Good Kill

Ak v boji nikdy nestojíte tvárou v tvár nepriateľovi, ako dokážete čeliť sám sebe a svojim démonom? V minulosti major Thomas Egan (Ethan Hawke) lietal v stíhačke a bombardoval Irak. Teraz sedí pri počítači v Nevade a zabíja ľudí v cudzích krajinách, kde ich strýko Sam odsúdil na smrť pomocou diaľkovo ovládaných dronov. Potom sa vracia ku svojej rodine na predmestie Las Vegas, kde ho namiesto útechy, porozumenia a lásky čaká len peklo s deťmi a manželkou (January Jonesová). Neustále rastúci počet zabijackých misií, obrovské vedľajšie škody a predovšetkým zbytočne zabití civilisti – to všetko zanecháva na psychike bývalého pilota nezmazateľné stopy. Postupne začína pochybovať o zmysle svojej práce a jeho osobná kríza vyvrcholí, keď velenie nad vojenskou základňou prevezme CIA. (TV JOJ)

agentmiky

Andrew Niccol již zaválel s mnoha úspěšnými filmy jako například Gattaca, a proto mě zajímala opět jeho spolupráce s Hawkem. A na film jsem se podíval ještě z důvodu srovnání s Eye in the sky, které se zabývá podobným tématem a zmiňovaný film jsem viděl nedávno. Ethan Hawke na mě jako herec působí velice sympaticky. Pouze potvrdil to, že je kvalitním hercem v této branži. Některé scény mi přišly trochu zdlouhavější a nudnější. Příběh určitě nebyl špatný, ale měl opravdu jednoduchou zápletku. Ale závěr se povedl na jedničku. V porovnání s Eye in the sky dopadl film trochu hůře. Solidnější tři hvězdy. Hodnocení:70% ()

Luke7

Komorní drama, že hrát jako videohru a přitom při zmáčknutí spouště někdo kilometry daleko umře, se musí dřív nebo později projevit na psychice. Zvlášť, když rozkaz zněl jasně "Muž z koženou brašnou nesmí projet", i kdyby co by. Není to ten klasický akční film ve stylu Černý Jestřáb sestřelen, spíš úplný opak. Zde to vře uvnitř člověka. Vyplouvají otázky na povrch jako: Co to vedeme za válku ? Jsme horší než teroristi a není to začarovaný kruh "Já zabiju 5, on zabije 10 lidí". ()

GodComplex

Kapku minimalisticke a nikdy se to nerozjede, ale zajimave tema a skvele natocene. Ne uplne navrat do top formy, ale nejlepsi Niccol za posledni roky. 7/10 ()

kaylin

To, že je válka sama o sobě peklo, to je jasné. To, že z ní ještě větší peklo dělají lidé, o tom se také nedá moc pochybovat. Ono se ve válečném konfliktu dá mnoho zamaskovat. No, ale pak tu jsou lidé, kteří přece jen trochu přemýšlejí o tom, co vlastně ve válce dělají. No, a to může být problém. Film to bohužel nepodává nijak výjimečně dobře. ()

Martin741

Slusny film o rozpade cloveka, ktory spochybnuje misiu, kladie si otazky o zmysle operacie a riesi podobne temy. Pre Niccola /Gattaca 1997, Obchodnik se smrti/ je toto len reziserska rutina. Zacina sa to dobre, potom ale nastupuje priserne nudny stred filmu. Skoda no, potencial to malo, takto je to utopene len v sedivom, sivom priemere : 68 % ()

bourec

Ty vole,Ethane,v poslední době hraješ v takovejch posranejch utahaninách,že to neni k vydržení.Andrew Niccol mě zaujmul jen Vyměřenym časem,jinak chlapík z průměru,a i tahle filmová žvejka,co se táhne ,mě docela slušně nudila.Což vo to,z toho způsobu poprav arabů z dronu,kdy střelci seděj v maringotce z plechu,a pak sednou do auta,a jedou domu,běhá slušně mráz po zádech,ale jinak děs .20%. ()

Pajky3

Andrew Niccol patří mezi mé oblíbené tvůrce, jeho filmy jsou většinou strhující a hodně mě baví. Bohužel tentokrát se to nepotvrdilo a já jsem dostal vcelku nudný a neakční film, který by rozhodně místo označení thriller měl mít nálepku drama, těžké drama. Obsazení je fajn, ale od spojení Hawke s Niccolem jsem čekal něco podobně dobrého jako je Gattaca. Zajímavý námět se tomu určitě nedá upřít, ale mohli to udělat přeci jen zajímavěji a více pro diváka. ()

VanTom

Mírně uspávající psychoanalýza vyhořelého armádního operátora dronů, kterému se kvůli morálně rozporuplné práci hroutí svědomí i rodinný život, svým průhledným, na plnou pusu vyřčeným odsudkem úplně nedosahuje požadovaného efektu. Neosobní - "zbabělé" ostřelování potencionálních teroristů přes monitor na dálku (nehledě na vedlejší civilní ztráty) je špatné, áno - tak si pro dobro duše odpálíme znásilňovače, nezpochybnitelně vinného. ()

Killda

Originální námět, od kterého jsem čekal hodně... bohužel scénář se nepovedl. Hawke ze sebe mohl vydat jistě lepší výkon (opět otázka, jak moc mu to scénář dovolil). Nemastné, neslané... zklamání. ()

zigíš

Když už autorský Niccol, tak s Hawkeom co touží po létání (!) fakt jsem si po shlédnutí musel dát opětovně Gattacu (a opětovně zamáčknout slzu). Formálně bravurní protiváleční -intenzivní- silně nedivácký zážitek ..90% ()

JohnSmith

Neřekl bych, že je to zrovna thriller, ale spíš komorní válečné drama vojáka, který bojuje na dálku s nepřítelem a na blízko sám se sebou a vlastním okolí. Hawke už standardně zvládá role psychicky nevyrovnaných postav, ale už by to možná chtělo trochu změnit parketu. Nicméně film je to zajímavý a celkem i k zamyšlení, ale přesto to není kdo ví jaká filmová událost. ()

Maynard.

No teda, jeden z mála filmů, kterej sem zapomněl okomentovat hledle když sem ho viděl. No, bylo to cca před půl rokem a to, že se dodnes pamatuju o čem to bylo svědčí o tom, že to nebylo asi špatný... No vono jako málo filmů od tohodle chapíka je špatnejch. Fascinuje mě na něm to, že si nejen režíruje, ale že si i dělá všecky scénáře, což je unikátní stejně jako Nolan, kterej dostal do vínku ještě krapet víc. Tohle je film o válečnejch dronech, takže nic oriinálního, na což sem od Andreje zvyklej... ()

Lukoboss

Tenhle režisér že natočil Truman Show nebo Obchodníka se smrtí? Tomu byste ani nevěřili. Tenhle film je totiž bezbřehá nuda, kde se vůbec nic neděje, ačkoliv se jedná o aktuální a docela žhavý téma. A nezachraňuje to nějak zásadně ani E. Hawke, kterej jinak hraje slušně a hlavně v dobrých filmech. Všichni se tam chovají nějak divně - hlavní hrdina je furt nasranej a chlastá (OK, chápu, že tahle "práce" je na budku), ale nikdy nic neřekne a mlčí, přidělí mu mladou a nezkušenou kolegyni (ano, musí to být žena, aby tam přece byl ten kontrast), další dva kolegové jsou úplní kreténi, naopak jejich velitel je takovej nemastnej, neslanej. A třešničkou na dortu jsou telefonáty od někoho ze CIA, kteří jsou zase a opět za největší hajzly (po telefonu jim diktuje útoky na civilisty - pravděpodobně - to vlastně nikdo neví). To proto, že tam nefigurovala FBI, protože ti bývají vždycky první na ráně. Sranda je, že vlastně nikdo z těch vojáků, jako by ani vojákem nechtěl být, jako by tam byli z donucení. Pokud chcete na tohle téma vidět lepší film, mrkněte na novější Eye in the sky. ()

iXtr3m3

Váhal som nad tromi hviezdami, ale aj napriek dobrému Ethanovi a Bruceovi jednoducho nemôžem. Čakal som totiž od filmu omnoho viac. To už nehovorím o tom, že sa mi na disku sušil tri roky a teraz, keď som si povedal, že OK, skúsim tomu dať šancu, keď som to už toľko odkladal, tak nič moc. Škoda premrhaného potenciálu. Škoda. ()

Loki_Six

"Fucking Vegas. You wanna see how civilization ends, come here. Caesars Palace, New York-New York, Paris, The Venetian, Monte Carlo... No wonder fuck-all Americans got a passport. They think the world's all here. End of civilization." ()

Litvicek

Film mi vnukl skvělou myšlenku. Na toho, kdo dělal překlad k tomuhle filmu, bych vypustil drona na nebesa a seslal bombový útok a když né útok, tak aspoň nadrženého araba s plnovousem, který ho obtáhne svým miniptákem. Chci, aby si pykal ty šmejde... Za tak dosranou práci bych tě nejradši kuchnul rezavým nožem. Přeháním, sice to dělal amatér a místy to stálo za hovno, nicméně jiné pasáže byly správně přeloženy a neměl jsem výtku. Každopádně, jedná se o film, který patří k průměrům v Ethanově kariéře. Nic světobornýho ale zabavit, to zabaví, takže to nebudu pitvat a rozebírat detail, po detailu. ()

divak84

velice slabé ač tematicky to mělo potenciál. pomalé, nudné, monotonní. ethan nevyrazný, nesympaticky, robotický. celý film končí na pointě, která má uroven 13letého režiséra. ()

tom.nosek

Gattaca, Truman Show, Simone a Lord of War jsou Niccolovy skvosty a díky nim se zařadil mezi moje jednoznačně nejoblíbenější režiséry a scenáristy. Snad to bylo tou následnou dlouhou odmlkou, že od té doby přichází slabší tvorba, průměrný In Time a slabší The Host. Good Kill v novodobém trendu bohužel pokračuje. Tematicky je přitom film zajímavý a pokud se zamyslíme čistě nad tou myšlenkou, tím "poselstvím", a zignorujeme skoro neexistující děj, je to i dobrý film. Ale u filmu se neexistující děj ignoruje jen hodně těžko. ()

Prochy38

Upřímně mě překvapilo nízké hodnocení zde. E. Hawke ve své roli vynikající. Jednak kvalitní pohled na současnou bojovou techniku a jak to tak ňák asi může fungovat. Dvak luxusní sonda do duše vojáka, který vlastně nikdy nebojoval, byť má na pažbě zářezů že až. Jako mně to hodně sedlo... ()

Drony na velkém plátně

Drony na velkém plátně

18.03.2015

Když vyděláte s 50 odstíny šedi půl miliardy dolarů, jak ty peníze nejlépe utratit? Přece za remake akčního béčka z roku 1983! Takhle nějak přemýšlí producent Dana Brunetti (Social Network, Kapitán… (více)