Fait je šéf skupiny nejlepších lupičů a neexistuje nic, co by nedokázal se svým gangem ukrást. Jednoho dne je jeho dcera Vanessa unesena. Únosce Ling požaduje za její vydání vyplacení odměny v černých diamantech, které Fait ukradl z trezoru diamantové burzy. Černé kameny též hledá tchajwanský tajný agent Su. Nemá políčeno jen na drahokamy, ale i na nelítostného Linga. Fait postupně zjišťuje, že Su je jeho jedinou nadějí při záchraně dcery. Spojí proto své síly, Su pro pomstu vůči člověku, který usiloval o jeho život a Fait pro záchranu Vanessy. Během pátrání se Fait dozví, že diamanty jsou ve skutečnosti uměle vytvořené plutonium a mohou být využity při sestavení nebezpečné nukleární zbraně. Cesta oba muže nakonec přivede na letiště, kde se rozpoutá boj na život a na smrt. (TV Nova)

UncleG

Teda nechci panu Bartkowiakovi šahat do svědomí, případně bořit jeho iluze, ale banda plešatejch, namachrovanejch, řetezama ověšenejch, zkérovanejch "Afroameričanů" se nezabývá něčím tak nesmírně inteligenčně náročným, jako otevírání bankovních sejfů. Jejich bohulibé snažení v oblasti kriminálních činů se zpravidla ubírá zcela jiným směrem. Například někomu vystřelit střeva na chodník a pak ho okrást. Nebo někoho okrást a pak mu vystřelit střeva na chodník. Jak vidíme, jejich pestrá činnost nepostrádá i jistou dávku variability, ovšem o vybírání vysoce zabezpečených trezorů se existencím s přezdívkami "Drag-On" nebo "DMX" může skutečně jenom zdát. Na hlavních představitelích pak celý film krutě dojíždí. Zatímco Jet-Li se ve své roli agenta Su zrovna nepřetrhnul, samotný ústřední hrdina Tony Faith alias DeMent-X je nepřesvědčivost sama. Hlubokomyslný až zádumčivý výraz v jeho tváři dává tušit, že hlavní představitel musel s přehledem zvládnout snad i třetí třídu základní školy a jeho herecké kreace na téma "jsem zlý plešatý Ou-Dží" se do kroniky filmových křečí zapíšou zlatým písmem. O zápletce nemá cenu mluvit vůbec. Je to vo ňákejch diamantech. Tečka. ()

Vojcl

Typické americké akční béčko, které rozhodně mělo na víc. Průměrné akční scény, průměrný scénář, sem tam nějaká ta hláška, ale to je tak nějak všechno. Fanoušky žánru potěší snad jenom závěrečná bitka Jet Li vs. Mark Dacascos, na kterou jsem se já těšil celý film. Jinak opravdu nijak výjiměčný kousek na jedno podívání. Vzhledem k hereckému obsazení a s ním spojeným potenciálem, jaký film mohl mít ještě jednu hvězdičku srážím... ()

YURAyura

Uplny potrat to nebyl, ale ze by nejaka prevratna vec, to ani omylem. Tak mi nejak prijde, ze kde se vyskytuje vic cernych jak bilych, tak se vetsinou jedna o film prave pro cerne, tudiz je hodne specificky - zlate retezy, drsni kluci s broken english, miliony zbrani a hlavne velka a rychla auta - to jsou asi sny kazdeho maleho cernouska, tak at se mu splni... A JET? ten je tam spis tak do poctu, ale kope mu to pekne ()

MATADOR

Akční filmík o jakých si diamantech - ** je málo, *** je hodně. Sice tam na mě bylo docela černo, ale to se dá překousnout ;-) ()

Easykk

Trochu málo akce na akční film. Velice ohrané schéma zápletky. Snad mě trochu překvapil ten konec a Jettiho mám docela rád, kor když většinu filmu bojuje s jednou rukou za zády :), takže za tři umouněný pidihvězdy nežli si to rozmyslím. Howgh ()

Carlossss

Kdybych byl hustodrsný nigga nebo rákoska z tržnice, vískal bych si radostí. Ale protože jsem svým způsobem normální, tak mě tohle veledílo nějak minulo... ()

SallyZen

Tento film má problém v tom, že je téměř totožný s Romeo musí zemřít. Herecké obsazení mě tolik nevadilo, jako spíš celkový příběh. Bartkowiak jiný druh filmu točit neumí(výjimkou Doom). Jinak se mi poslední dobou začíná líbit DMX určitě lépe hraje než zpívá, ale také by si mohl zkusit i jinou roli než jen "špatného" černocha. Na nudné odpoledne to v pohodě stačí. 60% ()

peto12

Pesnička od DMX - X GONNA GIVE IT TO YA. Tak touto pesničkou som sa nechal nadýchnuť, keď DMX išiel na motorke. Najviac sa mi aj vo filme páčil Jet Liho skok z výškovej budovy. Výborné Jet. Takéto akčné filmy sa mi tiež páčia. ()

Attta

Hoši v Hollywoodu to už pěkně přepískli. V podstatě jsem chtěl dát odpad, ale když jsem se zamyslel, tak jsem se u toho dost pobavil a tak dávám alespoň jednu hvězdu. Nevím jak vy, ale já si prostě detailů všímám, a tak když vidím, že v jedné scéně leje jako z konve tak moc, že plešky tuctových herců jsou jako zrcadla a hned po střihu je všude sucho a herci jsou suší jak pepř, tak není něco vpořádku. No abych to zkrátil, takových seků a zbytečných filmových chyb by se nikdo nedopočítal, protože ji je tam jako much a z té spousty amerického klišé je mi už pomalu nablití. Místo toho abych si kousal nehty, tak jsem se jen prostě smál přitrouble udělaným scénám a dialogům. Takový film je škoda točit a ještě větší škoda je ho sledovat! Totálně Nedoporučuju! Jednu ironickou hvězdu tedy dávám za to jak jsem se nasmál. ()

cubajz

Jet Liho asi nejhorší hollywoodský film - pokus o cool akčňárnu s hromadou raperů v kožených bundách, pitomými dialogy, pár honičkami a troškou těch rvaček (asi aby se neřeklo) + toť vše jest zabaleno v neskutečně pitomém a neuvěřitelném ději - ach jo! ()

Seag

Tento film ma ničím neohúril. Už ked sa chýlilo ku koncu, chcel som dať 3*, ale jak som videl že vybuchol vrtuľník, a z neho vyšiel (bez šrábnutia) živý Mark Dacascos, mal som dosť. Toto je Jet Liho najslabší film. Neodporúčam. Aj ked začiatočný soundtreck "Go To Sleep" je skvelý. ()

Biggy

Jedine co me na filmu zaujalo byl kratky striptyzek Gabrielle Union, jinak film jen pospinil jmeno Jet Li a DMX. ()

otík

Těšil jsem se na něco podobného jako Lovec policajtů, ale nebylo to přesně ono a určitě o třídu horší. Zatímco DMX dělá to, co vždycky, Jet Li dostal docela málo prostoru ukázat, co v něm je. Sice když už se do boje dá, stojí to za to, ale ještě by to chtělo méně střihu, abychom opravdu viděli, jak je dobrý a rychlý. Velmi dobrý je Dacascos, skutečně béčkový král. Vadily mi hodně průhledné digitální triky, potěšil mě Tom Arnold. Když to vezmu kolem a kolem, vlastně to nebylo nejhorší (i když střed filmu jsem hodně prozíval). A za začáteční Jet Liho originální seskok z mrakodrapu po balkonech přidávám půl hvězdičky. ()

StanislachKo

Haleluja! Asi ešte úplne nestrácam súdnosť. Akčné filmy sú pre mňa vody, v ktorých som ochotný odpustiť naozaj veľa. Ale toto bola sračka na entú, v ktorej mi vadili aj logické, či príbehové nonsensy. Jednu dávam za Jeta, ktorý je mi proste vždy sympatický, ale zvyšok strhávam za 1) DMX s charizmou = 0. 2) akčné scény s ním a zvlášť za epileptický strih, ktorý mal neskrývane vzbudzovať dojem, že starý dobrý DMX je bohovský parkourista 3) rappohiphopgangstanadupaný hudobný poodmaz - nasilu 4) Ten otravný večne nevtipný tragéd s medzerou medzi zubami 5) Outro scénka trápne zneužívajúca pojem cameo 5) akože HOT taneček tej černej zrúdy, čo sa tvári ako najsexy telo pod slnkom 6) Čistá tupota, ale v tak nefunkčne nariedenom pomere, že to nebolo ani tupo zábavné (s jedinou výnimkou liliputána v klietke, ktorý bravúrne ovládal karate). ()

SeanLSD

Tretí hip-hopový akčniak Andrzeja Bartkowiaka a Joela Silvera je dostatočne svižný a cool, aby človek príliš nerozmýšľal nad mnohými nezmyslami a pochybnou morálkou nepríliš dobre zahratej hlavnej postavy. Ale prečo aj, veď je to hollywoodsky akčný film, do riti. A čo jeho pestrosti a príťažlivosti sa týka, vydarený dosť. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera