Max Lambert, bývalý šéf lupičské bandy, si odpykává dvacetiletý trest. Před zatčením zakopal u kostela nedaleko Říma několik milionů ve zlatě, „výdělek“ ze své poslední akce. Se svým spoluvězněm Pierrem Bizetem připraví plán útěku a v převleku za duchovní se snaží odletět do Říma, kam zrovna v této době směřují církevní hodnostáři z celého světa. Takže dvě sutany navíc se mezi nimi lehce ztratí! Jenže uprostřed poklidného letu se objeví únosci, kteří nutí pilota obrátit letadlo na Tanger. Ale to zdaleka není ještě to nejhorší, co je na cestě za svobodou a penězi čeká. Jedinečná dvojice GabinBrialy, výborné dialogy a situace v komedii, která nestárne. (Česká televize)

Anianna

Ani po letech neztrácí film na atmosféře. Gabinovi tahle role sluší víc než kabát Maigreta. Jednoduchá zápletka s krásnou pointou - JÁ UŽ JSEM PŘISPĚL. Bollingova hudba působivá svým načasováním i jednoduchostí. Jako by si žáček lidušky cvičil stupnice. Do toho autentický dabing, zvláště Větrovský mě svým energickým projevem zaujal. A architektura kostela v Chatenay-Malabry byla už jen třešničkou na dortu. Původní hodnocení opravuji na 5*. ()

huzgi

Jean Gabin vynikající, ale celkově film léty ztratil. Když jsem ho viděl kdysi v kině, připadal mi vtipnější, barvitější, rozvinutější. Celkově je dost poplatný době, jen ty herecké výkony jsou stále na výbornou. ()

miki68cz

Není nad klasiku a tenhle film je klasiky král. Geniální Gabin, muž, který mluví tělem. Úžasná hudba doprovázející nejlepší francouzské filmy. Nádhera ()

transbeskyd

Bohužel poslední herecký počin Gabina - herce s kamennou tváří. Nejde si u toho nevzpomenout na pana herce Rudolfa Hrušínského, který si v komediálních rolích taky nepotřeboval pomáhat směšnými grimasami a válcoval to zevnitř. Skvěle vystavěný příběh zloděje prchajícího v kněžském převleku z vězení, který se souhrou náhod stane místo "závodářem" nechtěným "sponzorem" církve. Závěrečná vtipná pointa korunuje skvělý zážitek. ()

Hollister

Příjemná a milá komedie plynoucí v pomalejším tempu odpovídajícímu věku Jeana Gabina. Fyzicky náročnější scény už zvládal s obtížemí nebo se různě stříhalo a navazovalo, což ovšem nikterak nesnižuje jeho herecké umění a ani kvalitu filmu. Projev zasloužilého zločince maskovaného jako monsignor k jeho ovečkám neztrácí na zábavnosti a vtipnosti ani po 35 letech ()

Ernie_13

Taká príjemná oddychovka, ale vďaka tunajším hodnoteniam som čakal neskutočnú francúzsku komédiu, no po zhliadnutí by som to skôr nazval veľmi decentnou komédiou. ()

Mick

"Dej pokoj, já už jsem přispěl." Velká legrace s geniálním Jean Gabinem... a také jeho poslední role... i po letech stale dobrý fim. ()

Pitryx

Skvělý koncert hereckých osobností. Pravda, po vizuální stránce nic moc, ale ne vše musí jít podle mého gusta. Pro mne je tento film vzpomínkou na mládí a zážitkem dodnes. Snad to jen mohlo mít trošku rychlejší spád. 201111188937/9117 ()

subic

Poslední film už postaršího legendárního Jeana Gabina. Převlek za biskupa a k tomu co způsobí blesk z čistého nebe, to jednou zkazí vyhlídky na budoucnost. 75% ()

Jehan

Jean Gabin se rozloučil s kinematografií ve velkém stylu staré školy. Jako žák staré školy mu za to pěkně děkuji. ()

PlayEasy

Tak Jean Gabin si na konci kariéry zahrál i pár komedii (Tetovaný a právě toto). A už když jsme viděli TV spot na ČT1 (tehdy to byl ještě dobrý kanál) a přečetli si zde obsah ta jsme prostě neodolali a tuhle skvělou komedii jsme si pustili a další pecka!!! Navíc Jean Gabin jako vždy předváděl skvělý výkon a do své role se naprosto hodil a dobře mu sekundoval Jean-Claude Brialy. Velmi poctivá rozlučka Jeana, který odvedl vždy skvělou práci!!!!! Je nám ctí!!!! ()

ostravak30

Jean Gabin natočil známější filmy a plno lepších. Tohle ostatně není komedie, kdy se člověk popadá za břicho. Ale zasmál jsem se. A to i po letech. Některé současné komedie postrádají dostatek humoru, ale když se natočí film, který je vtipný i po více než čtyřiceti letech, to už je co říct. Samozřejmě se o to postaralo hvězdné obsazení a výborná zápletka. Pro mě je důležité, zda se jako divák u filmu nenudím. A to mi opravdu nehrozilo. Scénář je výborný a herecké výkony skvělé. Mě se líbila i hudba. ()

darthvader77

To teda promiň příteli. Že praskl vodovod v bytě nad trezorem to byla smůla. A že potom přišel instalatér se zamečníkem a policajtem to byl osud to se stává. Vynikající komedie s exceletním výkonem Jeana Gabina, která má všechno, co si můžete přát. Vynikající hlášky, šíleně nečekaný scénář, kdy se nakombinuje šílený příběh útěku z vězení, únosu letadal, setkání se starou láskou a v neposlední řadě naprosto skvěle vypointovaný. Navíc vidět jak si Lambert naordinuje ve vězení přesun na ošetřovnu to jsem chcípal smíchy. Taky se mi líbí, jak už v 76 se dělá legrace ze starůc, co vzpomínají na lepší časy. Kdokoliv je starý bude tvrdit, že zloději byli čestnější v minulosti, že dneska je to horší. A v ti co byli mladí v 76 by tvrdili dnes to samé. Já už jsem přispěl ()

PetrJulian

Jak už napsal Karlos80, dnes jde, aspoň pokud jde o komediální stránku, o průměr, i když pár vtipných momentů se tam najít dalo. Jinak jsem to spíš vnímal jako krimi a některé věci byly k pousmání. ()

harycek

Mám DVD vice jak deset let a nehodnotil jsem , já hlava dubová tuhle špici jsem opomenul !! Skvělé "A jsme v prdeli monsignore" !!! ()