Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (CinemArt)

Rockerman

Nejdříve to vypadalo, že to bude jen nastavovaná kaše, ale nebylo tomu tak. Očista se tu vyvíjí. Zatímco v "jedničce" jsme sledovali osudy lidí, bránících se v baráku, který byl napaden "očistníky", tady sledujeme, co se během těch 12ti klíčových hodin děje na ulici. Připomínám, že je opět třeba v mozku přepnout přepínač "Logické myšlení" na "Off" a pak s tím nebudete mít problém. Je to dostatečně dramatické, gradující a nechybí ani pěkné překvápko ( až na tu vatu, vyplněnou neuvěřitelnými stupidními kecy). Už, už jsem sahal po čtyřech hvězdách, když se na scénu vyřítila horda převážně tmavých lidí z "dělnické třídy" se samopalama a jali se postřílet ty "bohaté parchanty", aby pak v Americe nastal pořádek a měli se všichni dobře. To už ani to vypnuté logické myšlení nepomůže a já musel hvězdu ubrat. ()

char_t

Jednička nabídla komorní prostředí, originální premisu, ale od půlky se zvrhla do pěkné blbiny. Dvojka plynule navazuje tam, co jednička skončila, jestli si rozumíme. Zběsilé pobíhání sem a tam, postavy jako (vlastně proč "jako"?) z béčkové vyvražďovačky, ale na rozdíl od jedničky se koná i nějaký příběh, takže ve výsledku stejných 55% jako minule. A stačilo, trojku netřeba, děkuju pěkně. ()

JankaJBLK

Tak dvojka Anarche sa mi páčila o dosť viac ako jednotka, aj keď aj 1 diel nebol zlý....Ale 2 diel mal väčšie napätie aj dej bol oveľa lepší.....Dúfam, že natočia aj 3 diel a ak by bol ešte lepší ako 2 diel, tak sa máme na čo tešiť:) ()

HH odpad!

Nevstoupíš dvakrát do jedné řeky... A když to navíc není dravá řeka, ale napůl vyschlý, líný potůček, v němž místo vody tečou splašky, je výsledkem kýčovitá trapárna s vrcholně nesympatickými herci. Zřejmě dělali casting v domě hrůzy na Matějské pouti... ()

MikeeTheory odpad!

Technicky vzato moje chyba. Opravdu jsem čekal po jedničce něco aspoň trochu lepšího? Ale jedno se mi potvrdilo. Ze stupidního nápadu se dá vytřískat ještě větší stupidita. Evidentně jsem ale v tomhle názoru jako jeden z mála. To hodnocení přes 60 procent si nedokážu vysvětlit. ()

P.J.2

Takhle to má vypadat!! Jednička nahodila koncept, který o třídu lepší dvojka pořádně rozjela, čili se vydáváme do ulic, seznamte se se spodinou města která se navzájem likviduje všemožnými způsoby. Je to krvavé, zvrácené ale zábavné. ()

hEROic

Musím říct, že při pohledu na plakát, jsem se na film ani nechtěl podívat, čekal jsem neskutečnou blbost. O to příjemnější překvapení mě čekalo, když jsem se k filmu odhodlal. Ponurá vize legalizovaného násilí, byť jen jednu noc. Mohlo to být víc perverzní, ale tak alespoň je to parádní akční podívaná, kde si Frank Grillo fakt užívá. Ze začátku fest připomíná Mad Maxe. Nepřemýšlet, užívat si, to je oč tu běží. Hned několik vážně dobrých scén. Určitě kouknu znovu... necelých 80% ()

Faila

Obrovské překvapení! Dvojky, a obzvláště filmů tohoto žánru, bývají dost často pitomou vykrádačkou jedničky, kdy se víc než na děj tvůrci soustředí na co největší nechutnosti. A nápad Očisty dává tvůrcům velké možnosti zobrazení stříkající krve, lítajících vnitřností apod. Nic takového se zde ovšem nedělo a ačkoliv stejně jako v jedničce i zde už to ke konci začalo být dost přehnané, větší část filmu byla skvělá, promyšlená a ne blbá. ()

Wargoo

Menej osobné ako jednotka, kde som si ako tak vytvoril vzťah k ústrednej dvojke. Grillovi toho naložili riadne, ale ako nosník filmu to celkom zmákol. Nelogičnosť celého filmu neriešim, ale Purge E.Y. už nedám. 3*** za zaujímavý nápad s aukciou, výborným zvukom start/stop sirény a náznak atmosféry. 57,023% ()

Ombak▼Penari

Celý ten nápad je značně bizarní a zpracování zcela průměrné. První díl byl zajímavější a s lepším obsazením. Tady stojí za zmínku snad jen celkem charismatický Frank Grillo. ()

helloween93

Druhý Purge je lepší než první díl, jednička byla hodně komorní a odehrávala se v jednom domě, zatímco dvojka s podtitulem Anarchy diváka zavede do města, kde se tough guy Frank Grillo potká se skupinou civilistů, které ochraňuje. V dílčích momentech film přípomína Running mana se Schwarzennegerem. Jak jednička byla hlavně o psychice a teroru, dvojka je hunt po liduprázdném městě během purge night. Velmi mne zaujal skříňový naklaďák, který vzadu skrývá překvapení v podobě minigunu. 3* ()

Folky

Já být Frank Grillo zabiju ty čtyři voly tak po pěti minutách. Jediný klad tohoto filmu je, že se neděje přesně to samé co v prvním díle, ale snaží se to ten svět nějak rozšířit a ukázat i jiné stránky. Bohužel k tomu je k dispozici scénář, který svou debilitou a mírou klišé v pohodě konkuruje prvnímu dílu. A že tentokrát měl námět k dispozici mnohem víc možností jak se rozjet. Takže ne. ()

Wallis3

Po bezduché a promarněné jedničce tu máme Anarchii, kde Očista konečně vyrazila do ulic. Jenže mě to kazila matka s dcerou. Matka když upadla, nasadila výraz "jak se mi to mohlo stát?" nebo "Bože, praštila jsem se do kolena a vynechává mi mozek" a pak ten okamžik, kdy se z toho stane obyčejný živý terč, kdy banda, co nedělá Očistu, pro prachy pochytá pár lidí z ulice, aby se boháči mohli vyřádit a odříkává u toho blábolivou modlitbu, či co. ()

domirovec

Mám-li být zcela upřímný, Očista: Anarchie, neboli druhý díl ze série filmů, ve kterých je v Americe na dvanáct hodin povoleno páchat nelegální zločiny, není vůbec špatný. Když jsem poprvé zjistil, že se postavy, které budou naháněny maskovanými vrahy či lidmi, kteří jednoduše chtějí peníze, dostanou do otevřených amerických ulic, byl jsem nadšený, jelikož první díl byl založený v podstatě pouze na přežití v domě, který byl obklopovaný samotnými vrahy. Bál jsem se však, že nápad hodit několik postav, které se potkají špatnou náhodou a budou bojovat proti hordám maskovaných magorů v prázdných ulicích velkoměsta, bude špatně zrealizovaný, avšak mýlil jsem se. Druhá Očista jednoduše nefunguje na pět hvězd z pěti, ale svůj poměrně zajímavý potenciál posunula na vyšší úroveň než první díl, a za to jsem rád. 4/5 ()

FanKalEl

Jeden z mojich najočakávanejších filmov dopadol viac než dobre. Akcie je tu viac než dosť, prechádzka cez očistu mesta bola konečne rozšírená a atmosféra bola perfektne nasadená počas celého filmu. Herecký lead v podaní Franka Grilla jednoducho nemohol byť lepší, správny bad ass !! Počas celého filmu som sa bavil a nič ma nenaštvalo ale proste ma to tak strašne nedostalo ako napr. biják Raid (2011) Takže čo by som také vytkol je že som v istých miestach čakal niečo iné a že tá kamera niekedy nebola pod tou správnou kontrolou,jednoducho bola občas neprehľadná. Ale ja dávam čisté 4 hviezdy, blížiace ku piatim - tomuto možno pomôže pozretie doma osamote :D (85%) ()

darkreider

Z nejakého atmosférického hororu sme presedlali na akčnú odyseu a zafungovalo to. Frank Grillo je sympaťák a drtiča kostí mu asi každý rád uverí. Celé to má drive akčnej videohry, kde sa menia arény a zbrane s jednoznačným účelom. Nepriatelia prichádzajú z bodu A, Frank ich strieľa z bodu B. Nabudúce to postaviť len na tom, vynechať debilné keci o vzťahoch zbytočných postáv, nejaké hlášky, eR a sme tam. Otázkou je, či ten nápad nemá potenciál na poriadny thrill a či ho už zase niekto nezahodil. ()

bararich8

Rozhodně lepší než první díl a to snad ve všem. Teď už se na to dalo i rozumně koukat, i když stejně je to hrozně absurdní (ale skýtá to dost široký prostor pro tvůrce). Pár logických kiksů by se našlo, ale nic vážného. Film pěkně odsýpá, stopáž je kratší, takže nemám problém. Samozřejmě nemůže chybět konspirační teorie, ujeté dražby a podobné šílenosti. A opravdu je v Americe tolik vyšinutých lidí? Slušné 3*. ()

Stíba

Oproti až trapně směšné jedničce pořádný krok dopředu - lepší příběh, realističtější, napínavější, akčnější a i ve všech dalších ohledech lepší film. Pár naprostých pitomostí tu sice stále je ale u těch sem tentokrát o hodně radši přimhouřil oko. ()

michald99

Tenhle film prostě nemá co nabídnout. Nemá to atmosféru, má to jediného dobrého herce, který něco převedl - Frank Grillo, zbytek toho, co casting vyplivl jen brečí, fňuká nebo mumlá: "What are we gonna do?" po celých 100 minut filmu. Akce není zrovna častá, ale když je, tak také není o co stát, stejně většinu 99% z ní odvádí Frank, který rube nepřátele jak nic, zbytek se zas choulí někde v koutě. Celkově vzato film nemá špatný nápad, jenom ho nedokáže zábavně distribuovat. ||40%|| ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie