Brána temnoty

• USA Pay the Ghost (více)

Rok poté, co jeho malý syn zmizel během halloweenského karnevalu, je Mike Cole pronásledován nevysvětlitelnými děsivými obrazy a vzkazy. Spolu se svou manželkou, se kterou se již značně odcizili, se ale nezastaví před ničím, co by jim zabránilo v odhalení těchto záhad a nalezení ztraceného syna. Přitom narazí na legendu, která odmítá zůstat pohřbena v minulosti. (Magic Box)

lucijelucije

Aaaaaaa Nicolasi Nicolasi, k čemu ses to zase uvrtal. Jako Pay the Ghost zní dobře, trailer vypadá dobře. Ale bohužel realita je jiná. Ještě prvních možná 40 minut se dá. Duchové mě teda vůbec nevadí, ale tady to bylo opravdu průhledné, až nežádoucí. Možná i béčka by tento film předčily. A ten závěr byl zcela jistě natočeny nějakým odpůrcem tohoto žánru, protože ti, co duchařiny jakžtakž mají rádi, tady je zřetelně odradí. Za nápad a dobrý start **. ()

Magika82

J*A*S*M zde téměř naprosto uvedl k životu mé vlastní myšlenky. Pro mne příjemné překvapení. Leč, osobně a zcela subjektivně jsem vnímala a vnímám závěr snímku - kde by měla křivka napětí vrcholit a namísto toho rapidně upadala -, jako velkou chybu. Zde byl prostor pro vytěžení maxima. Nestalo se tak. Proč? To ví snad pouze sám režisér Edel. Nicméně, právě tato chyba se v mých očí jeví jako zásadní a neodpustitelná. Proto snímku za sebe srážím dalších několik procent. 35% a tedy lepší 2 hvězdy. ()

qxkamo

Film, v ktorom je na tenuckej nitke, ale predsa udrzovane napatie od zaciatku do konca. Sice nejako extra neohuri, ale na dlhe zimne vecery sa ho oplati pustit aj kvoli zopar efektom, zopar bubu scenam a ti, ktori maju radi sem-tam nejakeho ducha, tak si pridu tiez na svoje. ()

Flopik

Zbadal som že v horore hrá Nicolas Cage a strašne ma zaujímalo ako to bude vyzerať.A ono to vyzeralo dobre.Film ponúkne pár slušných ľakačiek a celkom sa nato dobre pozerá.Nebol to klasický horor s duchom ale niečo nové so zaujímavým príbehom.Nicolasovi tá rola sadla a prišiel mi ako riadny sympaťák.Koniec sa mi ale nepáčil, prišiel mi pomerne odfláknutý.Avšak ako celok to bolo dobré a mile rád sa prikloním k tomu lepšiemu. ()

Hepy13

Ztratit se v New Yorku neni zas taková věda. A když přidáte novodobého Cage, mohl by vzniknout film který by nám mohl být ukradenej. Naštěstí tentokrát to nebylo vůbec špatný Niki. ()

dannyyy

Stále se říká, že by Cage už konečně potřeboval TEN FILM, který by ho nakopnul a myslím, že PAY THE GHOST je tím filmem. Nic jsem od toho nečekal právě kvůli Cageovi, ale jsem velmi překvapen. Film si od začátku do konce držel mou pozornost (nepadlo ani jedno cigáro), nevypadá televizně levně, jak většina jeho posledních filmů a jakožto fanda hororů, thrillerů a mystéria hodnotím tento kousek 80% ()

warrenur

Hoci je to film skombinovany z mnozstva hororovych postav a dejov za posledne cca 2 roky, nedosahuje ani zabavnost, ci napatie, ktore by sa mohlo ocakavat. Cage-ovo neherectvo ma uz dlhsie unavuje. Slaby cajik. Skoda. Pravdou nadalej ostava, ze vydarenych ducharin je ako safranu. ()

Bozvav

Docela jsem byla zvědavá jak se s tím Nicolas Cage popere. Mám jej docela ráda i když některé filmy s ním stojí za psí štěk. A musím říci, že se popral dobře, on ano. Zbytek krize. Já nevím, na horor málo strašidelné, na thriller málo napínavé, příliš předvídatelné, jako mysteriózní dejme tomu. Místy velmi dlouhé a nudné pasáže a závěr až disneyovský. Ne že bych neměla ráda šťastné konce, to vůbec, ale tento jak tak nějak nešťastně šťastný. Scénář taky žádný zázrak, ale to by v tomto případě tak nevadilo. Takže dvě a půl za dobrého Nika a místy mystickou atmosféru. ()

Matli

Celý štáb se tak moc snaží, ale ono prostě nějak nejde a Cage v hororu fakt né, ikdyž efekty nejsou špatný i možná nějaká ta lekačka a hodně mírně napjatá atmosféra, ale pocit spíše negativní. 35% ()

LordBeeDoO

Not great, not terrible. Asi momentálně maximum, čeho je schopen Cage. Film byl docela rozumný, ale na závěr natáčení asi došly peníze. ()

MickeyStuma

Další mysteriózní snímek tentokrát po delší době z období Halloweenu a nejeví se zase až tak ponuře jak z počátku vypadá. Trochu zamrzí, že se jde ihned do podstaty problému, čímž se vynechává hlubší seznámení s hlavními postavami. Příběh je jednoduchý a tak je místy znát i menší protahování děje. To je ale věc scénáře, kde by ty události přeci jen mohli být daleko více rozprostřené s daleko většími zvraty. A tak se vývoj děje ubírá velice pozvolna. Temná atmosféra s příznačným hororovým kabátem postupně nabírá na intenzitě až do grandiózního finále, které však ale přeci jen mohl být o krapet delší. Závěrečný souboj je hodně uspěchaný a zcela zbytečně. Ani na originálnost se tu nehraje, takže je děj hodně předvídatelný. Na druhou stranu proč si to tím kazit. Na kráse to nikterak neubírá. Správná duchařina kupodivu bez velmi častých lekaček. ()

pilarius

Tento film se líbí 11 z 10 ošklivě digitálních, otravných a nepochopitelně bezesmyslných kondorů krocanovitých. Sáro, kočko, měla by sis vybírat slibnější scénáře a pro příště bych se být tebou radši Cageovi vyhnul, protože se zdá, že aniž by si to uvědomoval, tak má na béčkárny čuch a točí je ostošest (což je škoda, protože podle mě hrát umí). První lekačka se povedla, černobílá děcka byla taky super, ale ty další lekačky a tolik konin, co tam bylo, mě nutí tomu vlepit jen dvojhvězdu, ačkoliv většina prvků nijak slabá nebyla, tak jako celek to prostě působilo tak nějak blbě. Poučení do budoucna? Duchům plaťte raději předem. ()

Rockerman

Umírněný, skoro hodňoučký horror, který nemůže fanouška tohoto žánru potěšit. Neoriginální scénář by nevadil, ale fakt se nebylo čeho bát a ani atmosféra nic moc. Scéna na konci opět otevírá vrátka k pokračování, ale to už opravdu nevím co by chtěli vymyslet, aby se na to dalo dívat. ()

BOURQUE

Základ príbehu je založený na už v iných filmoch natočených príbehov. Inými slovami, niečo také sme už videli niekoľkokrát. Herecky celkom presvedčivý, avšak nevypracovaný scenár a nie celkom dobre zvládnutý záver zanechali svoje výrazné stopy na kvalite . Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

Wallis3

Těch nakrknutejch matek už by se v hororu taky našlo přehršel, že by to vystačilo na pořádnou fisting matko párty. Tady to byl v celku pěknej vizuální, ale žádná atmosféra, ani bububu, taková slabůstka. ()

Rathalos

Atmosfericky,napinavy,tajomny,temny a aj strasidelny,asi tak by som opisal tento mysteriozny horor,v ktorom clovek musi takmer az dokonca cakat na rozuzlenie,co je fajn,len skoda toho konca,to ma sklamalo,takto by v tomto zanri filmy koncit nemali,ale co uz...:-) ()

Hartigan

Moc rád bych dal Cageovi opět trojku, mám ho vlastně vzhledem k minulosti jako herce rád, ale ono to prostě nejde. Atmoška nefunguje vůbec, hororem bych následující výtvor rovněž nenazval, jelikož zde nás můžou vyděsit tak akorát Mikeovi mimické výrazy (ano, opět psychopat) a konec taky postavený na hlavu. Takže dneska to máš Nicku od Hartigoše suma sumarum za hodně odřených 50% a do příště se polepší. Tímhle způsobem by to přece dál nešlo, to určitě bereš sám na vědomí, tak s tím proboha něco konečně udělej! ()

darkreider

Nicky toho mnoho nepredvedie, ale film ako taký je celkom solídny so slušnou atmosférou, ktorú mi skazil až záver, ktorý je až príliš priamočiary a jednoduchý pre hlavného hrdinu. Človeku ale príde divné, že bubák s kľudom odpraví pár ľudí, ale postavu, ktorá sa ho "zjavne" pokúsi zničiť, len straší. ()