Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Ripley

Martin Riggs v jiném filmu.Bohužel né tak akční a vtipný.Nezapomenutelné je zde celé dění na konci filmu odehrávající se v ZOO. ()

Radim

Mám tento film moc rád. Snad za to může Gibson, i když se ve škatulce roztomilého rošťáka trochu zprofanoval. Možná za to může Goldie, i když normálně nemám hysterky ve filmech rád. Ale asi za to může kombinace obého. ()

chaometic

Hodně slabý béčkový film, film byl stejně katastrofický jako herecký výkon Goldie Hawn, její postava byla zátěží. Četl jsem obsah, ale nakonec zklamán. Proč jí to tajemství, řekl tak rychle? Proč se ten film rozjel tak rychle a půlce už o nic nešlo? Tenhle film chce předělat a doufat, že Pták na drátě dopadne lépe něž béčkový s Goldie Hawn. ()

MkSallam

Docela by mě zajímalo jak probíhal dabing, protože dabérka Goldie Hawn celej film ječí/křičí/trpí jako kdyby právě měla rodit. Kdysi docela fajn tříhvězdičkovej film, dneska nesnesitelný ear-fuck.... ()

aLPaC

Povedené akční komedie. Mel Gibson je zkrátka pro takovéto typy filmů jako dělaný. Jediné, co mi vadilo, byl dabing Goldie Hawn a to neustálé vřískání. Divim se, že mi nepraskli bubínky. ()

filipvrbik

S odřenýma ušima za tři, Mel Gibson a Goldie Hawn jsou totiž fajn... Ale zato David Carradine je hrozný záporák, navíc tady moc není... Celkově by to byla bez hlavní dvojky dost nuda, takhle se to dá- ale moc komedii nečekejte - je to taková skoro road movie kde Rick projíždí místa, která v minulosti navštívil jako svědek v programu na ochranu svědků... Jinak tu máme samozřejmě zkorumpované policisty a tak různě, klasika...50% ()

Magika82

Nedávná televizní repríza tohoto filmového snímku mne vrátila o řadu let nazpět v pozitivním slova smyslu. Objektivita na prvním místě: Rok 1990, Goldie Hawn, Mel Gibson, David Carradine. Absolutní záruka vyvážené komedie a akce. Na nějaké označení Thrilleru zde zcela zapoměňte jako na loňský sníh. Protože Thriller to rozhodně není ani co by se za nehet vešlo. O akci a komedii jde především. A těch se divákovi dostáva plnou měrou zvláště zásluhou Goldie Hawn. Subjektivně: Goldie Hawn nekompromisně patří mezi mé oblíbené herečky kam mi až má paměť sahá. A dle mého názoru zcela právem. Komedie, v nichž dostala jednu z hlavních rolí vždy byly zárukou humoru a excelentního hereckého výkonu. Shrnuto: Velká výprava, mistrně zvládnuté herecké výkony, akce střídá humor a k tomu se dokonale prolínají tak, jako kdyby k sobě vždy patřily. Na scénaři pracovali sice tři scénáristé. Ale zde výjimka potvrdila pravidlo. K čemuž možná přispěla i doba a rok, z něhož snímek pochází. Pakliže se i po více než třiceti letech od natočení tohoto snímku rozhodnete pro večer s komedií, sáhnutím po Ptáku na drátě rozhodně neuděláte chybu. 80% hodnocení. ()

RomanHyde

Velmi lehká akční komedie... taková ta na nedělní odpoledne, kdy si u ní lehce zdřímnete, příjdete sice o 10-15 minut ale nic se nestane.. Je postavena na sympatické dvojici, mezi kterou to klasicky zajiskří a happy end je nevyhnutelný..... škoda že to tak nechodí i v běžném životě :) ()

memoman

Typicky osmdesátková komedie,která je nabitá inteligentním humorem,spoustou nadsazených akčních scén a samozřejmě romantikou. Mel Gibson odehrál další ze svých tehdy standartních postav,tedy vtipného frajírka,a Goldie Hawn nemusela být tak protivná. Žádná nuda,spousta zábavy,ale nic světoborného. ()

helloween93

Nijak vyjímečná buddy komedie s účastí Gibsona a Hawnové. Vyzdvihl bych skvělé obsazení záporáků a tradičně kvalitní soundtrack Hanse Zimmera. Co mi vadilo, bylo neustálé ječení Goldie Hawnové, ještě s hrozným dabingem. 3* ()

MickeyStuma

Akční komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawk zaručuje ztřeštěnou zábavu na poli honiček, přestřelek, ukecaností a hlášek. Snímek má skvělý švih a jedinou minutou nenudí. Mírné napětí předčí až neuvěřitelná divokost. Tak ukecané hlavní postavy se jen tak nevidí. Vděčný námět nepřekvapí a je využit po komediální stránce na maximum. Snímek je tak velmi žhavá popkornová jízda na letní biják, který mnohé pobaví, potěší či snad donutí přijít na jiné myšlenky. ()

BOURQUE

Jednoduchá akčná komédia, de facto jednohubka, ktorá za svoj úspech predovšetkým vďačí za skvelú spoluprácu dvojici G. Hawn / M. Gibson (D. Carradine je tu na vedľajšej koľaji). Ničím neurazí, ničím neprekvapí. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()