Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Cechyno4

Spokojenost ! Rozhodně lepší než první díl který mě zklamal. Napětí v ulici má grády, tempo, atmosféru. Paráda ! Každou chvíli jsem v kině hltal plnými doušky. Hlavně co se týče atmosféry se liší druhý díl od jedničky. K tomu všemu připočítávám plus pro ještě zvrácenější obraz USA než v prvním díle. Pět hvězdiček si šetřím. Ale čtyři můžu dát bez výčitek ;) ()

DonBraso

No konečně.Po příšerný jedničce,konečně byl využit potenciál námětu v lepších rovinách,než v tom hrozným domě. DeMonaco se poučil a jsem za to rád.Frank Grillo opět na scéně a opět policajtem,což je už jistota jasná a další plejáda herců už mírně pokulhávala,protože divákovi je vcelku buřt jestli zhebnou či ne.Režisér měl dost času trochu přiblížit více postavy,bohužel.Dvojka je prostě akční a tím to vadne,žádný horor se nekoná ani za boha a příběh odcejpá jak dobře seřízený hodinky.Hon v aréně mě přišel jak přes kopírák film "Běžící muž" s Arnoldem.Vcelku uhodnutý konec a ještě nadvakrát debilní moc filmu nepřidal.Otázek je stále více,protože náměť je sice nastolen,ale ten řád má pořád hodně much.Pro mě příjemné překvapení na poli akčního thrilleru,který člověka nenechá jenom tak spát.70% ()

elanista1

Tento nápad je tak skvelý, že DeMonaco by musel by veľký babrák aby sa mi tento film nepáčil. Aj keď scenár nie je bohviečo a záver mohol byť drsnejší a odvážnejší nemám žiadne námietky...Frank Grillo je veľmi dobrý, a ja som bol rád, že som to videl. ()

gefr

Paráda a zlepšení o 100% o proti jedničce. Konečně se naplno projevil potenciál celé Očisty a je to hukot. Scénář je nápaditý, hlavní herci výborní a najde se tu i pár skvělých zvratů. Surová brutalita za 4*. ()

MiTrAnDiR

nie je to úplne zle natočené.Film ma udržal v napätí takmer dokonca.Otázkou dňa však je...vážne chcem podporovať každý nemorálny hnoj ktorý hollywood natočí? ()

Vimrak158

První očista byla neskutečně průměrným až podprůměrným hororem, který ale přinesl velmi zajímavý a dějově lákavý nápad. Jedna noc, kdy je povoleno úplně vše a zákony a integrované záchranné systémy neexistují a každý jedinec v Americe si nemlže být jistý opravdu ničím, byla přesně to, co by do žánru hororu přineslo dosud neobjevené oblasti žánru. Bohužel se z filmu stala slátanina a nuda, kdy se divák modlil, aby už ta proklatá noc, resp. film skončil/a. Pokračování nás tentokrát nenechá držet uprostřed rodinného domu s otravnou rodinou, ale mrkneme se přímo do centra všeho dění. Svěží nápad, bohužel opět nedotažen k dokonalosti a tak se potyčky a šarvátky, či utíkání před zabijáky stává další nudou, jen s trochou více krve a výstřelů. Závěr ovšem slušně překvapí a film tak zvedá kvalitativně o tu jednu hvězdičku více. Průměr. ()

rasto87

Kvalitnejšie, lepšie, dramatickejšie a hlavne akčnejšie ako prvá časť. Konečne sa dalo na to aj pozerať. Očista by na niektorých miestach naozaj pomohla, pokiaľ by sa nestalo presne to čo v Anarchii, že to bude koníčkom a zábavkou bohatých zazobancov. Na záver musím uznať, že to bolo fakt solidné béčko. ()

waltosin

Očista v ulicích je určitě slabší, hlavně není tak emotivnější a napínavá jako když se to odehrávalo pouze v domě a okolo něj, to mělo svoje kouzlo i když nálož je to dobrá to se musí uznat, ale na pravou očistu, já nedám dopustit! :) 55% ()

Lula.cz

O dost lepší než první díl. Dává to větší smysl a je zajímavější zápletka, protože ústřední parta lidí je donucená být venku a bojovat o život v otevřeném prostoru. A dokazuje, že prachy hýbou světem.... ()

theFtip

Jeden z mála případů, kdy druhý díl předčí ten první. Lepší, napínavější, člověk si na každou postavu udělá svůj názor. Super. ()

PamelaJJK

Pravidla očisty jsou známa už z prvního dílu. Dvojka vše více rozvíjí a košatí. A to k dobru věci. Carmen Ejogo a Frank Grillo jsou fakt skvělí a parádně je doplňují ostatní. A ač stopáž narostla zhruba o dvacet minut, tak druhá očista má drive a atmosféru a divák nemá čas se nudit. Vše odsýpá a plyne k závěru takřka bez chyb. Jen hudba je zase nezajímavá a nudná. Dvojka je určitě lepší než jednička, ale k dosáhnutí vrcholu ještě něco chybí. Nějaká třešnička na dortu. Ale i tak velice ucházející akční thriller, kde bych označení horror či horrorový úplně vypustil. Zbytečně to mate... Dobrá práce... ()

B3n

Jeden z mála filmov, kedy je druhý diel lepší ako ten prvý. Už dávno som sa tak nebavil pri filme, toto bolo ako dúšok čerstvej vody po práci. Aj napriek občasnému hlúpemu správaniu sa postáv dávam plný zásah. Originálny nápad výborne spracovaný. A povaha smotánky bola výborne vystihnutá. Vidím, že aj v Amerike je to rovnaké, ako u nás. Vynikajúca hudba, dokresľujúca temnú atmosféru očistného večera. ()

mikessc

Troska lepsie nez jednotka, ale ani ta nebola nejaka extra. Jednotka bola home invasion , kym tu sa vrazdi vacsinou na ulici vonku. ()

blondboss

Pokračovanie v akčnom duchu upustené od hororovej atmosféry. Kvalitne predložená dávka strachu, akcie a beznádeje za tónov mrazivej hudby od Whiteheada. Určite o niečo lepšie ako jednotka, avšak atmosfericky kvalitu jednotky naopak nedosahuje. Bolo treba sa s dejom ešte trochu "vyšantiť". Inak ale spokojnosť na silné tri hviezdy. 65 % ()

wallax

Po jednotke mi ani nenapadlo, že to bude mať pokračovanie a keď som zasadol pred druhú časť vravím si: "Kam ďalej by ešte mohli posunúť dej z jednotky, veď toto je one way ticket nápad a nič viac z toho už vytĺcť sa nedá, určite budú len variť z predošlého dielu". No...ako šeredne som sa mýlil. Očista 2 ide riadny kus ďalej od svojho predchodcu a z organizovaného lovenia ľudí sa posunuli k organizovanému loveniu ľudí v kruhu spoločenských akcií zbohatlíkov. Znovu je vo filme zopár hlavných postáv ktoré držia spolu, no tentokrát sa z uzatvoreného domu/bunkru stala dlhá odysea za vykúpením po ceste tŕnistej a posiatej olovom. Bol som veľmi milo prekvapený, film skutočne prekonáva svojho predchodcu. ()

IZFNP

Uff. Po zvažovaní, či si film vôbec pustiť, som až do polovice bola presvedčená, že tento thrillerový skvost si zaslúži 4 hviezdy. Potom však prišla výrazne slabšia druhá polovica, kedy už sa hralo len a len na survival akciu, čo ma poslalo späť na zem. No ten nepríjemný pocit v žalúdku, ktorý ma sprevádzal celých prvých 30 minút tohto filmu, ma naozaj oslovili (rozhodne viac ako pseudopsychologická jednotka). Film konečne vytiahol päty z komorného prostredia a nahliadol na očistu komplexne, a do veľkej miery i úspešne. Musím povedať, že ak by sa pokračovalo v stúpajúcej kvalite, nevadila by mi ani trojka. Film konečne splnil to, čo som čakala od jednotky - provokoval diváka, nepokryte kritizoval kapitalizmus a americké násilie a vytiahol sa i so slušnou akciou. Thrillerové pojatie látke sedí oveľa viac ako hororové, len ten scenár ešte dopilovať. ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie