Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

Slartibarkfast

Výborná komedie, díky níž jsem se utvrdil v tom, že kam vleze se svým oHawným xichtem Zlatěna, tam už je prakticky hotovo. Nevím tedy jak vy, ale je jasné, že například já v kůži Mela bych okamžitě zprznil tu roštěnu ve stáji a sešlou blond pixlu bych poslal zpátky za Curtem stavět minigolf. Abych ukojil i sofistikované rozumbrady, shrnu to ještě učesanějšími slovy. Ústřední dvojice naprosto postrádá chemii a celkově je díky tomu tento film degradován na hloupou parodii, které by neuvěřil ani můj bernardýn, kdybych nějakého měl. Pokaždé, když se Zlatěna na Mela pousmála za účelem kopulativní činnosti, měl jsem akutní nutkání zvracet a současně křičet "Utíkej, Mele, utíkej!" Takhle tedy skutečně ne, přátelé! Uvěřitelnou formou, když už! 40% ()

Chrustyn

Méně známá ale hodně povedená akční komedie s jiskřivou dvojicí Melem Gibsonem a Goldie Hawn, spoustou podařených hlášek a kvalitních akčních scén. Badham ve své době opravdu uměl a v žánru akčních komedií měl málo konkurentů. ()

SeBig

Fajn odpočinková komedie Gipsn a Hawn fajn dvojka, příběh ovšem trochu pokulhával, ale ty naháněčky mě bavily. ()

Arsenal83

Vták na drôte, to dozaista nie je pre muža veľmi príjemná predstava, hoci na určitých pochodoch za lásku vídame aj takých mužov, čo si kľudne aj zošívačkou prejdú žaluď len aby zaujali, keďže diera na latexových nohaviciach je už tak nejak "out". Našťastie Mel Gibson nepatrí na tú stranu a vtáka nechal v gatiach. Filmu dal presne to, čo sa od neho v tom čase očakávalo. Gagy, šialené grimasy a akciu. Zlatá pani Hovnová zas dala tomu svoju uziapanosť a to už boli niekedy také nepríjemné decibely, že by ich počul aj Beethoven. A to, že prekričala pol filmu kompenzuje len tým, že na svoj vek výborne vyzerala. Výsledkom je typická komédia 90. rokov s občasne netradičnými zápletkami, taká pohodovka, ale vyšumí. ()

lola3121

Výborná komedie, díky níž jsem si oblíbila Goldie Hawn. Mela Gibsona jsem měla oblíbeného už předtím. Nechápu zdejší nízké hodnocení. Mě to naprosto uspokojilo. ()

honajz

Hodně nepříjemné překvapení. Scénář jalový a děravý jak moje patnáct let staré ponožky, akce minimum, humor si rovněž představuju jinak (a to jsem si bláhově myslel, že půjde právě o akční film s prvky humoru) a Goldie Hawn skutečně - jak píše ve svém komentáři Sabrewulf - jen ječí a ječí a případně něco zcela podělá. Být Rickem, z fleku tuhle hodím krokodýlům, protože nechápu, co na té kravce viděl, a vrátím se k statečné a krásné zvěrolékařce, která se ničeho a nikoho nebála. Navíc je to zbytečně dlouhé, Carradine zde nemá šanci se jakkoliv projevit, a celkově je to skutečně dlouhá nuda a čekání na nějaký fórek nebo akci, ale těch je hodně, hodně pomálu, neřku-li žádné. ()

matestlust

Příjemná, pohodová a vtipná akční komedie, s klasickou, krajně devadesátkovou, atmoškou, kterou já mám moc rád a pro kterou mám velikou slabost. ()

Lacike

Zabudnuty klenot v style starych dobrych 80s, ktory som dnes videl prvy krat a urobil mi velku radost. Ci uz tym, ze som necakal, ze este objavim nieco taketo kvalitne, alebo tym, ze mi Gibson v novych projektoch strasne chýba a tak dohanam jeho starsie kusky. Chemia medzi Gibsonom a Goldie je dokonala, akcnych scen je dostatok a su kvalitne natocene. Mozno by som len pridal trochu viac priestoru hlavnym zaporakom, ktori su sice kvalitne obsadeni, ale nemaju dostatok priestoru, aby poriadne zaziarili a funguju len ako vedlajsie komicke figurky. 8/10. edit 2019. Po druhom pozretí ma to už tak nenadchlo. Je to taká bláznivá akčná komédia. Gibsonov magor je celkom v pohode, ale Goldie mi už liezla na nervy jak neustále len jačala. Zápletku tvorí len neustále presúvanie z jedného miesta do druhého. Záporáci sa objavia len občas, aby sa mohla rozpútať nejaká akčná scéna. Aspoň že tie za niečo stoja. Nie je to síce na svoju dobu nič výnimočné, ale tento oldschool štýl ma baví a nájde sa tu pár pekných kaskadérskych kúskov. Takže po druhom pozretí to je pre mňa mierne nadpriemerná komédia so solídnou akciou ale humorné scény nie sú až tak veľmi zábavné. 6/10. ()

Tommassi3

"Tak kdo to je ??" - "Stará kamarádka !! Jen kámoška !!" - "Určitě ??" - "Přece bych ti nelhal s nožem na zadku, ne ?!" ;) ()

Agatha

Objektivně je to asi o hvězdu míň, ale já se prostě bavil a to se mi u televize moc často nestává. Mel a Goldie k sobě dobře pasujou, scénář sice není žádná extra třída, ale vtipných hlášek se tam najde dost - "malý bobeš chodí už přes pět let na suchou stranu". V originále jsem to neviděl, ale mám takový podezření, že zrovna tenhle film je ta vzácná výjimka, kdy ho dabing nekazí ale pozvedá. Je pravda, že Goldie v tomhle filmu hodně ječí, ale pochybuju, že ve skutečnosti ječí tak skvěle jako Helena Friedrichová, která ji skvěle nadabovala. ()

fannah

Mel Gibson a Goldie Hawn vytvořili perfektní dvojici ve výborné komedii, která se můževidět rozhodně více než jednou. Při každém shlédnutí člověšk narazí na další, nový vtip. ()

Korbitch

Ježiš, jak se Goldie zvedla ta sukně......jak já mu záviděl, parchantovi!!! Rozhodně oblíbená věc mého mládí. Chybí tomu ale jistější režie. Ale Goldie s Melem jsou výborní! ()

Makky

Slušná akčná jednohubka v Melových najlepších rokoch a časoch, keď ešte aj Goldie bola kosť. Film sa vezie na chémii medzi hlavnými predstaviteľmi a to je najväčší atribút inak zabudnuteľného príbehu. Z nejakého zvláštneho dôvodu sa mi doteraz tento film vyhýbal. Bol to veľmi príjemný návrat do zlatého času tohto žánru. ()

Derek

koniec osemdesiatok a popularna formula dvoch absolutne rozlisnych postav nutenych spolupracovat spolu vo forme mela s goldie. mel hra jednu zo svojich uspesnych variant na martina riggsa (a divacke oko potesi par na zaberov na jeho zadok) ale goldie a jej marianne je len otravna a 90% filmu len jaci, i ked nehanby sa ukazat svoju postavu v neglize co jej sluzi ku cti;-) badham patrill k slusnym remeselnikom, ale nikdy nedokazal prerazit na plno v holywoode, bird on wire ma zopar vynikajucich akcnych pasazi (vrtulnik vs lietadlo a hlavne finale v zoo), ale zvysok nicim extra nezaujme a hlavne skoda ze duo zaporakov bill duke a david carradine nie je vyuzite viac... ()

tufr

Pro mě jedna z nej akčních komedií 90.let !!! Goldie možná až moc piští, ale mě to neva.... Top soundtrack a hlavně song Bird on wire je nostalgie jako prase !!! 85% můžu kdykoliv ! ()