveriteľne nudný - jednoducho celé zle. Ale nie, prečo nespraviť aj "dvojku"? Však to nemôže byť horšie. OMYL s veľkým O! Môže a aj sa tak stalo. Za to, že som to dopozeral, by som mal dostať vyznamenanie - rovno od Herr Prezidenta. Mohlo by sa stať, že by som časom dal tomuto filmu šancu? Rozhodne nie - radšej by som sa pozeral, ako sa mi zmrzlina v kornútku roztápa vplyvom tepla (Prečo by som to robil? Radšej ju zjem!), ako dať tomuto druhú šancu! Takže, udelenie z milosti - 1*. ()

PatriciaVe

Stokrát lepší jako první díl! V prvním díle jde sice o pomstu sousedů, ale tady si na sebe hrdinové strhávají pozornost sami běhěm děje, což je více napínavější. Rozhodně některé scény byl nečekané, asi nejvíc přestřelka u spolupracovnice. Určitě budu ráda i za třetí díl! ()

ludovit14

Tak toto dielo sa fakt vydarilo! Príbehovo viac ako dobre ako aj réžia a herecky to bolo tiež v pohode. Možno by nebolo na škodu mať aj v reálnom živote- ANARCHY očistu! HOD:80%.PS: videl 2 krát! ()

PatrikP4

Pro mě na stejné úrovni jako jednička... Jen se podíváme do města, jinak je to na stejné brdo i když se nakonec překvápko uskuteční, aspoň čáastečně... ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie