Epizody(4)

Kdo by neznal Jamese Bonda, agenta 007 britské tajné služby s povolením zabíjet. Ale co muže, který Bonda stvořil? Byl jím spisovatel Ian Fleming, který vždy tvrdil, že všechno, co píše, má svůj precedens v pravdě. Čtyřdílná britská minisérie sleduje nejdramatičtější etapu Flemingova života, kdy v letech 1939–1945 sloužil jako pobočník admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. Sotva třicetiletý Fleming, který předtím zkoušel štěstí jako novinář, ale i bankovní úředník, se v nové práci našel. Mohl v ní totiž uplatnit svou výjimečnou představivost, sklony k nezodpovědným dobrodružstvím i zdravé pohrdání autoritami. Povaze protagonisty odpovídá i zpracování minisérie, která není klasickým suchopárným životopisem, ale nabízí poutavou podívanou, plnou dramatických situací a krásných žen. Jak také jinak u muže, proslulého tím, že nikdy nenechal fakta pokazit dobrou historku. (Česká televize)

pushover

Patetická sračka plná milostných scén, navíc hrozně blbě udělaná i zahraná a zoufale nudná. Navíc neustálé proklamování titulků o skutečných událostech se nezakládá na pravdě. Vlastně ani nevím proč jsem to dokoukal. ()

boo-boo

Fleming má ťah na bránu, skvostné reálie (a k nim aj adekvátne zafinancovanú výpravu) a k tomu zúčastnených, ktorí do toho očividne veľmi chceli ísť a bavili sa. Cez čo som sa ale ja nepreniesol je, že sa všetko deje tak skratkovito a úplne postráda prirodzený vývoj, čo nakoniec uberá na sile každému zásadnejšiemu zvratu. Škoda toho, z podobného súdka taký The Night Manager kopal úplne inú ligu. ()

ostravak30

Seriál o tvůrci Bonda měl spád. Sice byl plný sexu, ale pokud to k Flemingovi patřilo, proč ne. Ostatně, další, co mě zaujalo byla Lara Pulver. Je to fakt sexy herečka a řekl bych, že jí role parádně sedla. A nebyla jediná. Dominic Cooper do role také skvěle zapadl. Jako by byl na roli dělaný. Vypadá jako sukničkář a i ho dobře hrál. Je třeba říct, že jsme se dozvěděli, přesně, jak se to píše v popisku, o nejdramatičtější etapě Flemingova života. Každopádně podtitulek je nazván: Muž, který stvořil Bonda. A o Bondovi nepadne v seriálu slovo. Vlastně ano. Na úplném konci se dozvíme, jak přišel ke svému názvu. Vzhledem k podtitulku bych ale uvítal pohled na to, jak Fleming psal své první Bondovky, jak se popasoval s úspěchem a zkrátka něco dál. Proto také nedávám plné hodnocení. Jinak jsem se ale nenudil a seriál měl rozhodně náboj. ()

subic

Velká a mocná BBC udělal 4 dílný seriál, od kterého jsem měl celkem velká očekávání. Ian Fleming psal o Jamesu Bondovi už před válkou? To jsem nevěděl. Za války působil jako pobočník (říkali mu commander) admirála Johna Godfreye, šéfa tajné služby britského královského námořnictva. V letech 1941-44 působil jako agent tajné služby v portugalském Lisabonu, kde hlídal dvojitého agenta Duška Popova. O tom se seriál ale nezmiňuje, přitom se uvádí, že právě on byl pro Fleminga inspirací na vytvoření agenta Jamese Bonda. Autoři poslali v posledním díle Fleminga dokonce na frontu hledat dokumenty o nukleární zbrani. První díl 3,5, druhý díl 2,5, třetí díl 2, čtvrtý díl 3. ()

XXXXXXXX

Dobová atmosféra, nenápadné (avšak jasně identifikovatelné) náznaky směrem ke znalcům Flemingova díla, se v některých místech střídají s akcí, která zde ale působí jak pěst na oko. Hřebíčkem do Ianovy rakve, budiž ohyzdná Femme Fatale a brzké vyšachování mnohem lépe vypadající blondýnky. Slabé tři jen proto, že na začátku se to tvářilo, že by tu mohl být ukryt jakýs takýs potenciál. Škoda. ()

xpaja

Filmy o Jamesi Bondovi jsem nikdy nemusel. Pro mě to jsou vesměs přestřelené slátaniny. Ale na tohle se prostě skvěle koukalo. A i když realističnost toho životopisu jistě dost pokulhává, tak to nevadí. Tahle minisérie totiž dokáže pobavit a zaujmout víc, jak všechny "Bondovky" dohromady. Dávám --- == 79 % == --- . ()

Fíma

Nikdy bych nevěřil, že mě bude série o autorovi Jamese Bonda nudit, ale stalo se. S hodnocením si počkám na další dva díly. ... Od třetího dílu mě to bavilo víc. Ovšem na bondovku je to moc reálné a na špionážní drama málo dramatické. Asi je to tedy životopisný seriál. ()

ESNYR

Nudná série o autorovi nejznámějšího agenta jejího veličenstva. Kdyby to byl jeden film v běžné stopáži asi bych přihodil hvězdu, ale je to prostě moc natahovaná nuda. O Flemingovi a jeho praktikách ve špionáži, jsem viděl dokument (tady na čsfd ho nemůžu najít) a ten byl tak 100x lepší než tohle. Vůbec se tu nezmiňuje že ke špionáži používal i holky a nebo ty až v závěru zmíněné "hračky". 2 hvězdy jsou tak akorát. ()

Faldicek

Tak čekal jsem do druhého dílu abych se utvrdil ve svém hodnocení. Tohle je opravdu výborné dílo, jak už zmínil sharky, odkazy na Jamese Bonda jsou opravdu vidět na každém kroku. Děj seriálu je opravdu poutavý a nenudí , stejně tak i samotné postavy a herci. Toto se BBC opět povedlo, jen tak dál... ()

sarianna

No nevím, ale mě to teda vůbec nebavilo. Hlavní hrdina je nesympatickej vošoust (pardon, ale jinak to říct nelze), kterej mi ještě na dovršení všeho ani nepřipadá jako dobrej agent. Je možné, že po shlédnutí zbylých dvou dílů změním názor, ale moc to nevidím. ()

JimWalker007

Dominic Cooper výborný, dobové reálie slušné, škoda, že väčšina akčných scén mladého pobočníka tajnej služby spočívala v tom, ako pretiahnuť niektorú z dekadentných dám natvrdo zozadu. ()

Nathaniel8

Nechci napsat, že to byl vyloženě průšvih, ale on to byl. Vtipem se nevyrovná prvním Bondům. Akci těm posledním... a casting je podle mého největší průšvih. Bond měl skoro vždy charisma. Tady nemá a Bondgirl? Tady nic... a hlavně? Byla to celou dobu nuda. ()

Kivis

Děj moc nevtáhne, představitel hlavní role nijak nezáří a ze všeho je tak nějak cítit, že to není "od srdíčka", ale účelově na efekt. Výbuchy, zpomalovačky, šoustání a v dalším dílu odznova. Možná by se to dalo smrsknout do jednoho 90 minutového filmu a docela by to šlapalo, takle se to však neskutečně táhne. Téměř všechno zajímavé z této tříhodinové podívané se vejde do dvouminutového traileru. Díky mírnému stupňování děje se to nakonec dalo dokoukat. ()

tomuleee

Vzhledem k tomu že se má jednat o 4 dílnou sérii tak si dovolím zhodnotit 1 díl. Jakožto fanoušek dvojté nuly křičím jedno jediné slovo. DOKONALÉ. ()

katikka

Vaham medzi 3 az 4 *, pretoze ma velmi zaujala myslienka dozvediet sa nieco o muzovi, ktory stvoril bonda. Ale priklanam sa ku 3*, kedze zivotny pribeh bol nahusteny do 4 dielov a tak sa jednotlivym dejovym usekom a scenam nedostalo tolko vzduchu, kolko by si to ziadalo. ()

eexDon

Für mich - 75%, - /romantická linka občas docela protahovaná a otravná, hlavně ve 4. dílu, někdy byl Ian tak akční, že byl víc Bondem nežli samotný JB/, + /Dominic docela sedl, hlavně tím svým přidrzlým ksichtem a docela to bavilo/, hodnocení - skoro životopisný seriál o IF, který tak moc životopisný nebyl, spíše to byl JB seriál, ostatně filmů už máme dost, že jo, docela to šlo, bylo to takové průměrné, ucházející ()