Jednou za rok se americké ulice vždy na dvanáct nočních hodin promění v peklo. Nepracuje ani jedna ze složek záchranného systému a všechny zločiny, včetně těch nejtěžších, jsou zcela legální. Téhle brutální noci se říká Očista. Režisér James DeMonaco před rokem pozitivně šokoval nízkorozpočtovým thrillerem s „očistně" originálním nápadem, za což byla Očista po právu odměněna mimořádnými výsledky v kinech. A tak zcela přirozeně vznikla dvojka. Zvlášť když její předchůdce položil řadu znepokojivých otázek a zdaleka neodpověděl na všechny. V noc Očisty by se po ulicích pohyboval jenom sebevrah nebo člověk s neodolatelnou touhou po zabíjení. Jedním z nich je po zuby ozbrojený chlap, který chce dočasnou beztrestnost využít k tomu, aby „potrestal" opilého řidiče, jenž mu před časem přejel dítě. Nebude to mít jednoduché, protože všichni ti, kdo tuhle noc chtějí „jen" přežít, se před vypuknutím Očisty snaží maximálně zabezpečit. Manželé, kterým se krátce před jejím začátkem porouchalo auto, a oni uvízli někde na předměstí, měli v tomhle směru neskutečnou smůlu. Stejně tak matka s dcerou, které se marně pokusily proměnit svůj byt v nedobytnou tvrz. Náhoda svede tyhle čtyři bezbranné zoufalce dohromady s výše uvedeným osamělým mstitelem. Je jim jasné, že pokud mají mít aspoň nepatrnou šanci na přežití, musí se ho za každou cenu držet. Jenže on má svůj plán a v něm vyděšení a neozbrojení „civilisti" nehrají žádnou roli. Noc ale zdaleka ještě nekončí a pro všechny připravuje pár nepěkných překvapení. Zatímco první Očistu bylo možné díky jejímu zasazení do interiéru jednoho domu označit za komorní thriller, pokračování je výpravnou akcí, která nešetří napětím, brutalitou a nečekanými dějovými zvraty. (Cinemart)

Emjecko

Zábavnější, drsnější, chytřejší, delší... zkrátka MNOHEM lepší než první díl, který měl sice zajímavou myšlenku, ale její potenciál nedokázal naprosto vůbec zužitkovat. Tvůrci si to možná uvědomili, a ať už to tak byl záměr hned od začátku, nebo reakce na zpackanou jedničku, umístili děj ve druhém díle především do otevřeného prostranství ve městě, kdy jsou nejen honičky najednou mnohem atraktivnější. Nové prostředí však neznamená odstranění všech neduhů, i zde se potkáte (mimo jiné) s do nebe volající hloupostí vybraných postav, kdy si říkáte, že některé repliky a činy byste snad v životě nevymysleli bez ohledu na to, do jaké situace byste se dostali, ale když jste herec, máte to ve scénáři a dostanete za to zaplaceno, asi se na to díváte jinak. Na diváka to však občas může působit jen těžko uvěřitelným dojmem a když nevěří herci to, co hraje, je to problém... ()

Daryl.Dixon

Zase po roce je tu Očista, ale než očista duše, jak to propagační reklamy ve filmu prezentují, je to spíše očista od chudiny a "slušných" lidí. No ale co se týče hlavních "kladných" postav, tak chápu, proč je chtěl každý sejmout a po dvaceti minutách bych jim k tomu začal dodávat munici, protože mi někteří z nich neskutečně lezli na nervy, zvláště ta mladá, která byla protivná, jak svědivé cosi uprostřed zad, kam nedosáhnete a nemůžete se tak podrbat. Pozitivem filmu je skupina proti Očistě, ale té jsem si moc neužil. Oproti jedničce jsem ubral hvězdu, protože ta přišla s originálním nápadem, což je těžší, než jej rozvinout. ()

Boudyy

O třídu lepší než jednička. DeMonaco se zlepšil v mnoha ohledech. Atmosféricky je film působivý docela dost (hlavně představení úhlavní "partičky" se povedlo), dále jde více do hloubky (ukazuje, jak očistu vnímají různé společenské vrstvy, jaká je jejich motivace i jak to během očisty vypadá v ulicích, čímž se liší od "klaustrofobní" jedničky, kde se děj odehrával v jednom domě) a také je zde nepoměrně více akce a děje (putování městem, lov, různé vedlejší zápletky). Kdyby nebyla natočena jednička, nic by se nestalo. Tohle je totiž všeříkající. A dost dobré. ()

Kimkong

Nakonec to nebylo tak zlé. Slabší tři hvězdy. Jen bylo až do očí bijící, že zlí jsou bohatí bílí a ti hodní chudáci černí. Něco to vypovídá o současném stavu v USA. ()

Pitryx

Tu malou filcku Cali bych odpráskl asi po pěti minutách těch jejích blbých keců. Ona nejvíce jimi zdržovala děj. Pak tam bylo trochu hlucho, v tom baráku, ale jinak, myslím ani ne. A páč jsem se skutečně bavil, a ani jednou nekoukl na čas, určitě se podívám podruhé. Hodnocení je tedy jen tak prozatím. Zatím se podívám na první film, o němž jsem netušil, že existuje. Jinak, gore mohli přidat, vždyť o to přece šlo. ()

Dickator

Hodně neotřelý námět, myšlenka, ke které budeme muset přistoupit, pokud časem neotevřeme oči a nepřestaneme se chovat jako zvěř, a přestože provedení mohlo být lepší (některé náležitosti sráží toto dílo do průměru), za původní myšlenku jej musím vyzdvihnout nad průměr, dávám 70%. ()

kelto44

Očista: Anarchia je slušné pokračovanie hororu Očista. Je to viac akčné, výborná atmosféra a dobré herecké obsadenie (Frank Grillo). Osobne to mám radšej ako prvú časť a myslím, že nie som jediný s podobným názorom.. Odporúčam ako oddychovku. /75%/ ()

SmoldaMara

Jednička dostala 3 hvězdy za to, že to byla zajímavá myšlenka. A dvojka je dostala, protože posunula sérii zase někam trochu jinam. ()

Brano

Povedal by som, že je to o niečo slabšie ako jednotka. Je to síce akčnejšie, ale jednotka mala rozhodne lepšiu a napínavejšiu atmosféru. V dvojke môžete čakať viac násilia, postáv, ale ja som sa pritom nejak zvlášť nebavil. Herecké obsadenie mi tiež veľmi nepadlo do oka. Frank Grillo podal solídny výkon, ostatok béčkový herci. Páčil sa mi najviac záver filmu. V prostrednej časti bolo veľa hluchých miest, ktoré nudili. /50%/ ()

zuzzuli

Větší slátaninu jsem neviděla už hodně dlouho. Jaký byl smysl filmu?! Podle mě jde o nesmyslnou vyvražďovačku během stupidního dne vyhlášeného vládou USA. Dne, kdy nastane vyúčtování, dne, kdy se všichni mstí a mohou bez jakéhokoli trestu zabít, okrást kohokoli. Čekala jsem napětí, momenty překvapení, dostavil se odpor, překvapení nad tou absurdností. Nu, posuďte sami, zda bude Očista tím pravým ořechovým na večerní posezení s přáteli. ()

DassemUltor

Bože to je takovej shit, že jsem to málem nedal. Jediný dva dobrý momenty. První, když houká siréna. Má to takový fajn děsivý feel. Druhý, když si smetánka udělala menší aukci a chtěla si zalovit. To mě donutilo aspoň na chvíli neusínat. Ale hádejte co, skupinka black lives matter bojovníků za svobodu to musela zkazit. A co mě vytáčelo úplně do nepříčetnosti, byla ta ukecaná puberťačka. Tenhle archetyp, nebo co to je, angažovaných, drzých, vševědoucích, amerických píčokrav je něco tak toxickýho, že se mi dělá špatně jenom o tom píšu. Doufám, že to je nějaká protekční dceruška a byla obsazena jen náhodou. Nebo možná proto aby se splnili gendrové a rasové kvóty. Na tom nezáleží. Tenhle ksich už nechci nikdy v životě vidět. Film výrazně nedopočuju. ()

unrocker

Myslim ze z tohoto námětu by šlo vydolovat více. Dej není úplné marný ale to zpracování kamera a střih je takový divný nemastny neslaný. ()

Vykuk

Docela zklamání, tedy nic jsem nečekal a nic moc nedostal, Frank Grillo fajn, jinak jak bylo psáno mnohokrát, zdaleka nevyužitý potenciál a ke konci už fakt nuda. ()

johnsnow

Zasadenie na ulicu som po prvom dieli očakával a vyšlo to. Super akcia, skvelý Grillo aj ostatné postavy, cameo nášho čierneho hrdinu s prvého dielu potešilo a aj ten černoššký vodca odboja si to dáva jak pán hoc na malom priestore. Koniec som čakal kus iný ale okrem toho dobrý filmis a teším na ďalšie. ()

peeteno78

Druhý díl kvalitou dobře navázal na první díl a splnil očekávání. Potenciál, jaký ten námět filmu má, by snad vydal na dvacet filmů. ()

ostravak30

To je přesně to, co jsem psal v Očistě. Tvůrci tam nevyužili ani zdaleka potenciál námětu a zde nám naplno předvádějí, jak by to mohlo vypadat, kdyby ano. Pozoruhodný je už samotný námět. I jinak zákon dodržující jedinci se na pár hodin mění z nemyslící zabijácké sv.ně, které jsou schopny odpravit někoho jen z čiré nenávisti či závisti. A věřím, že v současném světě by byl svátek ještě oblíbenější a ulice ještě plnější. Do toho všeho se míchá několik osudů a samozřejmostí je i touha bohatých si za podobnou zábavu zaplatit. Film má akorát takovou stopáž, aby dokončil co začal, ale zároveň už to nepřehnal. Těch motivů bylo ale ve snímku více a nejsem si jistý, zda si filmaři vysokou laťku nenastavili příliš vysoko a najdou ještě něco originálního v tomto námětu. Já osobně bych pár nápadů měl, tak jsem zvědav s čím přišli v dalších dílech. ()

Facerr

Gradující kousek, stejně jako celá série. Nevím, kam to půjde dál, ale tohle šlapalo úspěšně celých 95 minut (titulky přes jejich stylové zpracování nepočítám).Jestli čekáte brutálně detailní orgie, tak vás možná tahle očista zklame, ale příběhově je na co se koukat. Hlavním plusem je střídání lokací, který nabízí město a taky celkové uchopení. Za mínusy považuju postavy, který byly hodně nezáživný a člověk s nima moc srůst nemoh.Snad se dočkáme v nějakým dalším pokračování, na který bych se moc rád podíval. A očekávám v blízké době taky nějakou videohru ...abysme si mohli virtuální očistu udělat sami:) ()

pekko

Cakal som sprostost, ale nakoniec som bol prijemne prekvapeny. Zaradil som si do svojej oblubenej kategorie filmov: pustit detom v skole a po premietani viest diskusiu :) ()

Bay a jiná galaxie

Bay a jiná galaxie