Marianne Gravesová je úspěšná advokátka, která náhodou při služební cestě do Detroitu pozná v automechanikovi u čerpací stanice bývalého snoubence, který před patnácti lety údajně zahynul při leteckém neštěstí. Marianne je bez sebe vzteky, že ji obelhal o svém skonu. On tehdy svědčil proti překupníkům drog z řad FBI a agenta Sorensena pomohl dostat za mříže. Pak se v rámci vládního programu na ochranu svědků skrýval pod jménem Billy Ray Bowers a nesměl kontaktovat nikoho ze své minulosti. Marianne ho poznala v nejméně vhodnou chvíli. Sorensen byl právě propuštěn z vězení a nyní si přichází vyřídit účty. Zakrátko po ní se objeví najatí zabijáci a zahájí palbu. Rick a Marianne jsou pronásledováni jak gangstery, tak i policií po celých Spojených státech. (TV Nova)

pakobylka

Ztřeštěná dobrodružná krimikomedie, která kromě komediálního talentu ústřední dvojice sází především na bláznivé atraktivní honičky. Málo platné - má už svá léta, občas to v ní zaskřípe ... a nemůže za to jenom pronikavý hlas Goldie Hawn. Zkrátka už ve mně nevyvolává zdaleka takové nadšení jako dřív, ale pořád si dokážu vybavit tu skvostnou zábavu, kterou mi kdysi poskytla - a finále v ZOO je pořád stejně super. Takže by nebylo fér nějak přehnaně spekulovat nad 4*. ()

Juto

Zábavný romantický thriller zameraný na komédiu. Mel Gibson a Goldie Hawn tvoria úžasný pár a ich výkon je vynikajúci. 7/10 ()

c.tucker

Akční komedie jako každá jiná, jen takhle nebyla zase tak vtipná. Mel je klasický, ale Goldie mi byla silně nesympatická tím jakou postavu ztvárňovala. ()

Sabrewulf

Ten film mi pořád unikal a já si říkal, že možná přicházím o nějakou zábavnou devadesátkovou komedii. Teď už vím, že jsem přicházel o neuvěřitelně otravné a NEKONEČNÉ ječení hlavní ženské postavy. Kdykoliv hlavní dvojice před někým utíká, nebo ujíždí (a že utíká skoro pořád), tak ona ječí a ječí a ječí a je to - beze srandy- tak na bolení hlavy. Nevím, jak ječí Goldie v originále, ale s dabingem to každopádně nešlo dokoukat. Možná někdy s Brufenem. ()

SeanLSD

No... stále lepšie ako Drôt na vtáku! Toto je Gibson ako (a prečo) ho zbožňujeme - prešibaný, neurotický, vyrehotaný a legendárny. Rick Jarmin je okrem Mavericka a Riggsa jeho najtypickejšia a hádam aj najlepšia postava tohoto typu - večný dobrodruh a utečenec (to svedčenie akoby mu tu až prišlo vhod, aby mohol ísť "pod ochranu" = zmiznúť), muž jednej tváre ale mnohých mien a ešte viacerých talentov, tu konkrétne pretekársky preborník, či už na motorke, aute, či lietadle, skvelý konštruktér a krotiteľ zvierat, ale napríklad aj kadernícky génius. Proste dokonalosť sama. Buhožiaľ, ostatok filmu je dosť priemerný a jeho parťáčka skôr otravná (a v porovnaní so všetkými ostatnými ženskými postavami dokonca aj vyslovene nepríťažlivá). Mohol z toho byť aj skvelý seriál... každopádne motív, ktorý ma už ako decko a dokonca aj dnes ešte oslovuje. Kamsi zmiznúť a začať tam nový život. No ale nie je každý taký šikula... ()

DivX

Ujetá komedie s Melem Gibsonem a Goldie Hawn, která vám ukáže co se stane když proti někomu budete svědčit a ještě k tomu se na vás vyprdne zákon. Bláznivý Mel a uječená Goldie jsou dokonale sehraní a jen tak vás nenechají klidně sedět. Až na nějaké nesrovnalosti, je to bomba. 80% (DĚJ **** AKCE ** VTIP ***** ROMANTIKA ** HERCI ****) IMDb.com: 5,5/10 ()

Goldenhair

Ač nejde o žádný intelektuální dýchánek, tahle nenáročná akční komedie s dozvuky osmdesátek šlape fakt pěkně a na jedničku tu funguje i chemie mezi charismatickým Melem a živelnou Goldie. Jejich slovní přestřelky zaručeně pobaví a dohromady jsou jako neřízená střela. A k tomu to efektivní finále v zoo... ()

lennyd

Rick Jarmin (Mel Gibson) se po usvědčení jednoho z policejních šéfů a zároveň šéfa drogové mafie Eugeneho Sorensona (David Carradine) nachází v programu Ochrany svědků. To znamená, že každou chvíli mění svojí identitu, a začíná znovu a znovu svůj život. Ve chvíli, kdy Sorensone pustí z vězení, začíná být jeho život znovu ohrožen - Sorenson má své styky, a není pro něj problém zjistit současnou Jarminovu identitu. Shodou okolností ale Jarmina pozná jeho dávná láska Marianne (Goldie Hawn), která mu na poslední chvíli zachrání život. A tím teprve vše začíná ... Začnu tím, co všechno mne na filmu štvalo. 1. Scénář - těch náhod bylo nějak moc, že by Ricka Marianne poznala právě v ten den, kdy po něm půjdou? 2. Mel Gibson - má tohle to zapotřebí? Asi v roce 1990 ještě měl ... 3. Goldie Hawn - její role spočívá v hodině a půl nepřetržitého ječení a naříkání (a v českém dabingu ještě víc)... 4. Název filmu - měl snad mít něco společného se závěrečnou scénou? Ehm.. Prostě - pokud si mám vybrat mezi Ptákem na drátě a Drátem do ptáka, tak sáhnu po filmu, ale v jakémkoliv jiném případě .. nevím nevím... ()

VanTom

Ve velkém procentu případů mi přepálený humor, stavící na diskutabilním "rošťáctví" Mela Gibsona a nepříjemně uječené hysterii tuctové Goldie Hawn, přišel trapný, za což mohly také odbytý, klišovitý scénář a režie. Přestože pár intimních milostných chvilek či dynamická kamera v akci naznačily potenciál a celý film se nesl v okázale pohodovém duchu, z mládí si jej pamatuji podstatně výživnější (což vzhledem k jeho infantilnosti nepřekvapí). ()

JohnSmith

Lehce podprůměrná akční komedie. Při takovém obsazení jsem se až divil, že to nefunguje a to možná právě díky tomu, že mezi hlavními protagonisty to moc nejiskří. ()

ssfan

Takový lehce nadprůměrný film z počátku Gibsonovi kariéry. Zajímavá zápletka, skvělí herci a občas vtipné momenty. Celkově 65% ()

kenkaku

Film jsem viděl poprvé v polštině (takže mi pár vtípků napoprvé uteklo) a vždycky jsem nechápal proč si nakonec Rick vybral Marianne (Goldie Hawn) a ne Rachel (Joan Severance) :). Přesto mám film rád jako oddychovou podívanou plnou vtipu a vyvážené akce která skutečně neobsahuje hluchá místa. Vážně příjemná podívaná kterou si kdykoliv rád zopakuji... ()

Han22

Co si pamatuju je crazy komedie se skvělým Gibsonem, vynikajícím Carradinem a neuvěřitelně ječící Hawnovou. Možná proto jsem to nikdy moc nemusel. ()

Zagros

Bláznivá, dobrodružná a také vtipná krimi honička s dvojicí Mel Gibson a Goldie Hawnová to je Pták na drátě. Děj, akce a nakonec i film jako celek je hodně ztřeštěný, ale kupodivu mi to ani nijak nevadilo, stejně jako věčně uječená Goldie Hawnová. Velkou předností filmu totiž je skvěle fungující chemie mezi ústřední dvojicí a několik povedených scén. Při opakování by mohlo jít hodnocení dolů, ale napoprvé jsou to za mě tři hvězdy. ()